Lista szkół
Publiczne Gimnazjum  im. Jana Zamoyskiego w Starym Zamościu

Publiczne Gimnazjum im. Jana Zamoyskiego w Starym Zamościu

Kontakt

Wierzba 19A,
Stary Zamość 22-417

O naszej szkole

Naszą szkołę utworzono w 1999 roku . W obecnym budynku uczymy się od 2005 roku . Patronem naszej szkoły jest Jan Zamoyski- Kanclerz Wielki Koronny. W roku bieżącym do naszego gimnazjum uczęszcza 159 uczniów. W naszej szkole nie ma mowy o nudzie. Od 2014 roku w naszej szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności. Nasza szkoła jest super, chodzi do niej najfajniejsza młodzież , zarządza nami super dyrektor .

BlogowiSKO szkoły

1%

18.02.2017
1% podatku na szczytny cel
Więcej 1%

Historia walut

22.01.2017
Większość z istniejących państw na świecie posiada swój własny pieniądz, swoją walutę, własne znaki pieniężne.
Więcej Historia walut

Środa w piątek

19.12.2016
Niekoniecznie podoba Wam się ten pomysł.w naszym TalentowiSKO to sama słodycz.
Więcej Środa w piątek

Cegiełki

03.11.2016
Członkowie SKO przygotowali cegiełki o wartości 2 zł
Więcej Cegiełki

Zbieramy dla Hospicjum

29.10.2016
Z Hospicjum Santa Galla współpracujemy już od 7 lat - między innymi zbierając plastikowe zakrętki.
Więcej Zbieramy dla Hospicjum

Nauczyciele nie gorsi!!!

30.04.2015
Dzisiaj w ostatni czwartek a zarazem ostatni dzień realizacji konkursu TalentowiSKO organizatorami czwartkowego kiermaszu byli nasi nauczyciele.
Więcej Nauczyciele nie gorsi!!!

Wywiad z pracownikiem GOPS

27.04.2015
Bardzo często w rozmowach dorosłych oraz w przekazach medialnych słyszymy skrót GOPS – proszę nam wyjaśnić co on oznacza i jakie są główne zadania Ośrodka. Skrót GOPS oznacza Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Są to wiejskie gminne jednostki. W miastach są to Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej ( tzw. MOPS) lub Miejskie Centra Pomocy Rodzinie ( MCPR-y). Zajmujemy się szeroko pojęta pomocą. Jest to pomoc finansowa, pomoc usługowa, poradnictwo i usługi specjalistyczne. Realizujemy również proje
Więcej Wywiad z pracownikiem GOPS

Co za czwartek !!!

16.04.2015
Jaka radość !!! – a jednak to nie koniec naszych kiermaszów czwartkowych. Dzisiaj w członków SKO wcielili się pracownicy naszej szkoły; Pani sekretarka Asia Maluga, Panie sprzątaczki – Monika Iwaniak, Marzena Papis, Dorota Kaluźniak, Larysa Nizioł i Ewa Smyk oraz Pan od wszystkiego czyli Pan Waldek Jaworski.
Więcej Co za czwartek !!!

Członkowie SKO budują Fabrykę Dobra

09.04.2015
Wolontariusze - członkowie naszego SKO przyjęli zaproszenie do wzięcia udziału w zakrojonym na ogólnopolską skalę programie „Polska Fabryką Dobra”, nad którym Honorowy Patronat objął Minister Pacy i Polityki Społecznej oraz 53 Wojewodów, Marszałków, Prezydentów Miast Wojewódzkich i Wojewódzkich Kuratorów Oświaty.
Więcej Członkowie SKO budują Fabrykę Dobra

TalentowiSKO u Św. Antoniego

01.04.2015
W ubiegłą niedzielę 29 marca2015r. nasze TalentowiSKO odwiedziło drugą należąca do naszej Gminy Parafię Świętego Antoniego Padewskiego w Udryczach.
Więcej TalentowiSKO u Św. Antoniego

U Patrona

30.03.2015
Nasz kiermasz świąteczny zawitał także w Oddziale Banku Spółdzielczego w Zamościu.
Więcej U Patrona

Ostatni kiermasz !!!

26.03.2015
Dzisiaj już ostatnia grupa członków SKO słodziła nam czwartek. Jak będą wyglądały czwartki bez ciast, ciastek , ciasteczek?
Więcej Ostatni kiermasz !!!

Pomagamy, zarabiamy…

25.03.2015
Wolontariusze- członkowie SKO naszego Gimnazjum od kilku lat współpracują z Fundacją ‘' Serce- na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom” okolicznościowe świece jako cegiełki Fundacji.
Więcej Pomagamy, zarabiamy…

TalentowiSKO w Kościele

23.03.2015
Gdzie najwięcej mieszkańców naszej Gminy można spotkać w niedzielę. Oczywiście w Kościele. Tam też było nasze TalentowiSKO ze swoim wiosennym kiermaszem.
Więcej TalentowiSKO w Kościele

Historia SKO na lekcjach

21.03.2015
Dzisiaj we wszystkich klasach naszego Gimnazjum na godzinie wychowawczej uczniowie poznawali historię i ideę Szkolnych Kas Oszczędzania.
Więcej Historia SKO na lekcjach

Czwartkowe delicje…

20.03.2015
Czwartkowe przedpołudnia w naszej szkole zawsze pachną cukiernią. A nasi zawsze głodni koledzy z ciekawością i utęsknieniem czekają co pojawi się na kiermaszowym stole Talenowiska.
Więcej Czwartkowe delicje…

Nie ma to jak czwartek..

13.03.2015
Po pierwsze już tylko piątek i weekend a po drugie i każde następne jest co pojeść. Smakowitości jak zwykle nie brakowało. Chętnych też nie. Dzisiaj zapachem, wyglądem i smakiem kusiły babeczki, ptysie, ciasto cappuccino a bardziej głodni mogli zaspokoić swój głód przepysznymi krokietami mniam, mniam…
Więcej Nie ma to jak czwartek..

Kwiaciarnia SKO

12.03.2015
„ Marzec wyjął grosik srebrny, teraz będzie mu potrzebny. Do kwiaciarni marzec pobiegł, kupić buki
Więcej Kwiaciarnia SKO

TalentowiSKO na gminnym Dniu Kobiet

05.03.2015
Dzisiaj 6 marca 2015r.w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu odbyło się uroczyste spotkanie Pań z okazji ich święta. Wzięły w nich udział – członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, zespołów śpiewaczych, panie radne, sołtyski oraz pracownice Urzędu Gminy.
Więcej TalentowiSKO na gminnym Dniu Kobiet

Jak w domu...

05.03.2015
Szkoła to nasz drugi dom – spędzamy tutaj bardzo dużo swojego czasu. A nasza szkoła to miejsce gdzie oprócz zajęć obowiązkowych zawsze dzieje się cos fajnego i „smacznego”.
Więcej Jak w domu...

Historia Banku Spółdzielczego w Izbicy

05.03.2015
Początki spółdzielczości bankowej, których spadkobiercą jest Bank Spółdzielczy w Izbicy, sięgają pierwszych miesięcy roku 1925, kiedy to w pobliskiej miejscowości Tarnogóra powstała Kasa Stefczyka. W pierwszym, historycznym Zarządzie Kasy zasiadali: Jan Kosiarski i Piotr Lewandowski. Po II wojnie światowej placówka przeniesiona została do Izbicy, gdzie początkowo działała według statutu przedwojennego jako Kasa Stefczyka, następnie, na mocy dekretu z 1948r. – jako Gminna Kasa Spółdzielcza. Po 1
Więcej Historia Banku Spółdzielczego w Izbicy

Pierwszaki do dzieła

27.02.2015
Dzisiaj po raz pierwszy słodki czwartek zapewniały nam członkowie SKO z klas pierwszych. Postarały się. Aż w oczach się mieniło od babeczek, wafelek, gofrów , naleśników, ciasta. Dla każdego coś słodkiego.
Więcej Pierwszaki do dzieła

Koniec karnawału

27.02.2015
„ Oszczędzanie fajna sprawa są pieniądze jest zabawa” – to drugie wymyślone przez nas hasło zachęcające do uczestniczenia w SKO.
Więcej Koniec karnawału

Członkowie SKO grają w piłkę nożną

25.02.2015
Za nami okrągła 10 edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej. Wzięło w niej udział 15 drużyn ( 7 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców). Rozgrywki wzbudzały olbrzymie emocje zarówno zawodników jak i kibiców poszczególnych zespołów. Każda drużyna chciała zaznać smaku zwycięstwa. Ale przecież nie wszyscy mogą wygrać. Ale członkowie SKO wygrywają.
Więcej Członkowie SKO grają w piłkę nożną

Konkurs SKO

25.02.2015
Regulamin konkursu SKO: „ Przysłowie prawdę Ci powie” Konkurs polega na zilustrowaniu jednego wybranego przysłowia dotyczącego pieniędzy i zarządzania nimi : Od przybytku głowa nie boli” – Przysłowie oznacza, że nie będziemy przejmowali się, gdy będziemy mieli więcej pieniędzy, niż mamy teraz. „Pieniądze szczęścia nie dają” – Te mądre stwierdzenie oznacza, że szczęście to nie tylko pieniądze. Powinny być one raczej dodatkiem do innych fajnych rzeczy, jak: rodzina, przyjaciele. „Grosz d
Więcej Konkurs SKO

Członkowie SKO śpiewają

13.02.2015
Tradycyjnie jak co roku w ostatnim tygodniu karnawału Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu zorganizował Przegląd Kolęd i Pastorałek i tradycyjnie nie zabrakło udziału zespołu Solgit i solistów z naszej szkoły.
Więcej Członkowie SKO śpiewają

Ulotki

09.02.2015
Właśnie ruszyła produkcja ulotek dla mieszkańców naszej Gminy informująca o naszym udziale w ogólnopolskim konkursie TalentowoSKO.
Więcej Ulotki

….do wieczora

06.02.2015
A po południu następna porcja ciast i ciasteczek – rureczki z kremem, babeczki, ciasteczka owsiane , muffinki i przepyszne ciasto z kremem - kantyczka .
Więcej ….do wieczora

Fotograf nie zdążył..

25.01.2015
A dzisiaj niespodzianka fotograf naszego Talentowiska nie zdążył zrobić zdjęć podczas kiermaszu czwartkowego. Smakowitości przygotowane przez dwóch naszych kolegów – Mateusza Czarnieckiego i Dawida Woźniaka rozeszły się w jednej chwili. Na zdjęciu resztka cieplutkich i już zamówionych naleśników z dżemem.
Więcej Fotograf nie zdążył..

Ukryte talenty

25.01.2015
Uczniowie naszej szkoły mieli dzisiaj przyjemność uczestniczyć w koncercie profilaktycznym: „POWIEDZ NIE!” w wykonaniu wirtuoza perkusji – WIESŁAWA „BLACHY” BŁASZKIEWICZA
Więcej Ukryte talenty

I znowu nam słodko !!!

20.01.2015
Czas szybko płynie, czekaliśmy na Święta , Nowy Rok – a to już za nami i trzeba myśleć o ocenach semestralnych, poprawach – wróciły codzienne obowiązki ale wrócił również czwartkowy kiermasz. I jest dobrze .
Więcej I znowu nam słodko !!!

TalentowiSKO na scenie

20.01.2015
Dzisiaj wolontariuszy – członków SKO mogliśmy oglądać na scenie w przygotowanym dla całej naszej szkoły przedstawieniu „ Mały Książe o miłości”. Mamy nadzieję, że sztuka podobała się widzom. Dała chwilę refleksji, zastanowienia o wartościach życia codziennego, przypomniała nam nasze marzenia, cele i przypomniała, że obok nas jest człowiek – którego trzeba zobaczyć, z którym warto podzielić się swoim czasem.
Więcej TalentowiSKO na scenie

Ślubowanie wolontariuszy - członków SKO

20.01.2015
Szkolny Klub Wolontariusza „UŚMIECH” działający przy Gimnazjum im Jana Zamoyskiego w Starym Zamościu został powołany jako organizacja szkolna i wpisany do rejestru Krajowego Centrum Wolontariatu w grudniu 2009 roku. Ale już wcześniej uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w różnych akcjach charytatywnych.Wolontariuszem może zostać niemal każdy. Nie liczy się tutaj płeć, rasa, narodowość, wyznanie czy przekonania polityczne.
Więcej Ślubowanie wolontariuszy - członków SKO

TalentowiSKO po niemiecku – część III

16.12.2014
Po raz kolejny uczniowie klas III pod opieką nauczyciela języka niemieckiego p. Bożeny Siekierdy przygotowali kiermasz przepysznych ciast domowych. Tym razem byli to uczniowie klasy III B. Przepyszne wypieki oraz wspaniałe tosty znikały z kosmiczna prędkością. Wolontariusze – członkowie SKO dziękują uczniom klas III oraz p. Bożenie Siekerdzie za wsparcie i pomoc w uzyskiwaniu funduszy na nasz projekt zgłoszony w konkursie TalentowiSKO.
Więcej TalentowiSKO po niemiecku – część III

Szlachetna paczka pojechała..

16.12.2014
Praca nad przygotowaniem Szlachetnej paczki skończona. Dzisiaj pojechała do nadawców. Jesteśmy dumni , że nasz wspólny wysiłek pomoże wybranej przez nas rodzinie chociaż przez pewien czas w spokojniejszym życiu. Mamy nadzieję, że ucieszy , wywoła uśmiech i zadowolenie . Życzymy naszej rodzinie i wszystkim obdarowanym Szlachetną paczką spełnienia marzeń, zdrowia i wytrwałości w pokonywaniu codziennych problemów i jak najwięcej życzliwości. Rodzinnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.
Więcej Szlachetna paczka pojechała..

TalentowiSKO po niemiecku – część II

14.12.2014
W piątek 11 grudnia 2014r. w ramach Dni Języków Obcych klasa IIIC pod opieką p. Bożeny Siekierdy przygotowała kolejny kiermasz na rzecz naszego projektu. Cieszymy się bardzo ze wsparcia które otrzymujemy od osób nie związanych z naszym projektem. Jesteśmy wdzięczni za każdą otrzymana złotówkę.
Więcej TalentowiSKO po niemiecku – część II

Nasze domowe wypieki !!!

14.12.2014
Kolejny czwartek, kolejna porcja pyszności. Tym razem słodki poczęstunek przygotowali uczniowie klasy IIA – Karol Dudka, Wiktoria Garbal, Daniel Maluga, Paulina Pieczykolan i Kamila Janda. Były przepyszne wafelki, babeczki, serniki, pierniki, strucle. Pachniało świętami. Dla każdego coś dobrego. Tym razem naszych smakowitości popróbować mogli też goście –uczestnicy Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Orła
Więcej Nasze domowe wypieki !!!

Patriotycznie , pożytecznie…….

11.12.2014
Przed nami 11 listopada – Święto Niepodległości Polski . W naszym programie nie zapominamy o takich ważnych wydarzeniach. Na uroczystości obchodów Święta grupa członków SKO cierpliwie wykonuje patriotyczne kotyliony, które w dniu 07.11. 2014r. będą sprzedawane na kiermaszu. Dochód ze sprzedaży przekażemy na nasz cel projektowy.
Więcej Patriotycznie , pożytecznie…….

Szlachetna paczka

10.12.2014
MY jako wolontariusze – członkowie SKO jesteśmy aktywni nie tylko w programie TalentowiSKO. Wzięliśmy również udział w przygotowaniu Szlachetnej paczki – która jest już prawie gotowa. Cieszymy się z radości, którą możemy dać – dawanie uszczęśliwia a wspólne działanie nie jest trudne i sprawia nam ogromną satysfakcję.
Więcej Szlachetna paczka

TalentowiSKO po niemiecku – część I

10.12.2014
Nasz projekt postanowiła wesprzeć p. Bożena Siekierda – nauczycielka j. niemieckiego z uczniami klas III. W poniedziałek 08.12.2014r. odbyła się pierwsza część planowanych działań. Kiermasz ciastek i gofrów zorganizowała klasa IIIA. Kiermasz odbywał się już w świątecznej atmosferze w blasku świec i ozdób świątecznych.
Więcej TalentowiSKO po niemiecku – część I

Odwiedziny Mikołaja

10.12.2014
Dzisiaj od samego rana w naszej szkole ruch i oczekiwanie na Świętego z prezentami. Przecież wszyscy byliśmy bardzo grzeczni. I mówimy prawdę. Święty Mikołaj z wielkimi worami pełnymi prezentów odwiedził naszą szkołę. Było radośnie i miło. Piękna Śnieżynka w sekrecie zdradziła nam, że Mikołaj został zaproszony przez członków SKO wolontariuszy uczestniczących w programie TalentowiSKO to oni podali mu adres najgrzeczniejszych dzieci na świecie.
Więcej Odwiedziny Mikołaja

Piszą o nas !!!

10.12.2014
W naszej szkolnej gazetce „Kanclerzyk” – ( dla dociekliwych tytuł gazetki ma związek ze stanowiskiem jakie zajmował nasz patron kanclerz wielki koronny Jan Zamoyski) ukazał się artykuł o naszym projekcie. Wszyscy uczniowie, rodzice , znajomi, którzy czytają Kanclerzyka a jest ich sporo mogą dokładnie zapoznać się z koncepcją naszego projektu, jego celami i naszymi sposobami ich realizacji. Jest tam również zamieszczona informacja o naszym Banku patronackim.
Więcej Piszą o nas !!!

Kiermasz dla rodziców

10.12.2014
Aby ukoić zszarpane nerwy naszych rodziców po spotkaniach i rozmowach z nauczycielami nasze koleżanki – wolontariuszki – członkinie SKO z klasy IIIC Patrycja Piątek i Paulina Lubas zapraszały na przepyszne ciastka i kupno naszych cegiełek świątecznych.
Więcej Kiermasz dla rodziców

TalentowiSKO wśród rodziców

04.12.2014
I przyszedł ten dzień, na który najmniej czekamy – do szkoły przyszli nasi rodzice. Tym razem jednak nie tylko po to aby dowiedzieć się jakie mamy oceny, ile mamy pochwał ale też żeby poznać program TalentowiSKO .
Więcej TalentowiSKO  wśród rodziców

Zapachniało świętami

04.12.2014
Mamy grudzień i zapachniało świętami. Nasza grupa plastyczna wykonała ozdoby choinkowe- cegiełki na kolejne kiermasze.
Więcej Zapachniało świętami

Sama słodycz mniam, mniam…

02.12.2014
Kolejny kiermasz ciast domowych przygotowały nasze koleżanki z klasy IIIB – Edyta Karpowicz, Ola Puchacz, Maja Mazurek, Kasia Woszuk i Angelika Ordyniec Oprócz wspaniałego, domowego ciasta dziewczyny przygotowały cieplutkie gofry ze wszystkimi możliwymi dodatkami . a żeby nikt nie myślał, że tylko jemy ciasteczka, kupowaliśmy również piękne, soczyste jabłka.
Więcej Sama słodycz  mniam, mniam…

TalentowiSKO na lekcjach

28.11.2014
W czwartek 13 listopada we wszystkich klasach naszego Gimnazjum na godzinie wychowawczej planowaliśmy z programem „ TalentowiSKO” – kampanię reklamową naszej szkoły. Zabawy było co nie miara, nie wiemy czy przygotowane przez nas reklamy zachęciłyby naszych rodziców do wysłania nas do naszego Gimnazjum ale młodzież garnęłaby tłumami. Fajnie było pomarzyć o szkole bez lekcji i ocen. Oprócz zabawy jak to w naszej szkole bywa pracowaliśmy solidnie nad procesem planowania kampanii reklamowej na
Więcej TalentowiSKO na lekcjach

Identyfikatory

28.11.2014
Dzisiaj mieliśmy kolejne zebranie wolontariuszy – członków SKO – omówiliśmy wykonane zadania i opracowaliśmy zadania na grudzień. A nasza pani pedagog – koordynator naszego projektu wręczyła nam przygotowane identyfikatory. Przestaliśmy być anonimowi.
Więcej Identyfikatory

Słodkie czwartki

28.11.2014
Jak my kochamy czwartki nie dość, że już tylko piątek przed nami to jeszcze te ciasteczka inne smakołyki tym razem były to pyszne tosty, a o nasze podniebienia zadbała druga grupa wolontariuszy – członków SKO z klasy IIIB – Ola Wodyk, Patrycja Mazur, Angelika Kapuśniak oraz Piotr Bakuniak i Ernest Iwaniak.
Więcej Słodkie czwartki

Niespodzianka!!!

28.11.2014
Dzisiaj od naszego patrona Banku Spółdzielczego w Izbicy otrzymaliśmy dwa prezenty. Tablicę informującą o naszym projekcie oraz billboard przenośny, który będzie z nami na każdym naszym kiermaszu i w każdej chwili, kiedy pracować będziemy na rzecz naszego projektu.
Więcej Niespodzianka!!!

Jesteśmy Polakami!

27.11.2014
W czasie uroczystości związanych z obchodami 11 listopada wyglądaliśmy wspaniale w strojach galowych . Biało – czerwone kotyliony z dumą ozdabiały nasze serca.
Więcej Jesteśmy Polakami!

Biało – czerwono

13.11.2014
W dniu 07 listopada 2014r. odbył się kiermasz wykonanych wcześniej patriotycznych kotylionów.
Więcej Biało – czerwono

Palce lizać!!!

13.11.2014
W dniu 06 listopada 2014r. odbył się pierwszy kiermasz wyrobów domowych.
Więcej Palce lizać!!!

SKO – MARKET

06.11.2014
Za prowadzenie naszego SKO – Marketu odpowiedzialni są: Kasia Budzyńska, Basia Ptak i Sebastian Szala z klasy II B oraz Edyta Karpowicz, Maja Mazurek i Ola Puchacz z klasy III B. Gratulujemy handlowego zacięcia i życzymy cierpliwości w obsługiwaniu wymagających klientów.
Więcej SKO – MARKET

Jesteśmy , działamy !

29.10.2014
Od października 2014 r. w naszej szkole zostało utworzone SKO, tym samym przystąpiliśmy do konkursu TalentowiSKO . Nasz projekt : „ Remont pomieszczenia oraz organizacja i wyposażenie świetlicy w mieszkaniu chronionym w Starym Zamościu”
Więcej Jesteśmy , działamy !