Co to jest konto osobiste?

07.04.2015
Wielu z Was zauważyło, że idąc z rodzicami do sklepu, nie posługują się oni pieniędzmi, tylko kartą płatniczą. Sama w sobie nie posiada ona żadnej wartości – jednak kiedy połączymy ją z kontem osobistym – staje się bardzo przydatna. Czym jest zatem owo konto osobiste?
Więcej Co to jest konto osobiste?

Ciekawostki o ekonomii. Tak ona także może być interesująca!

13.01.2015
Czy wiecie, że ekonomia w starożytności, czyli bardzo dawno temu oznaczała prowadzenie gospodarstwa domowego, takiego jakie tworzycie wspólnie z rodzicami? Czy wiecie, że w Polsce produkuje się najwięcej jabłek w całej Europie, a sprzedaje innym krajom najwięcej na świecie?
Więcej Ciekawostki o ekonomii. Tak ona także może być interesująca!

Przedsiębiorczość od najmłodszych lat

09.06.2014
Przedsiębiorczość to umiejętność pomnażania pieniędzy i mądrego gospodarowania nimi. Czy wiecie, że niektórzy zaczynali dorabiać, jeszcze jako dzieci, niewiele starsze od was. A co, gdyby pójść ich przykładem i zacząć być przedsiębiorczym już dziś?
Więcej Przedsiębiorczość od najmłodszych lat

Kto pracuje w banku?

16.04.2014
Bank to bardzo potrzebna i ważna instytucja. Z jednej strony pomaga w oszczędzaniu pieniędzy, bo możemy w nim założyć np. lokatę, z drugiej strony wspiera swoich klientów udzielając im pożyczek lub pomagając mądrze zarządzać pieniędzmi. Aby wszystko działało bez zarzutu potrzebni są odpowiednio przygotowani ludzie – pracownicy banku.
Więcej  Kto pracuje w banku?

W jakich sprawach może pomóc nam bank?

28.03.2014
Kiedyś nazwa „bank” oznaczała ławkę, przy której pracowali włoscy handlarze. Zajmowali się przekazywaniem monet od jednych klientów do drugich. A jak wygląda bank dzisiaj? Co możemy w nim załatwić?
Więcej W jakich sprawach może pomóc nam bank?

Czym jest prywatyzacja?

13.01.2014
Prywatyzacja to nic innego, jak zmiana właściciela firmy. Sprzedającym jest w tym wypadku państwo, a kupującym firma lub osoba prywatna.
Więcej Czym jest prywatyzacja?

Historia złotówki

08.12.2013
Historia polskiego złotego jest niezwykle długa i ciekawa. Dowiedzmy się, co kryje za sobą moneta z orzełkiem na rewersie.
Więcej Historia złotówki

Co to jest talent?

02.09.2013
Talent to uzdolnienie, dar lub umiejętność. Talenty mogą być różne. Ktoś może ładnie malować, ktoś inny lepiej śpiewać, ktoś łatwo uczy się matematyki, albo świetnie gra w piłkę.
Więcej Co to jest talent?
Załaduj starsze