Lista szkół
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie

Kontakt

ul. Poniatowskiego 37
Krasnystaw 22-300

O naszej szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie to placówka ze 100- letnim dorobkiem, bogatą tradycją oraz własną obrzędowością.

BlogowiSKO szkoły

Do biegu, gotowi, start !!!

15.10.2018
Zmotywowani ubiegłorocznym sukcesem w programie TalentowiSKO, pełni sił i zapału do pracy jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwania w VI edycji konkursu.Będzie to okres bogaty w wydarzenia zarówno dla naszej szkoły jak i naszego środowiska lokalnego.
Więcej Do biegu, gotowi, start !!!

Z angielskim i niemieckim za pan brat!

20.05.2018
Tradycją w naszej szkole stały się Dni Języków Obcych, których celem jest przede wszystkim motywowanie uczniów do nauki języków, a także propagowanie kultury danego obszaru językowego, rozwijanie autonomii w uczeniu się języka obcego, jak również uświadomienie uczącym się roli i znaczenia znajomości języków obcych w rozwijającej się Europie i świecie.
Więcej Z angielskim i niemieckim za pan brat!

Uroczyste podsumowanie TalentowiSKA

30.03.2018
Premiera spektaklu „Spisek” była oficjalnym zakończeniem kilkumiesięcznej pracy TalentowiSKA. Udział w niej wzięli: · Dziewczyna (bohaterka) – Julia Wojewoda – Talentowisko, · Chłopak (bohater) – Patryk Mąka– absolwent Jedynki · Pacjent – Julia Łusiak – I LO, · Psychiatra – Przemek Mrowiński – I LO, · Pielęgniarka – Eliza Ostrowska -Talentowisko, · Ksiądz – Kacper Buraczyński - Talentowisko · Narkomanka – Martyna Chachaj– Talentowisko, · Dealerka – Julia Łusiak – I LO, · Matka – Maria Ignatiuk – emerytowana nauczycielka, członek UWT, · Dziewczyna I – Katarzyna Ćwikła– Talentowisko, · Dziewczyna II – Aleksandra Szyszko – I LO · Śmierć - Aleksandra Szyszko – I LO
Więcej Uroczyste podsumowanie TalentowiSKA

Dzień Świętego Patryka

29.03.2018
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym koncercie zorganizowanym z okazji święta patrona Irlandii- Świętego Patryka.
Więcej Dzień Świętego Patryka

Artystyczna twarz Jedynki

27.03.2018
Pomysłem na zakończenie programu TalentowiSKO było przygotowanie wystawy ukazującej artystystyczne ujęcie przedsięwzięć szkoły w roku szkolnym 2017-18.
Więcej Artystyczna twarz Jedynki

PaTPORTowiSKO

26.03.2018
Konkurs „Spółdzielnia Dobrych Serc-Talenty mnożymy” realizowany w ciągu 5 miesięcy przez gimnazjalistów Jedynki w ramach Ogólnopolskiego Programu TalentowiSKO dobiega końca. Kwintensencją wszystkich działań będzie premiera spektaklu "Spisek", w przygotowanie którego pomysłodawcy włożyli dużo serca i starań.
Więcej PaTPORTowiSKO

Nasze podziękowania

26.03.2018
Mieć dobre serce, zawsze służyć innemu, być bliźnim pomocnym, nie pytać się czemu. To daje zawsze prawdziwą radość życia i w duszy zostają radosne przeżycia.
Więcej Nasze podziękowania

Talentowicze wspierają Hospicjum Domowe Caritas

25.03.2018
Grupa uczniów naszej szkoły związana z Talentowiskiem pełni funkcje wolontariuszy w placówce Caritas. Dwie Talentowiczki pomagają systematycznie osobom zmagającym się z chorobą nowotworową. Na potrzeby Hospicjum Domowego 20 marca zorganizowany został w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych wykonanych przez członków Caritas wspomoże działalność Hospicjum.
Więcej Talentowicze wspierają Hospicjum Domowe Caritas

Konkurs Piosenki Międzynarodowej- Jagiełło 2018

22.03.2018
21 marca 2018 roku w auli I LO w Krasnymstawie odbył się XXXVI Festiwal Piosenki Międzynarodowej Jagiełło 2018. Wśród uczestników nie zabrakło również Talentowiczów, reprezenowała ich Karina Kozłowska.Naszą szkołę reprezentowała także Justyna Wysocka z klasy VII b, która odniosła zwycięstwo w kategorii solowej. Dziewczyny zaprezentowały przygotowane przez siebie utwory, w których ukazały swoje możliwości wokalne, a przy tym umiejętności lingwistyczne.
Więcej Konkurs Piosenki Międzynarodowej- Jagiełło 2018

Z wizytą w Sejmie

22.03.2018
Na zaproszenie pani poseł Teresy Hałas przewodniczącej NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", członka Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami mieli możliwość odbycia wizyty w Sejmie RP. Każdemu posłowi przysługuje prawo zaproszenia grupy młodzieży do Sejmu, w związku z czym pani poseł zaprosiła grupę Talentowiczów z Jedynki.
Więcej Z wizytą w Sejmie

Ostry dyżur teatralny

17.03.2018
Jednym z naszych priorytetowych zadań w ramach programu TalentowiSKO było stworzenie trupy teatralnej składającej się z uczestników projektu, absolwentów naszej szkoły oraz oczywiście aktywnych seniorów. PaTPORTowiSKO to grupa, którą stworzyliśmy wspólnie na potrzeby realizacji naszego zadania.
Więcej Ostry dyżur teatralny

Uroczyste podsumowanie "Inwazji Oszczędzania"

17.03.2018
16 marca dokonaliśmy podsumowania przeprowadzonych przez nas konkurencji konkursowych w 5 kategoriach: konkurs na zakładkę do książki,,konkurs na najciekawszą skarbonkę, dyktando ortograficzne, opowiadanie, test wiedzy finansowo- bankowej. Podsumowania i wręczenia nagród dokonali zaproszeni przez nas specjaliści- pracownik Banku Spółdzielczego w Izbicy- pani Anna Kukulska oraz przedstawiciel kancelarii blokerskiej Primo- pani Aneta Adamczyk.
Więcej Uroczyste podsumowanie "Inwazji Oszczędzania"

"Znawca finansów"- test bankowca

17.03.2018
Ostatnią konkurencją przygotowaną przez Talentowiczów był test bankowca.O tytuł "Znawcy finansów" walczyło 14 uczniów SP i Gimnazjum.Najlepszy wynik otrzymali:Monika Chodorowska z kl.VIIa oraz Maksymilian Stafijowski z kl.III b.
Więcej "Znawca finansów"- test bankowca

Jestem dumny, bo jestem Polakiem!

14.03.2018
14 marca już po raz XVII w krasnostawskiej Jedynce odbył się konkurs pod nazwą "Moja Ojcowizna". Tegorocznej edycji konkursu przyświecały słowa Artura Oppmana :"To, co przeżyło jedne pokolenie, drugie przerabia w sercu i pamięci". Wśród kilku szkół z naszego rejonu udział wzięli także Talentowicze naszej szkoły.
Więcej Jestem dumny, bo jestem Polakiem!

"O srebrne pióro Talentowiczów"- dyktando ortograficzne

13.03.2018
Jednym z pomysłów grupy projektowej było przeprowadzenie wśród chętnych uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 dyktanda ortograficznego, promującego oszczędzanie w SKO. Dla mistrza ortografii Talentowicze przygotowali specjalne "Srebrne pióro".
Więcej "O srebrne pióro Talentowiczów"- dyktando ortograficzne

Super rady na odpady

12.03.2018
Kreatywność i przedsiębiorczość to cechy, które rozwijamy w naszej szkole. Pomysłów na realizację naszych zadań konkursowych nam nie brakuje. Właśnie dzisiaj rozpoczęliśmy " oszczędnościową inwazję". W wyniku ogłoszonego wcześniej konkursu napłynęły pomysłowe skarbonki wykonane z materiałów ekologicznych. Nie tylko gromadzenie pieniążków jest dla nas ważne, dbamy także o środowiSKO i promujemy edukację ekologiczną.
Więcej Super rady na odpady

Oj będzie się działo

12.03.2018
Zapowiada się kolejny tydzień bogaty w wydarzenia. Rozpoczęliśmy właśnie kampanię reklamową pod hasłem "Inwazja oszczędzania w Jedynce".
Więcej Oj będzie się działo

Małe gesty- wiele znaczą

10.03.2018
Talentowicze pamiętali o paniach z ruchu Amazonek.Przygotowali dla nich z okazji ich święta przepiękne świeczniki.Przekazanie drobnych upominków to wspaniały gest wsparcia dla osób z olbrzymim bagażem przeżyć i doświadczeń. Jest to także dowód empatii i szacunku do drugiego człowieka.
Więcej Małe gesty- wiele znaczą

Posyłamy kwiaty- niech powiedzą one...

10.03.2018
Męska część Talentowiczów pamiętała o wszystkich paniach, które wspierają działania grupy projektowej.Symboliczna różyczka oraz coś słodkiego były tego wyrazem.
Więcej Posyłamy kwiaty- niech powiedzą one...

Słodki zawrót głowy z okazji Dnia Kobiet

10.03.2018
Tradycyjnie, już po raz kolejny odbył się w naszej szkole kiermasz galaretek. Tym razem z okazji Dnia Kobiet słodki poczęstunek w wykonaniu dziewczyn z klasy VII B i II c. Nasze następczynie spisały się na medal, już wiemy kto nas zastąpi w kolejnej edycji TalentowiSKA.
Więcej Słodki zawrót głowy z okazji Dnia Kobiet

Strefa kreatywności

07.03.2018
Talentowicze w ramach integracji z młodszymi kolegami z edukacji wczesnoszkolnej, wspierani przez fundację dr Clowna mieli okazję 6 marca 2018 roku uczestniczyć w wyjątkowo kreatywnych warsztatach.
Więcej Strefa kreatywności

Pieniądze szczęścia nie dają, ale dzięki nim możemy pomóc innym

05.03.2018
Talentowicze naszego gimnazjum przeprowadzili kolejne warsztaty dla swoich młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej, tym razem zaprezentowali sylwetki największych miliarderów- filantropów, którzy przekazują część swoich dochodów na cele charytatywne, zmieniając tym samym świat na lepszy.
Więcej Pieniądze szczęścia nie dają, ale dzięki nim możemy pomóc innym

Z wizytą u „Pana Ząbka”

05.03.2018
5 marca Talentowicze odwiedzili szkolnego stomatologa, życząc z okazji jego święta "wywiadów dobrze zebranych, pacjentów zdyscyplinowanych, kanałów prosych, niezakrzywionych oraz ubytków idealnie oczyszczonych". Korzystając z okazji, że właśnie w tym dniu obchodzony jest Dzień Dentysty, uczniowie przeprowadzili wywiad z lekarzem, na podstawie, którego mogli poznać bliżej specyfikę tego zawodu oraz poszerzyć wiedzę z różnych dziedzin medycyny.
Więcej Z wizytą u „Pana Ząbka”

Sukces naszej Talentowiczki

04.03.2018
Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2017 czytelnicy Super Tygodnia Krasnostawskiego okrzyknęli Annę Terlecką - pływaczkę "Wodnika Krasnystaw".
Więcej Sukces naszej Talentowiczki

Bo ja lubię czytać i już...

01.03.2018
Nie wszystkie lektury szkolne są nudne. Uczniowie Jedynki wzięli udział w kolejnej edycji międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Lektury da się lubić”, organizowanego przez bibliotekę szkolną.
Więcej Bo ja lubię czytać i już...

Absolwenci Jedynki w Spółdzielni Dobrych Serc

28.02.2018
Wieczór 26 lutego 2018 roku przejdzie do historii Jedynki jako wyjątkowy przede wszystkim ze względu na fakt, że na jednej scenie spotkali się absolwenci i uczniowie naszej szkoły, aby wspólnie wystąpić przed tak licznie zgromadzoną publicznością, wspierając działania Talentowiczów.
Więcej Absolwenci Jedynki w Spółdzielni Dobrych Serc

CI, którzy uwolnili talent, pasje i uzdolnienia

27.02.2018
Uczniowie Jedynki oraz Talentowicze zaprezentowali swoje umiejętności wokalno- muzyczne, recytatorskie i taneczne w kategoriach indywidualnych i zespołowych podczas koncertu wspierającego Spółdzielnię Dobrych Serc. Każdy uczestnik festiwalu podarował w tym dniu cząstkę czegoś bardzo osobistego i wyjątkowo cennego-swój talent.
Więcej CI, którzy uwolnili talent, pasje i uzdolnienia

Loteria fantowa w specjalnej odsłonie

27.02.2018
Podjęta przez Talentowiczów inicjatywa zorganizowania podczas festiwalu loterii fantowej okazała się świetnym pomysłem na zebranie środków służących realizacji głównego celu TalentowiSKA.
Więcej Loteria fantowa w specjalnej odsłonie

Festiwalowe stoiSKO z domowymi przysmakami

27.02.2018
Jedną z wielu atrakcji podczas zorganizowanego przez nas festiwalu Talentów było stoiSKO z domowymi wypiekami.Przygotowano różnorodne ciasta i desery, które wszystkim bardzo smakowały. O efektowne słodkości zadbali Talentowicze umieszczjąc na każdej porcji znak rozpoznawczy tego przedsięwzięcia.
Więcej Festiwalowe stoiSKO z domowymi przysmakami

"Zwykły gest może być niezwykłym czynem"

27.02.2018
Chcieli dołożyć coś od siebie-ręcznie wykonane przez osadzonych Aresztu Śledczego w Krasnymstawie ozdoby trafiły na loterię fantową finałowego koncertu Talenty Jedynki w Spółdzielni Dobrych Serc.
Więcej "Zwykły gest może być niezwykłym czynem"

Z kuchni babuni...

27.02.2018
Talentowicze z Jedynki potrafią zaskakiwać wszystkich swoimi pomysłami. StoiSKO z domowymi wyrobami było prawdziwym strzałem w dziesiatkę.
Więcej Z kuchni babuni...

Przyjaciele są bliSKO i wspierają TalentowiSKO

25.02.2018
Grono przyjaciół krasnostawskiej Jedynki powiększa się z każdym dniem.To właśnie dzięki ofiarności i otwartości zaprzyjaźnionych i współpracujących z nami instytucji, przedsiębiorców oraz dużego grona osób prywatnych mogliśmy zorganizować wyjatkową loterię fantową, której dochód zasili konto SKO.
Więcej Przyjaciele są bliSKO i wspierają TalentowiSKO

Wielki finał już bliSKO

22.02.2018
Talentowicze z niecierpliwością czekają na wielkie wydarzenie, jakim będzie zaplanowany na dzień 26 lutego 2018 roku festiwal pod hasłem "Talenty Jedynki w Spółdzielni Dobrych Serc”.W jednym miejscu spotkają się ludzie, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie innych ludzi – przyjaciół, rodziny, znajomych czy nawet coraz szerszego grona swych fanów.
Więcej Wielki finał już bliSKO

Pomagamy Pogorzelcom

19.02.2018
Bezinteresowność, ofiarność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka – to cechy które rozwijamy w naszej szkole.Grupa projektowa TalentowiSKO ogłosiła akcję pomocy rodzinie Państwa Wójcik z miejscowości Marynin,gm.Rejowiec która 23.01.2018 roku w wyniku pożaru straciła cały dorobek życia.
Więcej Pomagamy Pogorzelcom

Na najlepsze Walentynki możesz przybyć do Jedynki

15.02.2018
Od kilku dni w naszej szkole czuć walentynkową atmosferę i klimat sprzyjający wzajemnemu okazywaniu ciepła oraz sympatii. Atmosferę splendoru tworzyły piękne dekoracje, błyszczące rekwizyty, ogrom czerwieni stanowiącej tło zbliżającego się Święta Zakochanych. Niecodzienna aura tego święta powoduje, że wszyscy okazują sobie najbardziej ciepłe uczucia.
Więcej Na najlepsze Walentynki możesz przybyć do Jedynki

Walentynkowe Amorki

14.02.2018
W dniu świętego Walentego, uczennice krasnostawskiej Jedynki, wcieliły się w rolę Amorków a walentynkowy miś Tadeusz zachęcał wszystkich kochanych i zakochanych do wspólnego zdjęcia.
Więcej Walentynkowe Amorki

Zimowe szaleństwo

12.02.2018
Talentowicze z naszego gimnazjum odpoczywali podczas ferii na obozie w Zębie- miejscowości, w której wychowywał i kształcił się nasz słynny skoczek narciarski Kamil Stoch.
Więcej Zimowe szaleństwo

Walentynkowe przygotowania

07.02.2018
Atmosferę zbliżajacych się Walentynek oraz klimat okazywanych sobie uczuć czuć już w naszej szkole. Grupa artystycznie uzdolnionych Talentowiczek podczas ferii skupiła się na przygotowaniu kartek i walentynkowych serduszek.
Więcej Walentynkowe przygotowania

Integracyjne warsztaty teatralne

06.02.2018
Talentowicze z Jedynki rozpoczęli 6 lutego ostry dyżur teatralny. W świetlicy Centrum Charytatywnego odbyły się warsztaty teatralne integrujące różne grupy wiekowe:seniorów z UTW, absolwentów, SKOwiczów oraz grupę Amazonek.
Więcej Integracyjne warsztaty teatralne

Wspólnie działamy i TalentowiSKO wspieramy

01.02.2018
Centrum Charytatywne w Krasnymstawie wraz z działającą przy nim grupą Amazonek aktywnie wspiera inicjatywy przedsiębiorczych SKOwiczów z Jedynki. "To nie jest służba młodszych wobec starszych, ani starszych wobec młodszych. To naturalne, na zasadach partnerskich, współdziałanie.”
Więcej Wspólnie działamy i TalentowiSKO wspieramy

Łączenie pokoleń czyli dzień babci i dziadka w Jedynce

26.01.2018
Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. To niezwykłe dni, pełne radości, uśmiechów i wzruszeń. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. W naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji tego święta. Organizacja Dnia Babci i Dziadka dała możliwość zaprezentowania projektu TalentowiSKO. Akcja rozprowadzania popcornu w ramach tego programu spotkała się z aprobatą przybyłych gości, którzy także mieli swój udział w zbieraniu środków na ważny społecznie
Więcej Łączenie pokoleń czyli dzień babci i dziadka w Jedynce

Dzień popcornu w Jedynce

19.01.2018
Za wynalazcę światowego przysmaku uznaje się Charlesa Cretorsa, który skonstruował pierwszą maszynę do tworzenia popcornu w 1893 roku i zaprezentował ją w Chicago. Miała służyć też do prażenia orzechów i kawy. Ten lekki przysmak kochają do dzisiaj miliony.
Więcej Dzień popcornu w Jedynce

Talenty mnożymy- Martyna Liśkiewicz podwójną laureatką

15.01.2018
10 stycznia 2018 r. odbyły się w Zamościu spotkania z kolędą i pastorałką „Złota gwiazdka” oraz 12 stycznia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie miało miejsce XIX Powiatowe Spotkanie z Kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki’
Więcej Talenty mnożymy- Martyna Liśkiewicz podwójną laureatką

Dobrych serc nie zabrakło

14.01.2018
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".Jan Paweł II
Więcej Dobrych serc nie zabrakło

Powróćmy jak za dawnych lat

13.01.2018
W ramach łączenia pokoleń organizowaliśmy wspólne spotkania ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy są zainteresowani i chętnie wspierają działania SKOwiczów dotyczące pozyskiwania środków na zakup mobilnej sceny służącej całej społeczności lokalnej. 12 stycznia 2018 roku w Krasnostawskim Domu Kultury wystawiany został spektakl kabaretowo- muzyczny oparty na szlagierach okresu lat 20 i 30 XX wieku, który dostarczył nam wiedzy na temat kultury i obyczajów sprzed blisko stu lat.
Więcej Powróćmy jak za dawnych lat

"Odlotowo,bo na sportowo..."

10.01.2018
Sport, rozrywka i adrealina w jednym- z takimi doświadczeniami młodzież naszej szkoły rozpoczęła pierwszy tydzień nauki w Nowym 2018 Roku.
Więcej "Odlotowo,bo na sportowo..."

Kwesta przy kościele w uroczystość Objawienia Pańskiego

07.01.2018
Dzięki otwartości księdza Romana Skowrona-proboszcza parafii p.w Trójcy Przenajświętszej 06.01 2018 roku zorganizowaliśmy kolejną zbiórkę pieniędzy. Po każdej mszy uczniowie z grupy projektowej Talentowisko zbierali fundusze na zakup mobilnej sceny dla społeczności Krasnegostawu.
Więcej Kwesta przy kościele w uroczystość Objawienia Pańskiego

Jedynka w Orszaku Trzech Króli

07.01.2018
6 stycznia po raz kolejny uczniowie, rodzice i nauczyciele Jedynki wzięli udział w organizowanej przez Parafię Trójcy Przenajświetszej, Urząd Miasta, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Krasnostawski Dom Kultury -Uroczystości Objawienia Pańskiego.
Więcej Jedynka w Orszaku Trzech Króli

"Anioły są wśród nas".

02.01.2018
21 grudnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego"Mój Anioł" organizowanego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Więcej "Anioły są wśród nas".

Prasa o naszych działaniach

02.01.2018
Publikacje na temat naszych działań ukazały się w Super Tygodniu Krasnostawskim Nr 1 (840) z dnia 2 stycznia 2018 roku. Była również zapowiedź artykułu na okładce.
Więcej Prasa o naszych działaniach

Jasełkowo i świątecznie w Jedynce

23.12.2017
21 grudnia w naszej szkole z bożenarodzeniowym przesłaniem dla rodziców wystąpili uczniowie klasy III a prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.
Więcej Jasełkowo i świątecznie w Jedynce

Magia Świąt Bożego Narodzenia- Talentowicze na scenie

23.12.2017
Boże Narodzenie jest okazją do miłych spotkań przy wigilijnym stole, dzielenia się opłatkiem, do rozmów, wspólnego kolędowania oraz wydobycia z serca tego, co najpiękniejsze. Każdego roku w naszej szkole mamy też okazję obejrzeć spektakl bożonarodzeniowy.W tym roku uczniowie z klasy II i III gimnazjum z grupy projektowej Talentowisko przygotowali dla społeczności szkolnej przedstawienie pod tytułem „Magia Bożego Narodzenia- trochę inaczej”.
Więcej Magia Świąt Bożego Narodzenia- Talentowicze na scenie

"Znajdź sobie dobre towarzystwo. Współpracuj z pozytywnymi, zorientowanymi na cele ludźmi, którzy inspirują Cię i pobudzają do działania." Brian Tracy

22.12.2017
W realizacji naszych projektowych przedsięwzięć wspiera nas wiele organizacji, instytucji i stowarzyszeń działających na terenie Krasnegostawu między innymi: Centrum Intergracji Społecznej, Młodzieżowy Dom Kultury, Krasnostawski Dom Kultury,Caritas. Do grona wszystkich instytucji, dla których dobro innych jest ważne, dołączyli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Więcej "Znajdź sobie dobre towarzystwo. Współpracuj z pozytywnymi, zorientowanymi na cele ludźmi, którzy inspirują Cię i pobudzają do działania." Brian Tracy

AktorSKO improwizacyjne spotkanie z Jerzym Rogalskim.

11.12.2017
11 grudnia 2017 roku w KDK grupa Talentowiczów uczestniczyła w warsztatach "Filmoteki szkolnej"- wydarzenie zorganizowane w ramach Filmoteki Narodowej - Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Więcej AktorSKO improwizacyjne spotkanie z Jerzym Rogalskim.

Siatkarskie widowiSKO

08.12.2017
"Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki." Aktywni pracownicy krasnostawskich zakładów pracy: OSM, Komenda Policji, Straż Pożarna, Areszt Śledczy, Bank Spółdzielczy, młodzież licealna, nauczyciele oraz Talentowicze- wszyscy wzięli udział w turnieju charytatywnym w piłkę siatkową. A to wszystko między innymi dlatego, że kochają sport.
Więcej Siatkarskie widowiSKO

Robotyka w Jedynce

06.12.2017
Od października w Szkole Podstawowej nr 1 odbywają się kreatywne zajęcia z robotyki, w których biorą udział uczniowie klas 2 - 4 szkoły podstawowej.
Więcej Robotyka w Jedynce

Sukces naszej Talentowiczki

06.12.2017
Nikola Proskura została laureatką konkursu "Wyślij zyczenia na Święta Bożego Narodzenia" zorganizowanego przez Archidiecezję Lubelską.
Więcej Sukces naszej Talentowiczki

Talentowicze z wizytą w TVP 3

05.12.2017
Wielu z nas interesuje się filmem i telewizją, dlatego też 5 grudnia uczestniczyliśmy w jednodniowej wycieczce do Lublina, której celem było odwiedzenie Telewizji Lublin- TVP3.
Więcej Talentowicze z wizytą w TVP 3

Tego cena groszy setka, u nas pyszna galaretka:)

05.12.2017
Kiermasze stały się w naszej szkole nieodzownym elementem większości akcji społecznych. Korzystając z okazji, że 5 grudnia obchodzony jest dzień Wolontariusza odbył się dzisiaj w naszej szkole kolejny kiermasz galaretek, tym razem pod hasłem "Daj złotóweczkę na Jedyneczkę".
Więcej Tego cena groszy setka, u nas pyszna galaretka:)

Kartki świąteczne

05.12.2017
Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy przeszło stuletnia tradycja wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Kiedyś kartki świąteczne ręcznie robione cieszyły się dużą popularnością. Gdy w święta w sklepach nie można było kupić pięknych, gotowych kartek, pozostawały kartki świąteczne ręcznie robione. Zastanawialiście się jednak kiedyś skąd wzięła się tradycja na kartki świąteczne? Zasługę wynalezienia świątecznych pocztówek przypisuje się Szkotowi Thomasowi Sturrock. Stworzył on pierwszą kartkę świąteczną.
Więcej Kartki świąteczne

"Kamera Akcja, czyli róbcie to, co kochacie"-Tomasz Raczek, krytyk filmowy

04.12.2017
Talentowicze z Jedynki maja wiele pasji, jedną z nich jest rozwijanie zainteresowań filmowych i reżyserskich. Wspólnie z uczniami innych krasnostawskich szkół uczestniczyli 1 grudnia 2017 roku w warsztatach w Inkubatorze Medialno – Artystycznym UMCS, który mieści się w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” w Lublinie.
Więcej "Kamera Akcja, czyli róbcie to, co kochacie"-Tomasz Raczek, krytyk filmowy

Fanpage

28.11.2017
Naszym działaniom mogą także kibicować użyktownicy Facebooka.
Więcej Fanpage

"Moda na misie nie przemija- bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

28.11.2017
25 listopada obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.Święto to zostało ustanowione dopiero w 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Pluszowy miś to pierwsza zabawka jaką otrzymuje dziecko po narodzinach. Staje się towarzyszem wszelkich zabaw, pomocą w pokonywaniu nocnych lęków, a w dorosłych życiu miłym wspomnieniem dziecięcych lat i pamiątką na całe życie.
Więcej "Moda na misie nie przemija- bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

Zachowaj trzeźwy umysł

20.11.2017
Talentowicze pamiętają również o bezpieczeństwie. Podczas tygodnia profilaktycznego mogli się dowiedzieć jeszcze więcej na ten temat.
Więcej Zachowaj trzeźwy umysł

Pływające Talenty

13.11.2017
9 listopada 2017 roku na krytej pływalni w Krasnymstawie odbyły się powiatowe zawody pływackie. W kategorii "Igrzyska młodzieży" drużyna naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna.
Więcej Pływające Talenty

Wędrujący Filmoznawca

12.11.2017
W ramach współpracy z II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie uczestnicy Talentowiska 9 listopada 2017 r. wzięli udział w warsztatach „Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej – o filmie w szkole” prowadzonych przez dr Karola Jachymka z Uniwersytetu SWPS.
Więcej Wędrujący Filmoznawca

Jesteśmy gotowi!

12.11.2017
Uskrzydleni ubiegłorocznym sukcesem w Talentowisku, powróciliśmy pełni sił i zapału do pracy. Jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwania. Będzie to dla naszej szkoły i naszego środowiska lokalnego rok bogaty w wydarzenia.
Więcej Jesteśmy gotowi!

Niesamowita przygoda w nagrodę za wielkie serce i pomoc Madzi

20.06.2017
Niezapomniane wspomnienia będą mieli uczniowie klasy III b naszego gimnazjum, którzy 19 czerwca 2017 roku odwiedzili ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim. W nagrodę za udział w Talentowisku i za zajęcie II miejsca w regionie w związku z przeprowadzoną akcją charytatywną dla swojej niepełnosprawnej koleżanki sponsorzy konkursu oraz Zarząd Banku Spółdzielczego w Izbicy przyczynili się do wyjazdu integracyjnego młodzieży do parku rozrywki.
Więcej Niesamowita przygoda w nagrodę za wielkie serce i pomoc Madzi

"Felgi dla Magdy"- reportaż

15.05.2017
28 kwietnia 2017 roku o godzinie 17.30 w programie TVP 3 "Zdarzenia" został wyemitowany reportaż o Magdzie Zadrąg- bohaterce naszego przedsięwzięcia.
Więcej "Felgi dla Magdy"- reportaż

Fanpage na Facebooku

26.03.2017
O naszej akcji charytatywnej mogą dowiedzieć się użytownicy facebooka. Założyliśmy fanpage "Pomóżmy niepełnosprawnej Madzi".
Więcej Fanpage na Facebooku

Ekipa TVP3 w Jedynce

23.03.2017
Wizyta ekipy telewizyjnej TVP 3 na czele z panią redaktor Anną Rapcewicz - Wiśniewską w naszej szkole.
Więcej Ekipa TVP3 w Jedynce

Dziękujemy

15.03.2017
Mieć dobre serce, zawsze służyć innemu, być bliźnim pomocnym, nie pytać się czemu. To daje zawsze prawdziwą radość życia i w duszy zostają radosne przeżycia.
Więcej Dziękujemy

Pomoc dla "pogorzelców"

15.03.2017
Bezinteresowność, ofiarność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka – to cechy które rozwijamy w naszej szkole. Przykładem jest odpowiedź na apel z jakim zwróciła się do nas Społeczność z Jaślikowa. Była to prośba o wsparcie dla rodziny z dwójką dzieci , która straciła dom w wyniku pożaru.
Więcej Pomoc dla "pogorzelców"

Dobrych serc nie zabrakło

08.03.2017
Publikacje na temat naszych działań w prasie- "Super tydzień" z dnia 6 marca 2017 rok"Podarują Magdzie nowe kółka"
Więcej Dobrych serc nie zabrakło

Media o naszych działaniach

17.02.2017
Uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą skorzystali z zaproszenia dziennikarki pani Anny Rapcewicz- Wiśniewskiej i wzięli udział w programie TVP3 Lublin ,,Między Wisłą, a Bugiem".Cieszymy się, że o naszej akcji dotrą informacje do społeczności z regionu i województwa.
Więcej Media o naszych działaniach

Przygotowania do wielkiego finału

17.02.2017
Uczniowie klasy III b przygotowują się pełną parą do wielkiego wydarzenia, jakim będzie zaplanowany na dzień 27 lutego 2017 roku koncert charytatywny pod hasłem "Pomóżmy Madzi".
Więcej Przygotowania do wielkiego finału

Dziel się uśmiechem

03.02.2017
Miłość to czar wyrażający się oddaniem, głęboką radością z tego, że można istnieć dla drugiego człowieka i okazywać mu serce.
Więcej Dziel się uśmiechem

Bal nad bale...

03.02.2017
14 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie odbył się długo oczekiwany przez uczniów bal gimnazjalisty.
Więcej Bal nad bale...

Fundacja Dr Clown

28.12.2016
Partnerem naszej akcji charytatywnej stała się Warszawska Fundacja Dr Clown, która od lat leczy dzieci śmiechem.
Więcej Fundacja Dr Clown

Konkurs piosenki świątecznej- Merry Christmas

28.12.2016
Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest dobrą okazją do wspólnej zabawy i refleksji. Święta wzbudzają w nas różne przemyślenia, wyzwalają chęć pomagania innym, i w takiej atmosferze częściej potrafimy mysleć o potrzebujących.
Więcej Konkurs piosenki świątecznej- Merry Christmas

Jeśli ktoś prosi nas o pomoc,to znaczy, ze jesteśmy jeszcze coś warci.

28.12.2016
Wyciągnij dłoń do tych, który Cię potrzebują… Bez względu na swój wiek, zawód, płeć, sytuację materialną – to nie ma znaczenie… liczy się serce… Dostrzeż to, że świat może być lepszy i to właśnie dzięki Tobie… Odkryj w sobie pasję działania na rzecz słabszych i pokrzywdzonych… Zobaczysz, jak Cię to wciągnie… Pomagając innym odkryjesz to, co tak na prawdę jest w życiu ważne i na czym warto się skupić… Przekonaj się, ile szczęścia w Twoje życie wniesie wyciągnięcie pomocnej dłoni w stronę kogoś po
Więcej Jeśli ktoś prosi nas o pomoc,to znaczy, ze jesteśmy jeszcze coś warci.

Kwesta przy kościele

21.12.2016
Przy kościele Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie niedzielę 18.12 2016 roku zorganizowaliśmy kolejną zbiórkę pieniędzy. Po każdej mszy uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na sprzęt rehabilitacyjny dla naszej niepełnosprawnej koleżanki. Ludzie byli bardzo chętni i skorzy do pomocy. Wolontariuszom udało się zebrać ponad 3 tysiace złotych.
Więcej Kwesta przy kościele

Kiermasz inny niż wszystkie

02.12.2016
Nasza pomoc właśnie dziś przejawiała się podczas kiermaszu galaretek "Złotóweczka na kółeczka" oraz sprzedaży cegiełek. Pomysłodawcą byli nauczyciele D.Tucka i R.Marciniec, szkolny wolontariat, a przede wszystkim nasza IIIB z wychowawcą..
Więcej Kiermasz inny niż wszystkie

Ruszyliśmy z akcją!

02.12.2016
,,Na nowe felgi dla Madzi zrzucić się nie zawadzi''- pod takim hasłem rozpoczęliśmy akcję zbierania funduszy dla naszej koleżanki -Madzi w ramach programu "Spółdzielnia dobrych serc- talenty mnożymy" organizowanego pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy.Naszym celem jest zebranie środków na sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnej koleżanki.
Więcej Ruszyliśmy z akcją!