Dla nauczycieli

Przygotowaliśmy dla Was listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących Programu TalentowiSKO. W tej zakładce dowiecie się m.in. o tym, jak zgłosić swoją szkołę do Programu, na jakie wsparcie można liczyć ze strony Banków Spółdzielczych i jakie korzyści płyną z bycia częścią Programu TalentowiSKO.

Macie dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu mailowego: TalentowiSKO@bankbps.pl

Pytania najczęściej zadawane przez nauczycieli:

 1. 1. Jak mogę zgłosić swoją szkołę do Programu?
 2. 2. Czy mogę zgłosić szkołę do uczestnictwa w Programie w trakcie trwania roku szkolnego?
 3. 3. Na jakie wsparcie mogą liczyć szkoły uczestniczące w Programie?
 4. 4. Jak otrzymać login i hasło do zakładki dla nauczycieli na stronie www.TalentowiSKO.pl?
 5. 5. Gdzie można znaleźć informacje na temat konkursów dla uczniów?
 6. 6. Na ile lekcji przewidziane są scenariusze zajęć dla poszczególnych grup wiekowych?
 7. 7. Czy Program jest zgodny z podstawą programową uchwaloną przez MEN?
 8. 8. Czy szkoła przed decyzją o przystąpieniu do Programu może otrzymać jeden pokazowy scenariusz lekcji?
 9. 9. Jakie korzyści daje szkole uczestnictwo w Programie?

1. Jak mogę zgłosić swoją szkołę do Programu?

Do uczestnictwa w Programie szkoły będą zapraszane przez przedstawicieli Banków Spółdzielczych z Grupy BPS ze swojego regionu. Dyrektorzy szkół mogą również samodzielnie skontaktować się z najbliższym Bankiem Spółdzielczym z Grupy BPS i zadeklarować chęć przystąpienia do Programu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w zakładce Jak włączyć się do Programu?


2. Czy mogę zgłosić szkołę do uczestnictwa w Programie w trakcie trwania roku szkolnego?

Tak. Zalecamy jednak, by ze względu na planowane w ramach Programu konkursy dla uczniów, decyzję o uczestnictwie podjąć jak najwcześniej.


3. Na jakie wsparcie mogą liczyć szkoły uczestniczące w Programie?

Każda szkoła uczestnicząca w Programie otrzymuje darmowe, gotowe scenariusze lekcji wraz z kartami pracy, dostosowane do różnych grup wiekowych. Uzyskuje także dostęp do zaszyfrowanej zakładki w ramach strony www.TalentowiSKO.pl. W dedykowanej zakładce znajdują się wszystkie materiały dotyczące Programu (m.in. scenariusze zajęć, karty pracy uczniów, folder informacyjny, materiały graficzne, opisy i regulaminy konkursów). Szkoła może także zgłosić się do udziału w konkursach organizowanych w ramach Programu TalentowiSKO, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody pieniężne.


4. Jak otrzymać login i hasło do zakładki dla nauczycieli na stronie www.TalentowiSKO.pl?

Aby otrzymać login i hasło do zakładki dla nauczycieli, szkoła powinna zwrócić się w tej kwestii do najbliższego Banku Spółdzielczego z Grupy BPS.


5. Gdzie można znaleźć informacje na temat konkursów dla uczniów?

Wszystkie informacje na temat konkursów (szczegółowe opisy, regulaminy, nagrody) dostępne są na stronie www.TalentowiSKO.pl w zakładce dedykowanej nauczycielom (dostęp po zalogowaniu).


6. Na ile lekcji przewidziane są scenariusze zajęć dla poszczególnych grup wiekowych?

Scenariusze przewidują realizację cyklu lekcji dla czterech grup wiekowych uczniów. Lekcje będą realizowane w szkołach oraz w placówkach Banków Spółdzielczych z Grupy BPS.


7. Czy Program jest zgodny z podstawą programową uchwaloną przez MEN?

Tak. Program TalentowiSKO jest zgodny z podstawą programową uchwaloną przez MEN.


8. Czy szkoła przed decyzją o przystąpieniu do Programu może otrzymać jeden pokazowy scenariusz lekcji?

Tak, o przykładowy scenariusz należy poprosić za pośrednictwem maila – TalentowiSKO@bankbps.pl


9. Jakie korzyści daje szkole uczestnictwo w Programie?

Dzięki uczestnictwu w Programie, szkoła:

 • Wzmacnia swój wizerunek. Dzieci, rodzice, kuratoria widzą, że szkoła dokłada wszelkich starań, by jak najlepiej wykształcić swoich uczniów i pomóc im w rozwoju osobistym.
 • Ma możliwość ponadprogramowego edukowania swoich uczniów w zakresie finansów, przedsiębiorczości i rozwoju talentów (nie tylko w zakresie proponowanym przez MEN).
 • Ma dostęp do znakomicie przygotowanych, eksperckich scenariuszy zajęć, które rozwijają kreatywność uczniów i uczą pozytywnie o pieniądzu, przedsiębiorczości i oszczędzaniu.
 • Ma możliwość przekazania swoim uczniom konkretnych umiejętności, które mogą przyczynić się, do ich sukcesów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.
 • Oferuje lepsze przygotowanie uczniów do testów w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i egzaminu maturalnego.
 • Ma dostęp do nowoczesnej platformy internetowej www.TalentowiSKO.pl, która ma służyć rozwijaniu wiedzy uczniów. Dla szkół została opracowana specjalna, zaszyfrowana sekcja, z której mogą korzystać nauczyciele i dyrektorzy szkół. Znajdziecie tam wszystkie materiały niezbędne do realizacji Programu. Dostęp do tej sekcji możliwy jest tylko po wpisaniu loginu i indywidualnego hasła, które otrzymuje użytkownik. W ramach strony www stworzony został również dział BlogowiSKO, który daje szkołom możliwość zakładania blogów, poprzez które szkoły mogą promować swoje działania realizowane w Programie TalentowiSKO.
 • Ma możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród pieniężnych w konkursach realizowanych w ramach Programu.