Gimnazjum nr 1 w Nidzicy

Kopernika 1, 13-100 Nidzica

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

ul. Armii Krajowej 7, 56-300 Milicz

Szkoła Podstawowa we Wróblińcu

Wróbliniec 24, 56-300 Milicz

Na milickim targowisku

15.12.2018
W sobotę 15 grudnia nasi talentowiskowicze podjęli kolejne działania w ramach Festiwalu Aniołów. W celu spieniężenia wykonywanych przez uczniów i nauczycieli ozdób świątecznych, figurek oraz kartek bożonarodzeniowych wolontariusze z milickiej jedynki zorganizowali kiermasz na milickim targowisku.
Więcej Na milickim targowisku

Wizyta przyjaciół z Gruzji. Wspomnienia...

15.12.2018
W poniedziałek 3 grudnia powitaliśmy w naszej Szkole delegację młodzieży z Gruzji wraz z opiekunami. Ich wizyta była konsekwencją umowy o współpracy zawartej między miastem Kobuleti a gminą Milicz. W październiku uczniowie z Jedynki poznawali kulturę gruzińską podczas tygodniowego pobytu w tym pięknym kraju
Więcej Wizyta przyjaciół z Gruzji. Wspomnienia...

CelebrytowiSKO

12.12.2018
Pochwalić się zapomnieliśmy, że w gazecie się po raz kolejny pojawiliśmy:)
Więcej CelebrytowiSKO

Łańcuch dobra

11.12.2018
TWORZYMY ŁAŃCUCH DOBRA Klasy 7 wzięły udział w akcji bicia rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB.
Więcej Łańcuch dobra

Mikołajkowa wycieczka klas VII

11.12.2018
6 grudnia w Mikołajki klasy siódme pod opieką pani Iwony Jaworskiej - opiekunki naszej SKO ;-) i pana Tomasza Nowakowskiego pojechały na wycieczkę do Wrocławia.
Więcej Mikołajkowa wycieczka klas VII

Doświadczenia chemiczne

11.12.2018
W mikołajkowe południe uczniowie klas 4,5 i 8 oraz goście z Gruzji wzięli udział w pokazie doświadczeń chemicznych.
Więcej Doświadczenia chemiczne

Utrwalić w pamięci...

09.12.2018
Fotografia jest przedłużeniem naszej pamięci, ma swoją historię i jest utrwaleniem wyjątkowych chwil z poszczególnych etapów życia. Aby najważniejsze wydarzenia pozostały na zawsze zapamiętane postanowiliśmy wykonać fotobudkę.
Więcej Utrwalić w pamięci...

Wspólna zabawa jednoczy pokolenia- piłkarskie widowiSKO

07.12.2018
Futbol to nie tylko doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu , ale również sport, który łączy pokolenia i integruje starszych i młodszych. Dlatego Talentowicze postanowili zaprosić wszystkich miłośników piłki nożnej do udziału w meczu charytatywnym z okazji obchodzonego 7 grudnia 2018 roku Święta Patrona Szkoły
Więcej Wspólna zabawa jednoczy pokolenia- piłkarskie widowiSKO

,,O talent trzeba dbać i szlifować go jak diament''

06.12.2018
Coroczną tradycją Jedynki jest Festiwal Nauki organizowany pod patronatem Urzędu Miasta Krasnystaw, W tym roku 5 grudnia nasza hala sportowa zamieniła się w prawdziwe laboratorium, młodzi poszukiwacze prawd i zależności zachodzących w przyrodzie mogli polerować swoje talenty poprzez wyjaśnianie i badanie zjawisk fizycznych, biologicznych, geograficznych i chemicznych , badając ich przebieg i analizując wyniki doświadczeń.Nad przebiegiem festiwalu czuwali Talentowicze z klasy VIII b pod opieką Julki Zakrzewskiej i Justyny Wysockiej.
Więcej ,,O talent trzeba dbać i szlifować go jak diament''

Muffinkowo!

03.12.2018
Muffinki na Andrzejki sprzedajemy - słodkości na przerwach serwujemy!
Więcej Muffinkowo!

Hospicjum dla Dzieci z Wrocławia – akcja Pola Nadziei

03.12.2018
Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Wołoszyn, przygotowali ozdoby świąteczne : kartki, bombki, anioły. Ozdoby te trafią do wrocławskiego hospicjum. Będzie je można znaleźć na Jarmarku Świątecznym na Wrocławski Rynku. Pozyskane w ten sposób pieniądze ze sprzedaży tafią do chorych dzieci.
Więcej Hospicjum dla Dzieci z Wrocławia – akcja Pola Nadziei

FESTIWAL ANIOŁÓW NA RZECZ MICHALINKI PLEWKI

02.12.2018
Rusza Anielski Festiwal – POMOC DLA MICHALINKI Przyłącz się do akcji i pomóż chorej na bardzo rzadką i okrutną chorobę genetyczną EB - Pęcherzowe oddzielanie się naskórka Michalince Plewce!!! Pomóc możesz na wiele sposobów, a oto niektóre z nich:
Więcej FESTIWAL ANIOŁÓW NA RZECZ MICHALINKI PLEWKI

"Od serca dla serca"

28.11.2018
Niosąc radość i słodycz innym otwieramy potrzebującym drzwi z nadzieją na lepsze jutro!
Więcej "Od serca dla serca"

SKO wspiera i pomaga.

26.11.2018
SKO-wicze razem z członkami szkolnego wolontariatu nawiązali współpracę z hospicjum w Wiśniowej, pod opieką którego jest 33 dzieci chorych na raka.
Więcej SKO wspiera i pomaga.

Fascynacji górami nie da się wyleczyć...

22.11.2018
W ramach trwającego w Jedynce Tygodnia Profilaktyki mieliśmy okazję gościć znanego alpinistę i himalaistę, zdobywcę dwóch ośmiotysięczników, członka kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu, uczestnika akcji ratunkowej na Nanga Parbat -Pana Piotra Tomalę.
Więcej Fascynacji górami nie da się wyleczyć...

Tęczowy motyl- Talentowicze na scenie

21.11.2018
Organizowany corocznie w Jedynce Tydzień Profilaktyki Uzależnień jest dobrą okazją do zaprezentowania przed licznie zgromadzonymi gośćmi oraz społecznością szkolną talentów teatralnych naszej młodzieży. W tym roku okazję do wzbudzenia refleksji nad zgubnym wpływem uzależnień był spektakl 'Tęczowy motyl".
Więcej Tęczowy motyl- Talentowicze na scenie

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległej Polski.

21.11.2018
Ogłosiliśmy konkurs literacki na życzenia- pozdrowienia z okazji rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Konkurs wygrały Kinga i Wiola. Uczennicę zostały nagrodzone oceną celującą z języka polskiego
Więcej 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległej Polski.

100 słodkości na 100-lecie Niepodległej!

20.11.2018
Tyle słodkości z okazji Święta Niepodległości upiekli nasi uczniowie i sprzedawali podczas Gminnych Obchodów Niepodległości Polski. Uczniowie przygotowali plakaty i ulotki informujące o celu zbiórki- marzenie uczniów o Zaułku Krasnoludków. Babeczki cieszyły się dużym powodzeniem.
Więcej 100 słodkości na 100-lecie Niepodległej!

TalentowiSKO ortograficzne o Niepodległej!

20.11.2018
11 listopada przy okazji Gminnych Obchodów Święta Niepodległości odbyło się Dyktando Niepodległościowe zorganizowane przez Gminną Bibliotekę w Wąsewie. Z przyjemnością donosimy, iż Członkinie SKO zajęły zaszczytne II miejsce-Wioletta Skoczeń z kl. VII i III miejsce ex aequo Kinga Pazik i Julka- uczennice klasy VIII.
Więcej TalentowiSKO ortograficzne o Niepodległej!

100 lat Niepodległej!

20.11.2018
Z takiej wspaniałej okazji spotkaliśmy się 11 listopada 2018 roku w Wąsewie, gdzie razem z lokalnymi władzami i mieszkańcami gminy obchodziliśmy Dzień Niepodległości Polski. Z tej okazji SKO-wicze przygotowali foto budkę, dzięki której wszyscy mogli w trochę żartobliwy sposób, za niewielką opłatą, upamiętnić to wspaniałe wydarzenie.
Więcej 100 lat Niepodległej!

Moja disneyowska przygoda- konkurs na najciekawsze opowiadanie

16.11.2018
Bajki Disneya podbijają serca widzów małych i dużych na całym świecie- "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", ale i te, które powstały stosunkowo niedawno, np. "Zaplątani" czy "Kraina lodu" Kultową postacią jest oczywiście Myszka Miki, która wczoraj obchodziłla swoje 90 urodziny.
Więcej Moja disneyowska przygoda- konkurs na najciekawsze opowiadanie

Kopciuszek i jego przygoda z gżegżółką- Talentowiczowskie dyktando

16.11.2018
Gżegżółka zakukała ortografią do Jedynki.Grupa projektowa TalentowiSKO przeprowadziła wśród chętnych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 dyktando ortograficzne,którego celem było promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozwijanie zainteresowań literackich. Dla mistrza ortografii Talentowicze przygotowali specjalny "Czarodziejski długopis".
Więcej Kopciuszek i jego przygoda z gżegżółką- Talentowiczowskie dyktando
Załaduj starsze