Gimnazjum nr 1 w Nidzicy

Kopernika 1, 13-100 Nidzica

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

ul. Armii Krajowej 7, 56-300 Milicz

Szkoła Podstawowa we Wróblińcu

Wróbliniec 24, 56-300 Milicz

Walentynkowe pocztowiSKO

19.02.2019
Dzisiaj na całym świecie obchodzimy coroczne święto zakochanym, czyli Walentynki! Z tej okazji Samorząd Uczniowski otworzył pocztę walentynkową. Walentynek było ponad 150, a każda wyjątkowa.
Więcej Walentynkowe pocztowiSKO

„Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli”- Jan Kochanowski

17.02.2019
Karnawał to okres bali oraz zabaw tanecznych, dlatego i w tym roku młodzież naszego gimnazjum miała swoją „małą studniówkę”. Lecz był to już ostatni, XVII Bal Gimnazjalny. Tradycja organizowania tej imprezy sięga 2002 roku, kiedy pierwszy rocznik kończył gimnazjum. Ale jak to w życiu bywa, coś się kończy, coś zaczyna- czas Balów Gimnazjalnych dobiegł końca.
Więcej „Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli”- Jan Kochanowski

Coś dla Niej i dla Niego

17.02.2019
Atmosferę zbliżajacych się Walentynek i klimat sprzyjający wzajemnemu okazywaniu ciepła oraz sympatii czuć w naszej szkole od kilku dni.W romantyczny nastrój całą społeczność szkolną wprowadziły piękne dekoracje i ogrom czerwieni, które stanowiły tło zbliżającego się Święta Zakochanych.
Więcej Coś dla Niej i dla Niego

Walentynkowy pocztylion

16.02.2019
Walentynki wpisały się na stałe do naszego szkolnego kalendarza.Poczta walentynkowa to doskonała okazja, aby wyrazić sympatię komuś, kogo darzymy sympatią.. Dla trafionych strzałą Amora Talentowicze przygotowali specjalna skrzynkę, do której przez kilka dni napływała walentynkowa poczta.
Więcej Walentynkowy pocztylion

Kącik dla zakochanych

16.02.2019
Walentynkową atmosferę i klimat sprzyjający wzajemnemu okazywaniu ciepła oraz sympatii czuć w naszej szkole od kilku dni a wszystko dzięki pięknej scenografii przygotowanej przez Talentowiczów. W kąciku TalentowiSKA można znaleźć fragmenty wierszy, piosenek oraz sentencji o miłości.
Więcej Kącik dla zakochanych

SP1 FERIE SPĘDZA AKTYWNIE!

12.02.2019
W dniach 4 - 6 luty 2019r. grupa 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu aktywnie spędzała ferie zimowe w Ośrodku Narciarskim „Czarna Góra”.
Więcej SP1 FERIE SPĘDZA AKTYWNIE!

HISTORIA POWSTANIA NASZYCH ANIOŁÓW!!!

08.02.2019
Od początku trwania Anielskiego Festiwalu w naszej szkole uczniowie zgromadzili ponad 40 kg maki i ok. 30 kg soli. Do tej pory powstało z nich już 95 figurek. Figurki Aniołków, które wytwarzamy w naszej szkolnej manufakturze wykonane są z masy solnej według naszej tajemnej receptury. Aniołki powstają na tekturowym stelażu i są wypiekane przez kilka godzin w piekarniku w temperaturze ok.100˚C aż do uzyskania odpowiedniej twardości i trwałości. Kolejnym etapem jest malowanie figurek farbą akrylową. Na koniec zabezpieczamy nasze rękodzieło lakierem akrylowym. Cały dochód ze sprzedaży Aniołków Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu przeznacza na rzecz Michalinki Plewki.
Więcej HISTORIA POWSTANIA NASZYCH ANIOŁÓW!!!

UWAGA LICYTACJA!!!

01.02.2019
Na facebookowym profilu UKS Szkółki Piłkarskiej Milicz można licytować nasze Anioły!!!
Więcej UWAGA LICYTACJA!!!

Rozwijamy skrzydła wyobraźni- talenty plastyczne

31.01.2019
Uzdolnieni plastycznie uczniowie Jedynki wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "MUZEUM PREZENTUJE" zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie Zadanie polegało na zobrazowaniu w dowolnej technice plastycznej wystawy, ekspozycji, konkretnego eksponatu lub prezentacji wybranego artysty, którą uczestnik chciałby zorganizować i oglądać w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie.
Więcej Rozwijamy skrzydła wyobraźni- talenty plastyczne

Dialog międzypokoleniowy

31.01.2019
„Babci i Dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba”. Uczniowie Jedynki okazują szacunek osobom starszym.Szacunek to jedna z tych wartości moralnych, która na mapie życiowych mądrości zajmuje najważniejsze miejsce. Jest bowiem niezaprzeczalnym źródłem przyjaźni, miłości, odpowiedzialności, tolerancji, sprawiedliwości, szczerości i prawdy. W grupie osób bliskich dzieciom znajdują się dziadkowie – osoby starsze, którym należy się szacunek nie tylko ze względu na wiek, ale przede wszystkim na role, jakie grają w życiu rodzinnym. Są często ogniwem scalającym rodzinę, źródłem wiedzy o przodkach, przekaźnikami ważnych wartości, tradycji i zwyczajów.Dialog między pokoleniami nie musi ograniczać się tylko do wymiaru rodzinnego. Włączając aktywnie seniorów w życie placówki, przyczynimy się do budowania pomostów międzypokoleniowych opartych na wzajemnym szacunku, zrozumieniu potrzeb, trosce o uczucia i dobro innych.
Więcej Dialog międzypokoleniowy

ROZWIŃ SKRZYDŁA!

31.01.2019
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać."
Więcej ROZWIŃ SKRZYDŁA!

ZAPROŚ DO SIEBIE ANIOŁA!

31.01.2019
,,Anioły są tylko pretekstem do pokazywania świata, którego nie widać bezpośrednio za oknem, ale który istnieje na pewno. Jest to świat międzyludzkich relacji, uczuć i wartości mi bliskich, jak pogoda ducha, śmiech i życiowy dystans. Anioły dają także szansę ucieczki od opisywania otaczającej nas rzeczywistości, która mnie nudzi i nie znajduję w niej bezpośrednio szczególnych bodźców do pracy."
Więcej ZAPROŚ DO SIEBIE ANIOŁA!

WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ!

31.01.2019
Rozwiń skrzydła! Uwierz w siebie! Pracuj wytrwale! Cierpliwym bądź! Podziel się z innymi! Nie licz na nagrodę!
Więcej WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ!

FESTIWAL ANIOŁÓW - KOLEJNE DZIAŁANIE

31.01.2019
Jak się okazuje śpiewanie i pomaganie doskonale idą w parze!!! Stąd pomysł naszych TalentowiSKOwiczów na organizację kolejnego kiermaszu charytatywnego na rzecz małej Michalinki właśnie podczas II Milickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
Więcej FESTIWAL ANIOŁÓW - KOLEJNE DZIAŁANIE

II MILICKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK ZA NAMI

31.01.2019
Szkoła Podstawowa nr 1 w Miliczu jest nie tylko kuźnią talentów, ale i pomaga odkrywać te talenty u innych! Nie byłoby to możliwe bez finansowego wsparcia sponsorów takich jak Bank Spółdzielczy w Miliczu! Za hojność szczerze dziękujemy!!!
Więcej II MILICKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK ZA NAMI

Ostatni taki bal...

29.01.2019
Tegoroczny Bal Gimnazjalny przyciągnął szczególną uwagę lokalnych mediów, gdyż to ostatni rocznik uczniów gimnazjum opuszczający w tym roku mury naszej szkoły.
Więcej Ostatni taki bal...

AnielSK(O)ie Warsztaty

29.01.2019
Po raz kolejni nasi TalentowiSKOwicze wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których powstały okazałe Anioły!
Więcej AnielSK(O)ie Warsztaty

TALENTY PLASTYCZNE

29.01.2019
14 grudnia nastąpiło ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu plastycznego na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej organizowanego przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
Więcej TALENTY PLASTYCZNE

Codziennie odkrywa, ile może dać innym

21.01.2019
20 stycznia na gali w Auli Caritas w Lublinie,już po raz VI przyznano tytuły Wolontariusza Roku. Wolontariusz to osoba, która pomaga innym osobom i nie oczekuje za to nic w zamian.Wśród nominowanych osób niosącym bezinteresowną pomoc znalazła się Talentowiczka - Martyna Chachaj.
Więcej Codziennie odkrywa, ile może dać innym
Załaduj starsze