Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu
Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami

Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami

Warszawa 28.11.2022

Do II etapu VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Zostań Mistrzem Oszczędzania”, który adresowany był dla uczniów klas V –IV i VII - VIII szkół podstawowych z naszej szkoły przystąpiły dwie drużyny zakwalifikowane po I etapie. Ten etap konkursu realizowany był na terenie naszej szkoły pod opieką nauczyciela pełniącego funkcję opiekuna zespołu, a ich zadaniem było przygotowanie plakatu zachęcającego do oszczędzania w formie grafiki komputerowej zapisanej w formacie jpg lub png.

Po podsumowaniu punktów za I i II etap konkursu obejmującego zagadnienia z zakresu edukacji ekonomicznej i matematycznej, tj. podstawowe pojęcia ekonomiczne związane z planowaniem finansów, gospodarowaniem budżetem, oszczędzaniem, zadaniami i funkcją NBP, historią polskiej waluty od XX wieku, lokatami, kredytami, podatkiem VAT, procentem prostym i składanym oraz korzystanie ze środków TIK, okazało się, że był on szczęśliwy dla jednej z naszych drużyn, tj. Jakuba Ibka, Tomasza Kozłowskiego i Mikołaja Tarapacza. To właśnie oni będą reprezentowali naszą szkołę, a jednocześnie gminę w III etapie VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego w Zbludowicach. Konkurs ten realizowany jest przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

LUTY

31.01.2023
W miesiącu lutym 2023r. odbędzie się konkurs literacko-muzyczny pt: ,,Wierszyk lub rymowanka o SKO do znanej melodii"
Więcej LUTY

Świąteczne Mikołaje, Skrzaty i Krasnale.

30.01.2023
Gminna biblioteka Publiczna w Wodzisławiu zorganizowała konkurs dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z naszej gminy Spośród 46 prac komisja konkursowa wyłoniła 8 najciekawszych. Wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy -Nikoli Gibas. Otrzymała ona pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe. Za największą liczbę polubień i komentarzy w głosowaniu internetowym nagrodę otrzymał również uczeń naszej szkoły - Emil Łobodziński, który również otrzymał z rąk burmistrza Miasta i Gminy Wodzisław p. Dominika Łukasika pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe.
Więcej Świąteczne Mikołaje, Skrzaty i Krasnale.