Lista szkół
Gimnazjum nr 1 w Nidzicy

Gimnazjum nr 1 w Nidzicy

Kontakt

Kopernika 1
Nidzica 13-100

O naszej szkole

Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich, którzy pragną tu realizować swoje cele i marzenia.

BlogowiSKO szkoły

POLSKIE ZAMKI GOTYCKIE

04.06.2017
26 maja w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku odbył się Gminny Konkurs "POLSKIE ZAMKI GOTYCKIE". Nasi uczniowie od lat chętnie w nim biorą udział, prezentując swoją ogromną wiedzę na ten temat.
Więcej POLSKIE ZAMKI GOTYCKIE

XIX Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny

31.05.2017
25 maja podczas uroczystych obchodów XIX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny wręczono nagrody laureatom powiatowego konkursu literackiego i plastycznego organizowanych z tej okazji. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły.
Więcej XIX Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny

Twoja pomoc może uratować życie

25.05.2017
W dniu 23.05 2017 w Warmińsko - Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie uczennice klasy IIIA gimnazjum Dominika Jankowska i Zuzanna Kamizela uczestniczyły w III edycji programu " Uruchom Serce Bliźniemu".
Więcej Twoja pomoc może uratować życie

Wyróżnienie dla naszego kolegi

25.05.2017
Krzysztof Brodzik, uczeń klasy I c naszego gimnazjum, zdobył wyróżnienie w XI edycji powiatowych konkursów z cyklu „Słowo i dzieje” organizowanych przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Nidzicy i Księdza Andrzeja Midurę.
Więcej Wyróżnienie dla naszego kolegi

TARGI PRACY I EDUKACJI

09.05.2017
Nasi uczniowie z III klas gimnazjum wzięli udział w Targach Pracy i Edukacji zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w nidzickiej Hali Widowiskowo-Sportowej.
Więcej TARGI PRACY I EDUKACJI

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

09.05.2017
2 maja jest Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt, które ma za zadanie popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.
Więcej Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

„KWINTET MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY”

09.05.2017
27 kwietnia w naszej szkole odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczno -Przyrodniczy dla uczniów klas II gimnazjum. Wśród zwycięzców znaleźli się nasi uczniowie, którzy zajęli II i III miejsce.
Więcej „KWINTET MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY”

Depresja - porozmawiajmy o niej

26.04.2017
W dniu 7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów była depresja. Z tej okazji w naszej szkole przeprowadziliśmy tematyczne pogadanki podczas lekcji wychowawczych, przygotowaliśmy prezentację multimedialną, okolicznościowy plakat oraz gazetki tematyczne na holu i korytarzach szkolnych.
Więcej Depresja - porozmawiajmy o niej

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzi Zapobiegają Pożarom”

25.04.2017
W nidzickim ratuszu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej nt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W kategorii Szkół Gimnazjalnych dwa pierwsze miejsca zajęli nasi uczniowie: Damian Łączyński – II b i Jakub Tański – III d. 11 kwietnia wezmą oni udział w eliminacjach powiatowych.
Więcej Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzi Zapobiegają Pożarom”

Festiwal Nauki

12.04.2017
Co roku wiosną nasza szkoła organizuje Festiwal Nauki, który odbywa się 1 kwietnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Nidzicy.
Więcej Festiwal Nauki

Nie spoczywamy na laurach...

01.04.2017
Chociaż TalentowiSKO dobiega końca, to młodzież z Jedynki ciągle przygotowuje nowe akcje i kolejne imprezy. Najbliższa już jutro, 1 kwietnia.
Więcej Nie spoczywamy na laurach...

TALENTOWICZE I EUROPEJSKIE NOCE SÓW

01.04.2017
W tym roku po raz drugi Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy przystąpił do Ogólnopolskiej kampanii „Noce Sów”. Tym razem towarzyszyli nam zaprzyjaźnieni uczniowie z nidzickiej ,,dwójki’’. O godzinie 20 rozpoczęliśmy wędrówkę po miejskim lesie.
Więcej TALENTOWICZE I EUROPEJSKIE NOCE SÓW

Podziękowanie od Banku Spółdzielczego

01.04.2017
Cieszymy się bardzo, że nasze zaangażowanie i różnorodne akcje prowadzone w ciągu ostatnich miesięcy w ramach Ogólnopolskiego Programu TalentowiSKO zostały dostrzeżone i docenione przez patronujący naszym zmaganiom Bank Spółdzielczy w Nidzicy.
Więcej Podziękowanie od Banku Spółdzielczego

TV Jedynka nadaje...

31.03.2017
Specjalnie na potrzeby finałowego happeningu „W świecie filmu i teatru” powstała telewizja TV Jedynka.
Więcej TV Jedynka nadaje...

Z konkursów kuratoryjnych wracamy „z tarczą”!

30.03.2017
Ośmiu gimnazjalistów z naszej szkoły zakwalifikowało się do prestiżowych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Udało się, wszyscy wrócili „z tarczą”, mamy 4 laureatów i 4 finalistów!
Więcej Z konkursów kuratoryjnych wracamy „z tarczą”!

Świat filmu i teatru otwarty dla gości z innych szkół

29.03.2017
We wtorek, drugiego dnia trwania happeningu Talentowiczów i stworzony przez nich świat filmu i teatru odwiedzili gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 2, 5 – latki z Przedszkola nr 4 oraz młodzież z dziewięciu klas wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.
Więcej Świat filmu i teatru otwarty dla gości z innych szkół

Tak, pomagam!

27.03.2017
Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas 24 i 25 marca uczestniczyli w wielkanocnej zbiórce produktów spożywczych na rzecz osób najuboższych.
Więcej Tak, pomagam!

„Tu Radio Olsztyn”

26.03.2017
Każdego dnia radio gości w wielu naszych domach. Słuchamy muzyki, audycji, wiadomości. Wydaje się to tak oczywiste, że nieraz nie zastanawiamy się, gdzie właściwie to wszystko tworzy się, powstaje i jak wygląda od środka.
Więcej „Tu Radio Olsztyn”

Zapraszamy do „ Świata filmu i teatru”

26.03.2017
Wydarzenie to będzie podsumowaniem Konkursu „Spółdzielnia Dobrych Serc” „Talenty mnożymy” realizowanego w ciągu 5 miesięcy przez gimnazjalistów naszej szkoły w ramach Ogólnopolskiego Programu TalentowiSKO.
Więcej Zapraszamy do „ Świata filmu i teatru”

ROZWIJAMY ZDOLNOŚCI ARTYSTYCZNE

26.03.2017
Chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie o bł. Bolesławie Lament. Bardzo cieszymy się, że trzy prace naszych uczniów zostały zakwalifikowane do etapu międzynarodowego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Już dziś dziękujemy za podjęty trud i gratulujemy odwagi i zapału.
Więcej ROZWIJAMY ZDOLNOŚCI ARTYSTYCZNE

MALI ODKRYWCY WSPÓLNEJ ZABAWY

21.03.2017
21 marca 2017 r. uczniowie z kl. I a gimnazjum i kl. V a szkoły podstawowej w ramach Pierwszego Dnia Wiosny przygotowali i prowadzili spotkanie integracyjne „Mali odkrywcy wspólnej zabawy” w klasie 2 d edukacji wczesnoszkolnej.
Więcej MALI ODKRYWCY WSPÓLNEJ ZABAWY

KONKURSY BIBLIJNE

21.03.2017
Uczniowie z gimnazjum przygotowali i prowadzili zajęcia w klasie 3 d edukacji wczesnoszkolnej.
Więcej KONKURSY BIBLIJNE

„QUIZ Z KATECHIZMU”

21.03.2017
Talentowicze z kl. I a gimnazjum przygotowali i prowadzili spotkanie „Quiz z katechizmu” w klasie 3 a edukacji wczesnoszkolnej.
Więcej „QUIZ Z KATECHIZMU”

Dzień Otwarty w Jedynce

18.03.2017
14 marca w naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Otwarty. Zaproszenie zostało skierowane do wszystkich rodziców oraz dzieci urodzonych w latach 2010 – 2012, które planują rozpocząć edukację w „Jedynce”.
Więcej Dzień Otwarty w Jedynce

Dni Otwartej Biblioteki

17.03.2017
14 i 15 marca na zaproszenie nauczycielek: Joanny Grabowskiej i Anny Szczepkowskiej szkolną bibliotekę odwiedziły dwie grupy 4-latków z Przedszkola Nr 4.
Więcej Dni Otwartej Biblioteki

Talentowicze a zmiany zlodowacenia Arktyki

14.03.2017
Wszyscy wiemy, że następują zmiany klimatu. Ale jakie w wyniku tego są konsekwencje widoczne w Krainie Lodu? Tego dowiedzieli się nasi gimnazjaliści na kolejnej lekcji on- line z Arktyki prowadzonej przez Pana Jerzego Giżejewskiego.
Więcej Talentowicze a zmiany zlodowacenia Arktyki

TALENTOWICZE I ARKTYCZNA TUNDRA

14.03.2017
Kolejna lekcja on–line za nami. Prowadzącym była doktor Dagmara Bożek-Andryszczak. Tym razem młodzież zapoznała się z przystosowaniami roślin do życia w tak trudnym klimacie.
Więcej TALENTOWICZE I ARKTYCZNA TUNDRA

Kwiaty na Dzień Kobiet

08.03.2017
8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet! Święto wszystkich pań to idealna okazja, aby złożyć życzenia i podarować kwiaty.
Więcej Kwiaty na Dzień Kobiet

Lekcja udzielania pierwszej pomocy

08.03.2017
Zasady udzielania pierwszej pomocy to umiejętność, którą powinien posiadać każdy człowiek, niezależnie od wieku. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy możemy stać się świadkiem groźnego wypadku. A może to wtedy od nas będzie zależało życie drugiego człowieka?
Więcej Lekcja udzielania pierwszej pomocy

Bezpieczeństwo w szkole, w domu i na ulicy

08.03.2017
3 marca w naszej szkole odbył się konkurs, którego głównym celem jest promowanie bezpiecznego stylu życia i utrwalenie wiadomości na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego i zabaw. Do grona jury konkursu został zaproszony dzielnicowy st. asp. Maciej Płoski.
Więcej Bezpieczeństwo w szkole, w domu i na ulicy

„MASTER OF ENGLISH ‘’

06.03.2017
W piątek 2 marca 2017 odbył się w naszej szkole konkurs-quiz wiedzy z języka angielskiego „MASTER OF ENGLISH ‘’ dla klas gimnazjalnych.
Więcej „MASTER OF ENGLISH ‘’

Rozwijamy swoje talenty

05.03.2017
W naszej szkole trwają zajęcia, które mają na celu przygotowanie uczniów do prezentacji projektów edukacyjnych. Jak co roku doświadczenia chemiczne i badania laboratoryjne cieszą się dużą popularnością.
Więcej Rozwijamy swoje talenty

Ostatkowa Loteria Fantowa

02.03.2017
28 lutego podczas balu karnawałowego przedszkolaków odbywającego się w naszej szkole, Talentowicze przygotowali Loterię Fantową dla najmłodszych.
Więcej Ostatkowa Loteria Fantowa

Be safe on social media!!! Bądź ostrożny w mediach!!!

01.03.2017
Młodzież klasy IIID wzięła udział w spotkaniu z panią Leanne Rhodes- pochodzącą z Australii, a obecnie mieszkającą w Rumunii, która odwiedza kraje europejskie, współpracuje z rządem, szkolnictwem i innymi organizacjami, by przeciwdziałać handlowi żywym towarem.
Więcej Be safe on social media!!! Bądź ostrożny w mediach!!!

Święto Naszej Szkoły

01.03.2017
24 lutego Zespół Szkół nr 1 obchodził swoje święto. W ten podniosły dla nas dzień w auli zebrali się nauczyciele i pracownicy administracji, nauczyciele emeryci, rodzice, uczniowie oraz władze miasta i członkowie Prezydium Rady Rodziców.
Więcej Święto Naszej Szkoły

„Lekcje z ZUS-em”

26.02.2017
Podstawa programowa stawia przed szkołą zadanie rozwijania umiejętności i postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie, dlatego nasza szkoła rozpoczęła cykl zajęć „Lekcje z ZUS-em” dla klas gimnazjalnych.
Więcej „Lekcje z ZUS-em”

TALENTOWICZE I NOC POLARNA NA HORNSUND

22.02.2017
W ramach projektu Edu-Arctic nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji on-line „Noc i dzień polarny nad Arktyką” prowadzonej przez dr Katarzynę Budzińską z Instytutu Geofizyki w Warszawie.
Więcej TALENTOWICZE I NOC POLARNA NA HORNSUND

Lekcja on-line w języku angielskim

22.02.2017
Na jednej z lekcji on-line, w ramach projektu Edu-Arctic, gimnazjaliści poznali życie, zwyczaje i wędrówki łabędzia grubodziobego oraz trasy przelotu tego pięknego ptaka, który zdarza się również gościem w naszym kraju.
Więcej Lekcja on-line w języku angielskim

OSTATNI DZWONEK!

21.02.2017
Już tylko do środy 1 marca 2017 r. czekamy na prace plastyczne i literackie dzieci oraz młodzieży i dorosłych w ramach III Międzynarodowego Konkursu Plastyczno - Literackiego o bł. Bolesławie Lament. Uczestnicy konkursu mają więc niewiele czasu na wykonanie dzieł konkursowych.
Więcej OSTATNI DZWONEK!

Na "Rapsodii z demonem" w Teatrze Rampa

20.02.2017
Tradycją naszej szkoły stały się wyjazdy do teatrów. Tym razem na teatralno-koncertowe widowisko stworzone do przebojów legendarnej grupy Queen do Teatru Rampa wybrali się gimnazjaliści z klas III.
Więcej Na "Rapsodii z demonem" w Teatrze Rampa

„Rynek pracy XXI wieku!”

19.02.2017
Pod takim hasłem 17 lutego w auli Zespołu Szkół nr 1odbyły się szkolenia dla kilku grup gimnazjalistów naszej szkoły.
Więcej „Rynek pracy XXI wieku!”

Camp Rising Sun Polska

16.02.2017
Uczennica naszego gimnazjum, Julia Maculewicz, przeszła pierwszy etap rekrutacji na obóz w Nowym Yorku.
Więcej Camp Rising Sun Polska

Wizyta w sądzie

16.02.2017
Uczniowie klasy III d wraz ze swoją wychowawczynią uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Sądu Rejonowego w Nidzicy.
Więcej Wizyta w sądzie

Sursum corda

15.02.2017
Od prawie roku dwie gimnazjalistki Jedynki śpiewają w scholi „Sursum corda” istniejącej przy Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Wojciecha w Nidzicy.
Więcej Sursum corda

Poczta Walentynkowa

14.02.2017
Od wielu lat Walentynki wpisały się na stałe do szkolnego kalendarza. Chociaż dzień ten określany jest świętem zakochanych, to w naszej szkole 14 lutego dowody sympatii i życzliwości okazywali sobie nie tylko uczniowie trafieni strzałą Amora.
Więcej Poczta Walentynkowa

Wysokie wyniki naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Mediest

12.02.2017
Młodzież naszej szkoły po raz piąty przystąpiła do Mediest - konkursu organizowanego przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie i uzyskała bardzo wysokie wyniki: Anna Łukaszuk (9 miejsce w kraju), Zuzanna Kamizela (14 miejsce) i Wojciech Prusik (15 miejsce). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej Wysokie wyniki naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Mediest

PODZIĘKOWANIA I POZDROWIENIA Z KAMERUNU

12.02.2017
Prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” Justyna Janiec Palczewska z radością przekazała Zespołowi Szkół Nr 1 w Nidzicy zdjęcia oraz list z podziękowaniem i pozdrowieniami od misjonarki dyrektor szkoły w Abong-Mbang siostry Alicji Adamskiej.
Więcej PODZIĘKOWANIA I POZDROWIENIA Z KAMERUNU

XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – 11.02. 2017r.

12.02.2017
Z okazji zbliżającego się XXV Światowego Dnia Chorego uczennice z klasy III c i z kl. I a gimnazjum wykonały wystawę na korytarzu szkolnym przypominającą dzieciom i młodzieży, że w naszym otoczeniu są osoby cierpiące, zarówno duchowo, jak i fizycznie, oczekujące zwrócenia uwagi świata na ich potrzeby. W przygotowaniu dekoracji wykorzystano piękne dzieła wykonane przez dzieci z kl. 2 b, 2 c, 2 d, 2 e edukacji wczesnoszkolnej.
Więcej XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – 11.02. 2017r.

Kalendarze Talentowiczów

12.02.2017
Talentowicze wzięli udział w projekcie kalendarza na 2017 rok. Poszczególne miesiące zdobią klasowe zdjęcia uczniów naszego gimnazjum.
Więcej Kalendarze Talentowiczów

ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH

08.02.2017
Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy od kilku lat wspiera modlitwami oraz ofiarami Misje i Misjonarzy szczególnie pochodzących z Polski.
Więcej ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH

Kiermasz ciast w Urzędzie Miasta

29.01.2017
W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie I C gimnazjum przygotowali z rodzicami przepyszne domowe wypieki, które cieszyły podniebienie pracowników urzędu miasta i radnych podczas sesji Rady Miasta.
Więcej Kiermasz ciast w Urzędzie Miasta

CHĘTNIE POMAGAMY - NAWET SPRZĄTAMY

29.01.2017
21 stycznia 2017r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum dzielnie pomagali w sprzątaniu salki przy kościele Św. Wojciecha w Nidzicy. Założyli żółte chusteczki na znak pragnienia bycia dobrym.
Więcej CHĘTNIE POMAGAMY - NAWET SPRZĄTAMY

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

29.01.2017
20 stycznia gimnazjaliści naszej szkoły uczestniczyli w nadzwyczaj interesującym spotkaniu autorskim z Krzysztofem Petkiem, które miało miejsce w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej.
Więcej Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

„Szkoła marzeń” – uwieńczenie współpracy z TVN24

28.01.2017
Od kilku lat nasi gimnazjaliści w ramach zajęć artystycznych rozwijają swoje filmowe i artystyczne pasje. Kolejnym projektem, w który zaangażowała się młodzież z Jedynki były kilkugodzinne warsztaty dziennikarsko-filmowe prowadzone przez pisarza, pana Marka Samselskiego, na których zrodził się pomysł nakręcenia filmu we współpracy z TVN24.
Więcej „Szkoła marzeń” – uwieńczenie współpracy z TVN24

RYCERSKI BANK NIEPOKALANEJ

27.01.2017
Od stycznia 2017 r. chętni uczniowie naszej szkoły włączyli się do Rycerskiego Banku Niepokalanej mieszczącego się w Niepokalanowie. Zaangażowani Talentowicze w duchu umiłowania Matki Bożej odmawiają dobrowolnie ustaloną przez siebie dowolną ilość modlitw „Zdrowaś Maryjo”.
Więcej RYCERSKI BANK NIEPOKALANEJ

Słodki koniec I semestru

25.01.2017
Od października środy są lubianym i oczekiwanym przez wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców dniem, bo są zarezerwowane na kiermasze ciast odbywające się w ramach TalentowiSKA.
Więcej Słodki koniec I semestru

Nasza szkolna gazetka - "Kurier Jedynki"

25.01.2017
W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół nr 1 w Nidzicy ukazały się cztery numery gazetki szkolnej Kurier Jedynki. Jej celem jest przede wszystkim rozwijanie dziennikarskich umiejętności naszych uczniów oraz promowanie twórczości dzieci i młodzieży.
Więcej Nasza szkolna gazetka - "Kurier Jedynki"

Tropem Młodzieżowej Rady Miejskiej

24.01.2017
W naszym miasteczku aktywnie funkcjonuje Młodzieżowa Rada Miejska, do której należą uczniowie Nidzickiej Jedynki. Opiekunem młodych radnych jest przewodniczący Rady Miejskiej - Paweł Przybyłek.
Więcej Tropem Młodzieżowej Rady Miejskiej

Podbijamy stolicę w ramach projektu

24.01.2017
Warszawa czekała, czeka i wciąż będzie czekać na nas otworem. W ramach projektu z języka niemieckiego klasy IIA, IIIA oraz IIIC gimnazjum wraz ze swoimi opiekunami wyruszyły do Warszawy.
Więcej Podbijamy stolicę w ramach projektu

„ZABAWNIK - STARE I NOWE ZABAWY KLASOWE”

23.01.2017
18 stycznia 2017 r. uczniowie z kl. III d gimnazjum i kl. V a szkoły podstawowej w ramach trwającego się Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan przygotowali i prowadzili spotkanie integracyjne „Zabawnik - stare i nowe zabawy klasowe” w klasie 3 c edukacji wczesnoszkolnej.
Więcej „ZABAWNIK - STARE I NOWE ZABAWY KLASOWE”

NAUKA PRZEZ QUIZY I ZAGADKI – NA WESOŁO

23.01.2017
Uczniowie z naszego gimnazjum zaszczycili swoją obecnością młodszych kolegów i koleżanki z klasy II e edukacji wczesnoszkolnej. Kolejny raz przygotowali i prowadzili spotkanie integracyjne „Nauka przez quizy i zagadki – na wesoło”
Więcej NAUKA PRZEZ QUIZY I ZAGADKI – NA WESOŁO

Nasza szkoła wspiera WOŚP

23.01.2017
15.01.2017r.znów zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w zbiórce pieniędzy.
Więcej Nasza szkoła wspiera WOŚP

„ BAWIMY SIĘ WESOŁO”

18.01.2017
16 stycznia 2017 r. uczennice z kl. I a gimnazjum przygotowały i prowadziły kolejne spotkanie integracyjne „Bawimy się wesoło” w klasie 2 c edukacji wczesnoszkolnej.
Więcej „ BAWIMY SIĘ WESOŁO”

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

16.01.2017
W tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan uczennice z klasy III b gimnazjum wykonały wystawę na korytarzu szkolnym przypominającą dzieciom i młodzieży postać bł. Bolesławy Lament - Patronki Jedności. W przygotowaniu dekoracji wykorzystano prace plastyczne nadesłane na wcześniejsze edycje konkursowe o bł. Bolesławie.
Więcej TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

KONKURSY I ZABAWY– NA WESOŁO

14.01.2017
13 stycznia 2017 r. uczniowie z kl. I a gimnazjum w ramach zbliżającego się Tygodnia Jedności Chrześcijan przygotowali i prowadzili spotkanie integracyjne „Konkursy i zabawy - na wesoło” w klasie 2 b edukacji wczesnoszkolnej.
Więcej KONKURSY I ZABAWY– NA WESOŁO

Ruszyła produkcja cegiełek

12.01.2017
Talentowiczki z klasy Ic gimnazjum, przy pomocy pana od informatyki, zajęły się projekcją i produkcją cegiełek na zbliżający się koncert.
Więcej Ruszyła produkcja cegiełek

„SZTUKA BAWIENIA SIĘ”

12.01.2017
Talentowicze z gimnazjum przygotowali i poprowadzili spotkanie integracyjne „Sztuka bawienia się” w klasie 3a szkoły podstawowej.
Więcej „SZTUKA BAWIENIA SIĘ”

POMAGAMY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

06.01.2017
Talentowicze naszej szkoły przekazali dobrowolną kwotę na stworzenie wielospecjalistycznego ośrodka terapeutyczno – rehabilitacyjnego dla dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnością sprzężoną organizowaną przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” w Mińsku Mazowieckim.
Więcej POMAGAMY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

WSPOMAGAMY RÓWIEŚNIKÓW W KENII

02.01.2017
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w pomoc materialną organizowaną dzieciom w Kenii. Udział uczniów polega głównie na pozyskiwaniu i przekazywaniu zebranych funduszy, które zostaną przeznaczone na prowadzenie szkoły w Kenii oraz na zakup podstawowych przyborów szkolnych i na dożywianie dzieci.
Więcej WSPOMAGAMY RÓWIEŚNIKÓW W KENII

Klasowe Wigilie

24.12.2016
Tradycyjnie w ostatnim tygodniu we wszystkich oddziałach gimnazjum odbyły się wigilijne spotkania klasowe.
Więcej Klasowe Wigilie

Magia Świąt

24.12.2016
Talentowicze naszej szkoły zadbali o magiczny nastrój świąteczny.
Więcej Magia Świąt

Teatr w bibliotece

22.12.2016
21 grudnia 2016 nasza biblioteka szkolna zamieniła się w teatr z kolorowymi kukiełkami .
Więcej Teatr w bibliotece

Talentowisko w Starostwie

22.12.2016
Młodsi talentowicze naszej szkoły, wspierając projekt Talentowisko, zorganizowali kiermasz ciast w nidzickim Starostwie.
Więcej Talentowisko w Starostwie

Akcja „Gwiazdka na misje” w kościele Św. Wojciecha w Nidzicy

20.12.2016
Talentowicze naszej szkoły razem z katechetką s. Haliną Grygo oraz ze Wspólnotę Misyjną Bł. Bolesławy ofiarnie włączyli się w akcję „Gwiazdka na misje” poprzez własnoręczne przygotowanie dużej ilości gwiazdek świątecznych oraz w ich rozprowadzanie przed kościołem.
Więcej Akcja „Gwiazdka na misje” w kościele Św. Wojciecha w Nidzicy

Nie daj się sprzedać. O handlu ludźmi.

20.12.2016
13 grudnia odbyło się kolejne spotkanie uczniów klasy I c gimnazjum z policjantką Izabellą Dembską, która przeprowadziła prelekcję na temat współczesnego niewolnictwa, czyli handlu ludźmi.
Więcej Nie daj się sprzedać. O handlu ludźmi.

35 rocznica ogłoszenia stanu wojennego

19.12.2016
13 grudnia 1981 roku o godzinie 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.
Więcej 35 rocznica ogłoszenia stanu wojennego

My się pracy nie boimy!

19.12.2016
Udowodnili to gimnazjaliści z kl. II b, którzy 12 grudnia, kolejny już raz pracowali w Stajni w Napiwodzie.
Więcej My się pracy nie boimy!

Lekcje historii z IPN

16.12.2016
1 grudnia w auli szkolnej odbyły się lekcje z historii najnowszej, które poprowadził pracownik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, inspektor Dawid Zagził.
Więcej Lekcje historii z IPN

Andrzejki - idealny czas na zabawę

16.12.2016
W naszym gimnazjum nie tylko się uczymy, ale też świetnie bawimy. Idealną okazją do zabawy była zorganizowana przez samorząd uczniowski 29 listopada dyskoteka andrzejkowa.
Więcej Andrzejki - idealny czas na zabawę

Nocna kafejka klasy Ia

16.12.2016
25 listopada podczas Nocy Naukowców i Artystów uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą Wiesławą Taradejną zorganizowali kiermasz ciast.
Więcej Nocna kafejka klasy Ia

NOC NAUKOWCÓW I ARTYSTÓW

16.12.2016
25 listopada w naszej szkole miała miejsce już szósta edycja Nocy Naukowców i Artystów. Imprezę przygotowali wraz z nauczycielami studenci z Programu „PROJEKTOR- wolontariat studencki”, a jej celem jest szerzenie wiedzy oraz wspieranie i rozwijanie zdolności dzieci i młodzieży.
Więcej NOC NAUKOWCÓW I ARTYSTÓW

Koszykarski challange z Kacpą!

16.12.2016
25 listopada 2016r. wszyscy pasjonaci koszykówki wzięli udział w prawdziwym koszykarskim show, warsztatach połączonych z zabawą prowadzonych przez Kacpra Lachowicza, jednego z najlepszych motywatorów, trenerów oraz propagatorów akcji promujących koszykówkę w naszym kraju.
Więcej Koszykarski challange z Kacpą!

Mówię Wam, nie warto – o agresji

16.12.2016
Wykorzystując różne filmy edukacyjne, zakupione w ramach projektu „Dzieci w szkołach i przedszkolach przemocy mówią NIE”, nauczyciele naszej szkoły przygotowują lekcje wychowawcze, zapobiegające różnorodnym formom przemocy i niebezpieczeństw we współczesnym świecie.
Więcej Mówię Wam, nie warto – o agresji

„Romeo i Julia” w Teatrze Muzycznym „ Buffo”

16.12.2016
Po omówieniu dramatu Szekspira gimnazjaliści klasy IIa i IIb wybrali się ze swoimi polonistami do Teatru Muzycznego „Buffo”, by porównać literacką wersję „Romea i Julii” z przedstawieniem Janusza Józefowicza.
Więcej „Romeo i Julia” w Teatrze Muzycznym „ Buffo”

Warsztaty Bożonarodzeniowe

01.12.2016
W dniu 22 listopada 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nidzicy kolejny już raz odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe zorganizowane przez Radę Rodziców i uczniów gimnazjum.
Więcej Warsztaty Bożonarodzeniowe

Nakręceni na pomaganie

01.12.2016
Każda plastikowa nakrętka jest cenna. Zamiast wyrzucać ją z innymi odpadami do śmieci, wyznaczyliśmy w szkole miejsce i ogłosiliśmy zbiórkę.
Więcej Nakręceni na pomaganie

Kochaj! Nie bij!

01.12.2016
W dniu 19 listopada, jak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci.
Więcej Kochaj! Nie bij!

Pozostaw po sobie ślad

30.11.2016
W ramach akcji „Pozostaw po sobie ślad”, uczniowie przekazują zakupione przez siebie książki do biblioteki szkolnej.
Więcej Pozostaw po sobie ślad

Kolejny filmowy sukces gimnazjalistów z Jedynki.

30.11.2016
17 listopada 2016 r. podczas „Przeglądu Małych Form Teatralnych” rozstrzygnięto Gminny konkurs na film „Kręć komórką!”. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o szkodliwości różnych nałogów i chorób oraz uświadomienie zagrożeń, jakie niosą nałogi i zjawiska patologiczne
Więcej Kolejny filmowy sukces gimnazjalistów z Jedynki.

W drodze ku świętowaniu

30.11.2016
Małą tradycją się stały przygotowania przedświąteczne w naszej najstarszej nidzickiej parafii pw. NP NMP i Świętego Wojciecha.
Więcej W drodze ku świętowaniu

Zaplątani w sieci

23.11.2016
Korzystanie z internetu jest tak powszechne, że stało się nową metodą komunikacji, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy często nie zdają sobie sprawy, że niektóre ich zachowania, choćby dla żartu, mogą komuś zniszczyć życie.
Więcej Zaplątani w sieci

Policyjny wykład o cyberprzemocy

23.11.2016
Cyberprzemoc to zjawisko, które ostatnio się nasiliło wśród osób korzystających z internetu, dlatego temat ten często jest poruszany w naszej szkole.
Więcej Policyjny wykład o cyberprzemocy

Zwiedzanie Wilna

22.11.2016
Pierwszy dzień pobytu - zwiedzania Wilna z przewodnikiem było dużą atrakcją dla młodych ludzi.
Więcej Zwiedzanie Wilna

„Niech to piorun trzaśnie”

22.11.2016
Uczniowie klas trzecich Gimnazjum Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyli w pokazach fizycznych pt „Niech to piorun trzaśnie” , zorganizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Więcej „Niech to piorun trzaśnie”

Gimnazjaliści z wizytą w Przedszkolu Odkrywców

22.11.2016
W piątek 28 października Ekozespoły działające przy Gimnazjum nr 1 wraz ze swoimi opiekunami emerytowaną nauczycielką Elżbietą Orłowską-Ciszek oraz Dorotą Taratycką, uczestniczyli w Tygodniu Naukowca w Przedszkolu nr 4.
Więcej Gimnazjaliści z wizytą w Przedszkolu Odkrywców

Gimnazjaliści na stadionie Arena w Gdańsku

09.11.2016
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w różnorodnych wycieczkach, które nie tylko integrują młodzież, ale są również okazją do poznania ciekawych miejsc i przyjemnego spędzenia czasu na zabawie.
Więcej Gimnazjaliści na stadionie Arena w Gdańsku

Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

09.11.2016
16 października obchodzony jest ustanowiony w 1979 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) - Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Święto ma przeciwdziałać marnowaniu żywności na skalę globalną i przypominać opinii publicznej o problemach żywnościowych, z jakimi nie radzą sobie kraje biedniejsze.
Więcej Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

IX Nidzicki Maraton Kulturalny

08.11.2016
Jak co roku uczniowie naszej szkoły z przyjemnością i zainteresowaniem korzystają z bogatej oferty programowej maratonu i uczestniczą w ciekawych spotkaniach autorskich, są widzami w teatrze, biorą udział w warsztatach.
Więcej IX Nidzicki Maraton Kulturalny

„Znajdź pomysł na siebie”

08.11.2016
6 października w auli ZS nr 1 odbył się program ewangelizacyjno – profilaktyczno – motywacyjny „Znajdź pomysł na siebie” autorstwa zespołu Full Power Spiryt, będący kontynuacją ubiegłorocznego projektu.
Więcej „Znajdź pomysł na siebie”

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

08.11.2016
Dzień 30 września jest Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia w związku z tym nasza szkoła dołączyła do obchodów VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Więcej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

NIEZAPOWIEDZIANY SPRAWDZIAN

08.11.2016
W Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (30 września) uczniowie z naszej szkoły przepytali nidzickich urzędników z tabliczki mnożenia.
Więcej NIEZAPOWIEDZIANY SPRAWDZIAN

„Gdzie duch spotyka się z przestrzenią”

08.11.2016
Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa przebiegały pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”. Z tej okazji 30 września w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku zorganizowano zajęcia dla gimnazjalistów.
Więcej „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią”

Inauguracja Roku Matematyki

08.11.2016
Podczas Festynu Rodzinnego nauczycielki matematyki: p.Bogumiła Adamska, Helena Maj, Marta Saternus i Małgorzata Trybel przygotowały stoisko z ciastami i owocami pod hasłem:” Smakołyki na rok matematyki”.
Więcej Inauguracja Roku Matematyki

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

08.11.2016
1 września 2016r., o godz. 9.00, na placu szkolnym Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.
Więcej Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017