Lista szkół
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie

Kontakt

ul. Poniatowskiego 37
Krasnystaw 22-300

O naszej szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie to placówka ze 100- letnim dorobkiem, bogatą tradycją oraz własną obrzędowością.

BlogowiSKO szkoły

Talentowicze szlifują język niemiecki

29.03.2019
Talentowicze z Jedynki stanowią grupę młodzieży, która przejawia wszechstronne zainteresowania i talenty.Dwoje z nich-Marta i Bartek chcąc sprawdzić swoją wiedzę i kompetencje językowe wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności z Języka Niemieckiego Gorzków 2019.
Więcej Talentowicze szlifują język niemiecki

Uroczysty finał TalentowiSKA

27.03.2019
"Sąd nad człowiekiem", to spektakl w formie rozprawy sądowej, który przygotowali Talentowicze w ramach trwającego trzydniowego Happeningu będącego oficjalnym zakończeniem sześciomiesięcznego udziału Publicznej Szkoły nr 1 w Krasnymstawie w programie TalentowiSKO.
Więcej Uroczysty finał TalentowiSKA

StoiSKO z rękodziełem z odzysku

27.03.2019
Gromadzenie i nadawanie nowej formy nieużytecznym rzeczom zajęło nam trochę czasu. Warto było jednak podjąć takie wyzwanie ze względu na efekt końcowy.
Więcej StoiSKO z rękodziełem z odzysku

Talentowiczowskie EKOlaboratorium

27.03.2019
Na potrzeby Ekologicznego Eventu Talentowicze przygotowali w EKOlaboratorium domowe kosmetyki-glicerynowe mydełka i dezodorant. Produkty powstały na bazie naturalnych składników, szczególnie dla osób bardziej wrażliwych.
Więcej Talentowiczowskie EKOlaboratorium

Ubrania w nowej odsłonie

27.03.2019
Pomysłem na wzbogacenie ekologicznych przedsięwzięć było przygotowanie przez Talentowiczowską Kreatorkę Ulę niepotrzebnych ubrań w nowej postaci.Wykorzystując jej talent krawiecki i kreatywność mogliśmy stworzyć ciekawą młodzieżową kolekcję.
Więcej Ubrania w nowej odsłonie

Strefa zdrowego żywienia

27.03.2019
Obecnie nastąpił duży wzrost świadomości ludzi w zakresie zdrowego żywienia. Talentowicze propagują zdrowe odżywianie, stosowanie zbilansowanej diety. Dbają też o piękną i smukłą sylwetkę stosując aktywne formy ćwiczeń. W trosce o zdrowie innych przygotowali na ekologiczny Event ofertę z BIOproduktami.
Więcej Strefa zdrowego żywienia

EKO inspiracje

26.03.2019
Kolejnym pomysłem Talentowiczów na promowanie podjętych działań ekologicznych było malowanie twarzy swoich kolegów i koleżanek. Nasi Animatorzy tworzyli prawdziwe cuda.
Więcej EKO inspiracje

EKOwypieki- warsztaty kulinarne

26.03.2019
Zainicjowane przez nas warsztaty ze specjalistami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie były świetną okazją do przygotowania zdrowych,ekologicznych ciasteczek i past, które trafiły do strefy zdrowego żywienia podczas Happeningu.
Więcej EKOwypieki- warsztaty kulinarne

Turniej ekologiczny- Zielona Jedynka.

25.03.2019
Nadszedł ważny dzień dla wszystkich uczestników i osób współpracujących z Talentowiskiem. Ekologiczny Happening rozpoczęliśmy od sprawdzenia wiedzy przyrodniczej wybranych uczniów klas piatych, szóstych i siódmych.Poprzez zorganizowanie turnieju chcieliśmy wzbudzić zainteresowania przyrodniczo-ekologiczne, uwrażliwić na piękno przyrody i konieczność jej ochrony przez aktywne postawy wobec otaczajacego nas środowiska,
Więcej Turniej ekologiczny- Zielona Jedynka.

Rozwijamy uzdolnienia matematyczne- turniej Jeden z Dwunastu

23.03.2019
Dwunastu uzdolnionych matematycznie uczniów klas piątych 20 marca 2019 roku wzięło udział w konkursie matematycznym składającym się z dwóch etapów. Pierwsza część konkursu pod nazwą "Sławni matematycy" polegała na wykonaniu plakatu zawierającego ciekawostki z życia sławnych matematycznych osobistości. Druga część to "Jeden z Dwunastu" przypominający znany teleturniej prowadzony przez Tadeusza Sznuka.
Więcej Rozwijamy uzdolnienia matematyczne- turniej Jeden z Dwunastu

Noc warsztatowo- filmowa

23.03.2019
Nocne warsztaty były doskonałą przygodą dla uczestników Talentowiska. Po wielu godzinach żmudnej pracy przyszedł czas na relaks.Najlepszym sposobem było oglądanie młodzieżowych filmów. Uczniowie zamówili pizzę, która smakowała wyjątkowo.
Więcej Noc warsztatowo- filmowa

W strefie zieleni

23.03.2019
Końcowe przygotowania do ekologicznego Happeningu wymagały dużo pracy, w związku z tym postanowiono zorganizować noc warsztatowo-filmową. Uczniowie, rodzice, nauczyciele (niektórzy emerytowani nauczyciele) uczestniczyli w pracach związanych z tworzeniem Zielonej Strefy.
Więcej W strefie zieleni

Przyjaciele zawsze wspierają i chętnie pomagają

21.03.2019
Stowarzyszenie Przyjaciół Krasnostawskiej Jedynki jest organizacją pozarządową zrzeszającą nauczycieli, rodziców i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie działań szkoły w wielu obszarach, przede wszystkim TalentowiSKA. Uczestnicy grupy projektowej chętnie korzystają z pomocy Przyjaciół Szkoły polegającej na wsparciu finansowym podjętych zamierzeń.
Więcej Przyjaciele zawsze wspierają i chętnie pomagają

Ekologiczne rękodzieła- warsztaty kreatywności

21.03.2019
Od dłuższego czasu Talentowicze gromadzili materiały potrzebne do wykonania efektownych przedmiotów ogrodowych, domowych, ozdobnych. Ich zaangażowanie oraz mozolna praca pozwoliła w końcowym efekcie uzyskać przepiękne, przyciągajace wzrok dzieła, które będą wystawione podczas Ekologicznego Eventu. Rodzice, nauczyciele, uczniowie,zaproszeni goście oraz społeczność miasta będą mogli podziwiać oraz nabyć wykonane dzieła.
Więcej Ekologiczne rękodzieła- warsztaty kreatywności

Niezwykły talent w dziedzinie nauk ścisłych

19.03.2019
„Rozwój talentu to ciężka praca. Szczególnie w tak sekwencyjnej dyscyplinie jak fizyka, w której rozumienie kolejnych rezultatów wynika z opanowania splotu zjawisk i teorii bardziej podstawowych oraz biegłego posługiwania się językiem fizyki” Włodzimierz Zielicz. Takim talentem w naszej szkole okazał się Adam Lasota , który sięgnął po kolejne najwyższe trofeum przyznawane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w Konkursach Przedmiotowych i uzyskał swój drugi tytuł Laureata - tym razem z fizyki.
Więcej Niezwykły talent w dziedzinie nauk ścisłych

Talentowicze finalistami Konkursów Kuratoryjnych

19.03.2019
Trzy uczennice naszej szkoły, wszystkie bardzo aktywnie działające w grupie projektowej TalentowiSKO uzyskały tutuły finalistów w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.Oto nasze bohaterki: Julia Zakrzewska-j.polski,Urszula Lasota-j.angielski, Adela Kwiecień-matematyka.
Więcej Talentowicze finalistami Konkursów Kuratoryjnych

Talenty muzyczne mnożymy-The Voice of Głowacki

18.03.2019
Dnia 8 marca 2019 roku w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się II etap konkursu „The Voice of Głowacki”, czyli „Bitwy”. Uczestnicy zaprezentowali się w duetach a następnie w występach solowych. Grupę projektową TalentowiSKO reprezentował Bartek Żurek, który z finale będzie stał na czele drużyny pana Roberta Maciejewskiego.
Więcej Talenty muzyczne mnożymy-The Voice of Głowacki

To tak niewiele a jednak tak dużo

17.03.2019
Z inicjatywy naszych młodszych kolegów z edukacji wczesnoszkolnej podjęto akcję zbierania nakrętek dla Kuby,podopicznego Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie. któremu potrzebna jest winda schodowa w postaci krzesełka. Chłopiec jest niepełnosprawny fizycznie a szczegóny problem sprawia mu chodzenie po schodach.
Więcej To tak niewiele a jednak tak dużo

Segregujesz-zyskujesz

17.03.2019
Kreatywność,przedsiębiorczość i oszczędność to cechy, które rozwijane są w naszej szkole od najmłodszych lat .Aby promować wśród młodszych kolegów edukację ekologiczną Talentowicze ogłosili konkurs pod nazwą "Ekologiczny ludek"". Uczniowie Jedynki wykazali się wielką kreatywnością i wykonali pomysłowe ludki wykonane z materiałów ekologicznych. Nie tylko gromadzenie pieniążków jest dla nas ważne, dbamy także o środowiSKO i promujemy edukację ekologiczną.
Więcej Segregujesz-zyskujesz

Siatkarskie widowiSKO

17.03.2019
Aktywni pracownicy krasnostawskich zakładów pracy: OSM, Straż Pożarna, absolwenci I LO, pracownicy GOPS-u, młodzież licealna, nauczyciele uczcili pamięć Jana Błaszczaka- pedagoga, wychowawcy nauczyciela z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie- wielkiego miłośnika sportu, a przede wszystkim piłki siatkowej.W 2019 roku głównym organizatorem była pani Agnieszka Błaszczak-absolwentka publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie, córka pana Błaszczaka, która niejednokrotnie wspiera działania szkoły i TalentowiSKA.
Więcej Siatkarskie widowiSKO

Wyciągnij dłoń do tych, którzy Cię potrzebują

14.03.2019
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie została wybrana za współorganizatora Memoriału poświęconego pamięci Jana Błaszczaka- nauczyciela i opiekuna wielu krasnostawskich pokoleń. W zwiazku z tym wydarzeniem zaplanowano zmagania sportowe na dzień 16 marca 2019 roku. Rywalizacje sportowe będą miały charakter charytatywny, zebrane środki przeznaczone bedą na pompę insulinową dla Dawida, ucznia Jedynki.
Więcej Wyciągnij dłoń do tych, którzy Cię potrzebują

Moja Mała Ojczyzna- Miasto Przyszłości

13.03.2019
6 marca 2019 r. odbyło się podsumowanie XIX Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka. Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw” jest wspólnie organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury, który odpowiada za część plastyczną i Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, która odpowiada za część literacką. Konkurs towarzyszył obchodom 625. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.
Więcej Moja Mała Ojczyzna- Miasto Przyszłości

Bezpieczne pożyczanie

13.03.2019
"Zasady bezpiecznego pożyczania” to kolejna lekcja programu Bakcyl, która została przeprowadzona 12 marca 2019 roku w Jedynce przez Wolontariusza Banku Spółdzielczego w Izbicy panią Elżbietę Makuch. Uczestnicy warsztatów, w tym spora część Talentowiczów poznała zasady zachowania bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz dowiedziała się, jak przeciwdziałać wyłudzeniom.
Więcej Bezpieczne pożyczanie

"Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy." ("Cień wiatru", Carlos Ruiz Zafón)

11.03.2019
Zamiłowanie do czytania trzeba rozwijać od najmłodszych lat, bo "Kto uwielbia książki, otwiera się przed nim cały świat". 11 marca 2019 roku Biblioteka z Jedynki zaprosiła najmłodszych uczniów naszej szkoły do świata książek.Rytuału pasowania na godnego czytelnika dokonały członkinie TalentowiSKA, wcielając się w znane literackie postacie.
Więcej "Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy." ("Cień wiatru", Carlos Ruiz Zafón)

Słodkie co nieco na Dzień Kobiet

10.03.2019
Dzień Kobiet to dobra okazja do zorganizowania słodkiego poczęstunku. Tym razem TalentowiczowSKA ekipa przeprowadziła kiermasz gofrów i galaretek.
Więcej Słodkie co nieco na Dzień Kobiet

"Być kobietą "- wieczór muzyczno- kabaretowy

10.03.2019
Dnia 8 marca 2019 odbył się zaplanowany i wcześniej doskonale przygotowany przez grupę artystyczną TalentowiSKA wieczór muzyczno- kabaretowy pod hasłem " Być kobietą".Jak sama nazwa mówi w uroczystości uczestniczyli zaproszeni wcześniej goście, w szczególności kobiety, które w tym dniu obchodziły swoje święto.
Więcej "Być kobietą "- wieczór muzyczno- kabaretowy

W tym dniu poczuj się bardziej doceniona

09.03.2019
TalentowiczowSKA drużyna zadbała o piękną dekorację,by uroczystości dodać splendoru. Estetyczny wygląd otoczenia wprowadził uczestników w magiczny nastrój oraz dodał uroku całemu przedsięwzięciu.
Więcej W tym dniu poczuj się bardziej doceniona

W oczekiwaniu na Święto Kobiet.

05.03.2019
Z wielki zapałem i radością Talentowicze przystąpili do przygotowywania Święta Kobiet. Wszyscy chcieli, by Dzień 8 Marca był wielkim wydarzeniem zapamiętanym przez wszystkich uczestników spotkania, a szczególnie kobiety w dniu ich święta.
Więcej W oczekiwaniu na Święto Kobiet.

Najlepsi z najlepszych

27.02.2019
Nagradzanie i wyróżnianie najlepszych uczniów wpisało się na stałe do naszego szkolnego kalendarza, jest wyjatkowym wydarzeniem, sprawiającym radość uczniom i przynoszącym ogromną satysfakcję rodzicom i szkole. Tegoroczna uroczystość, której przyświecało hasło "Najlepsi z najlepszych" odbyła się 27 lutego 2019 roku.
Więcej Najlepsi z najlepszych

Złap Bakcyla 1

26.02.2019
Talentowicze z klasy VII a i VII c 26 lutego 2019 roku uczestniczyli w lekcjach "Bakcyla" prowadzonych przez panią Elzbietę Makuch z Banku Spółdzielczego w Izbicy. Program "Bakcyl" został powołany w 2013 roku przez Warszawski Instytut Bankowości jako odpowiedź polskiego sektora finansowego na potrzeby edukacji młodzieży.
Więcej Złap Bakcyla 1

Ciało w ruch-zdrowy duch

24.02.2019
Talentowicze dbają o własną sprawność fizyczną oraz aktywnie spędzają czas wolny, chętnie także korzystają z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów. Jedną z takich osób jest pani Olga Kowalczyk- instruktorka fitness, która dokłada wszelkich starań, aby młody, kreatywny duch naszych uczniów gościł w zdrowym ciele.
Więcej Ciało w ruch-zdrowy duch

Jedynka kuźnią talentów

20.02.2019
Jedynka jest szkołą dbającą o wszechstronny rozwój uczniów w wielu dziedzinach, między innymi sportowych. Niewątpliwie pływanie jest tą dziedziną sportu,w której uczniowie naszej szkoły odnoszą duże sukcesy i zajmują tytułowe miejsca na podium.
Więcej Jedynka kuźnią talentów

Coś dla Niej i dla Niego

17.02.2019
Atmosferę zbliżajacych się Walentynek i klimat sprzyjający wzajemnemu okazywaniu ciepła oraz sympatii czuć w naszej szkole od kilku dni.W romantyczny nastrój całą społeczność szkolną wprowadziły piękne dekoracje i ogrom czerwieni, które stanowiły tło zbliżającego się Święta Zakochanych.
Więcej Coś dla Niej i dla Niego

Walentynkowy pocztylion

16.02.2019
Walentynki wpisały się na stałe do naszego szkolnego kalendarza.Poczta walentynkowa to doskonała okazja, aby wyrazić sympatię komuś, kogo lubimy.. Dla trafionych strzałą Amora Talentowicze przygotowali specjalna skrzynkę, do której przez kilka dni napływała walentynkowa poczta.
Więcej Walentynkowy pocztylion

Kącik dla zakochanych

16.02.2019
Walentynkową atmosferę i klimat sprzyjający wzajemnemu okazywaniu ciepła oraz sympatii czuć w naszej szkole od kilku dni a wszystko dzięki pięknej scenografii przygotowanej przez Talentowiczów. W kąciku TalentowiSKA można znaleźć fragmenty wierszy, piosenek oraz sentencji o miłości.
Więcej Kącik dla zakochanych

Rozwijamy skrzydła wyobraźni- talenty plastyczne

31.01.2019
Uzdolnieni plastycznie uczniowie Jedynki wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "MUZEUM PREZENTUJE" zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie Zadanie polegało na zobrazowaniu w dowolnej technice plastycznej wystawy, ekspozycji, konkretnego eksponatu lub prezentacji wybranego artysty, którą uczestnik chciałby zorganizować i oglądać w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie.
Więcej Rozwijamy skrzydła wyobraźni- talenty plastyczne

Dialog międzypokoleniowy

31.01.2019
„Babci i Dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba”- o tym wiedzą najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Osobom starszym należy się szacunek, nie tylko ze względu na wiek, ale przede wszystkim na role, jakie pełnią w życiu rodzinnym. Są często ogniwem scalającym rodzinę, źródłem wiedzy o przodkach, przekaźnikami ważnych wartości, tradycji i zwyczajów. Uwzględniając te wartości doskonale rozumiemy, że należy włączać aktywnie seniorów w życie młodych pokoleń w celu budowania pomostów opartych na wzajemnym szacunku, zrozumieniu potrzeb, trosce o uczucia i dobro innych.
Więcej Dialog międzypokoleniowy

Codziennie odkrywa, ile może dać innym

21.01.2019
20 stycznia na gali w Auli Caritas w Lublinie,już po raz VI przyznano tytuły Wolontariusza Roku. Wolontariusz to osoba, która pomaga innym osobom i nie oczekuje za to nic w zamian.Wśród nominowanych osób niosącym bezinteresowną pomoc znalazła się Talentowiczka - Martyna Chachaj.
Więcej Codziennie odkrywa, ile może dać innym

"Aby serce ludzkie zapragnęło wyśpiewać zachwyt"

20.01.2019
Wzniosła atmosfera okresu Bożego Narodzenia to doskonały czas do organizowania koncertu poświęconego Narodzonemu Dzieciątku. Atmosfera tego okresu skłoniła Talentowiczów do zorganizowania przeglądu kolęd i pastorałek.
Więcej "Aby serce ludzkie zapragnęło wyśpiewać zachwyt"

Zapraszamy do wspólnego kolędowania

19.01.2019
Grupa projektowa TalentowiSKO wraz ze społecznością szkolną oraz zespołem Apostolika przygotowuje Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek.Odbędzie sie on w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie dnia 20 stycznia 2019 roku o godz.12.00. Do obejrzenia występu zaproszono całą lokalną społeczność Krasnegostawu. Informacje o koncercie zamieszczone zostały na efektownie przygotowanych przez Talentowiczów plakatach rozwieszonych w różnych zakątkach miasta.
Więcej Zapraszamy do wspólnego kolędowania

Galaretkowe co nieco

19.01.2019
Kubuś Puchatek tak jak uczniowie naszej szkoły bardzo lubił owocowe galaretki z bitą śmietaną. Uczniowie klasy VIII a, aby wesprzeć TalentowiSKO działające w naszej szkole, zorganizowali kiermasz kolorowych galaretek.
Więcej Galaretkowe co nieco

Uszatkowy kiermasz łakoci

19.01.2019
Jedną z atrakcji podczas zorganizowanego przez Talentowiczów PuchatkowiSKA był kiermasz z domowymi łakociami.Przygotowano babeczki, pierniczki, owocowe szaszłyki, wafle z miodem, cukierki, racuchy, które wszystkim bardzo smakowały. Przy kiermaszowym stole nie zabrało dzisiejszego bohatera- Kubusia Puchatka- Talentowicza przebranego w uszatkowy strój,który uatrakcyjnił przeżywane święto.
Więcej Uszatkowy kiermasz łakoci

PuchatkowiSKO

18.01.2019
Uwielbiają go wszyscy, bez względu na wiek i płeć. Jest przyjacielem nie tylko miłośników miodu, ale także uniwersalnych mądrości życiowych. Kubusia Puchatka, bo o nim mowa, nie da się nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, nawet za łakomstwo i mały rozumek.18 stycznia pamiętamy o nim szczególnie, ponieważ obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Fani Misia o Bardzo Małym Rozumku postanowili, że jego urodziny to dobra okazja, by wspólnie poświętować . Jak obchodzić takie święto? Niewątpliwie jest to dzień, w którym można pozwolić sobie na jakieś małe Co nieco.
Więcej PuchatkowiSKO

Obudź swoją kreatywność

17.01.2019
Festiwal Projektów Edukacyjnych, który odbył się w Jedynce 15 stycznia 2019 roku, ukazał uczestniczącym w zebraniu rodzicom kreatywność ich pociech.
Więcej Obudź swoją kreatywność

Poczuj radość -Jedynka wspiera WOŚP

14.01.2019
Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 całym sercem wspiera akcję niesienia pomocy chorym dzieciom. 14 stycznia na terenie szkoły Talentowicze zorganizowali zbiórkę na potrzeby WOŚP.Zebraną kwotę -203,15 zł przekazano do krasnostawskiego sztabu.Cieszymy się, że dzięki naszemu zaangażowaniu Krasnystaw pobił rekord i zgromadził sumę ponad 51,000 złotych.
Więcej Poczuj radość -Jedynka wspiera WOŚP

Pomaganie jest dziecinnie proste-Talentowicze wspierają WOŚP

13.01.2019
Już po raz 27 odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze w całej Polsce i na świecie zarejestrowani w setkach sztabów pozyskiwali środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II i III stopnia, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy i udzielić pomocy najciężej chorym dzieciom. W Polsce z zebranych przez WOŚP środków będzie mogło skorzystać blisko 50 takich szpitali.
Więcej Pomaganie jest dziecinnie proste-Talentowicze wspierają WOŚP

Aniołkowe granie

10.01.2019
Aniołkowe granie jest ogólnopolskim projektem,który ma na celu propagowanie ideii rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych oraz integrację środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Jedną z form jest koncert charytatywny dedykowany dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowi opiekuńczych, w czasie którego przedstawiciele szkół i przedszkoli wręczają paczki z upominkami wychowankom z rodzinnych form pieczy zastępczej.
Więcej Aniołkowe granie

Odnowi oblicze ziemi- Orszak Trzech Króli

06.01.2019
6 stycznia tradycyjnie jak co roku społeczność Jedynki wzięła udział w organizowanym przez Parafię Trójcy Przenajświetszej, Urząd Miasta, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Krasnostawski Dom Kultury – Orszaku Trzech Króli.
Więcej Odnowi oblicze ziemi- Orszak Trzech Króli

"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy. Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich. Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski".

03.01.2019
Boże Narodzenie - to czas spotkań przy wigilijnym stole, wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem oraz wydobywanie z serca tego, co najważniejsze i najpiękniejsze w życiu. Coroczną tradycją naszej szkoły jest spektakl bożonarodzeniowy. W tym roku młodzi SKOwicze Jedynki przygotowali dla społeczności szkolnej nowoczesną interpretację narodzin Chrystusa.
Więcej "Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy. Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich. Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski".

„Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może - nie ma godniejszego celu, niż danie każdemu dziecku lepszej przyszłości" J.Korczak

19.12.2018
Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest dobrą okazją do zrobienia czegoś wyjątkowegow,wzbudza w nas różne przemyślenia, wyzwala chęć pomagania innym. 19 grudnia grupa Talentowiczów o najwrażliwszych sercach odwiedziła podopiecznych Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie przekazując im "Dar Serca" w postaci własnoręcznie wykonanych świątecznych skarpet z upominkami.
Więcej „Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może - nie ma godniejszego celu, niż danie każdemu dziecku lepszej przyszłości" J.Korczak

Świątecznie u pana Burmistrza

18.12.2018
18 grudnia grupa Talentowiczów miała możliwość pochwalić się swoimi kreatywnymi wytworami pracy przed włodarzami Krasnegostawu i mogła zorganizować na terenie Urzędu Miasta świąteczny kiermasz.
Więcej Świątecznie u pana Burmistrza

Magia świątecznego blasku

18.12.2018
Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej urokliwe świąta w całym roku. Kojąco oddziałują na nas zarówno oświetlona lampkami choinka jak i dobiegające zewsząd kolędy. Nieodłącznym elementem dekoracji każdego bożonarodzeniowego wnętrza są oczywiście świece, które dopełniają magię świąt. Aby poczuć wyjątkową atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia,Talentowicze postanowili stworzyć niezwykłą kolekcję świec.
Więcej Magia świątecznego blasku

Upominek w skarpetce- Darem Serca

14.12.2018
Potrzeba tak niewiele, by podarować uśmiech i uszczęśliwić tych, którzy żyją obok nas a nie zawsze są dostrzegani. Święta są magiczną chwilą, by obdarzyć ich milym słowem.ciepłym spojrzeniem a czasami drobnym upominkiem. Grupa Talentowiczów pochyliła się nad losem dzieci, które w swoim życiu nie zaznały radości z powodu różnych dysfunkcji i postanowiła własnoręcznie wykonać prezenty w postaci kolorowych, światecznych skarpetek wypełnionych słodkościami.
Więcej Upominek w skarpetce- Darem Serca

Utrwalić w pamięci...

09.12.2018
Fotografia jest przedłużeniem naszej pamięci, ma swoją historię i jest utrwaleniem wyjątkowych chwil z poszczególnych etapów życia. Aby najważniejsze wydarzenia pozostały na zawsze zapamiętane postanowiliśmy wykonać fotobudkę.
Więcej Utrwalić w pamięci...

Wspólna zabawa jednoczy pokolenia- piłkarskie widowiSKO

07.12.2018
Futbol to nie tylko doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu , ale również sport, który łączy pokolenia i integruje starszych i młodszych. Dlatego Talentowicze postanowili zaprosić wszystkich miłośników piłki nożnej do udziału w meczu charytatywnym z okazji obchodzonego 7 grudnia 2018 roku Święta Patrona Szkoły
Więcej Wspólna zabawa jednoczy pokolenia- piłkarskie widowiSKO

,,O talent trzeba dbać i szlifować go jak diament''

06.12.2018
Coroczną tradycją Jedynki jest Festiwal Nauki organizowany pod patronatem Urzędu Miasta Krasnystaw, W tym roku 5 grudnia nasza hala sportowa zamieniła się w prawdziwe laboratorium, młodzi poszukiwacze prawd i zależności zachodzących w przyrodzie mogli polerować swoje talenty poprzez wyjaśnianie i badanie zjawisk fizycznych, biologicznych, geograficznych i chemicznych , badając ich przebieg i analizując wyniki doświadczeń.Nad przebiegiem festiwalu czuwali Talentowicze z klasy VIII b pod opieką Julki Zakrzewskiej i Justyny Wysockiej.
Więcej ,,O talent trzeba dbać i szlifować go jak diament''

Fascynacji górami nie da się wyleczyć...

22.11.2018
W ramach trwającego w Jedynce Tygodnia Profilaktyki mieliśmy okazję gościć znanego alpinistę i himalaistę, zdobywcę dwóch ośmiotysięczników, członka kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu, uczestnika akcji ratunkowej na Nanga Parbat -Pana Piotra Tomalę.
Więcej Fascynacji górami nie da się wyleczyć...

Tęczowy motyl- Talentowicze na scenie

21.11.2018
Organizowany corocznie w Jedynce Tydzień Profilaktyki Uzależnień jest dobrą okazją do zaprezentowania przed licznie zgromadzonymi gośćmi oraz społecznością szkolną talentów teatralnych naszej młodzieży. W tym roku okazję do wzbudzenia refleksji nad zgubnym wpływem uzależnień był spektakl 'Tęczowy motyl".
Więcej Tęczowy motyl- Talentowicze na scenie

Moja disneyowska przygoda- konkurs na najciekawsze opowiadanie

16.11.2018
Bajki Disneya podbijają serca widzów małych i dużych na całym świecie- "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", ale i te, które powstały stosunkowo niedawno, np. "Zaplątani" czy "Kraina lodu" Kultową postacią jest oczywiście Myszka Miki, która wczoraj obchodziłla swoje 90 urodziny.
Więcej Moja disneyowska przygoda- konkurs na najciekawsze opowiadanie

Kopciuszek i jego przygoda z gżegżółką- Talentowiczowskie dyktando

16.11.2018
Gżegżółka zakukała ortografią do Jedynki.Grupa projektowa TalentowiSKO przeprowadziła wśród chętnych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 dyktando ortograficzne,którego celem było promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozwijanie zainteresowań literackich. Dla mistrza ortografii Talentowicze przygotowali specjalny "Czarodziejski długopis".
Więcej Kopciuszek i jego przygoda z gżegżółką- Talentowiczowskie dyktando

W rytm Disneyowskich hitów

15.11.2018
Bajki Disneya - z nimi dzieciństwo to raj na ziemi!.To nie tylko lekka rozrywka, wylewająca się z ekranu ale przede wszystkim doskonały sposób na spędzenie czasu i przy okazji nauczenie ich pewnych uniwersalnych dla świata wartości, takich jak miłość, przyjaźń czy dobro.Któż nie lubi Trolli,Zwierzoogrodu, Pocahontas czy Krainy Lodu?
Więcej W rytm Disneyowskich hitów

Pstryk,pyk czyli Fotobudka

15.11.2018
Dobrej zabawy podczas zorganizowanego Tygodnia z bohaterami Disneya dostarczyła przygotowana przez Talentowiczów fotobudka.
Więcej Pstryk,pyk czyli Fotobudka

Wyraź siebie-Disneyowski Top Model

14.11.2018
Dla tych, którzy interesują się modą, lubią eksperymentować z dodatkami i akcesoriami, czują się wyjątkowo i nie boją się tego wyrazić poprzez nawet najbardziej szalony strój SKOwicze zorganizowali Disneyowski pokaz mody. To był prawdziwy strzał w dzisiątkę!
Więcej Wyraź siebie-Disneyowski Top Model

Ja i mój DisneyowSKI przyjaciel

14.11.2018
Kolejnym pomysłem Talentowiczów na włączenie całej społeczności szkolnej do wspólnej zabawy jest konkurs plastyczny pod hasłem "Ja i mój Disneyowski przyjaciel".
Więcej Ja i mój DisneyowSKI przyjaciel

Oj będzie baśniowo

14.11.2018
Kreatywności Talentowiczom z Jedynki nie brakuje. Tym razem będzie baśniowo i bardzo kolorowo.Zaplanowaliśmy bowiem niezwykły Baśniowy Tydzień z bohaterami Disneya. Twórca Myszki Miki, psa Pluto i Kaczora Donalda, laureat 22 Oskarów i 59 nominacji do tej prestiżowej nagrody, legenda światowego filmu i animacji filmowej oraz współwłaściciel The Walt Disney Company, zanim odnalazł swoje życiowe powołanie, pracował jako dziennikarz, próbował też bez powodzenia szczęścia w biznesie. Dopiero zaangażowanie w kolejne produkcje filmowe pozwoliło mu sprawdzić się jako scenarzysta, reżyser, aktor, producent. Talent przyniósł mu majątek i sławę.
Więcej Oj będzie baśniowo

Czas,by runął mur

09.11.2018
9 listopada 2018 roku Talentowicze mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z przedstawicielami niemieckiej prywatnej Fundacji „Hilfe fur Polen"- panią Wiltrud Wessel, honorowym obywatelem Krasnegostawu oraz z państwem Gentz.Nasi goście w szczególny sposób przyczynili się dla rozwoju miasta, w szczególności za prowadzenie działalności charytatywnej na rzecz Zakładu Opieki Zdrowotnej,Liceum Społecznego oraz Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego.
Więcej Czas,by runął mur

Wieczornica Papieska

19.10.2018
Kwintensencją zorganizowanego przez Talentowiczów Tygodnia Papieskiego będzie zaplanowana na 21 października 2018 wieczornica poświęcona pamięci Ojca Świętego- Jana Pawła II.
Więcej Wieczornica Papieska

Bransoletki przyjaźni

19.10.2018
Pomysłem Talentowiczów było wykonanie w barwach papieskich bransoletek przyjaźni, które można było zakupić podczas kiermaszu smakołyków.
Więcej Bransoletki przyjaźni

Do biegu, gotowi, start !!!

15.10.2018
Zmotywowani ubiegłorocznym sukcesem w programie TalentowiSKO, pełni sił i zapału do pracy jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwania w VI edycji konkursu.Będzie to okres bogaty w wydarzenia zarówno dla naszej szkoły jak i naszego środowiska lokalnego.
Więcej Do biegu, gotowi, start !!!

Z angielskim i niemieckim za pan brat!

20.05.2018
Tradycją w naszej szkole stały się Dni Języków Obcych, których celem jest przede wszystkim motywowanie uczniów do nauki języków, a także propagowanie kultury danego obszaru językowego, rozwijanie autonomii w uczeniu się języka obcego, jak również uświadomienie uczącym się roli i znaczenia znajomości języków obcych w rozwijającej się Europie i świecie.
Więcej Z angielskim i niemieckim za pan brat!

Uroczyste podsumowanie TalentowiSKA

30.03.2018
Premiera spektaklu „Spisek” była oficjalnym zakończeniem kilkumiesięcznej pracy TalentowiSKA. Udział w niej wzięli: · Dziewczyna (bohaterka) – Julia Wojewoda – Talentowisko, · Chłopak (bohater) – Patryk Mąka– absolwent Jedynki · Pacjent – Julia Łusiak – I LO, · Psychiatra – Przemek Mrowiński – I LO, · Pielęgniarka – Eliza Ostrowska -Talentowisko, · Ksiądz – Kacper Buraczyński - Talentowisko · Narkomanka – Martyna Chachaj– Talentowisko, · Dealerka – Julia Łusiak – I LO, · Matka – Maria Ignatiuk – emerytowana nauczycielka, członek UWT, · Dziewczyna I – Katarzyna Ćwikła– Talentowisko, · Dziewczyna II – Aleksandra Szyszko – I LO · Śmierć - Aleksandra Szyszko – I LO
Więcej Uroczyste podsumowanie TalentowiSKA

Dzień Świętego Patryka

29.03.2018
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym koncercie zorganizowanym z okazji święta patrona Irlandii- Świętego Patryka.
Więcej Dzień Świętego Patryka

Artystyczna twarz Jedynki

27.03.2018
Pomysłem na zakończenie programu TalentowiSKO było przygotowanie wystawy ukazującej artystystyczne ujęcie przedsięwzięć szkoły w roku szkolnym 2017-18.
Więcej Artystyczna twarz Jedynki

PaTPORTowiSKO

26.03.2018
Konkurs „Spółdzielnia Dobrych Serc-Talenty mnożymy” realizowany w ciągu 5 miesięcy przez gimnazjalistów Jedynki w ramach Ogólnopolskiego Programu TalentowiSKO dobiega końca. Kwintensencją wszystkich działań będzie premiera spektaklu "Spisek", w przygotowanie którego pomysłodawcy włożyli dużo serca i starań.
Więcej PaTPORTowiSKO

Nasze podziękowania

26.03.2018
Mieć dobre serce, zawsze służyć innemu, być bliźnim pomocnym, nie pytać się czemu. To daje zawsze prawdziwą radość życia i w duszy zostają radosne przeżycia.
Więcej Nasze podziękowania

Talentowicze wspierają Hospicjum Domowe Caritas

25.03.2018
Grupa uczniów naszej szkoły związana z Talentowiskiem pełni funkcje wolontariuszy w placówce Caritas. Dwie Talentowiczki pomagają systematycznie osobom zmagającym się z chorobą nowotworową. Na potrzeby Hospicjum Domowego 20 marca zorganizowany został w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych wykonanych przez członków Caritas wspomoże działalność Hospicjum.
Więcej Talentowicze wspierają Hospicjum Domowe Caritas

Konkurs Piosenki Międzynarodowej- Jagiełło 2018

22.03.2018
21 marca 2018 roku w auli I LO w Krasnymstawie odbył się XXXVI Festiwal Piosenki Międzynarodowej Jagiełło 2018. Wśród uczestników nie zabrakło również Talentowiczów, reprezenowała ich Karina Kozłowska.Naszą szkołę reprezentowała także Justyna Wysocka z klasy VII b, która odniosła zwycięstwo w kategorii solowej. Dziewczyny zaprezentowały przygotowane przez siebie utwory, w których ukazały swoje możliwości wokalne, a przy tym umiejętności lingwistyczne.
Więcej Konkurs Piosenki Międzynarodowej- Jagiełło 2018

Z wizytą w Sejmie

22.03.2018
Na zaproszenie pani poseł Teresy Hałas przewodniczącej NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", członka Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami mieli możliwość odbycia wizyty w Sejmie RP. Każdemu posłowi przysługuje prawo zaproszenia grupy młodzieży do Sejmu, w związku z czym pani poseł zaprosiła grupę Talentowiczów z Jedynki.
Więcej Z wizytą w Sejmie

Ostry dyżur teatralny

17.03.2018
Jednym z naszych priorytetowych zadań w ramach programu TalentowiSKO było stworzenie trupy teatralnej składającej się z uczestników projektu, absolwentów naszej szkoły oraz oczywiście aktywnych seniorów. PaTPORTowiSKO to grupa, którą stworzyliśmy wspólnie na potrzeby realizacji naszego zadania.
Więcej Ostry dyżur teatralny

Uroczyste podsumowanie "Inwazji Oszczędzania"

17.03.2018
16 marca dokonaliśmy podsumowania przeprowadzonych przez nas konkurencji konkursowych w 5 kategoriach: konkurs na zakładkę do książki,,konkurs na najciekawszą skarbonkę, dyktando ortograficzne, opowiadanie, test wiedzy finansowo- bankowej. Podsumowania i wręczenia nagród dokonali zaproszeni przez nas specjaliści- pracownik Banku Spółdzielczego w Izbicy- pani Anna Kukulska oraz przedstawiciel kancelarii blokerskiej Primo- pani Aneta Adamczyk.
Więcej Uroczyste podsumowanie "Inwazji Oszczędzania"

"Znawca finansów"- test bankowca

17.03.2018
Ostatnią konkurencją przygotowaną przez Talentowiczów był test bankowca.O tytuł "Znawcy finansów" walczyło 14 uczniów SP i Gimnazjum.Najlepszy wynik otrzymali:Monika Chodorowska z kl.VIIa oraz Maksymilian Stafijowski z kl.III b.
Więcej "Znawca finansów"- test bankowca

Jestem dumny, bo jestem Polakiem!

14.03.2018
14 marca już po raz XVII w krasnostawskiej Jedynce odbył się konkurs pod nazwą "Moja Ojcowizna". Tegorocznej edycji konkursu przyświecały słowa Artura Oppmana :"To, co przeżyło jedne pokolenie, drugie przerabia w sercu i pamięci". Wśród kilku szkół z naszego rejonu udział wzięli także Talentowicze naszej szkoły.
Więcej Jestem dumny, bo jestem Polakiem!

"O srebrne pióro Talentowiczów"- dyktando ortograficzne

13.03.2018
Jednym z pomysłów grupy projektowej było przeprowadzenie wśród chętnych uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 dyktanda ortograficznego, promującego oszczędzanie w SKO. Dla mistrza ortografii Talentowicze przygotowali specjalne "Srebrne pióro".
Więcej "O srebrne pióro Talentowiczów"- dyktando ortograficzne

Super rady na odpady

12.03.2018
Kreatywność i przedsiębiorczość to cechy, które rozwijamy w naszej szkole. Pomysłów na realizację naszych zadań konkursowych nam nie brakuje. Właśnie dzisiaj rozpoczęliśmy " oszczędnościową inwazję". W wyniku ogłoszonego wcześniej konkursu napłynęły pomysłowe skarbonki wykonane z materiałów ekologicznych. Nie tylko gromadzenie pieniążków jest dla nas ważne, dbamy także o środowiSKO i promujemy edukację ekologiczną.
Więcej Super rady na odpady

Oj będzie się działo

12.03.2018
Zapowiada się kolejny tydzień bogaty w wydarzenia. Rozpoczęliśmy właśnie kampanię reklamową pod hasłem "Inwazja oszczędzania w Jedynce".
Więcej Oj będzie się działo

Małe gesty- wiele znaczą

10.03.2018
Talentowicze pamiętali o paniach z ruchu Amazonek.Przygotowali dla nich z okazji ich święta przepiękne świeczniki.Przekazanie drobnych upominków to wspaniały gest wsparcia dla osób z olbrzymim bagażem przeżyć i doświadczeń. Jest to także dowód empatii i szacunku do drugiego człowieka.
Więcej Małe gesty- wiele znaczą

Posyłamy kwiaty- niech powiedzą one...

10.03.2018
Męska część Talentowiczów pamiętała o wszystkich paniach, które wspierają działania grupy projektowej.Symboliczna różyczka oraz coś słodkiego były tego wyrazem.
Więcej Posyłamy kwiaty- niech powiedzą one...

Słodki zawrót głowy z okazji Dnia Kobiet

10.03.2018
Tradycyjnie, już po raz kolejny odbył się w naszej szkole kiermasz galaretek. Tym razem z okazji Dnia Kobiet słodki poczęstunek w wykonaniu dziewczyn z klasy VII B i II c. Nasze następczynie spisały się na medal, już wiemy kto nas zastąpi w kolejnej edycji TalentowiSKA.
Więcej Słodki zawrót głowy z okazji Dnia Kobiet

Strefa kreatywności

07.03.2018
Talentowicze w ramach integracji z młodszymi kolegami z edukacji wczesnoszkolnej, wspierani przez fundację dr Clowna mieli okazję 6 marca 2018 roku uczestniczyć w wyjątkowo kreatywnych warsztatach.
Więcej Strefa kreatywności

Pieniądze szczęścia nie dają, ale dzięki nim możemy pomóc innym

05.03.2018
Talentowicze naszego gimnazjum przeprowadzili kolejne warsztaty dla swoich młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej, tym razem zaprezentowali sylwetki największych miliarderów- filantropów, którzy przekazują część swoich dochodów na cele charytatywne, zmieniając tym samym świat na lepszy.
Więcej Pieniądze szczęścia nie dają, ale dzięki nim możemy pomóc innym

Z wizytą u „Pana Ząbka”

05.03.2018
5 marca Talentowicze odwiedzili szkolnego stomatologa, życząc z okazji jego święta "wywiadów dobrze zebranych, pacjentów zdyscyplinowanych, kanałów prosych, niezakrzywionych oraz ubytków idealnie oczyszczonych". Korzystając z okazji, że właśnie w tym dniu obchodzony jest Dzień Dentysty, uczniowie przeprowadzili wywiad z lekarzem, na podstawie, którego mogli poznać bliżej specyfikę tego zawodu oraz poszerzyć wiedzę z różnych dziedzin medycyny.
Więcej Z wizytą u „Pana Ząbka”

Sukces naszej Talentowiczki

04.03.2018
Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2017 czytelnicy Super Tygodnia Krasnostawskiego okrzyknęli Annę Terlecką - pływaczkę "Wodnika Krasnystaw".
Więcej Sukces naszej Talentowiczki

Bo ja lubię czytać i już...

01.03.2018
Nie wszystkie lektury szkolne są nudne. Uczniowie Jedynki wzięli udział w kolejnej edycji międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Lektury da się lubić”, organizowanego przez bibliotekę szkolną.
Więcej Bo ja lubię czytać i już...

Absolwenci Jedynki w Spółdzielni Dobrych Serc

28.02.2018
Wieczór 26 lutego 2018 roku przejdzie do historii Jedynki jako wyjątkowy przede wszystkim ze względu na fakt, że na jednej scenie spotkali się absolwenci i uczniowie naszej szkoły, aby wspólnie wystąpić przed tak licznie zgromadzoną publicznością, wspierając działania Talentowiczów.
Więcej Absolwenci Jedynki w Spółdzielni Dobrych Serc

CI, którzy uwolnili talent, pasje i uzdolnienia

27.02.2018
Uczniowie Jedynki oraz Talentowicze zaprezentowali swoje umiejętności wokalno- muzyczne, recytatorskie i taneczne w kategoriach indywidualnych i zespołowych podczas koncertu wspierającego Spółdzielnię Dobrych Serc. Każdy uczestnik festiwalu podarował w tym dniu cząstkę czegoś bardzo osobistego i wyjątkowo cennego-swój talent.
Więcej CI, którzy uwolnili talent, pasje i uzdolnienia

Loteria fantowa w specjalnej odsłonie

27.02.2018
Podjęta przez Talentowiczów inicjatywa zorganizowania podczas festiwalu loterii fantowej okazała się świetnym pomysłem na zebranie środków służących realizacji głównego celu TalentowiSKA.
Więcej Loteria fantowa w specjalnej odsłonie

Festiwalowe stoiSKO z domowymi przysmakami

27.02.2018
Jedną z wielu atrakcji podczas zorganizowanego przez nas festiwalu Talentów było stoiSKO z domowymi wypiekami.Przygotowano różnorodne ciasta i desery, które wszystkim bardzo smakowały. O efektowne słodkości zadbali Talentowicze umieszczjąc na każdej porcji znak rozpoznawczy tego przedsięwzięcia.
Więcej Festiwalowe stoiSKO z domowymi przysmakami

"Zwykły gest może być niezwykłym czynem"

27.02.2018
Chcieli dołożyć coś od siebie-ręcznie wykonane przez osadzonych Aresztu Śledczego w Krasnymstawie ozdoby trafiły na loterię fantową finałowego koncertu Talenty Jedynki w Spółdzielni Dobrych Serc.
Więcej "Zwykły gest może być niezwykłym czynem"

Z kuchni babuni...

27.02.2018
Talentowicze z Jedynki potrafią zaskakiwać wszystkich swoimi pomysłami. StoiSKO z domowymi wyrobami było prawdziwym strzałem w dziesiatkę.
Więcej Z kuchni babuni...

Przyjaciele są bliSKO i wspierają TalentowiSKO

25.02.2018
Grono przyjaciół krasnostawskiej Jedynki powiększa się z każdym dniem.To właśnie dzięki ofiarności i otwartości zaprzyjaźnionych i współpracujących z nami instytucji, przedsiębiorców oraz dużego grona osób prywatnych mogliśmy zorganizować wyjatkową loterię fantową, której dochód zasili konto SKO.
Więcej Przyjaciele są bliSKO i wspierają TalentowiSKO

Wielki finał już bliSKO

22.02.2018
Talentowicze z niecierpliwością czekają na wielkie wydarzenie, jakim będzie zaplanowany na dzień 26 lutego 2018 roku festiwal pod hasłem "Talenty Jedynki w Spółdzielni Dobrych Serc”.W jednym miejscu spotkają się ludzie, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie innych ludzi – przyjaciół, rodziny, znajomych czy nawet coraz szerszego grona swych fanów.
Więcej Wielki finał już bliSKO

Pomagamy Pogorzelcom

19.02.2018
Bezinteresowność, ofiarność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka – to cechy które rozwijamy w naszej szkole.Grupa projektowa TalentowiSKO ogłosiła akcję pomocy rodzinie Państwa Wójcik z miejscowości Marynin,gm.Rejowiec która 23.01.2018 roku w wyniku pożaru straciła cały dorobek życia.
Więcej Pomagamy Pogorzelcom

Na najlepsze Walentynki możesz przybyć do Jedynki

15.02.2018
Od kilku dni w naszej szkole czuć walentynkową atmosferę i klimat sprzyjający wzajemnemu okazywaniu ciepła oraz sympatii. Atmosferę splendoru tworzyły piękne dekoracje, błyszczące rekwizyty, ogrom czerwieni stanowiącej tło zbliżającego się Święta Zakochanych. Niecodzienna aura tego święta powoduje, że wszyscy okazują sobie najbardziej ciepłe uczucia.
Więcej Na najlepsze Walentynki możesz przybyć do Jedynki

Walentynkowe Amorki

14.02.2018
W dniu świętego Walentego, uczennice krasnostawskiej Jedynki, wcieliły się w rolę Amorków a walentynkowy miś Tadeusz zachęcał wszystkich kochanych i zakochanych do wspólnego zdjęcia.
Więcej Walentynkowe Amorki

Zimowe szaleństwo

12.02.2018
Talentowicze z naszego gimnazjum odpoczywali podczas ferii na obozie w Zębie- miejscowości, w której wychowywał i kształcił się nasz słynny skoczek narciarski Kamil Stoch.
Więcej Zimowe szaleństwo

Walentynkowe przygotowania

07.02.2018
Atmosferę zbliżajacych się Walentynek oraz klimat okazywanych sobie uczuć czuć już w naszej szkole. Grupa artystycznie uzdolnionych Talentowiczek podczas ferii skupiła się na przygotowaniu kartek i walentynkowych serduszek.
Więcej Walentynkowe przygotowania

Integracyjne warsztaty teatralne

06.02.2018
Talentowicze z Jedynki rozpoczęli 6 lutego ostry dyżur teatralny. W świetlicy Centrum Charytatywnego odbyły się warsztaty teatralne integrujące różne grupy wiekowe:seniorów z UTW, absolwentów, SKOwiczów oraz grupę Amazonek.
Więcej Integracyjne warsztaty teatralne

Wspólnie działamy i TalentowiSKO wspieramy

01.02.2018
Centrum Charytatywne w Krasnymstawie wraz z działającą przy nim grupą Amazonek aktywnie wspiera inicjatywy przedsiębiorczych SKOwiczów z Jedynki. "To nie jest służba młodszych wobec starszych, ani starszych wobec młodszych. To naturalne, na zasadach partnerskich, współdziałanie.”
Więcej Wspólnie działamy i TalentowiSKO wspieramy

Łączenie pokoleń czyli dzień babci i dziadka w Jedynce

26.01.2018
Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. To niezwykłe dni, pełne radości, uśmiechów i wzruszeń. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. W naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji tego święta. Organizacja Dnia Babci i Dziadka dała możliwość zaprezentowania projektu TalentowiSKO. Akcja rozprowadzania popcornu w ramach tego programu spotkała się z aprobatą przybyłych gości, którzy także mieli swój udział w zbieraniu środków na ważny społecznie
Więcej Łączenie pokoleń czyli dzień babci i dziadka w Jedynce

Dzień popcornu w Jedynce

19.01.2018
Za wynalazcę światowego przysmaku uznaje się Charlesa Cretorsa, który skonstruował pierwszą maszynę do tworzenia popcornu w 1893 roku i zaprezentował ją w Chicago. Miała służyć też do prażenia orzechów i kawy. Ten lekki przysmak kochają do dzisiaj miliony.
Więcej Dzień popcornu w Jedynce

Talenty mnożymy- Martyna Liśkiewicz podwójną laureatką

15.01.2018
10 stycznia 2018 r. odbyły się w Zamościu spotkania z kolędą i pastorałką „Złota gwiazdka” oraz 12 stycznia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie miało miejsce XIX Powiatowe Spotkanie z Kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki’
Więcej Talenty mnożymy- Martyna Liśkiewicz podwójną laureatką

Dobrych serc nie zabrakło

14.01.2018
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".Jan Paweł II
Więcej Dobrych serc nie zabrakło

Powróćmy jak za dawnych lat

13.01.2018
W ramach łączenia pokoleń organizowaliśmy wspólne spotkania ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy są zainteresowani i chętnie wspierają działania SKOwiczów dotyczące pozyskiwania środków na zakup mobilnej sceny służącej całej społeczności lokalnej. 12 stycznia 2018 roku w Krasnostawskim Domu Kultury wystawiany został spektakl kabaretowo- muzyczny oparty na szlagierach okresu lat 20 i 30 XX wieku, który dostarczył nam wiedzy na temat kultury i obyczajów sprzed blisko stu lat.
Więcej Powróćmy jak za dawnych lat

"Odlotowo,bo na sportowo..."

10.01.2018
Sport, rozrywka i adrealina w jednym- z takimi doświadczeniami młodzież naszej szkoły rozpoczęła pierwszy tydzień nauki w Nowym 2018 Roku.
Więcej "Odlotowo,bo na sportowo..."

Kwesta przy kościele w uroczystość Objawienia Pańskiego

07.01.2018
Dzięki otwartości księdza Romana Skowrona-proboszcza parafii p.w Trójcy Przenajświętszej 06.01 2018 roku zorganizowaliśmy kolejną zbiórkę pieniędzy. Po każdej mszy uczniowie z grupy projektowej Talentowisko zbierali fundusze na zakup mobilnej sceny dla społeczności Krasnegostawu.
Więcej Kwesta przy kościele w uroczystość Objawienia Pańskiego

Jedynka w Orszaku Trzech Króli

07.01.2018
6 stycznia po raz kolejny uczniowie, rodzice i nauczyciele Jedynki wzięli udział w organizowanej przez Parafię Trójcy Przenajświetszej, Urząd Miasta, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Krasnostawski Dom Kultury -Uroczystości Objawienia Pańskiego.
Więcej Jedynka w Orszaku Trzech Króli

"Anioły są wśród nas".

02.01.2018
21 grudnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego"Mój Anioł" organizowanego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Więcej "Anioły są wśród nas".

Prasa o naszych działaniach

02.01.2018
Publikacje na temat naszych działań ukazały się w Super Tygodniu Krasnostawskim Nr 1 (840) z dnia 2 stycznia 2018 roku. Była również zapowiedź artykułu na okładce.
Więcej Prasa o naszych działaniach

Jasełkowo i świątecznie w Jedynce

23.12.2017
21 grudnia w naszej szkole z bożenarodzeniowym przesłaniem dla rodziców wystąpili uczniowie klasy III a prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.
Więcej Jasełkowo i świątecznie w Jedynce

Magia Świąt Bożego Narodzenia- Talentowicze na scenie

23.12.2017
Boże Narodzenie jest okazją do miłych spotkań przy wigilijnym stole, dzielenia się opłatkiem, do rozmów, wspólnego kolędowania oraz wydobycia z serca tego, co najpiękniejsze. Każdego roku w naszej szkole mamy też okazję obejrzeć spektakl bożonarodzeniowy.W tym roku uczniowie z klasy II i III gimnazjum z grupy projektowej Talentowisko przygotowali dla społeczności szkolnej przedstawienie pod tytułem „Magia Bożego Narodzenia- trochę inaczej”.
Więcej Magia Świąt Bożego Narodzenia- Talentowicze na scenie

"Znajdź sobie dobre towarzystwo. Współpracuj z pozytywnymi, zorientowanymi na cele ludźmi, którzy inspirują Cię i pobudzają do działania." Brian Tracy

22.12.2017
W realizacji naszych projektowych przedsięwzięć wspiera nas wiele organizacji, instytucji i stowarzyszeń działających na terenie Krasnegostawu między innymi: Centrum Intergracji Społecznej, Młodzieżowy Dom Kultury, Krasnostawski Dom Kultury,Caritas. Do grona wszystkich instytucji, dla których dobro innych jest ważne, dołączyli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Więcej "Znajdź sobie dobre towarzystwo. Współpracuj z pozytywnymi, zorientowanymi na cele ludźmi, którzy inspirują Cię i pobudzają do działania." Brian Tracy

AktorSKO improwizacyjne spotkanie z Jerzym Rogalskim.

11.12.2017
11 grudnia 2017 roku w KDK grupa Talentowiczów uczestniczyła w warsztatach "Filmoteki szkolnej"- wydarzenie zorganizowane w ramach Filmoteki Narodowej - Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Więcej AktorSKO improwizacyjne spotkanie z Jerzym Rogalskim.

Siatkarskie widowiSKO

08.12.2017
"Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki." Aktywni pracownicy krasnostawskich zakładów pracy: OSM, Komenda Policji, Straż Pożarna, Areszt Śledczy, Bank Spółdzielczy, młodzież licealna, nauczyciele oraz Talentowicze- wszyscy wzięli udział w turnieju charytatywnym w piłkę siatkową. A to wszystko między innymi dlatego, że kochają sport.
Więcej Siatkarskie widowiSKO

Robotyka w Jedynce

06.12.2017
Od października w Szkole Podstawowej nr 1 odbywają się kreatywne zajęcia z robotyki, w których biorą udział uczniowie klas 2 - 4 szkoły podstawowej.
Więcej Robotyka w Jedynce

Sukces naszej Talentowiczki

06.12.2017
Nikola Proskura została laureatką konkursu "Wyślij zyczenia na Święta Bożego Narodzenia" zorganizowanego przez Archidiecezję Lubelską.
Więcej Sukces naszej Talentowiczki

Talentowicze z wizytą w TVP 3

05.12.2017
Wielu z nas interesuje się filmem i telewizją, dlatego też 5 grudnia uczestniczyliśmy w jednodniowej wycieczce do Lublina, której celem było odwiedzenie Telewizji Lublin- TVP3.
Więcej Talentowicze z wizytą w TVP 3

Tego cena groszy setka, u nas pyszna galaretka:)

05.12.2017
Kiermasze stały się w naszej szkole nieodzownym elementem większości akcji społecznych. Korzystając z okazji, że 5 grudnia obchodzony jest dzień Wolontariusza odbył się dzisiaj w naszej szkole kolejny kiermasz galaretek, tym razem pod hasłem "Daj złotóweczkę na Jedyneczkę".
Więcej Tego cena groszy setka, u nas pyszna galaretka:)

Kartki świąteczne

05.12.2017
Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy przeszło stuletnia tradycja wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Kiedyś kartki świąteczne ręcznie robione cieszyły się dużą popularnością. Gdy w święta w sklepach nie można było kupić pięknych, gotowych kartek, pozostawały kartki świąteczne ręcznie robione. Zastanawialiście się jednak kiedyś skąd wzięła się tradycja na kartki świąteczne? Zasługę wynalezienia świątecznych pocztówek przypisuje się Szkotowi Thomasowi Sturrock. Stworzył on pierwszą kartkę świąteczną.
Więcej Kartki świąteczne

"Kamera Akcja, czyli róbcie to, co kochacie"-Tomasz Raczek, krytyk filmowy

04.12.2017
Talentowicze z Jedynki maja wiele pasji, jedną z nich jest rozwijanie zainteresowań filmowych i reżyserskich. Wspólnie z uczniami innych krasnostawskich szkół uczestniczyli 1 grudnia 2017 roku w warsztatach w Inkubatorze Medialno – Artystycznym UMCS, który mieści się w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” w Lublinie.
Więcej "Kamera Akcja, czyli róbcie to, co kochacie"-Tomasz Raczek, krytyk filmowy

Fanpage

28.11.2017
Naszym działaniom mogą także kibicować użyktownicy Facebooka.
Więcej Fanpage

"Moda na misie nie przemija- bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

28.11.2017
25 listopada obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.Święto to zostało ustanowione dopiero w 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Pluszowy miś to pierwsza zabawka jaką otrzymuje dziecko po narodzinach. Staje się towarzyszem wszelkich zabaw, pomocą w pokonywaniu nocnych lęków, a w dorosłych życiu miłym wspomnieniem dziecięcych lat i pamiątką na całe życie.
Więcej "Moda na misie nie przemija- bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

Zachowaj trzeźwy umysł

20.11.2017
Talentowicze pamiętają również o bezpieczeństwie. Podczas tygodnia profilaktycznego mogli się dowiedzieć jeszcze więcej na ten temat.
Więcej Zachowaj trzeźwy umysł

Pływające Talenty

13.11.2017
9 listopada 2017 roku na krytej pływalni w Krasnymstawie odbyły się powiatowe zawody pływackie. W kategorii "Igrzyska młodzieży" drużyna naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna.
Więcej Pływające Talenty

Wędrujący Filmoznawca

12.11.2017
W ramach współpracy z II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie uczestnicy Talentowiska 9 listopada 2017 r. wzięli udział w warsztatach „Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej – o filmie w szkole” prowadzonych przez dr Karola Jachymka z Uniwersytetu SWPS.
Więcej Wędrujący Filmoznawca

Jesteśmy gotowi!

12.11.2017
Uskrzydleni ubiegłorocznym sukcesem w Talentowisku, powróciliśmy pełni sił i zapału do pracy. Jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwania. Będzie to dla naszej szkoły i naszego środowiska lokalnego rok bogaty w wydarzenia.
Więcej Jesteśmy gotowi!

Niesamowita przygoda w nagrodę za wielkie serce i pomoc Madzi

20.06.2017
Niezapomniane wspomnienia będą mieli uczniowie klasy III b naszego gimnazjum, którzy 19 czerwca 2017 roku odwiedzili ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim. W nagrodę za udział w Talentowisku i za zajęcie II miejsca w regionie w związku z przeprowadzoną akcją charytatywną dla swojej niepełnosprawnej koleżanki sponsorzy konkursu oraz Zarząd Banku Spółdzielczego w Izbicy przyczynili się do wyjazdu integracyjnego młodzieży do parku rozrywki.
Więcej Niesamowita przygoda w nagrodę za wielkie serce i pomoc Madzi

"Felgi dla Magdy"- reportaż

15.05.2017
28 kwietnia 2017 roku o godzinie 17.30 w programie TVP 3 "Zdarzenia" został wyemitowany reportaż o Magdzie Zadrąg- bohaterce naszego przedsięwzięcia.
Więcej "Felgi dla Magdy"- reportaż

Fanpage na Facebooku

26.03.2017
O naszej akcji charytatywnej mogą dowiedzieć się użytownicy facebooka. Założyliśmy fanpage "Pomóżmy niepełnosprawnej Madzi".
Więcej Fanpage na Facebooku

Ekipa TVP3 w Jedynce

23.03.2017
Wizyta ekipy telewizyjnej TVP 3 na czele z panią redaktor Anną Rapcewicz - Wiśniewską w naszej szkole.
Więcej Ekipa TVP3 w Jedynce

Dziękujemy

15.03.2017
Mieć dobre serce, zawsze służyć innemu, być bliźnim pomocnym, nie pytać się czemu. To daje zawsze prawdziwą radość życia i w duszy zostają radosne przeżycia.
Więcej Dziękujemy

Pomoc dla "pogorzelców"

15.03.2017
Bezinteresowność, ofiarność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka – to cechy które rozwijamy w naszej szkole. Przykładem jest odpowiedź na apel z jakim zwróciła się do nas Społeczność z Jaślikowa. Była to prośba o wsparcie dla rodziny z dwójką dzieci , która straciła dom w wyniku pożaru.
Więcej Pomoc dla "pogorzelców"

Dobrych serc nie zabrakło

08.03.2017
Publikacje na temat naszych działań w prasie- "Super tydzień" z dnia 6 marca 2017 rok"Podarują Magdzie nowe kółka"
Więcej Dobrych serc nie zabrakło

Media o naszych działaniach

17.02.2017
Uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą skorzystali z zaproszenia dziennikarki pani Anny Rapcewicz- Wiśniewskiej i wzięli udział w programie TVP3 Lublin ,,Między Wisłą, a Bugiem".Cieszymy się, że o naszej akcji dotrą informacje do społeczności z regionu i województwa.
Więcej Media o naszych działaniach

Przygotowania do wielkiego finału

17.02.2017
Uczniowie klasy III b przygotowują się pełną parą do wielkiego wydarzenia, jakim będzie zaplanowany na dzień 27 lutego 2017 roku koncert charytatywny pod hasłem "Pomóżmy Madzi".
Więcej Przygotowania do wielkiego finału

Dziel się uśmiechem

03.02.2017
Miłość to czar wyrażający się oddaniem, głęboką radością z tego, że można istnieć dla drugiego człowieka i okazywać mu serce.
Więcej Dziel się uśmiechem

Bal nad bale...

03.02.2017
14 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie odbył się długo oczekiwany przez uczniów bal gimnazjalisty.
Więcej Bal nad bale...

Fundacja Dr Clown

28.12.2016
Partnerem naszej akcji charytatywnej stała się Warszawska Fundacja Dr Clown, która od lat leczy dzieci śmiechem.
Więcej Fundacja Dr Clown

Konkurs piosenki świątecznej- Merry Christmas

28.12.2016
Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest dobrą okazją do wspólnej zabawy i refleksji. Święta wzbudzają w nas różne przemyślenia, wyzwalają chęć pomagania innym, i w takiej atmosferze częściej potrafimy mysleć o potrzebujących.
Więcej Konkurs piosenki świątecznej- Merry Christmas

Jeśli ktoś prosi nas o pomoc,to znaczy, ze jesteśmy jeszcze coś warci.

28.12.2016
Wyciągnij dłoń do tych, który Cię potrzebują… Bez względu na swój wiek, zawód, płeć, sytuację materialną – to nie ma znaczenie… liczy się serce… Dostrzeż to, że świat może być lepszy i to właśnie dzięki Tobie… Odkryj w sobie pasję działania na rzecz słabszych i pokrzywdzonych… Zobaczysz, jak Cię to wciągnie… Pomagając innym odkryjesz to, co tak na prawdę jest w życiu ważne i na czym warto się skupić… Przekonaj się, ile szczęścia w Twoje życie wniesie wyciągnięcie pomocnej dłoni w stronę kogoś po
Więcej Jeśli ktoś prosi nas o pomoc,to znaczy, ze jesteśmy jeszcze coś warci.

Kwesta przy kościele

21.12.2016
Przy kościele Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie niedzielę 18.12 2016 roku zorganizowaliśmy kolejną zbiórkę pieniędzy. Po każdej mszy uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na sprzęt rehabilitacyjny dla naszej niepełnosprawnej koleżanki. Ludzie byli bardzo chętni i skorzy do pomocy. Wolontariuszom udało się zebrać ponad 3 tysiace złotych.
Więcej Kwesta przy kościele

Kiermasz inny niż wszystkie

02.12.2016
Nasza pomoc właśnie dziś przejawiała się podczas kiermaszu galaretek "Złotóweczka na kółeczka" oraz sprzedaży cegiełek. Pomysłodawcą byli nauczyciele D.Tucka i R.Marciniec, szkolny wolontariat, a przede wszystkim nasza IIIB z wychowawcą..
Więcej Kiermasz inny niż wszystkie

Ruszyliśmy z akcją!

02.12.2016
,,Na nowe felgi dla Madzi zrzucić się nie zawadzi''- pod takim hasłem rozpoczęliśmy akcję zbierania funduszy dla naszej koleżanki -Madzi w ramach programu "Spółdzielnia dobrych serc- talenty mnożymy" organizowanego pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy.Naszym celem jest zebranie środków na sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnej koleżanki.
Więcej Ruszyliśmy z akcją!