Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie

Spółdzielcza 17, 24-150 Nałęczów

Szkoła Podstawowa w Wieleninie

Wielenin 30A, 99-210 Wielenin

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA w RZĄŚNIKU WŁOŚCIAŃSKIM

Rząśnik Włościański 30, 07-311 Rząśnik Włościański

Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej

Dąbrowa Wielka 15, 18-220 Czyżew

Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie

Wspólna 13a, 96-512 Młodzieszyn

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień kota

23.02.2020
17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji na świetlicy przeprowadziliśmy lekcje o kocich zwyczajach, mitach na temat kotów, śpiewaliśmy wspólnie kocie piosenki oraz wykonywaliśmy koty pod różnymi postaciami
Więcej Dzień kota

,,Góra grosza"

23.02.2020
Szkolna Kasa Oszczędności zorganizowała na terenie szkoły zbiórkę pieniędzy w ramach akcji ,,Góra grosza".
Więcej ,,Góra grosza"

JASEŁKA

23.02.2020
Uczniowie klas IV-VIII przygotowali wspaniałe przedstawienie jasełkowe dla całej społeczności szkolnej.
Więcej JASEŁKA

Stypendiada wczesnoszkolna

23.02.2020
W dniach 2-12 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs „Stypendiada wczesnoszkolna” dla uczniów klas I-III
Więcej Stypendiada wczesnoszkolna

UWAGA KONKURS SKO !!!

23.02.2020
„Gdybym wygrała/wygrał milion - wydałabym/wydałbym na …? ” - praca plastyczna dla klas I-VIII
Więcej UWAGA KONKURS SKO !!!

I ETAP MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O OSZCZĘDZANIU

23.02.2020
Etap I międzyklasowy : W tej części konkursu wzięli uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły. Zadania zostały dostosowane do wieku uczniów, a dotyczyły pojęć bankowych, działalności SKO, historii Banku Spółdzielczego w Wąsewie oraz pomysłów związanych z pieniędzmi. Uczniowie rozwiązywali zagadki, wyjaśniali znaczenie przysłów lub kończyli przysłowia a także rozwiązywali rebusy.
Więcej I ETAP MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O OSZCZĘDZANIU

SKO zbiera nakrętki

21.02.2020
Członkowie SKO zbierają plastikowe nakrętki na rzecz akcji: "Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki".
Więcej SKO zbiera nakrętki

kiermasz owoców i warzyw

21.02.2020
w październiku SKO zorganizowało "Straganik owoców i warzyw" w ramach projektu edukacyjnego: "Szkoła w Ujeździe dla środowiska".
Więcej kiermasz owoców i warzyw

WYCIECZKA

20.02.2020
18.02.2020 byliśmy na wycieczce w kinie i "RoboParku"
Więcej WYCIECZKA

Skąd się bierze w obiegu kasa? Chęć wiedzy na ten temat we mnie nie wygasa - lekcja w klasie 3 b.

20.02.2020
Temat przedsiębiorczości i finansów jest w naszej szkole obecny na co dzień. Niejednokrotnie rozmawialiśmy już na temat produkcji banknotów i monet i konieczności kontrolowania przepływu gotówki w kraju. Tym razem nad problemem pochodzenia pieniędzy zastanawiali się uczniowie klasy 3 b uczestnicząc w lekcji pt. „Produkujemy pieniądze – skąd się bierze kasa?”. Poznali oni instytucje zajmujące się w Polsce produkcją i nadzorowaniem obiegu pieniędzy oraz dowiedzieli się, dlaczego nie można w dowolny sposób dodrukowywać sobie większej ilości banknotów. Po części praktycznej przystąpili do działań.
Więcej Skąd się bierze w obiegu kasa? Chęć wiedzy na ten temat we mnie nie wygasa  - lekcja w klasie 3 b.

Nasza szkoła- Bezpiecznie i z kulturą"

20.02.2020
Czy trudno być człowiekiem dobrze wychowanym? Otóż nie! Wystarczy: Widzieć ludzi dookoła siebie; zauważyć, że są. Okazywać im sympatię i życzliwość. Starać się nie sprawiać kłopotów i przykrości. Ważny jest też uśmiech. Uśmiech można zrozumieć w każdym języku.
Więcej Nasza szkoła- Bezpiecznie i z kulturą"

Działania ekologiczne

20.02.2020
W naszej szkole w ramach projektu z zakresu edukacji ekologicznej uczniowie realizowali program „Poznajemy świat przyrody i jej bogactwo".
Więcej Działania  ekologiczne

Bezpieczne ferie!

20.02.2020
Czas na narty, sanki, łyżwy, wyjazdy do rodziny i znajomych! Zapominamy o szkole i nauce. Nie wyłączamy jednak zdrowego rozsądku!
Więcej Bezpieczne ferie!

LICZYMY GÓRĘ GROSZA

19.02.2020
Od początku lutego zaczęliśmy liczyć i segregować zebrane grosiki w tegorocznej edycji akcji Góra Grosza.
Więcej LICZYMY GÓRĘ GROSZA

Bal przebierańców klas I - III

19.02.2020
Uwielbiamy się bawić, a zwłaszcza w karnawale! Nasza sala gimnastyczna na chwilę zamieniła się w salę balową, w której spotkały się księżniczki, zwierzątka, superbohaterowie, przedstawiciele różnych zawodów i postaci z bajek. Wiele dzieci miało nietuzinkowe pomysły na strój, a niektórych z nas naprawdę trudno było rozpoznać.
Więcej Bal przebierańców klas I - III

Z wizytą w banku

19.02.2020
19 lutego 2020 r. wszyscy członkowie SKO uczestniczyli w wycieczce do Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu Oddział w Klukowie.
Więcej Z wizytą w banku

Zbiórka dla TOZ Milicz

18.02.2020
Od połowy listopada do połowy grudnia zbieraliśmy pieniądze dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Miliczu. W ramach akcji zorganizowano kiermasz charytatywny podczas dyskoteki andrzejkowej
Więcej Zbiórka dla TOZ Milicz

Akcja Góra Grosza

18.02.2020
W październiku odbyła się zbiórka Góra Grosza. Celem na który zbierane były drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domu dziecka Nad Baryczą. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawiedli, każdy przynosił tyle, ile mógł – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele!
Więcej Akcja Góra Grosza

Szalone KarnawałowiSKO klas IV – VIII

18.02.2020
Nasi Talentowicze potrafią nie tylko sprawnie posługiwać się zasadami ekonomii i finansów, ale również świetnie się razem bawić. Udowodnili to w czasie zabawy karnawałowej, kiedy to tańcom i hulankom nie było końca. Nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy pląsów nie byli w stanie ustać spokojnie w miejscu słysząc dźwięki przebojów puszczanych przez naszych domorosłych, aczkolwiek fantastycznych, didżejów.
Więcej Szalone KarnawałowiSKO klas IV – VIII

Pamagamy Michasi

18.02.2020
W naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy dla 10-letniej dziewczynki z Giżycka. U Michaliny zdiagnozowano glejaka pnia mózgu – guza IV stopnia i pilnie potrzebna jest każda pomoc.
Więcej Pamagamy Michasi

Najlepsi SKOwicze-podsumowanie I semestru

17.02.2020
"Wpłacaj na książeczkę drobną złotóweczkę!". Na apelu szkolnym zostały wręczone nagrody książkowe uczniom, którzy systematycznie wpłacali pieniążki na książeczkę oszczędnościową.
Więcej Najlepsi SKOwicze-podsumowanie I semestru

Bryły geometryczne wykorzystujemy, gdy BANK MARZEŃ budujemy

17.02.2020
Każda okazja jest dobra , by przybliżyć uczniom instytucje finansowe, w tym banki. W tym celu ogłoszono wśród czwartoklasistów konkurs na wykonanie makiety Banku Marzeń. Zadanie polegało na wykorzystaniu modeli brył geometrycznych typu graniastosłupów, ostrosłupów, walców i stożków, a także figur płaskich do stworzenia takiej budowli. Kreatywność naszych czwartaków, staranność wykonania, kolorystyka, zastosowanie rożnych rodzajów materiałów, oryginalne loga z nazwami banków przeszła najśmielsze oczekiwania opiekunów SKO.
Więcej Bryły geometryczne wykorzystujemy, gdy  BANK MARZEŃ    budujemy

Zdrowo jem. więcej wiem - oszczędzamy nasze zdrowie

16.02.2020
Wspólnie z uczniami uczęszczającymi na zajęcia świetlicowe, wzięliśmy udział w pierwszym etapie 10. edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Etap jesienny poświęcony był tematowi warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej. Aktywnie włączyliśmy się do rywalizacji, wykonując wszystkie zadania przewidziane w regulaminie konkursu.
Więcej Zdrowo jem. więcej wiem - oszczędzamy nasze zdrowie

Pamiętamy, dokarmiamy - konkurs plastyczny

16.02.2020
Ośrodek Edukacyjny ZPKWŚ w Kalinie zorganizował w grudniu konkurs plastyczny pt. "Pamiętamy i dokarmiamy", który zaadresowany był zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów szkół podstawowych z terenu działalności Parku Krajobrazowego "Lasy nad Górną Liswartą".
Więcej Pamiętamy, dokarmiamy - konkurs plastyczny

konkurs-Wiersze o SKO

15.02.2020
Uczniowie klasy VI ogłosili i przeprowadzili konkurs pt."wiersze o SKO"promujący oszczędzanie w naszej szkole.
Więcej konkurs-Wiersze o SKO

Akcja pt. Paczka dla najuboższych

15.02.2020
W naszej gminie Boguty-Pianki są rodziny ubogie. Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia nasze SKO chętnie zorganizowało następną akcję pt. Paczka dla najuboższych.
Więcej Akcja pt. Paczka dla najuboższych
Załaduj starsze