Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu
Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami

Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami

Warszawa 28.11.2022

Do II etapu VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Zostań Mistrzem Oszczędzania”, który adresowany był dla uczniów klas V –IV i VII - VIII szkół podstawowych z naszej szkoły przystąpiły dwie drużyny zakwalifikowane po I etapie. Ten etap konkursu realizowany był na terenie naszej szkoły pod opieką nauczyciela pełniącego funkcję opiekuna zespołu, a ich zadaniem było przygotowanie plakatu zachęcającego do oszczędzania w formie grafiki komputerowej zapisanej w formacie jpg lub png.

Po podsumowaniu punktów za I i II etap konkursu obejmującego zagadnienia z zakresu edukacji ekonomicznej i matematycznej, tj. podstawowe pojęcia ekonomiczne związane z planowaniem finansów, gospodarowaniem budżetem, oszczędzaniem, zadaniami i funkcją NBP, historią polskiej waluty od XX wieku, lokatami, kredytami, podatkiem VAT, procentem prostym i składanym oraz korzystanie ze środków TIK, okazało się, że był on szczęśliwy dla jednej z naszych drużyn, tj. Jakuba Ibka, Tomasza Kozłowskiego i Mikołaja Tarapacza. To właśnie oni będą reprezentowali naszą szkołę, a jednocześnie gminę w III etapie VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego w Zbludowicach. Konkurs ten realizowany jest przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wycieczka z SKO w tle

21.03.2023
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi 20 marca wybrali się na wyjątkową wycieczkę. Najpierw w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni obejrzeli film Clifford. Wielki czerwony pies, następnie odwiedzili zespół pałacowy w Julinie, w którym znajduje się przepiękny Pałacyk Myśliwski Potockich. Nie lada atrakcją okazało się również ognisko i wspólne grillowanie. To był dzień pełen wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Więcej Wycieczka z SKO w tle

Rymowanka o oszczędzaniu

20.03.2023
Opiekun SKO zorganizował konkurs na najciekawszą rymowankę o oszczędzaniu. Do organizatora wpłynęło kilka prac.
Więcej Rymowanka o oszczędzaniu