Co to jest budżet domowy?

07.04.2015
Każda rodzina posiada określoną ilość pieniędzy. Jak dużo – to zależy od wielu rzeczy – na przykład of faktu, jak gospodaruje ona swoimi zarobkami. Czy budżet domowy można sprawdzić? Oczywiście. Wystarczy sporządzić proste zestawienie dochodów i wydatków. Może okazać się ono niezwykle pomocne przy rozsądnym planowaniu budżetu rodziny.
Więcej Co to jest budżet domowy?

Formy płatności, wykorzystywane w starożytności

13.01.2015
W starożytności, kiedy ludzie nie znali jeszcze pieniędzy, trudnili się handlem wymiennym. W krajach rolniczych wartość różnych rzeczy przeliczano m.in. na zboże lub zwierzęta pasterskie. Natomiast w krajach bardziej rozwiniętych i bogatszych dobra wymieniano na metale szlachetne.
Więcej Formy płatności, wykorzystywane w starożytności

Historia przedsiębiorczego licealisty z Oleśnicy

04.11.2014
Zapewne wielu z Was myślało już nad tym, aby zacząć zarabiać pierwsze pieniądze. Choćby po to, aby mieć coś na własne wydatki. Żeby tak było, trzeba zrobić pierwszy krok, czyli rozpocząć pracę lub własną drobną działalność. Taki właśnie krok zrobił Adrian Drózd – licealista z Oleśnicy, który dzięki swojej pracowitości, pomysłowości i odważnym decyzjom zaistniał w świecie biznesu.
Więcej Historia przedsiębiorczego licealisty z Oleśnicy

Konkurencja na rynku produktów, kto i jak ją wygrywa?

17.06.2014
Każdy z nas nie raz w życiu stworzył, czy też wymyślił coś, z czego był potem bardzo dumny. Podobnie jest z przedsiębiorcami. Zdarza im się wymyślić produkt, który jest lepszy od innych i rewolucjonizuje świat. Przedsiębiorcy to ponadto osoby aktywne. Jak działają zatem, aby przegonić konkurencję, kiedy mają już gotowy produkt? A czego my możemy się od nich nauczyć?
Więcej Konkurencja na rynku produktów, kto i jak ją wygrywa?

Co cechuje osobę przedsiębiorczą?

05.06.2014
Istnieje kilka charakterystycznych cech wyróżniających człowieka przedsiębiorczego. Nie każdy jest jednak taki sam i nie każdy musi je wszystkie posiadać. A czy Ty je masz? Sprawdź się już na starcie i zobacz, w czym jesteś dobry, a nad czym mógłbyś jeszcze popracować!
Więcej Co cechuje osobę przedsiębiorczą?

Kiedy mogę założyć swoje pierwsze konto w banku?

29.04.2014
Pewnie wielu z was wydaje się, że konto w banku przeznaczone jest jedynie dla dorosłych. Jeżeli tak właśnie myślicie, to jesteście w błędzie. Sprawdź, kiedy i na jakich zasadach możesz założyć swoje pierwsze konto!
Więcej Kiedy mogę założyć swoje pierwsze konto w banku?

Czy każdy z nas ma talent do oszczędzania?

03.04.2014
Oszczędzanie… w pierwszym momencie nie kojarzy się nam to zbyt dobrze. Ale po chwili zastanowienia na ogół zmieniamy zdanie! To dzięki oszczędzaniu możemy pozwolić sobie na rzeczy, które na co dzień są nieosiągalne. Jednak czy każdy z nas może oszczędzać? Oczywiście, że tak! Bo każdy z nas ma talent do oszczędzania – trzeba go tylko najpierw odkryć!
Więcej Czy każdy z nas ma talent do oszczędzania?

Czym właściwie jest giełda?

27.12.2013
Giełda papierów wartościowych to coś w rodzaju rynku, na którym spotykają się osoby chcące kupić lub sprzedać akcje, obligacje bądź inne papiery wartościowe.
Więcej Czym właściwie jest giełda?

Historia złotówki

08.12.2013
Historia polskiego złotego jest niezwykle długa i ciekawa. Dowiedzmy się, co kryje za sobą moneta z orzełkiem na rewersie.
Więcej Historia złotówki

W spółdzielni siła

02.09.2013
Jeden człowiek może zrobić wiele. We współpracy z innymi może zrobić wszystko. Właśnie dlatego ludzie się jednoczą.
Więcej W spółdzielni siła

Banki spółdzielcze

02.09.2013
Osobną i niezwykle ważną gałęzią spółdzielczości jest bankowość spółdzielcza. Pierwsze takie organizacje pojawiły się w Polsce już w XVI wieku.
Więcej Banki spółdzielcze
Załaduj starsze