Lista szkół
Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu

Kontakt

Brzeście 1
Wodzisław 28-330

O naszej szkole

SKOrzystaj bracie z możliwości jakie dają oszczędności. Zbieraj każdy grosz, a będziesz bogaty gość. Spełnisz każde swe marzenie, bo kasy będziesz miał pełne kieszenie. Więc niech każdy od dziś do nauki i oszczędzania zabierze się szczerze.

BlogowiSKO szkoły

POZNAJ POLSKĘ

23.05.2023
W dniu 22 maja 2023r. uczniowie klas I-VII pod opieką pani dyrektor i wychowawców wyruszyli na wycieczkę do Kopalni Soli „Wieliczka” - jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce, najstarszego polskiego przedsiębiorstwa, które powstało w1250 roku. Wyjazd odbył się w ramach programu "POZNAJ POLSKĘ" finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowe.
Więcej POZNAJ  POLSKĘ

Kto o zdrowie dba ten często w piłkę gra.

19.05.2023
Dnia 12.05.2023r. na kompleksie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu obył się GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROCZNIK 2010 I MŁODSI O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY WODZISŁAW. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jednostki Ziemi Kieleckiej w Mierzawie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu. Finanse na nagrody dla uczniów pozyskano od Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wodzisławiu.
Więcej Kto o zdrowie dba ten często w piłkę gra.

„Uzależnieniom głośne Nie!”

02.05.2023
Kto alkohol pije ten długo nie pożyje. Dopalacze ogłupiają wiec je mądrzy ludzie omijają/ Kto tytoń pali to mu z buzi wali. Narkotyki są do bani więc depczemy je nogami.
Więcej „Uzależnieniom głośne Nie!”

Święto Konstytucji 3 Maja

02.05.2023
Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją.
Więcej Święto Konstytucji 3 Maja

Dzień florysty świetujemy i piękne kompozycje sami robimy.

28.04.2023
Dlaczego warto sadzić kwiatki? Bo można mieć przy tym ciut adrenaliny, bo można obserwować i podziwiać piękno kwiatów, bo można wiele się o roślinach dowiedzieć, bo można z nich robić piękne dekoracje, bo można rozwijać swoje zainteresowania, bo można rozwijać swoje zdolności manualne i nie tylko.
Więcej Dzień florysty świetujemy i piękne kompozycje sami robimy.

Tajemniczy skrzat

24.04.2023
Bajki wychowawczo-profilaktyczne oglądamy, bo dużo się z nich uczymy. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że książka jest naszym najlepszym przyjacielem i lekarstwem dla naszego umysłu.
Więcej Tajemniczy skrzat

#SprzątamyDlaPolski.

24.04.2023
Musimy pamiętać, że każdy z nas powinien dbać o Ziemię. Jesteśmy jej częścią i chroniąc ją przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie oraz dłuższe życie
Więcej #SprzątamyDlaPolski.

Moja Ziemia

24.04.2023
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To największe święto naszej planety, w trakcie którego organizowanych jest wiele wydarzeń promujących ekologię
Więcej Moja Ziemia

Środowisko ponad wszystko.

18.04.2023
Członkowie SKO o przyrodę dbają, dlatego pozytywne nawyki proekologiczne promują i do pracy na rzecz środowiska zachęcają. Swe myślenie twórcze rozwijają i piękne prace plastyczne o przyrodzie tworzą.
Więcej Środowisko ponad wszystko.

Nadchodzi Wielkanoc

05.04.2023
Wielkanoc, czyli Zmartwychwstanie Pańskie jest świętem upamiętniającym zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Są to najbardziej radosne święta, które wieńczą okres Wielkiego Postu i Wielki Tydzień.
Więcej Nadchodzi Wielkanoc

Członkowie SKO życzenia składają.

05.04.2023
Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości, Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół
Więcej Członkowie SKO życzenia składają.

Dzień Kobiet w SKO

09.03.2023
Kto o kobiety dba ten kwiatka jej da. Kto o finansach dodatkowo pomyśli ten wcześniej kwiatka zasadzi sam. Kto o ekologii pamięta ten doniczkę zrobi sam. W ogólnym rozliczeniu: - kobieta zadowolona - budżet nie ucierpiał -w twoim otoczeniu jest mniej śmieci. A Ty? - pamiętasz o święcie kobiet -rozwijasz swoją wyobraźnię -dbasz o swój budżet -dajesz drugie życie przedmiotom-śmieciom?
Więcej Dzień Kobiet w SKO

Ciułacz miesiąca lutego.

01.03.2023
Gdy pieniędzy masz bez liku ,to nie trzymaj ich w koszyku. Nie upychaj ich w poduszkę, ani w żadną inną puszkę. Świnka chociaż jest pojemna - to książeczka SKO jest niezbędna!
Więcej Ciułacz miesiąca lutego.

Dla Radka zbieramy

24.02.2023
Pomoc nic nie kosztuje, a innych bardzo raduje. Pomaganie ważne jest, musisz tylko tego chcieć.
Więcej Dla Radka zbieramy

Wywiady

21.02.2023
Wywiady przeprowadzamy, bo o oszczędzanie dbamy i wszystkich do tego zachęcamy.
Więcej Wywiady

WALENTYNKI

14.02.2023
W Dniu Świętego Walentego SKO Wam życzy dużo zdrówka i radości, pieniądze niech się mnożą, a lokaty w banku wzrosną razy cztery.
Więcej WALENTYNKI

Ciułacz miesiąca stycznia.

03.02.2023
W moim szkolnym SKO uzbierałam tysiąc sto. Pani mnie chwali za oszczędzanie i wcale tak łatwo ich nie wydaję. Gdy chcesz zaoszczędzić coś, to do naszego SKO się zgłoś.
Więcej Ciułacz miesiąca stycznia.

Wycieczka do Kielc

03.02.2023
Oszczędzanie dobra sprawa, bo to przyjemność i zabawa. Drobną kasę na SKO wpłacamy i na wycieczkę mamy.
Więcej Wycieczka do Kielc

Świąteczne Mikołaje, Skrzaty i Krasnale.

30.01.2023
Gminna biblioteka Publiczna w Wodzisławiu zorganizowała konkurs dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z naszej gminy Spośród 46 prac komisja konkursowa wyłoniła 8 najciekawszych. Wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy -Nikoli Gibas. Otrzymała ona pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe. Za największą liczbę polubień i komentarzy w głosowaniu internetowym nagrodę otrzymał również uczeń naszej szkoły - Emil Łobodziński, który również otrzymał z rąk burmistrza Miasta i Gminy Wodzisław p. Dominika Łukasika pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe.
Więcej Świąteczne Mikołaje, Skrzaty i Krasnale.

Książka zamiast smartfona? Tak!

25.01.2023
Chcesz mieć zdrowe oczy, głowę pełną marzeń, a do tego zaoszczędzić na energii elektrycznej i zużytym telefonie? Jeśli tak, to idź do biblioteki i wypożycz książkę.
Więcej Książka zamiast smartfona? Tak!

Koncert Kolęd i Pastorałek z udziałem Antoniny Kowal

25.01.2023
W niedzielę 22 stycznia 2023r. w kościele św. Marcina w Wodzisławiu odbył się koncert KOLĘD I PASTORAŁEK, którego organizatorami byli: Burmistrz Miasta i Gminy Wodzisław pan Dominik Łukasik oraz gospodarz parafii Ksiądz Kanonik Mieczysław Robak.
Więcej Koncert Kolęd i Pastorałek z udziałem Antoniny Kowal

Szopki zrobiliśmy i nagrody zgarneliśmy.

23.01.2023
W sobotę 21 stycznia 2023 roku w sali wielofunkcyjnej Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się podsumowanie konkursu „Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe” oraz wręczenie nagród i wyróżnień.
Więcej Szopki zrobiliśmy i nagrody zgarneliśmy.

Dzień Babci i Dziadka świętujemy.

20.01.2023
Droga Babciu i Dziadku, sprawiliście, że moje dzieciństwo było kolorowe i szczęśliwe. Dziękuję Wam za wszystko i przesyłam najszczersze życzenia: zdrowia, miłości, pomyślności oraz aby każdy dzień przynosił Wam uśmiech i radość.
Więcej Dzień Babci i Dziadka świętujemy.

Mistrz Energii.

13.01.2023
Jak efektywnie korzystać z energii elektrycznej? Co zrobić, aby zużywać jej mniej – z korzyścią dla siebie i otaczającego świata? Liczy się każdy, nawet najmniejszy krok.
Więcej Mistrz Energii.

Uroczysty Orszak Trzech Króli w Wodzisławiu

10.01.2023
Członkowie SKO z naszej szkoły w strojach aniołów oraz nauczyciele i rodzice wzięli udział w kolorowym Orszaku Trzech Króli w Wodzisławiu. Pochód poprowadzili Mędrcy z trzech stron świata, by razem oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi
Więcej Uroczysty Orszak Trzech Króli w Wodzisławiu

Kiermasz kartek świątecznych

22.12.2022
Piękne kartki bożonarodzeniowe robimy, bo projektować lubimy. Później kiermasz organizujemy z uśmiechem je sprzedajemy, bo pieniążki na prezenty dla dziadków składamy.
Więcej Kiermasz kartek świątecznych

Życzenia składamy

22.12.2022
Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności i wytrwałości w realizacji planów oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy Szkolne Koło Oszczędności.
Więcej Życzenia składamy

W ANIOŁKOWIE

22.12.2022
Jasełka pokazujemy, żeby podawać sobie ręce, żeby uśmiechać się do siebie. i żeby sobie przebaczać.
Więcej W  ANIOŁKOWIE

XII BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA

22.12.2022
Uczniowie naszej szkoły, a zarazem członkowie SKO po raz kolejny włączyła się do akcji charytatywnej pod hasłem „Paczka dla Bohatera”, organizowanej przez Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera”. Ma ona na celu pomoc kombatantom, ludziom, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju, a teraz potrzebują pomocy.
Więcej XII BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA

Podsumowanie akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

20.12.2022
SKO zakończyła akcję ekologiczną i edukacyjną w ramach projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", którego operatorem była Green Offce Ecologic Spółka z o. o w Warszawie. Celem akcji było promowanie zachowań proekologicznych, podniesienie świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
Więcej Podsumowanie akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

Warsztaty plastyczno-literackie z panią Moniką Sawicką – Kacprzak .

20.12.2022
Urodziła się 5 stycznia 1971 roku. Pisarka i dziennikarka TV z Łodzi. Autorka powieści obyczajowych dla dorosłych i młodzieży, w których opowiada o najważniejszych sprawach w życiu każdego człowieka - miłości, przyjaźni, ale także ludzkich słabościach i codziennych problemach. W swoim dorobku literackim ma kilkanaście książek, wśród których warto wymienić bestsellery, takie jak: "Kruchość porcelany", "Mimo wszystko", "Serwantka" oraz "Dobrze, że jesteś". Dla najmłodszych czytelników stworzyła cykl książeczek o przygodach psa Kajtusia. Jest współzałożycielką i czynną działaczką Fundacji "Dave-Mecum - chodź ze mną". która wspiera młode talenty. Prywatnie jest żoną i matką dorosłej już córki Karoliny. Lubi muzykę liryczną i zwierzęta.
Więcej Warsztaty plastyczno-literackie z panią Moniką Sawicką – Kacprzak .

Finał VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego - "Zostań Mistrzem Oszczędzania"

19.12.2022
W dniu 15 grudnia 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się trzeci etap VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Zostań Mistrzem Oszczędzania". Głównym celem konkursu było zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej młodzieży. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Więcej Finał VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego - "Zostań Mistrzem Oszczędzania"

Najlepiej oszczędzający w listopadzie.

01.12.2022
W listopadzie też odkładaliśmy i na książeczki SKO wpłacaliśmy Zbierać nadal się uczyliśmy i kolegów do chomikowania zachęcaliśmy, by oszczędności gromadzone miały dobre przeznaczenie.
Więcej Najlepiej oszczędzający w listopadzie.

Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami

28.11.2022
Do II etapu VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Zostań Mistrzem Oszczędzania”, który adresowany był dla uczniów klas V –IV i VII - VIII szkół podstawowych z naszej szkoły przystąpiły dwie drużyny zakwalifikowane po I etapie. Ten etap konkursu realizowany był na terenie naszej szkoły pod opieką nauczyciela pełniącego funkcję opiekuna zespołu, a ich zadaniem było przygotowanie plakatu zachęcającego do oszczędzania w formie grafiki komputerowej zapisanej w formacie jpg lub png.
Więcej Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami

Andrzejkowe czary-mary.

25.11.2022
Przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.
Więcej Andrzejkowe czary-mary.

„Podziel się pluszakiem”

22.11.2022
Szkolne Koło Wolontariatu wraz z SKO przystąpiło do akcja "Przynieś Misia” ogłoszoną przez Fundację Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei z Jędrzejowa. Była to zbiórka pluszowych misiów, gier edukacyjnych, książek i przyborów szkolnych na rzecz chorych dzieci ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.
Więcej „Podziel się pluszakiem”

Pieniądze mamy, bo oszczędzamy

22.11.2022
Przodek nosił je w sakiewce, pradziadek chował je w sakiewce. Dziadek trzyma je w swym portfelu. Tata lokuje je na koncie, a Jaś zbiera w skarbonce. Co to jest?
Więcej Pieniądze mamy, bo oszczędzamy

Oszczadzamy robiąc zamki.

18.11.2022
Zamiast kupować nowe klocki, pieniądze wpłacamy na książeczki. Z pudełek zaś robimy zamki i bardzo dobrze się przy tym bawimy.
Więcej Oszczadzamy robiąc zamki.

SKO dla niepodległej

16.11.2022
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości,  nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” Józef Piłsudski
Więcej SKO dla niepodległej

Szachy i warcaby to gry nam znane

16.11.2022
Członkowie SKO wzięli udział w rozgrywkach sportowych: szachowych i warcabowych podczas V Turnieju Szachowego i I Konkursu Warcabowego z Okazji Narodowego Święta Niepodległości
Więcej Szachy i warcaby to gry nam znane

Szkoła do hymnu

14.11.2022
10 listopada 2022r. już po raz piąty społeczność Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, w tym również członkowie SKO wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.
Więcej Szkoła do hymnu

Dzień Postaci z Bajek

14.11.2022
5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, które to święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Rozweselają, bawią, ale przekazują też ważne prawdy życiowe. W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć.
Więcej Dzień Postaci z Bajek

Kto czytać potrafi ten jest bogaty.

14.11.2022
Każdego roku podczas obchodów "Tygodnia Bibliotek Szkolnych" odbywa się uroczyste pasowanie uczniów z klas pierwszych na Czytelników. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie klasy pierwszej do grona szkolnych czytelników. To właśnie w tym momencie rozpoczyna się ich przygoda z książką z biblioteki szkolnej.
Więcej Kto czytać potrafi ten jest bogaty.

Ciułacz Miesiąca Października

02.11.2022
Po raz drugi w naszej szkole został przyznany tytuł "Ciułacz Miesiąca" dla najlepiej oszczędzającego członka Szkolnej Kasy Oszczędności.
Więcej Ciułacz Miesiąca Października

#SzkołaPamięta

27.10.2022
1 listopada zbliża się wielkimi krokami, z tej okazji już po raz czwarty nasi uczniowie, a zarazem członkowie SKO i nauczyciele wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
Więcej #SzkołaPamięta

Bądź ostrożny i rozważny.

26.10.2022
Dziś teatrzyk oglądamy i bardzo się cieszymy, że aktorzy z Teatru Kurtyna do nas zawitali i swą sztuką uczyć nas zechcieli.
Więcej Bądź ostrożny i rozważny.

Ślubowanie

24.10.2022
Dziś dzień nie byle jaki, bo w naszej szkole ślubują PIERWSZAKI
Więcej Ślubowanie

Co to jest NBP?

12.10.2022
W środę 12 października 3 trzyosobowe drużyny z naszej szkoły przystąpiły do I etapu VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Zostań Mistrzem Oszczędzania” zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Zbludowicach dla wszystkich uczniów klas V – VIII szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.
Więcej Co to jest NBP?

Święto drzewa

10.10.2022
Wiewióreczka mała drzewo zasadzić chciała, bo o planetę dbała. Dzieci więc zwołała i krzewy wokół szkoły wsadzała.
Więcej Święto drzewa

OgniSKO palimy

10.10.2022
W drugim tygodniu jesieni, gdy słonko ciepło świeci członkowie SKO ognisko rozpalają i kolorowe liście zbierają.
Więcej OgniSKO  palimy

Odczarowujemy deszcz

06.10.2022
. Ciągle pada, jeden tydzień, drugi tydzień, a my za słońcem tęsknimy i słoneczniki robimy.
Więcej Odczarowujemy deszcz

Krople deszczu liczyć chcemy

06.10.2022
W pierwsze dni jesieni Deszcz wcale się nie leni Codziennie swe krople zrzuca, A my się go nie boimy I na kartkach go malujemy.
Więcej Krople deszczu liczyć chcemy

Ciułacz miesiąca września

04.10.2022
Podsumowanie pracy Szkolnej Kasy Oszczędności oraz wpłat wykonywanych przez ich członków wyłoniło najlepiej oszczędzającego w miesiącu wrześniu.
Więcej Ciułacz miesiąca września

Pierwsze nagrody SKO

04.10.2022
Pierwszy miesiąc nauki za nami, a tym samym czas na pierwsze podsumowania w Szkolnej Kasie Oszczędności oraz nagrody.
Więcej Pierwsze nagrody SKO

Wycieczka do Częstochowy

30.09.2022
Wcześnie rano 21 września 2022 r. udaliśmy się /46 uczniów naszej szkoły/ na wycieczkę szkolną do Częstochowy
Więcej Wycieczka do Częstochowy

Kto wodę szanuje – dobrze postępuje!

30.09.2022
Członkowie SKO z klas I-III wzięli udział w „Morskiej lekcji” i konkursie organizowanym przez organizację pozarządową MSC (Marine Stewardship Council) i Orientarium w Łodzi.
Więcej Kto wodę szanuje – dobrze postępuje!

SKO to fajna sprawa, bo to oszczędzanie i zabawa.

30.09.2022
Szkolne Koło Oszczędności 8 września zorganizowało apel inaugurujący, na którym opiekun przedstawił plan pracy na bieżący rok szkolny. W planie tym zamieszczono min. apele promujące oszczędzanie, konkursy klasowe i szkolne, akcje charytatywne dla potrzebujących oraz prace na rzecz środowiska lokalnego.
Więcej SKO to fajna sprawa, bo to oszczędzanie i zabawa.

Wspominamy wakacje

30.09.2022
Choć wakacje się skończyły, chociaż minął wolny czas, my je chętnie wspominamy i już na kolejne odkładamy
Więcej Wspominamy wakacje

Walentynkowo

13.03.2022
Nasze SKO włączyło się do akcji życzeń "walentynkowych'.
Więcej Walentynkowo

Szlachetna Paczka

30.12.2021
Nasi członkowie SKO przystąpili do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy odpowiadającej indywidualnym potrzebom zgłoszonym do niej rodzinom. Szlachetna Paczka dociera więc z pomocą do najbardziej potrzebujących, w szczególności do rodzin wielodzietnych oraz do osób starszych i samotnych.
Więcej Szlachetna Paczka

Podaruj mi nakrycie głowy

30.12.2021
Nasze SKO zaprosiło całą społeczność szkolną do akcji Zbiórki różnych nakryć głowy dla dzieci i młodzieży objętej leczeniem onkologicznym.
Więcej Podaruj mi nakrycie głowy

Gorączka Złota

30.12.2021
Gorączka Złota to ogólnopolska akcja ogłoszona przez Polski Czerwony Krzyż, która polegała na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Kwota zebrana podczas akcji dofinansowała kolonie dla najuboższych dzieci.
Więcej Gorączka Złota

Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

30.12.2021
Członkowie SKO już kolejny raz włączyli się do akcji charytatywnej pod hasłem „Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”, organizowanej przez Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera”.
Więcej Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

Mikołajkowy SKOk na kino!

30.12.2021
W magiczny mikołajkowy dzień, członkowie SKO z klasy czwartej i piątej wybrali się na wycieczkę do Kielc, aby obejrzeć film „Chłopiec z chmur”.
Więcej Mikołajkowy SKOk na kino!

SKO #murem za polskim mundurem

30.12.2021
Powiedzieć dziś, że za mundurem panny sznurem, to mało. Dziś działaniom polskich służb mundurowych nie prestiż ani uznanie przyświeca, lecz jak zawsze rozkazy, które mają przynieść nam bezpieczeństwo.
Więcej SKO #murem za polskim mundurem

Życzenia od SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

30.12.2021
Drodzy Nauczyciele, w dniu dzisiejszego święta serdecznie życzymy, byście nadal rzucali na nas czar wiedzy, jak dotąd czarowali uśmiechem, nieustająco cieszyli się czarującym zdrowiem i wciąż na nowo wyczarowywali pokłady cierpliwości dla nas!
Więcej Życzenia od SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

GÓRA GROSZA

18.02.2019
„ Jeśli chcesz poznać, to spójrz, jak żyją inni; jeśli chcesz zrozumieć innych – zajrzyj we własne serce”.
Więcej GÓRA GROSZA

SKOcznie „andrzejkowo”

07.12.2018
Zebrała się SKOwiczów gromada, gdy już wieczór zapada. Chętna do zabawy w andrzejkową noc, Bo dziś wróżb i magii moc.
Więcej SKOcznie „andrzejkowo”

Ortografia bliSKO ekonomii.

16.11.2018
Jedna kropka, dwa nawiasy... W głowę drapie się pół klasy, z niepokojem marszczą czoło, piszą, kreślą i tak w koło.
Więcej Ortografia bliSKO ekonomii.

WMTDay 2018.

08.10.2018
Gdy się witamy mówimy „cześć”, Sześć razy sześć – trzydzieści sześć.
Więcej WMTDay 2018.

skarbowiSKO.

20.10.2017
SkarbowiSKO - tak nasi członkowie SKO zatytułowali wiersz napisany przez Olę.
Więcej skarbowiSKO.

śmieciowiSKO STOP!

01.10.2017
O Ziemię dbajmy Śmieci zbierajmy. Do pojemnika wrzucam butelki To takie ważne, a wysiłek niewielki.
Więcej śmieciowiSKO STOP!

Oszczędzanie się opłaca!

25.06.2017
W dniu zakończenia roku szkolnego miłym akcentem uroczystości było wystąpienie Pana Stanisława Liburskiego – Prezesa BS w Wodzisławiu, który przekazał na ręce Pani Dyrektor dyplom oraz czek o wartości 1500zł dla szkoły, za zajęcie II miejsca w regionie przez Szkolną Kasę Oszczędności w Ogólnopolskim Konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym. Talenty dodajemy.” Dyplom i podziękowania skierował również do opiekuna SKO.
Więcej Oszczędzanie się opłaca!

„Jak nie czytam, jak czytam” po raz drugi w naszej szkole.

06.06.2017
„Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie.” – piszą organizatorzy Akcji Masowego Czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, której druga edycja przeprowadzona została w naszej szkole. W czerwcu 2016 r. byliśmy w gronie 432 608 uczniów ustanawiających rekord w masowym czytaniu w jednym m
Więcej „Jak nie czytam, jak czytam” po raz drugi w naszej szkole.

Naszym Mamom spokoju i słońca, dni wolnych od trudu, wakacji bez końca.

28.05.2017
Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama to pierwsze słowo każdego dziecka i właśnie dla swojej pociechy jest Ona najważniejszą osobą w życiu. Nasze „Mamy, Mamusie, Mateńki, Matule w dniu Waszego Święta witamy Was czule, bo jesteście dla nas najważniejsze na świecie, a jak Was kochamy zaraz się dowiecie…” – takie słowa płynęły z głębi serca każdego ucznia, gdy na szkolną uroczystość w dniu 26 maja zawitały zaproszone przez członków SKO - M
Więcej Naszym Mamom spokoju i słońca, dni wolnych od trudu, wakacji bez końca.

Pomagamy potrzębującym.

06.04.2017
We wrześniu członkowie SKO przystąpili do gromadzenia różnego rodzaju złomu, który zgodnie z założeniem będzie oddany do punktu skupu, a zarobione pieniądze zostaną przekazane na potrzeby zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Myślimy, że jest to dobry sposób, bo przecież w naszych gospodarstwach jest wiele niepotrzebnych metalowych sprzętów czy urządzeń. Było to przyjemne z pożytecznym, gdyż wysprzątaliśmy domostwa i jeszcze mamy pieniądze.
Więcej Pomagamy potrzębującym.

Pieniądze to nie wszystko - Dzień Matematyki z SKO.

06.04.2017
W dniu 14 marca w naszej szkole, z inicjatywy SKO został zorganizowany Dzień Matematyki dla uczniów klasy III - VI, którego zwieńczeniem był Turniej Matematyczny. Składał się on z 12 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych.
Więcej Pieniądze to nie wszystko - Dzień Matematyki z SKO.

Masz to jak „w banku”.

08.03.2017
Bardzo ciekawa okazała się dla nas lekcja bankowa, która został a przeprowadzona w klasie V i IV w dniu 8.marca. Zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania placówki banku i podstawami systemu bankowego w Polsce.
Więcej Masz to jak „w banku”.

Najlepsi "na bank".

01.03.2017
Najlepiej oszczędzający w SKO zostali nagrodzeni. W dniu 1. marca na apelu szkolnym podsumowaliśmy nasze oszczędzanie za miesiąc grudzień, styczeń i luty
Więcej Najlepsi "na bank".

Dzień Babci i Dziadka.

04.02.2017
Kocham mocno Babcię, Dziadka To nie żarty moi mili Dzisiaj im życzenia składam By sto latek jeszcze żyli.
Więcej Dzień Babci i Dziadka.

KarnawałowiSKO.

29.01.2017
Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w sobotę 28.stycznia. Tego dnia wszystkim uczestnikom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń.
Więcej KarnawałowiSKO.

KomiksowiSKO.

29.01.2017
Powstały bardzo pomysłowe komiksy, których główni bohaterowie pomagają swoim koleżankom i kolegom zrozumieć i wprowadzić w życie metody dobrego zarządzania pieniędzmi i skuteczne oszczędzanie.
Więcej KomiksowiSKO.

Konkurs eko - Bankomat.

29.01.2017
Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie bankomatu z surowców wtórnych. Pomysłów wśród uczniów nie brakowało, wykorzystali pudła kartonowe, folię bąbelkową, plastikowe nakrętki, a także makulaturę. Powstały trójwymiarowe dzieła, które wyglądały jak prawdziwe bankomaty. EKO-bankomaty miały wszystkie funkcje prawdziwych bankomatów, a więc można było wpłacić pieniądze, a także złożyć depozyt.
Więcej Konkurs eko - Bankomat.

Sroga zima nadal trzyma, a my… „Ożywiamy pola”.

24.01.2017
W dniu 24. stycznia 2017 r. w zimowej scenerii, myśliwy Koła Łowieckiego „Mozgawa” w Wodzisławiu Pan Mariusz Windys spotkał się z nami w szkole. Od dwóch lat Koło utrzymuje ze szkołą regularne kontakty realizując założenia programu „Ożywić pola”. Spotkanie miało na celu przekazanie informacji dlaczego, jak i kiedy należy dokarmiać zimujące u nas ptaki oraz jak myśliwi dbają o zwierzynę łowną w okresach trudnych warunków zimowych w czasie gdy występuje brak odpowiedniej ilości i dostępu do pożyw
Więcej Sroga zima nadal trzyma, a my… „Ożywiamy pola”.

morSKO...

19.01.2017
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w dniu 1.09.2016r. zaprosiło uczniów do udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego o tematyce morskiej pt. „Do czego MORZE służyć może?” Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży do 18. roku życia, organizowany w czterech kategoriach wiekowych
Więcej morSKO...

Spotkanie z policjantem sposobem na bezpieczne ferie.

19.01.2017
18. stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z udziałem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, Oficera Prasowego - starszego aspiranta Michała Kowalczyka, a jego tematem było „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”.
Więcej Spotkanie z policjantem sposobem na bezpieczne ferie.

Zaśpiewajmy anielSKO...

17.01.2017
11 stycznia 2017 roku odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Śpiewania Kolęd i Pastorałek „Z Aniołami Zaśpiewajmy...", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie. Konkurs odbywał się w dwóch etapach:
Więcej Zaśpiewajmy anielSKO...

Ptasia stołówka SKO.

17.01.2017
Nadeszła zima. Srebrzysty puch okrył drzewa i krzewy. Miło popatrzeć na ośnieżone domy. Jednakże wokół nas coraz więcej bezbronnych, głodnych ptaków. Dokarmianie ptaków zimą pomaga im przeżyć czas, kiedy pożywienia jest bardzo mało.
Więcej Ptasia stołówka SKO.

TeatrowiSKO

18.12.2016
Teatr to przestrzeń magiczna. Jest to miejsce, w którym widzowie wchodzą do świata, którego na co dzień nie mają. Magia teatru sprawia, że za każdym razem ten inny świat wciąga i widz oddaje się mistyfikacji z ogromną przyjemnością.
Więcej TeatrowiSKO

Z sukcesem! „Wybieramy wodę.”

15.12.2016
Już drugi rok realizujemy założenia ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”. Jest to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu.
Więcej Z sukcesem! „Wybieramy wodę.”

SKOrzystaj z naszych rad!

15.12.2016
Podsumowaniem działań drugiej części projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, był DZIEŃ OWOCOWO – WARZYWNY w naszej szkole.
Więcej SKOrzystaj z naszych rad!

„Wybieram wodę, bo … Woda to życie”.

09.12.2016
Woda jest cudem naszej planety Ziemi, ponieważ ma ogromne znaczenie w życiu wszystkich organizmów żywych. Jakie znaczenie ma zatem dla nas ten cud natury i co by było, gdyby jej zabrakło? Odpowiedzi na to i inne nurtujące nas pytania szukaliśmy włączając się do realizacji ogólnopolskiego projektu „Wybieram Wodę”, ponieważ pragniemy promować zdrowy styl życia oraz upowszechniać racjonalne gospodarowanie wodą wśród swoich uczniów. Temat wody jest nam bliski, ciekawy, a na co dzień raczej wo
Więcej „Wybieram wodę, bo … Woda to życie”.

Mikołajki w kinie.

06.12.2016
6. grudnia wyjechaliśmy „całą” szkołą do Miechowa, aby w kinie „Gryf” obejrzeć animowany film przygodowy „Trolle”.
Więcej Mikołajki w kinie.

O środowiSKO dbamy - surowce wtórne zbieramy!

06.12.2016
Wyrabianie świadomości ekologicznej jest jednym z ważniejszych zadań wychowawczych naszej szkoły. Podejmowanych jest bardzo wiele kroków wdrażających członków SKO do aktywności na rzecz środowiska oraz umiejętnego gospodarowania odpadami. Okazją do ponownego podjęcia działań był udział naszej szkoły w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zbiórka surowców wtórnych”. Etap pierwszy – szkolny - polegał na przeprowadzeniu w szkole w określonym czasie zbiórki surowców wtórnych: makulatury, puszek alumi
Więcej O środowiSKO dbamy - surowce wtórne zbieramy!

PCKowSKO

06.12.2016
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie wraz z Komendą Powiatową Policji w Jędrzejowie byli organizatorami konkursu pod hasłem „Wolni od uzależnień”. Skierowany został on do uczniów klas V – VI szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych. Celem tego konkursu było propagowanie wiedzy dotyczącej zagrożeń i konsekwencji związanych z uzależnieniami, rozbudzenie wyobraźni i twórczego myślenia oraz przede wszystkim promowanie zachowań korzystnych dla zdrowia.
Więcej PCKowSKO

aS KOrzyści

06.12.2016
W tym roku szkolnym ustaliliśmy nową kategorię dla tych z najwyższym stanem konta.
Więcej aS KOrzyści

Oko w oko z gęsią gęgawą.

01.12.2016
Zgodnie z decyzją startu w kolejnej, już 10., jubileuszowej edycji konkursu „Ożywić pola - Rok gęsi gęgawy", 29. listopada 2016r. najbardziej aktywni uczniowie, wyłonieni w konkursie plastycznym związanym z gęsią, przybyli na spotkanie z myśliwymi Koła Łowieckiego „Mozgawa” w Wodzisławiu.
Więcej Oko w oko z gęsią gęgawą.

Wokalne TalentowiSKO.

29.11.2016
25 listopada 2016 r. w Miechowie odbył się VI Małopolski Konkurs Piosenki Angielskiej dla szkół podstawowych z udziałem szkół województwa świętokrzyskiego. Zmagania wokalne trwały dwa dni. Pierwszego dnia konkurowali ze sobą soliści, natomiast drugiego do rywalizacji przystąpiły zespoły. Do konkursu przystąpiło ponad 70 szkół z terenu województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.
Więcej Wokalne TalentowiSKO.

Świętowanie z misiem.

28.11.2016
25. listopada 2016r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Głównym przesłaniem było przypomnienie sobie najważniejszych wartości, jakimi są przyjaźń, miłość, ciepło, dzieciństwo. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś – przyjaciel z najmłodszych lat, zawsze wierny i oddany, któremu powierzamy swoje sekrety, który chroni nas od zła i niebezpieczeństwa.
Więcej Świętowanie z misiem.

„Pyszna” zabawa andrzejkowa.

28.11.2016
Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.
Więcej „Pyszna” zabawa andrzejkowa.

"Świat według Reksia" - spektakl profilaktyczny.

28.11.2016
Dziś, 24 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym w wykonaniu artystów Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Była to niezwykła, zabawna, poruszająca i mądra opowieść, wypełniona muzyką i humorem, wspólnymi zabawami i tańcami, opowiadająca historię przyjaźni małej dziewczynki i jego wiernego psa.
Więcej "Świat według Reksia" - spektakl profilaktyczny.

Co o segregacji odpadów trzeba wiedzieć!

02.11.2016
Wyrzucamy śmieci i do końca nie wiemy, co dalej się z nimi dzieje. Czym jest gospodarka odpadami, a czym utylizacja odpadów? Jakie znaczenie ma recykling? Gdzie trafiają śmieci z naszych koszy? Jak powinna wyglądać prawidłowa segregacja śmieci? Jaki kosz do segregacji śmieci wybrać? Jakie dodatki do domu warto mieć, aby prawidłowo segregować śmieci? Te i wiele innych pytań zadajemy sobie, gdy mamy wrzucić śmieci do kosza lub worka.
Więcej Co o segregacji odpadów trzeba wiedzieć!

Malarskie klimaty z TalentowiSKO

27.10.2016
Dzisiejszy dzień w naszej szkole upłynął pod znakiem malarstwa. Gościliśmy bowiem malarza – Pana Zbigniewa Kasprzaka. Inicjatorką tego spotkania była Pani Elżbieta Puto – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu, zaś swoją obecnością uświetniły je: Pani Małgorzata Hola – przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Wodzisław oraz Pani Anna Hola – kierownik Filii GBP w Brześciu
Więcej Malarskie klimaty z  TalentowiSKO

Naszym Nauczycielom...

20.10.2016
Dzień Edukacji Narodowej na stałe wpisany jest w kalendarz naszych uroczystości szkolnych. Tegoroczne obchody odbyły się w poniedziałek – 17 października w gronie zaproszonych gości: Pani Bożeny Szczypiór – Wójta Gminy Wodzisław, Pani Stanisławy Nowak – Przewodniczącej Rady Gminy Wodzisław, Pani Małgorzaty Holi – Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Pani Doroty Kowal oraz Pana Józefa Urbańskiego – przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu, przedstawicieli Rady Rodziców nas
Więcej Naszym Nauczycielom...

O tym jak „Jaś i Małgosia uczą oszczędzania".

18.10.2016
Dnia 17. października mieliśmy w szkole uroczystość przyjęcia uczniów z Oddziału Przedszkolnego do Szkolnej Kasy Oszczędności, przy udziale Głównej Księgowej BS w Wodzisławiu Pani Doroty Kowal, Członka Zarządu BS Pana Józefa Urbańskiego, Wójta Gminy Wodzisław Pani Bożeny Szczypiór, Przewodniczącej Rady Gminy Pani Stanisławy Nowak, Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Pani Małgorzaty Holi oraz Rady Rodziców szkoły.Na wstępie otrzymaliśmy podziękowanie od Krajowego Zarządu BPS za suk
Więcej O tym jak „Jaś i Małgosia uczą oszczędzania".

Lekcja demokracji - wybory samorządowe w szkole.

10.10.2016
!0. października przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą , w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie i nauczyciele.
Więcej Lekcja demokracji - wybory samorządowe w szkole.

Wieliczka - źródło soli i niesamowitych wrażeń.

06.10.2016
Przepiękne komory solne, niezwykłe, słone jeziora podziemne, potężne drewniane konstrukcje i niespotykanie urokliwe rzeźby solne – oto niesamowite atrakcje, jakie czekały uczestników wycieczki szkolnej do Kopalni Soli „Wieliczka”. Odbyła się ona w minioną środę z udziałem uczniów Oddziału Przedszkolnego i klas I – VI. Każdy z nich pokonał niemal 3 kilometry krętych korytarzy z ponad 20 komorami na głębokości 135 metrów pod ziemią, do której wiodło około 800 schodów.
Więcej Wieliczka - źródło soli i niesamowitych wrażeń.

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

06.10.2016
Nasza szkoła uczestniczy w akcji VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 30 września 2016 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Więcej Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Nasi chłopcy fajni są!

06.10.2016
30 września 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Tego ranka w każdej klasie wśród dziewcząt rozpoczęło się przygotowanie upominków dla naszych kolegów. Cała akcja odbyła się w tajemnicy podczas gdy nie podejrzewający niczego chłopcy, przygotowywali się do lekcji.
Więcej Nasi chłopcy fajni są!

Sprzątanie Świata 2016.

20.09.2016
Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła w dniu 20. września włączyła się w akcję „Sprzątanie świata - Polska 2016". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”. Jej celem było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. W tym roku akcja sprzątania została przeprowadzona na terenie lasu w Sielcu i skupiała się na zawracaniu przedmio
Więcej Sprzątanie Świata 2016.

Rok szkolny czas zacząć.

02.09.2016
1 września jest szczególnym dniem w kalendarzu polskiej oświaty - po wakacyjnej przerwie wracamy, odświętnie ubrani, do swoich szkół. Spotykamy się z koleżankami i kolegami z klasy. Witamy naszych nauczycieli, gotowych wprowadzać nas w świat wiedzy i umiejętności. Zapewne wszyscy jesteśmy ciekawi - co nas czeka w nowym roku szkolnym? – te pytania wydają się być zawsze aktualne, bowiem dotykają specyfiki dnia rozpoczynającego każdy nowy rok szkolny.
Więcej Rok szkolny czas zacząć.

Dzień Pustej Klasy - było ciekawie!

18.06.2016
Dzień Pustej Klasy to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. W tym roku, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła" wraz z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier, zaprosił po raz pierwszy do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia – dnia, w którym dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie. My odpowiedzieliśmy na to wyzwanie i w dniu 17. czerwca, w dwóch grupach, razem z wychowawcami opuściliśmy mury szkoły.
Więcej Dzień Pustej Klasy - było ciekawie!

Misiek Zdzisiek był u nas z wizytą.

16.06.2016
W dniu 15. czerwca Misiek Zdzisiek z wolontariuszami odwiedził naszą szkołę ponieważ jesteśmy „pozytywnie nakręceni”, a konkretnie zbieramy wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki i oddajemy je potrzebującym do Fundacji Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei w Jędrzejowie.
Więcej Misiek Zdzisiek był u nas z wizytą.

Jak nie czytam, jak czytam. W młodych nadzieja!

10.06.2016
10 czerwca o 10.00 uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam.” W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub poza nimi i wspólnie czytali.
Więcej Jak nie czytam, jak czytam. W młodych nadzieja!

Gdy dzieci się cieszą, świat się śmieje.

04.06.2016
Nie ulega wątpliwości, że Dzień Dziecka, jest niezwykle ważnym i potrzebnym świętem. Bo zgodnie z tym, co mówił Jan Paweł II, nasz Patron: „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”. 2. czerwca wspólnie z nauczycielami i rodzicami uczestniczyliśmy w szkolnych obchodach Dnia Dziecka. Oj działo się, działo!
Więcej Gdy dzieci się cieszą, świat się śmieje.

Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza.

01.06.2016
W tym roku przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza. Był pisarzem docenionym już przez sobie współczesnych, jego powieści i relacje z podróży cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zatem rok 2016 został ustanowiony Rokiem Sienkiewicza.
Więcej Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza.

II Gminny Konkurs Języka Angielskiego.

01.06.2016
W piątek 20. maja 2016 r. odbył się II Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej w Piotrkowicach. Organizatorem była Pani Małgorzata Urbańska. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria- klasy I-III II kategoria- klasy IV-VI.
Więcej II Gminny Konkurs Języka Angielskiego.

XVII Finał Regionalny Konkursu 2016 „Ziemia w okowach lodu”.

01.06.2016
Już po raz siedemnasty Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego zorganizowało konkurs geologiczno-środowiskowy. Był to konkurs o zasięgu międzynarodowym z finałem na Litwie. Konkurs regionalny objął obszar całej Polski podzielonej na siedem regionów, nasze województwo było razem z województwem łódzkim, a organizowany Konkurs objęli patronatem :honorowym Politechnika Świętokrzyska, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Marszał
Więcej XVII Finał Regionalny Konkursu 2016 „Ziemia w okowach lodu”.

Gminny Konkurs Przyrodniczy „Ochrona przyrody i zdrowia człowieka”.

15.05.2016
W piątek, 13. maja reprezentanci sześciu szkół podstawowych gminy Wodzisław przystąpili do Gminnego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Ochrona przyrody i zdrowia człowieka”. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach w ramach współpracy zespołu nauczycieli przyrodników. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności, kształtowanie świadomości ekologicznej i zdrowotnej oraz wdrażanie do zd
Więcej Gminny Konkurs Przyrodniczy „Ochrona przyrody i zdrowia człowieka”.

Recytatorski sukces

28.04.2016
Uczniowie klasy V i VI, którzy dobrze czują się w artystycznym wygłaszaniu utworów literackich od kilku tygodni przygotowywali się do udziału w XXVI. Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim Starachowice 2016.
Więcej Recytatorski sukces

Konkurs geologiczno-środowiskowy

28.04.2016
Oddział Świętokrzyski Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Kielcach był organizatorem etapu półfinałowego konkursu dla województw świętokrzyskiego i łódzkiego pod nazwą „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „Ziemia w okowach lodu”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej na podstawie cytowanego tekstu dotyczącego okresu zlodowacenia plejstoceńskiego. W etapie szkolnym uczestniczyło trzech uczniów pod kierunkiem nauczyciela przyrody i op
Więcej Konkurs geologiczno-środowiskowy

W SKO oszczędzamy - Warszawę zwiedzamy!

25.04.2016
W czwartek, 21. kwietnia wyjechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Była to wyprawa uczniów klas III, IV, V, VI, a jej celem było poznanie z bliska stolicy Polski. Podróż rozpoczęliśmy o godz. 500 po wcześniejszym sprawdzeniu sprawności autokaru przez policję. Jeszcze w autokarze zostały nam przypomniane zasady bezpieczeństwa oraz zasady zachowania na wycieczce.
Więcej W SKO oszczędzamy - Warszawę zwiedzamy!

Zakładanie remizy śródpolnej w ramach programu „Ożywić pola – Rok Bażanta”

19.04.2016
Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Ożywić pola” – Rok Bażanta. W jego ramach, razem z Kołem Łowieckim „Mozgawa” podejmujemy różne działania. Głównym zadaniem w programie Ożywić pola jest sadzenie drzew, czyli tworzenie remiz śródpolnych. Tradycyjnie – remiza to niewielkie skupisko drzew, krzewów i roślin zielnych pośród pól. Swoista wysepka bioróżnorodności wśród monokultury upraw, maleńka oaza dla wielu zwierząt i roślin w świecie zdominowanym przez p
Więcej Zakładanie remizy śródpolnej w ramach programu „Ożywić pola – Rok Bażanta”

Co wiosną w stawie "piszczy"?

19.04.2016
W ramach projektu „Dzieci – środowisku” 13. kwietnia członkowie SKO z klas I – III poznawali uroki najbliższej okolicy. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa dotarli nad stawy w Mieronicach. Tam obserwowali żaby i dzikie kaczki. Swoją obecnością zaszczyciły ich nawet łabędzie
Więcej Co wiosną w stawie "piszczy"?

„Polowanie” na bażanta, czyli relacja ze spotkania w Ostoi.

11.04.2016
9. kwietnia nasza ośmioosobowa drużyna członków SKO w składzie: Magdalena Woźny, Natalia Kowal, Iga Hola, Patrycja Mider, Anna Trzcina, Natalia Ozga, Kamil Haczyk i Daniel Cios, wzięła udział w spotkaniu z myśliwymi Koła Łowieckiego „Mozgawa” w Wodzisławiu w związku z uczestnictwem w programie „Ożywić pola”, którego tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Rok bażanta”. Wspólnie z nami w Ostoi uczestniczyła także drużyna ze szkoły w Piotrkowicach oraz dwie drużyny z sąsiedniej gminy - ze SP nr 1
Więcej „Polowanie” na bażanta, czyli relacja ze spotkania w Ostoi.

Wielkanocne świętowanie jak wiosna wesołe.

06.04.2016
Niech słońcem zabłyśnie nad stołem w wielkanocne świętowanie jak wiosna wesołe! 23 marca 2016 roku członkowie SKO z klasy I zaprosili całą szkolną społeczność na uroczyste przedstawienie wielkanocne.
Więcej Wielkanocne świętowanie jak wiosna wesołe.

To my!

01.04.2016
Oto nasi członkowie SKO z „bankowymi” pozdrowieniami
Więcej To my!

Podsumowanie naszych działań konkursowych.

01.04.2016
31. marca na apelu szkolnym podsumowaliśmy współzawodnictwo indywidualne i międzyklasowe w oszczędzaniu. Miło nam, ze wszyscy uczniowie naszej szkoły, przynajmniej raz w miesiącu dokonywali wpłaty na SKO.
Więcej Podsumowanie naszych działań konkursowych.

Turniej „Jeden z dziesięciu”

21.03.2016
21. marca w Dzień Talentów nasze SKO szukało talentu takiego, który radzi sobie doskonale w dziedzinie wiedzy związanej z bankowością spółdzielczą i historią pieniądza. Konkurs przebiegał na zasadach teleturnieju emitowanego w telewizji.
Więcej Turniej „Jeden z dziesięciu”

„Oszczędnościowa” pisanka SKO.

21.03.2016
„Oszczędnościowa” to wcale nie znaczy oszczędna, a dowodem na to są przepiękne pisanki z elementami SKO i BS wykonane misternie przez naszych wytrwałych członków SKO. Wszystkie prezentowały się znakomicie, były ozdobione błyszczącymi cekinami, kokardkami, palemkami i przeróżnymi materiałami, a pomysłowość uczniów była godna podziwu.
Więcej „Oszczędnościowa”  pisanka SKO.

Pomagamy.

21.03.2016
We wrześniu członkowie SKO przystąpili do gromadzenia różnego rodzaju złomu, który zgodnie z założeniem będzie oddany do punktu skupu, a zarobione pieniądze zostaną przekazane na potrzeby zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Myślimy, że jest to dobry sposób, bo przecież w naszych gospodarstwach jest wiele niepotrzebnych metalowych sprzętów czy urządzeń. Było to przyjemne z pożytecznym, gdyż wysprzątaliśmy domostwa i jeszcze mamy pieniądze.
Więcej Pomagamy.

Choć XXIV. Tydzień Kultury Języka za nami, pozostajemy otwarci na kulturę i czytelnictwo.

14.03.2016
XXIV. TKJ dobiegł końca. Zaplanowane działania realizowane były głównie w kierunku propagowania kultury języka w różnych sytuacjach życiowych, a także promocji czytelnictwa. Odbyły się zatem prelekcje, prezentacje multimedialne, warsztaty językowe, lekcja otwarta, inscenizacja, projekcja filmu, zabawy, a także quizy i różnego rodzaju konkursy. Wszystkie te działania wyzwalały u uczniów różnego rodzaju aktywności, których wiele przełożyło się na rozwój kultury i czytelnictwa.
Więcej Choć XXIV. Tydzień Kultury Języka za nami, pozostajemy otwarci na kulturę i czytelnictwo.

Nie szczędzimy nagród dla oszczędnych - SKO.

11.03.2016
Konkursy SKO kuszą nagrodami! Toteż, gdy został ogłoszony konkurs dla członków SKO z klas I – III pod hasłem „Oszczędnościowa” zakładka oraz dla klas IV – VI – „SKO wanka” rymowanka, nie zabrakło chętnych do wzięcia w nich udziału.
Więcej Nie szczędzimy nagród dla oszczędnych - SKO.

Odnajdujemy wspólny język z frazeologią i książkami.

10.03.2016
Zmagania ortograficzne wywołały oczywiście należne ortografii emocje, jednak dzisiejszy dzień zapewnił uczniom także cenną lekcję oraz dużo dobrej zabawy. Lekcją kultury języka były warsztaty frazeologiczne, w których uczestniczyli uczniowie. Śledząc slajdy prezentacji multimedialnej oraz słuchając opowiadań nauczycielki poszerzyli swoją wiedzę na temat funkcjonowania frazeologizmów w naszym języku.
Więcej Odnajdujemy wspólny język z frazeologią i książkami.

Oszczędzanie super sprawa są nagrody i zabawa.

10.03.2016
10. marca na apelu szkolnym nagrodziliśmy naszych członków SKO za systematyczne oszczędzanie w lutym. To już kolejna odsłona super oszczędzających w Szkolnej Kasie Oszczędności. To prawdziwi Mistrzowie, systematyczni i bardzo wytrwali.
Więcej Oszczędzanie super sprawa są nagrody i zabawa.

Dyktando „na bank”.

10.03.2016
„Oszczędności w SKO mam, pojęcia bankowe znam, w życiu radę sobie dam!” Takimi słowami możemy podsumować dzisiejszy dzień obchodów XXIV Tygodnia Kultury Języka.
Więcej Dyktando „na bank”.

Od dziś jesteśmy jak wielka rodzina, dziś nasza przygoda z książką się zaczyna.

09.03.2016
Takie słowa od dziś mogą z pełną odpowiedzialnością wypowiedzieć wszyscy uczniowie klasy I. Powód? Otóż 9. marca nasi najmłodsi zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była Pani Elżbieta Puto - Dyrektor GBP w Wodzisławiu oraz Pani Anna Hola – bibliotekarz Filii GBP w Brześciu. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały inscenizację pt. „Królewscy czytelnicy”, która opowiadała o królowej Książce i jej królu Czytelniku. Aktorami w prze
Więcej Od dziś jesteśmy jak wielka rodzina, dziś nasza przygoda z książką się zaczyna.

W hołdzie Wielkim Polakom

08.03.2016
Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Henryk Sienkiewicz, Feliks Nowowiejski i Cichociemni zostali patronami 2016r. Jest to doskonała sposobność do przybliżenia uczniom naszej szkoły tych postaci. Byli oni zatem bohaterami dzisiejszych szkolnych obchodów Tygodnia Kultury Języka.
Więcej W hołdzie Wielkim Polakom

Dzień Kobiet w przedszkolu i szkole.

08.03.2016
8. marca to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. W naszym przedszkolu również nie zapomniano o tym święcie. Pani i dziewczynki świętowały. Mali mężczyźni przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek z grupy oraz dla pani dyrektor, pań nauczycielek i pracownic szkoły.
Więcej Dzień Kobiet w przedszkolu i szkole.

Nasza szkoła jest otwarta na kulturę i czytelnictwo.

07.03.2016
24. Tydzień Kultury Języka został właśnie zainaugurowany w naszej szkole. Czas od 07. do 11. marca będzie przebiegał pod hasłem Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo. Zakłada realizację wielu przedsięwzięć, których celem jest zwrócenie uwagi na rolę języka ojczystego w życiu człowieka oraz propagowanie kultury języka i czytelnictwa.
Więcej Nasza szkoła jest otwarta na kulturę i czytelnictwo.

„O jeden krok za daleko..." - spektakl profilaktyczny.

26.02.2016
25. lutego gościliśmy aktorów z teatru „Kurtyna” z Krakowa. Obejrzeliśmy przedstawienie profilaktyczne „O jeden krok za daleko”. Spektakl w konwencji teatralnej umiejscowiony w wymiarze tragikomedii, jest kompleksowym zapisem procesu narastania patologii w środowisku szkolnym, u których źródeł leżą problemy związane z uzależnieniami od wirtualnego świata gier komputerowych, braku zrozumienia i upośledzenia w wyrażaniu emocji, rozładowywania napięcia poprzez zachowania ryzykowne, stosowanie pr
Więcej „O jeden krok za daleko..." - spektakl profilaktyczny.

Sportowe talenty.

17.02.2016
W sobotę, 13 lutego odbył się XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Wodzisław, którego organizatorami był Klub Sportowy „Partyzant” oraz Gminna Komisja d.s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W rozgrywkach rywalizowało 6 zespołów, a wspaniała drużyna z naszej szkoły po emocjonujących rozgrywkach zajęła II miejsce.
Więcej Sportowe talenty.

Szkolne „Walentynki”.

15.02.2016
Tradycyjnie Walentynki to święto zakochanych, ale coraz częściej traktuje się je jako okazję do wyrażania ciepłych uczuć, także wobec przyjaciół czy najbliższych. Stałym elementem jest Poczta Walentynkowa, czyli wzajemne wysyłanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek, poprzez które można wyrazić wyrazy miłości lub, mniej górnolotnie, sympatii. Nam właśnie ten element walentynkowych zwyczajów bardzo się podoba.
Więcej Szkolne „Walentynki”.

W nas w szkole nie lada gratka – obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.

15.02.2016
W kalendarz wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje - to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają i dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, 12. lutego 2016r. w ramach innowacji pedagogicznej „Z Babcią i Dziadkiem przez świat” świętowaliśmy Dzień Babc
Więcej W nas w szkole nie lada gratka – obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.

Nasza przygoda z wodą.

05.02.2016
Woda tu, woda tam, a jezioro to nasz pan. Jeśli wody nie szanujesz, kiedyś tego pożałujesz! Od miesiąca listopada 2015r. do lutego 2016r. uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Wybieram wodę”. Jest to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Ten program ma na celu promocję korzyści p
Więcej Nasza przygoda z wodą.

Oszczędzanie się opłaca…

02.02.2016
O tym najlepiej wiedzą nasi Styczniowi Mistrzowie Oszczędzania. Nie dość, że stale powiększają swoje wkłady na indywidualnych książeczkach SKO, to jeszcze jest o nich „głośno” i wszyscy im zazdroszczą, bo 2. lutego byli najbardziej medialnymi osobami w szkole.
Więcej Oszczędzanie się opłaca…

I znowu nasze TALENTY ...

17.01.2016
W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę” realizowanym w szkole pod kierunkiem Pani Elżbiety Kruczek. Jest to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Jego ambasadorką jest Justyna Steczkowska.
Więcej I znowu nasze TALENTY ...

Było super, czyli kilka słów o zabawie choinkowej.

16.01.2016
To już jest tradycją naszej szkoły, że pod koniec semestru nasi Rodzice przygotowują dla nas zabawę choinkową. Jest to bez wątpienia najbardziej wyczekiwana impreza w ciągu całego roku szkolnego i żadna inna dyskoteka nie może się z nią równać!
Więcej Było super, czyli kilka słów o zabawie choinkowej.

W trosce o bażanta - pomagamy zwierzętom przetrwać zimę.

14.01.2016
Każdego roku chętnie pomagamy ptakom przetrwać zimę. W tym celu wykonujemy karmniki, które potem zawieszamy na drzewach rosnących wokół szkoły, do których wsypujemy zgromadzony samodzielnie pokarm. W tym roku podjęliśmy również działania mające na celu dokarmianie bażantów.
Więcej W trosce o bażanta - pomagamy zwierzętom przetrwać zimę.

Nasz najmłodszy talent.

10.01.2016
7 stycznia 2016 roku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Śpiewania Kolęd i Pastorałek "Z Aniołami Zaśpiewajmy..." Najmłodszą uczestniczką z naszej szkoły była Tosia.
Więcej Nasz najmłodszy talent.

Wyśpiewany sukces - nasze talenty.

10.01.2016
7 stycznia 2016 roku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Śpiewania Kolęd i Pastorałek "Z Aniołami Zaśpiewajmy..." Silną reprezentację we wszystkich kategoriach stanowiła grupa muzycznie utalentowanych artystów z naszej szkoły.
Więcej Wyśpiewany sukces - nasze talenty.

Witaj Boże Dziecię – jasełka w szkole.

26.12.2015
Tradycyjne jasełka w naszej szkole przeszły do historii. 22. grudnia przedstawienie przygotowane przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniów klasy drugiej oglądali zaproszeni rodzice i dziadkowie. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli.
Więcej Witaj Boże Dziecię – jasełka w szkole.

Mistrzowie Oszczędzania nagrodzeni.

26.12.2015
22. grudnia, w świątecznym klimacie, w blasku migających światełek choinkowych, w obecności uczniów, rodziców i dziadków nagodzeni zostali „Mistrzowie oszczędzania” w szkolnej kasie SKO. Przez cały miesiąc systematycznie pomnażali swoje wkłady pieniężne na książeczce oszczędnościowej.
Więcej Mistrzowie Oszczędzania nagrodzeni.

Rozstrzygnęliśmy 9. Świąteczny Konkurs Ładnego Pisania.

26.12.2015
22. grudnia w bożonarodzeniowej atmosferze rozstrzygnięty został 9. Świąteczny Konkurs Ładnego Pisania. Teksty przepisane przez uczniów czytało się z prawdziwą przyjemnością. Cieszyło duże zaangażowanie uczestników i końcowa estetyka. Wybór zwycięskich prac sprawił niemałą trudność, ponieważ wszystkie były bardzo starannie wykonane.
Więcej Rozstrzygnęliśmy 9. Świąteczny Konkurs Ładnego Pisania.

Rozstrzygnięcie konkursu „Na nałogi wystaw rogi”

26.12.2015
11 grudnia 2015r. w Powiatowym Hufcu Pracy w Jędrzejowie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Na nałogi wystaw rogi”. Organizatorem był Zarząd Rejonowy PCK w Jędrzejowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jędrzejowie, Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie oraz Środowiskowy Hufiec Pracy w Jędrzejowie.
Więcej Rozstrzygnięcie konkursu „Na nałogi wystaw rogi”

Występ naszych uczniów z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego

21.12.2015
17. grudnia 2015 r. w Urzędzie Gminy w Wodzisławiu odbył się jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego piętnastu par. Złote Gody, to jubileusz niezwykły, to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład do naśladowania dla młodych pokoleń.
Więcej Występ naszych uczniów z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego

O prawdziwych wartościach w bajce „O Rybaku i Złotej Rybce”.

16.12.2015
Czy chcielibyście mieć Złotą Rybkę spełniającą życzenia? Moglibyście ją poprosić o cokolwiek, może o rower, albo nie… najlepiej o … gwiazdkę z nieba! Albo o coś zupełnie innego! W każdym razie, dobrze byłoby mieć taką Złotą Rybkę… Aby przynajmniej w maleńkiej części spełnić swoje marzenia uczniowie wyjechali 16. grudnia do Samorządowego Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie, aby obejrzeć spektakl „O Rybaku i Złotej Rybce". Przeznaczona dla najmłodszej publiczności bajka, w wykonani
Więcej O prawdziwych wartościach w bajce „O Rybaku i Złotej Rybce”.

Nasze talenty czytelnicze!

09.12.2015
Biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs czytelniczy pod hasłem „Tę książkę warto przeczytać” skierowany do wszystkich uczniów z klas IV – VI. Zadaniem uczniów było napisanie listu do wybranej osoby. Miał on zachęcić do przeczytania poleconej przez nadawcę książki.
Więcej Nasze talenty czytelnicze!

Ho, ho, ho ! Przybył Mikołaj do przedszkola.

07.12.2015
W piątek 4 grudnia zawitał do naszego przedszkola św. Mikołaj. Kiedy zadzwoniły dzwoneczki przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci gość, który jak wszystkim wiadomo zawsze ma niespodzianki – prezenty.
Więcej Ho, ho, ho ! Przybył Mikołaj do przedszkola.

Spotkanie z policjantem.

05.12.2015
Miłym zaskoczeniem dla nas w dniu 4. grudnia była poranna wizyta policjanta z Komisariatu Policji w Sędziszowie. Tematem spotkania uczniów z klas młodszych było „Bezpieczeństwo na drodze oraz wokół nas".
Więcej Spotkanie z policjantem.

Jak „Andrzejki” to zabawa i wróżby!

28.11.2015
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Więcej Jak „Andrzejki” to zabawa i wróżby!

Jak to z Misiem było ...

25.11.2015
Pluszowe misie - miękkie, miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są jedną z najważniejszych przytulanek dla maluchów. Jednak, kiedy człowiek dorasta również znajduje w swoim życiu chwile, kiedy bliskość i miękkość pluszowego misia pomaga przetrwać trudne chwile. Ta, jedna z najpopularniejszych zabawek miała dziś, 25 listopada swoje święto, to Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Więcej Jak to z Misiem było ...

Nasi Mistrzowie Oszczędzania!

18.11.2015
Dzisiejszy apel był również okazją do podsumowania i nagrodzenia uczniów w kategorii „Mistrz oszczędzania”. Wyróżnienie mistrzów oszczędzania miało na celu propagowanie systematycznego oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.
Więcej Nasi Mistrzowie Oszczędzania!

„Promujemy oszczędzanie w SKO i Banku Spółdzielczym”

18.11.2015
Adresatami tego konkursu plastycznego byli uczniowie klasy IV, którzy niedawno mieli wyjątkową okazję odwiedzić placówkę banku W tej kategorii wpłynęły prace wykonane dowolną techniką, które w wymowny sposób promowały oszczędzanie pieniędzy na książeczkach SKO i w BS.
Więcej „Promujemy oszczędzanie w SKO i Banku Spółdzielczym”

Projektujemy Banknot z Bajkolandii.

18.11.2015
Od początku listopada trwał konkurs plastyczny na projekt banknotu, którego adresatami byli uczniowie klas I - III. Po trzech tygodniach pracy przyszedł czas na jego rozstrzygnięcie. Wpłynęło dużo prac plastycznych, a niektóre prezentowały się wyjątkowo pięknie. Widać było, jak dużo włożono pracy i starań, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Tak nam się podobały, że zapragnęliśmy mieć takie banknoty na co dzień!
Więcej Projektujemy Banknot z Bajkolandii.

Rozśpiewana przerwa na patriotyczną nutkę.

15.11.2015
12 listopada wzięliśmy udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji „Rozśpiewana przerwa – patriotyczne śpiewanie”. Akcja polegała na spontanicznym wykonywaniu pieśni patriotycznych przez uczniów podczas przerw śródlekcyjnych w szkołach na terenie całej Polski, a jej celem jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży ze wszystkimi aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi, propagowanie wartości patriotycznych i pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego
Więcej Rozśpiewana przerwa na patriotyczną nutkę.

Nasz szkolny patriotyzm – Narodowe Święto Niepodległości.

11.11.2015
10. listopada 2015 roku uczniowie klasy IV, V i VI przenieśli nas do czasów, kiedy Polska zniknęła z map świata. Pod czujnym okiem Pani Wioletty Uchto i Pani Ingi Jamrochy, przygotowali przepiękny apel upamiętniający kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Więcej Nasz szkolny patriotyzm – Narodowe Święto Niepodległości.

Szkolenie „Narkotyki kradną życie”.

10.11.2015
10. listopada przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie aspirant Michał Kowalczyk przeprowadził szkolenie dla nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Jest to działanie profilaktyczne realizowane w ramach akcji „Zacznijmy od dorosłych”, której celem jest podnoszenie świadomości w gronie rodziców i nauczycieli o zagrożeniach powodowanych uzależnieniami od narkotyków, dopalaczy oraz środków psychoaktywnych.
Więcej Szkolenie „Narkotyki kradną życie”.

Nasze najmłodsze talenty czytelnicze.

09.11.2015
,,Kto czyta, żyje podwójnie’’. Z tą złotą myślą zgodzą się wszyscy miłośnicy książek, którzy wolne chwile spędzają, podróżując w nieznanych światach powieściowych kartek czy poetyckich wersów. Czytając, przeżywamy doświadczenia bohaterów, wzbogacamy wiedzę o świecie, pobudzamy wyobraźnię, rozwijamy słownictwo. Nieocenione zalety , wynikające z czytania książek dostrzegli uczestnicy konkursów czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną, które 9 listopada podczas apelu ogólnoszkolneg
Więcej Nasze najmłodsze talenty czytelnicze.

„Bezpieczeństwo na piątkę”.

04.11.2015
5 listopada w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się powiatowy etap IX edycji turnieju „Bezpieczeństwo na piątkę”, którego hasło przewodnie brzmi „Myśl jak idziesz”. Konkurs skierowany był do dzieci klas piątych szkół podstawowych z całego powiatu jędrzejowskiego.
Więcej „Bezpieczeństwo na piątkę”.

Z kart historii Wodzisławia.

04.11.2015
3. listopada uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą odwiedzili historyczny Krzyż na wzgórzu świątnickim. Wraz z tablicą pamiatkową został ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół Wodzisławia i Samorząd Gminy Wodzisław, a przypomina o wydarzeniu, jakie miało miejsce w sierpniu 1914 r., gdy do patrolu „Beliny” dołączyła grupa skautów warszawskich wraz z uczniem szkoły górniczej w Dąbrowie oraz syn dzierżawców Świątnik Czesław Bankiewicz ps. Skaut”.
Więcej Z kart historii Wodzisławia.

Jak to w Banku było …

04.11.2015
3 listopada gościliśmy w Banku Spółdzielczym w Wodzisławiu. To była wizyta czwartoklasistów z opiekunem SKO, a jej celem było przeprowadzenie lekcji poświęconej oszczędzaniu i bankowości spółdzielczej. Takie lekcje są częścią programu TalentowiSKO, którego celem jest rozwijanie talentów wśród dzieci poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. TalentowiSKO uczy zaradności życiowej oraz pozytywnego myślenia o pieniądzu. Nasze obcowanie z bankiem rozpoczęliśm
Więcej Jak to w Banku było …

Wizyta w Galerii „Pod Brzozą”.

04.11.2015
3. listopada podczas wycieczki do Wodzisławia (klasy I - IV) mieliśmy okazję zwiedzić Galerię „Pod Brzozą”. Powstała ona z pasji kolekcjonerskiej Izabelli i Stanisława Śliwów. Oprowadzał nas po niej sam właściciel, a zobaczyliśmy w niej ciekawe pamiątki historyczne i sztukę ludową. Galeria mieści się w niezamieszkałym domu, swą nazwę zawdzięcza rosnącej przed nim brzozie. W przedsionku prezentowana jest twórczość ludowa, m.in. obrazy wodzisławskich artystów, a także kapliczki malowane przez
Więcej Wizyta w Galerii „Pod Brzozą”.

Z wizytą w Gminnej Biliotece Publicznej w Wodzisławiu.

04.11.2015
W związku z obchodami Miesiąca Bibliotek Szkolnych 3 listopada uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu, gdzie spotkali się z ciepłym i życzliwym powitaniem przez Panią Dyrektor i Panią bibliotekarkę.
Więcej Z wizytą w Gminnej Biliotece Publicznej w Wodzisławiu.

Pamięć o zmarłych …

28.10.2015
W dniu 28.10.2015r., przed Świętem Zmarłych, udaliśmy się na Cmentarz Parafialny w Mieronicach, aby odwiedzić groby żołnierzy, poległych w walkach podczas II wojny światowej i zapalić dla nich symboliczny znicz.
Więcej Pamięć o zmarłych …

„Cudze chwalicie ..." czyli wycieczka po Jędrzejowie.

26.10.2015
26 października grupa naszych uczniów z klas III - VI wybrała się na zwiedzanie ciekawych miejsc w naszym powiecie. Pogoda zrobiła nam miłą niespodziankę bowiem świeciło piękne słońce, które w mieście i na trasie do Jędrzejowa, podświetlało słonkiem jesienną dekorację.
Więcej „Cudze chwalicie ..." czyli wycieczka po Jędrzejowie.

Autorskie spotkanie z pisarką.

21.10.2015
W dniu 21 października 2015 roku w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza Biblioteka szkolna we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Teresą Ostrowską. Pisarka i poetka mieszka w małej miejscowości Brzeście, w gminie Radków (powiat włoszczowski) i jest emerytowaną nauczycielką, która od kilku lat pisze opowiadania i wiersze dla dzieci.
Więcej Autorskie spotkanie z pisarką.

Wizyta Prezesa Banku Spółdzielczego w szkole.

18.10.2015
16. października 2015r. Pan Stanisław Liburski – Prezes Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu przybył do naszej szkoły na uroczystość ślubowania pierwszoklasistów oraz z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Więcej Wizyta Prezesa Banku Spółdzielczego w szkole.

Za tajemniczymi drzwiami teatru…

13.10.2015
12 października członkowie SKO z klasy I udali się na wycieczkę do Teatru Kubuś w Kielcach, aby obejrzeć spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Wyjazd ten był prezentem od rodziców z okazji zbliżającego się ślubowania. Pierwszaki zaprosiły na ten wyjazd również młodszych kolegów z przedszkola.
Więcej Za tajemniczymi drzwiami teatru…

Czytamy drzewom w Święto Drzewa.

12.10.2015
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Jej celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Bowiem wspólne sadzenie drzew przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.
Więcej Czytamy drzewom w Święto Drzewa.

Co skrywają Tarnowskie Góry? – relacja z wycieczki.

12.10.2015
6 października, wczesnym rankiem, jeszcze troszkę zaspani, ale pełni humoru ruszyliśmy na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Był to wyjazd dla uczniów klasy IV, V, VI. Na miejsce dotarliśmy po ponad dwugodzinnej podróży, oczywiście z niewielką przerwą na tak zwane „rozprostowanie kości”.
Więcej Co skrywają Tarnowskie Góry? – relacja z wycieczki.

Skarby Ziemi Kieleckiej – wycieczka do Sobkowa i Tokarni.

01.10.2015
29 września uczniowie klas I – III odwiedzili Zamek Rycerski w Sobkowie oraz Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni. Celem tej wyprawy było poznanie „skarbów” naszej Ziemi świętokrzyskiej. Na tą wycieczkę wykorzystaliśmy fundusze własne wpłacane na SKO.
Więcej Skarby Ziemi Kieleckiej – wycieczka do Sobkowa i Tokarni.

„Ziarnko do ziarnka”, czyli recepta na oszczędzanie.

28.09.2015
Przedstawienie rozgrywa się na tle gazetki, na której znajduje się m.in. napis: „SKO – dołącz do NAS” (autorami hasła są uczniowie klasy IV). Wszyscy zebrani są bardzo podekscytowani, powód! przewodnicząca klasy zaprosiła członków SKO na naradę klasową, dotyczącą tego, „co należy oszczędzać, a czego marnować nie wolno”.
Więcej „Ziarnko do ziarnka”, czyli recepta na oszczędzanie.

SKO – dołącz do nas.

25.09.2015
25 września 2015 r.naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu – pan Stanisław Liburski – Prezes BS i pan Józef Urbański – członek Zarządu. Wizyta związana była z inauguracją działalności SKO oraz przyjęciem uczniów klasy I do Szkolnej Kasy Oszczędności.
Więcej SKO – dołącz do nas.

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.

25.09.2015
Dnia 25. września obchodzilismy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – (World Multiplication Table Day - WMTDay). Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Więcej V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.

Obchodziliśmy „Święto Pieczonego Ziemniaka

17.09.2015
Wrzesień to miesiąc, który zachwyca nas bogactwem barw, różnorodnością zjawisk przyrodniczych oraz obfitością darów. Stało się to dla nas inspiracją do zorganizowania 17. września Święta Pieczonego Ziemniaka. Jest to idealny czas na świętowanie, ponieważ ziemniaczane zbiory mają się właśnie ku końcowi. A i pogoda dopisała, to humory i chęć do zabawy wszystkich uczestników były znakomite, zatem czego chcieć więcej???
Więcej Obchodziliśmy „Święto Pieczonego Ziemniaka

Sprzątanie Świata 2015 w lesie w Sielcu.

17.09.2015
Jak co roku, także i w tym, uczniowie - członkowie SKO z naszej szkoły w dniu 17. września uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata – Polska 2015 pod hasłem „Wyprawa – poprawa”.
Więcej Sprzątanie Świata 2015 w lesie w Sielcu.

Wakacje, wakacje ... i po wakacjach.

10.09.2015
Jak to zwykle bywa, tegoroczne wakacje znów okazały się za krótkie, a pierwszy września przywitał nas nieco rześkim wtorkowym porankiem. I choć dziwnym trafem pędzący niczym ekspres czas gorącego lata i błogiego lenistwa zwolnił, ustępując ponownie miejsca rytmowi szkolnemu, to już przy pierwszym spotkaniu nie brakło wesołego harmidru i podekscytowanych uśmiechów.
Więcej Wakacje, wakacje ... i po wakacjach.

Nie szczędzimy nagród dla oszczędnych! Warto oszczędzać w SKO.

25.06.2015
Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i dobra okazja do nagrodzenia uczniów wyróżniających się zarówno pod kątem ocen, jak i..... oszczędzania! Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły zostali uhonorowani nagrodami za systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności, które zostały ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Wodzisławiu.
Więcej Nie szczędzimy nagród dla oszczędnych! Warto oszczędzać w SKO.

Las wita nas. Zajęcia przyrodnicze w lesie sieleckim.

25.06.2015
W dniu 17. czerwca udaliśmy się na wycieczkę przyrodniczą do lasu w Sielcu. Pogoda była piękna, a las – uroczy, mienił się pełną gamą zielonego koloru. Naszym celem była ścieżka dydaktyczno-historyczna im. prof. Karoliny Lanckorońskiej oraz zapoznanie się z pomnikami przyrody ożywionej, które tutaj występują.
Więcej Las wita nas. Zajęcia przyrodnicze w lesie sieleckim.

Atrakcyjny Dzień Dziecka w naszej szkole.

02.06.2015
Moc atrakcji przygotowane zostało dla uczniów z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W poniedziałek (1 czerwca) z samego rana przywitał nas teatrzyk z przedstawieniem „Koziołek Nie - Matołek". w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru Art Re. Poprzez piękną, barwną opowieść, wspólne śpiewy i tańce mieliśmy okazję dowiedzieć się, że podróże kształcą, o czym przekonał się bohater przedstawienia. Tym razem bardzo mądry Koziołek Nie-Matołek wyruszając w świat, zabiera ze sobą dzieci.
Więcej Atrakcyjny Dzień Dziecka w naszej szkole.

Uroczyście w rocznicę uchwalenia Konstytucji.

06.05.2015
"Witaj majowa jutrzenko" - słowa tej piosenki zabrzmiały na naszym szkolnym korytarzu 5 maja 2015 r. Apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowały klasy V i VI wraz z wychowawcą panią Ingą Jamrochą.
Więcej Uroczyście w rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Nasz talent!

01.05.2015
W miesiącu marcu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jędrzejowie ogłosił konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów biorących udział w programie "Trzymaj Formę".
Więcej Nasz talent!

Misja Przyr(g)oda na Świętokrzyskim Szlaku.

01.05.2015
To była naprawdę fajna przygoda – taką opinię wyrażają uczestnicy projektu edukacyjnego Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych, czyli uczniowie klas IV - VI z Samorządowej Szkoły im. Jana Pawła II i Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Lubczy, którzy w dniach od 20 - 24 kwietnia 2015r. mieli okazję nieodpłatnie uczestniczyć w terenowych zajęciach w Świętokrzyskim Parku Narodowym dzięki dofinansowaniu pochodzącego z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach fun
Więcej Misja Przyr(g)oda na Świętokrzyskim Szlaku.

Misja Przyr(g)oda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych.

16.04.2015
Już w poniedziałek 20 kwietnia wyruszamy na pięciodniową wyprawę na Zieloną Szkołę do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, w którym, korzystając z doświadczenia i wiedzy pracowników parku oraz jego zasobów, uczestniczyć będziemy w zajęciach terenowych i doświadczeniach przyrodniczych.
Więcej Misja Przyr(g)oda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych.

„W Pacanowie kozy kują” – czy to prawda…?

16.04.2015
W Pacanowie kozy kują więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział ten artykuł wszystko wam opowie”
Więcej „W Pacanowie kozy kują” – czy to prawda…?

Co robił bankier w spektaklu "Zbójecki kapelusik"?

30.03.2015
30. marca 2015r. mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie profilaktyczne pt. „Zbójecki kapelusik” zaprezentowane przez Teatr „Kurtyna” z Krakowa. Poznaliśmy historię małego Kacperka, który nocą postanowił włączyć telewizor i łamiąc przestrogi swoich rodziców - oglądać programy dla dorosłych.
Więcej Co robił bankier w spektaklu "Zbójecki kapelusik"?

To jest właśnie nasze, Świętokrzyskie.

27.03.2015
W dniu 26. marca pojechaliśmy na kolejną szkolną wycieczkę, tym razem do Kielc, Podzamcza Chęcińskiego i Chęcin. Cały nasz program został podzielony na trzy części. I oto nasza relacja z tej wspaniałej podróży.
Więcej To jest właśnie nasze, Świętokrzyskie.

Szkolny Dzień Talentów mamy, swe zdolności rozwijamy…

23.03.2015
Takie słowa towarzyszyły nam 23 marca, który z racji przypadającego w sobotę Dnia Wiosny obchodziliśmy bardzo nietypowo. Tego dnia w ramach Ogólnopolskiego Dnia Promocji Talentów zorganizowany został III Szkolny Dzień Talentów. Przedsięwzięcie to koordynowały przedstawicielki samorządu Uczniowskiego. W organizację włączyli się wszyscy chętni uczniowie pod opieką wychowawców.
Więcej Szkolny Dzień Talentów mamy, swe zdolności rozwijamy…

Rozpoczęliśmy XXIII. Tydzień Kultury Języka.

10.03.2015
Dni 9-14 marca 2015 r. upłyną w naszej szkole pod znakiem kultury języka. Rozpoczęliśmy bowiem szkolne obchody XXIII. Tygodnia Kultury Języka. Upłynie on w tym roku pod hasłem „Mówić to mało – trzeba mówić do rzeczy”. Słowa te autorstwa Williama Szekspira kierują nasze działania na sztukę mówienia, czyli umiejętność wyrażania siebie poprzez mowę w sytuacjach codziennych, szkolnych, zawodowych.
Więcej Rozpoczęliśmy XXIII. Tydzień Kultury Języka.

Ten bohater wyskoczył do nas z piórnika w „iteatrze”...

10.03.2015
Mimo że pierwszy odcinek „Plastusiowego pamiętnika" Marii Kownackiej ukazał się w 1931 roku, do dziś przygody ludzika Plastusia – ulepionego z plasteliny przez pierwszoklasistkę Tosię – fascynują kolejne pokolenia dzieci. Bajka ukazuje wydarzenia związane z Plastusiem, jego przyjaciółmi z piórnika Tosi (m.in. ołówkiem, piórem, scyzorykiem, stalówkami i gumką „Myszką”) oraz samą dziewczynką.
Więcej Ten bohater wyskoczył do nas z piórnika w „iteatrze”...

Ten bohater wyskoczył do nas z piórnika w „iteatrze”...

06.03.2015
Mimo że pierwszy odcinek „Plastusiowego pamiętnika" Marii Kownackiej ukazał się w 1931 roku, do dziś przygody ludzika Plastusia – ulepionego z plasteliny przez pierwszoklasistkę Tosię – fascynują kolejne pokolenia dzieci. Bajka ukazuje wydarzenia związane z Plastusiem, jego przyjaciółmi z piórnika Tosi (m.in. ołówkiem, piórem, scyzorykiem, stalówkami i gumką „Myszką”) oraz samą dziewczynką.
Więcej Ten bohater wyskoczył do nas z piórnika w „iteatrze”...

Jak karnawał to zabawa.

14.02.2015
Po solidnej nauce i długim oczekiwaniu na ferie niewątpliwie zasłużyliśmy na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w sobotę 14 lutego. Tego dnia towarzyszyło nam wiele emocji i wrażeń. Korytarz szkolny zamienił się w prawdziwą salę balową. Muzyka zachęcała do szampańskiej zabawy.
Więcej Jak karnawał to zabawa.

Między nami czytelnikami - Biblioteka czeka na człowieka.

13.02.2015
Książkowicze – to nazwa, jaką czwartoklasiści nazwali siebie dla uczestnictwa w grze czytelniczej GWO „Między nami Czytelnikami”. Właśnie podjęli się wykonania zadania nr 2 – (wykonując zadanie 1. piekli „literackie” pierniki) przeprowadzili w swojej szkole imprezę czytelniczą promującą częste korzystanie z biblioteki szkolnej. Impreza miała tytuł „BIBLIOTEKA CZEKA NA CZŁOWIEKA” i odbyła się w dniu 13 lutego 2015 r. Przygotowaniami zajęli się wszyscy Książkowicze – 11 uczniów klasy IV wraz z w
Więcej Między nami czytelnikami - Biblioteka czeka na człowieka.

Kraków i Wawel. Zacznij przygodę z historią.

11.02.2015
11. lutego 2015 r. pojechaliśmy pociągiem na wycieczkę do Krakowa. Godzinna podróż minęła bardzo szybko, po drodze przemknęło obok nas z dużą prędkością Pendolino i tak oto dotarliśmy do nowoczesnego Dworca Głównego. Stamtąd spacerkiem ruszyliśmy na zwiedzanie Krakowa.
Więcej Kraków i Wawel. Zacznij przygodę z historią.

„Jaś i Małgosia” w formacie „eko”, czyli jak segregować śmieci.

10.02.2015
10 lutego obejrzeliśmy znaną na całym świecie, zaadaptowaną scenicznie. bajkę pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu aktorów Teatru Małych Form „Sztuka” z Trzebini. Treść bajki ukazana została w sposób interesujący, choć nieco odmienny, ponieważ poszerzona została o treści ekologiczne. Mogliśmy poznać istotne treści dotyczące troski o czystość środowiska.
Więcej „Jaś i Małgosia” w formacie „eko”, czyli jak segregować śmieci.

"Misja Przyroda" w zasięgu ręki...

03.02.2015
Z inicjatywy naszych rodziców zostaliśmy zmobilizowani do złożenia wniosku za pośrednictwem organu prowadzącego szkołę do uczestnictwa w projekcie "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Więcej "Misja Przyroda" w zasięgu ręki...

Umiem ratować – to ważne.

29.01.2015
Dzięki Fundacji WOŚP, która przekazała naszej szkole materiały niezbędne do prowadzenia zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uczniowie klasy II uczyli się dzisiaj praktycznie ratować ludzkie życie.
Więcej Umiem ratować – to ważne.

W Klubie Latających Ciotek projektujemy balony.

23.01.2015
Czas mija a my przeczytaliśmy kolejną książkę. Właśnie zakończyliśmy poznawanie przygód Emila i Soni, którzy spędzali wakacje u cioci Stasi. Wcale tego nie planując mieli niebywałą możliwość przeżycia niewiarygodnej przygody. My postanowiliśmy wziąć udział w ich perypetiach.
Więcej W Klubie Latających Ciotek projektujemy balony.

Sukces goni sukces... Nasz matematyczny talent!

21.01.2015
Wspaniała wiadomość z ostatniej chwili! Po dobrym starcie Maliny w szkolnych etapach konkursów przedmiotowych, kwalifikacjach do II etapu, znamy już wyniki Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego!.
Więcej Sukces goni sukces... Nasz matematyczny talent!

Sukces goni sukces...

16.01.2015
Nasz talent! Wspaniała wiadomość z ostatniej chwili! Po dobrym starcie Maliny w szkolnych etapach konkursów przedmiotowych, kwalifikacjach do II etapu, znamy już wyniki Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego!.
Więcej Sukces goni sukces...

Pisanie piórem podnosi kulturę - PISZESZ SIĘ NA TO? ...

19.12.2014
Zbliża się Boże Narodzenie, przyszedł więc czas na Świąteczny Konkurs Ładnego Pisania. 16. grudnia br. już VIII. raz przystąpiliśmy do kaligraficznej rozgrywki. Kolejny raz, realizując założenia Kampanii Pisania Piórem rywalizowaliśmy w zakresie estetyki pisma.
Więcej Pisanie piórem podnosi kulturę - PISZESZ SIĘ NA TO? ...

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…

18.12.2014
Grudzień to miesiąc, który z racji obchodzonych świąt ma w każdej szkole wymiar nieco inny, niż pozostałe miesiące roku. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 18 grudnia obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe.
Więcej Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…

Witajcie mistrzowie oszczędzania.

18.12.2014
Mistrzowie oszczędzania to osoby, które wykazały się systematycznością w oszczędzaniu pieniędzy. I takich „mistrzów oszczędzania” nagrodziliśmy podczas świątecznej szkolnej uroczystości.
Więcej Witajcie mistrzowie oszczędzania.

Świątecznie w klimacie SKO.

18.12.2014
Wszędzie dopadają nas reklamy świątecznych towarów, ozdób choinkowych, które przypominają nam, że już wkrótce, że tuż, tuż, że czas najwyższy pomyśleć o choince. A jeśli choinka, to oczywiście ozdoby i prezenty pod choinką. Ale my nie czekaliśmy bezczynnie. W listopadzie pani Elżbieta Kruczek- opiekun SKO w porozumieniu z Bankiem Spółdzielczym w Wodzisławiu ogłosiła konkursy „Bankowa choinka” i „Bankowa bombka”.
Więcej Świątecznie w klimacie SKO.

Bezprecedensowy sukces Szlachetnej Paczki w naszej szkole!

15.12.2014
Szlachetna Paczka to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Paczka to prezent – z jednej strony szlachetny i przygotowywany z myślą o konkretnej osobie, a z drugiej: wymarzony i długo oczekiwany.
Więcej Bezprecedensowy sukces Szlachetnej Paczki w naszej szkole!

"Biegnijcie do szopki, czyli Kolędariusz na Boże Narodzenie i Trzech Króli”

15.12.2014
W czwartek 11. grudnia obejrzeliśmy internetowy spektakl TVP, który przypomniał nam, że wielkimi krokami nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Przedstawienie zrealizowane zostało w konwencji widowiska kolędowego, z typowymi dla tego gatunku postaciami: Diabła, Anioła, Heroda i Śmierci, wykorzystywało tradycyjne obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia i Trzech Króli. Transmitowane było ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach.
Więcej "Biegnijcie do szopki, czyli Kolędariusz na Boże Narodzenie i Trzech Króli”

Mikołajki na filmowo.

07.12.2014
Za oknami brak śniegu, ale świąteczny nastrój zawitał do naszej szkoły już od pierwszych dni grudnia. Dzisiaj, czyli 5.grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż zgodnie z tradycją gościliśmy świętego Mikołaja, którzy przemknął po korytarzu szkolnym. Przyjęliśmy go bardzo entuzjastycznie. Dotarł on do szkoły z workiem słodyczy. Było przy tym wiele radości i uśmiechów. Najwięcej frajdy dostarczył ten wyjątkowy gość naszym przedszkolakom, którzy nadal usilnie w niego wierzą!
Więcej Mikołajki na filmowo.

Wizyta górnika w naszej szkole.

02.12.2014
Grudzień jest miesiącem, który kojarzy nam się nie tylko z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia, ale także ze Świętą Barbarą i Świętem Górnika. Aby dowiedzieć się więcej na temat odpowiedzialnej i trudnej pracy do naszej szkoły zaprosiliśmy górnika.
Więcej Wizyta górnika w naszej szkole.

Niezapomniany „andrzejkowy” wieczór wróżb i wspaniałej zabawy.

28.11.2014
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w
Więcej Niezapomniany „andrzejkowy” wieczór wróżb i wspaniałej zabawy.

Talent plastyczny.

28.11.2014
Wiosną 2014 roku Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Kielcach ogłosiła konkurs plastyczny pod hasłem „I dziewczyny, i chłopaki wiedzą, co to zdrowia smaki". Konkurs nawiązywał do programów „Mleko w szkole" oraz „Owoce i warzywa w szkole". Wykonaliśmy różnymi technikami prace na zadany temat, a komisja szkolna wybrała 7 najlepszych prac i odesłała je do komisji konkursowej w Kielcach. W dniu 13 czerwca 2014 roku spośród 3 tysięcy nadesłanych prac plastycznych zostały wybrane prace finałow
Więcej Talent plastyczny.

Z pluszowym misiem za pan brat…

28.11.2014
„Klawy do zabawy, zwyczajny z wystawy. Łagodny i wesoły, niesforny, mały miś”. Tak, tak. Dziwicie się? Dzisiaj, 25 listopada, swój dzień mają pluszowe misie. Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski a czasem niezastąpiony. Misie towarzyszą nam zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, rozśmieszają i pocieszają w smutku, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej
Więcej Z pluszowym misiem za pan brat…

Prawa Dziecka w pięknym towarzystwie Dnia Życzliwości.

21.11.2014
„Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy”. 20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który jest również 25 rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Świętowanie to połączyliśmy ze Światowym Dniem Życzliwości, który obchodzimy dzień później. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko.
Więcej Prawa Dziecka w pięknym towarzystwie Dnia Życzliwości.

Ciągle pomagamy....

16.11.2014
Otrzymaliśmy podziękowanie z Fundacji "Miśka Zdziśka" za zbiórkę plastikowych nakrętek.
Więcej Ciągle pomagamy....

Z przeszłością w przyszłość ...

12.11.2014
„Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości". 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Stąd też z okazji Święta Odzyskania Niepodległości symbole narodowe, słowa okolicznościowego przedstawienia i dźwięki pieśni patriotycznych towarzyszyły zbiorowej lekcji historii i patriotyzmu. Nasz apel z montażem słowno
Więcej Z przeszłością w przyszłość ...

Rozśpiewana szkoła, rozśpiewana przerwa.

12.11.2014
Przerwa inna niż zazwyczaj, zamiast rozmów, przeglądania notatek – śpiew. Jest to ciekawy sposób na przerwę; inaczej niż zazwyczaj to zrobiliśmy bo historii można uczyć się poprzez śpiewanie. Dziś, 12 listopada na każdej przerwie śpiewaliśmy patriotyczne pieśni, zabrzmiały utwory związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rota”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko” i „O mój rozmarynie”.
Więcej Rozśpiewana szkoła, rozśpiewana przerwa.

Spektakl teatralny „Zaklęty bagaż”.

06.11.2014
W dniu 6 listopada odwiedzili nas aktorzy z teatru Kurtyna w Krakowie. Przedstawiony przez nich spektakl pt. „Zaklęty bagaż" opowiadał o Adasiu - niesfornym i krnąbrnym chłopcu, który wypełniał każdy dzień swojego młodego życia niegrzecznymi wybrykami i brakiem poszanowania dla rad swoich opiekunów.
Więcej Spektakl teatralny „Zaklęty bagaż”.

Świetokrzyskie, jakie cudne ....

03.11.2014
30 października – ucieszyliśmy się wreszcie piękną, jesienną pogodą. My – członkowie SKO z klas II - VI - ten dzień zapamiętamy jednak ze względu na wspaniałą wycieczkę, której uczestnikami byliśmy. Udaliśmy się do miejsc, które dostarczyły nam niesamowitych wrażeń: Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach i Jaskini Raj w Chęcinach.
Więcej Świetokrzyskie, jakie cudne ....

Magiczny „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”.

25.10.2014
W połowie października, a dokładnie w Międzynarodowy Dzień Chleba wystartowaliśmy w kolejnej edycji kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”. Udział w tym przedsięwzięciu trwał od 16 – 23 października. Jest to kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, której celem jest zwrócenie uwagi na problem spadku spożycia chleba, podniesienie świadomości młodych konsumentów na temat zdrowotnych właściwości pieczywa na zakwasie oraz promocja zdrowego stylu życia. Organ
Więcej Magiczny „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”.

Niecodzienna wizyta ratowników medycznych, pierwsza pomoc.

25.10.2014
21. października gościliśmy w naszej szkole ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Jędrzejowie. Na początku spotkania ratownicy przypomnieli wszystkim numery alarmowe oraz powiedzieli, jakie informacje należy podać zgłaszając wypadek. Zademonstrowali nam praktycznie jak postępować z osobą, która uległa wypadkowi i trzeba było ją zabrać transportem sanitarnym do szpitala.
Więcej Niecodzienna wizyta ratowników medycznych, pierwsza pomoc.

"Otrzęsiny" pierwszoklasistów.

17.10.2014
17 października okazał się być wyjątkowym dniem dla naszej szkoły. Od rana było bardzo świątecznie, uczniowie w strojach galowych a nasza klasa pierwsza zapowiadała, że oni są dzisiaj najważniejsi!
Więcej "Otrzęsiny" pierwszoklasistów.

Nie bądź łatwowierny jak Pinokio. Oszczędzaj w SKO!

10.10.2014
Członkowie SKO z klasy V zaprezentowali całej społeczności szkolnej przedstawienie o tematyce oszczędzania, które zachęcało do pomnażania wkładów w SKO, jak również wskazywało na zły nawyk gromadzenia niepotrzebnych rzeczy tzw. „rupieci”, co oczywiście jest brzydkim zwyczajem.
Więcej Nie bądź łatwowierny jak Pinokio. Oszczędzaj w SKO!

Oto nowi członkowie SKO.

10.10.2014
W dniu 10 października w odświętnych, galowych strojach najmłodsi nasi uczniowie oczekiwali na moment przyjęcia w poczet członków SKO.
Więcej Oto nowi członkowie SKO.

Zaprzysiężeni w SKO ...

10.10.2014
Październik to tradycyjnie czas przyjęcia pierwszaków do grona członków Szkolnej Kasy Oszczędności i taka uroczystość miała miejsce 10 października z udziałem przedstawiciela Zarządu Banku Spółdzielczego.
Więcej Zaprzysiężeni w SKO ...

„Robale” z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach.

03.10.2014
Pieniądze na SKO wpłacamy, przedstawienia teatralne oglądamy. W dniu 3. października obejrzeliśmy spektakl "Robale" - transmisja na żywo przez TVP Kielce w ramach projektu "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Przedstawienie „Robale” miało na celu przybliżyć dzieciom w atrakcyjny, dowcipny sposób podstawową wiedzę na temat małych robaczków. Terminem robale określamy zwykle małe zwierzątka, które żyją wokół nas, ale których nie lubimy, brzydzimy się ich, czy nawet boimy. Mają one nikłe szanse na
Więcej „Robale” z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach.

Idziemy na wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego…

03.10.2014
3 października 2014 r. w naszej szkole odbyły się powszechne, równe oraz tajne wybory wyłaniające władze Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu korytarz szkolny zamienił się w lokal wyborczy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Zatem wszyscy członkowie SKO wybierali swoje władze.
Więcej Idziemy na wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego…

Członkowie SKO w akcji. „Sprzątanie świata 2014” i Święto Pieczonego Ziemniaka.

24.09.2014
W dniu 19 września uczestniczyliśmy w 21. edycji Sprzątanie Świata – Polska, tym razem pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!”, która jest poświęcona przyjaznemu dla środowiska spędzaniu czasu wolnego. To największa akcja ekologiczna, a celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia zbędnych śmieci i selektywną zbiórkę odpadów.
Więcej Członkowie SKO w akcji. „Sprzątanie świata 2014” i Święto Pieczonego Ziemniaka.

Do szkoły wrócić już czas...

24.09.2014
Pierwszy września to dzień, w którym po dwumiesięcznej przerwie, szkolne korytarze i pracownie wypełniają się gwarem dziecięcych rozmów, pełnych jeszcze wakacyjnych przeżyć i emocji. To dzień powrotu do kolegów z ławki, wspólnych zajęć, ale także i obowiązków. Dzień w którym radość jest nierozerwalnie połączona z odrobiną smutku.
Więcej Do szkoły wrócić już czas...

Barwy wolontariatu.

10.04.2014
My jesteśmy z SKO Chcielibyśmy wszystkim pomagać, I w zamian niczego się nie domagać. Byśmy codziennie mogli radość i pomoc nieść, Przynosić każdemu dobrą i wesołą wieść.
Więcej Barwy wolontariatu.

Ważne przesłanie od "Dzieci świata".

24.03.2014
Chińczyk ma żółtą skórę, nam to nie przeszkadza, w Arktyce jedzą ryby, nam to nie zawadza, szanujemy każdego człowieka, ale opamiętaj się człowieku woda to nasz wielki skarb, więc go chroń, oszczędzaj, dbaj!
Więcej Ważne przesłanie od "Dzieci świata".

Jeden z dziesięciu.

22.03.2014
Szkolny konkurs wiedzy o oszczędzaniu, SKO, historii pieniądza i BS w Wodzisławiu mieliśmy,
Więcej Jeden z dziesięciu.

Promujemy oszczędzanie...

22.03.2014
Autorski program artystyczny "Zacznij składać na książeczkę..." nasi uczniowie Bankowi Spółdzielczemu w Wodzisławiu poświęcają,
Więcej Promujemy oszczędzanie...

Tanecznym krokiem... do karaoke.

13.02.2014
Wesoło i ciekawie było podczas czwartkowego wieczoru tańca i muzyki, który przypadł 6 lutego, a jego tematem przewodnim była wszechobecna w tym dniu muzyka.
Więcej Tanecznym krokiem... do karaoke.

Karnawałowe zabawy z artystami Filharmonii Świętokrzyskiej.

30.01.2014
W rytmie tańców salonowych i południowoamerykańskich w dniu 30 stycznia artyści z Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach w Audycji Muzycznej opowiedzieli nam śpiewająco jak się bawili nasi pradziadkowie, dziadkowie i rodzice. Gorące rytmy z Kuby, Brazylii oraz Wysp Karaibskich rozgrzały nas w zimowe przedpołudnie. Usłyszeliśmy sambę, mambo i cha-chę.
Więcej Karnawałowe zabawy z artystami Filharmonii Świętokrzyskiej.

Jak to z babcią i z dziadkiem i było... .

20.01.2014
Ale dzisiaj ruch i zamęt! Ulicami i dróżkami, jak kraj długi i szeroki, pędzą wnuki z laurkami! Babcia i Dziadek to najlepszy BANK NA ŚWIECIE! Babcia i Dziadek: rozpieszcza, przytuli, gdy boli, zaprosi na obiadek, zabierze na spacer, da pieniądze na książeczkę nauczy oszczędzać troszeczkę.
Więcej Jak to z babcią i z dziadkiem i było... .

Nawrzucaliśmy do WOŚP...

15.01.2014
Powstał w naszym SKO wiersz o WOŚP bez ładu i składu, czasem z rymem czasem bez! Początek liryczny, a koniec komiczny;
Więcej Nawrzucaliśmy do WOŚP...

Usypaliśmy Górę Grosza...

07.01.2014
Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie. My członkowie SKO wiemy co to grosz, i dlatego grosików usypaliśmy cały stos!!!
Więcej Usypaliśmy Górę Grosza...

Moc oszczędzania w SKO

03.01.2014
Nasze szkolne SKO zachęca do częstego wpłacania i nagród wygrywania w szkolnych konkursach oszczędzania.
Więcej Moc oszczędzania w SKO

Zabawa w bank

02.01.2014
I poznajmy jeszcze inne elementy sieci. Będzie tak, że gdzie klient pójdzie czy poleci, popłynie, czy pofrunie, czy nim wiatr zamiecie, wszędzie trafi do Banku Spółdzielczego najlepszego w świecie
Więcej Zabawa w bank

Powtórka z drugiego wspólnego śniadania w szkole.

27.12.2013
Członek SKO z naszej szkoły wie, że zdrowe śniadanie to ważne zadanie, aby zdrowym być, mleko trzeba pić. Owoce i warzywa przed jedzeniem myć wtedy długo będziesz żyć. 13 i 20 grudnia zrobiliśmy powtórkę ze wspólnego drugiego śniadania w szkole. Żeby dać dobry przykład i tym razem do drugiego śniadania przyłączyli się wychowawcy.
Więcej Powtórka z drugiego wspólnego śniadania w szkole.

Nadszedł życzeń czas...

27.12.2013
Wesołych Świąt? A co to dzisiaj znaczy? Magię świąt każdy inaczej tłumaczy: Sprzedawcy choinek dobry utarg liczą Gospodynie kulinarne przepisy ćwiczą... My do szkolnej kasy pieniądze wpłacamy, i życzenia świąteczne i noworoczne sobie składamy. W świątecznej atmosferze pełnej miłości i życzliwej radości nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości - łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń oraz klasowe wigilie z wychowawcami. Jak nakazuje tradycja tak i na naszych stołach nie zabrakło
Więcej Nadszedł życzeń czas...

W jasełkowym i świątecznym nastroju.

27.12.2013
Tak jak co roku od tylu lat dobrą nowinę wita świat. W tym dniu świątecznym przy blasku świec płynie kolęda z naszych „oszczędnych” serc. W dniu 20 grudnia z bożonarodzeniowym przesłaniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli wystąpili uczniowie klasy II i III prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne polskie kolędy i pastorałki.
Więcej W jasełkowym i świątecznym nastroju.

Świąteczny Konkurs Ładnego Pisania

27.12.2013
Ładnie piszemy i czytamy i głowy bogatsze w wiedzę mamy. Konkursy uczą nas oszczędzania i zachęcają do dalszego działania. 17 grudnia 2013 r. z inicjatywy nauczyciela języka polskiego i opiekuna SKO, a pod patronatem Kampanii Pisania Piórem w naszej szkole odbył się VII Świąteczny Konkurs Ładnego Pisania. Kampania Pisania Piórem jest akcją społeczną organizowaną przy współpracy z marką Parker.
Więcej Świąteczny Konkurs Ładnego Pisania

Spotkanie z muzycznym talentem.

27.12.2013
W dniu 10 grudnia 2013r. naszą szkołę odwiedzili artyści z Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach, którzy zorganizowali dla nas audycję muzyczną pt. „Grudzień w polskiej tradycji”. Tematyka tego muzycznego spotkania związana była ze staropolskimi zwyczajami i obrzędami zwiastującymi nadchodzące święta Bożego Narodzenia (adwent czyli przegody, Barbórki, Mikołajki i dzień św. Łucji).
Więcej Spotkanie z muzycznym talentem.

Lekcja bankowości w klasie IV: Co to jest polecenie przelewu?

09.12.2013
Lekcje o oszczędzaniu też mieliśmy i wiele się nauczyliśmy. Te lekcje bardzo nam się podobały i z tego pożytek mamy niemały. Teraz już wiemy, że oszczędzać trzeba i że pieniądze nie spadają z nieba. Dziś, 9 grudnia na lekcji matematyki w klasie IV uczyliśmy się wypełniać polecenie przelewu.
Więcej Lekcja bankowości w klasie IV: Co to jest polecenie przelewu?

Spotkanie ze świętym Mikołajem.

09.12.2013
Cały długi rok czekamy, i w SKO oszczędzamy pochwalić się Tobie chcemy naszymi działaniami… W dzień tak uroczysty. Witaj święty Mikołaju!. A gdy rozdasz już prezenty, wracaj do swojej krainy uśmiechnięty.
Więcej Spotkanie ze świętym Mikołajem.

Czy Lis Witalis byłby dobrym bankowcem?

08.12.2013
6 grudnia w Internetowym Teatrze Telewizji obejrzeliśmy spektakl „Szelmostwa lisa Witalisa”. Tytułowy Lis Witalis z utworu Jana Brzechwy uosabia chytrość, przebiegłość, stanowi archetyp człowieka posługującego się obłudą w osiąganiu swoich celów. Końcowa scena utworu, w której lis ucieka, okryty złą sławą, stanowi jednocześnie wyrazistą puentę zawierającą pouczenie: należy dotrzymywać danego słowa, należy być uczciwym. Złamanie tych zasad grozi surowymi konsekwencjami, bo nie ma winy bez kary. P
Więcej Czy Lis Witalis byłby dobrym bankowcem?

Andrzejkowa zabawa i wróżby do spełnienia...

08.12.2013
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w przeddzień imienin św. Andrzeja, stąd też pochodzi nazwa tego obyczaju. Jest to tradycyjnie specjalna okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw zanim nadejdzie adwent. Jak co roku „Andrzejek” nie mogło zabraknąć i w naszej szkole a uczniowie świętowali je 28 listopada.
Więcej Andrzejkowa zabawa i wróżby do spełnienia...

Spotkanie z talentem.

27.11.2013
7 października 2013r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk - pisarką i tancerką, mieszkającą od ponad 20 lat w Australii.
Więcej Spotkanie z talentem.

Góra Grosza już czeka by ją usypać!

27.11.2013
Pamiętaj SKO – wiczu miły, kiedy grosz do grosza dasz, wtedy górę grosza masz, gdy „Góra Grosza” jest niemała, to dobrego dużo zdziała. W naszym SKO grosz do grosza zbieramy – potrzebującym pomagamy!
Więcej Góra Grosza już czeka by ją usypać!

Wybierz mądrze z SKO i Bankiem Spółdzielczym

27.11.2013
Witamy serdecznie na blogu SKO Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brześciu. Jesteśmy szkołą działającą w świętokrzyskim regionie bankowym, pod patronatem (naprawdę super!) Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu. Pozdrawiamy wszystkich, którzy odwiedzają nasz blog, a szczególnie uczniów oszczędzających w Szkolnych Kasach Oszczędności wraz z opiekunami. Zapraszamy serdecznie do odwiedzania, czytania i komentowania naszych działań. Wszystkim życzymy sukcesów w konkursie.
Więcej Wybierz mądrze z SKO i Bankiem Spółdzielczym

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty!

27.11.2013
Musisz zacząć segregować odpadki, Puszki, butelki przeznaczać do segregacji, Nie myśl, że nic nie zmienisz; nie masz racji! My SKO - wicze dbamy o florę sam przykład z tego biorę! Ty też? Więc zmieńmy coś razem, segregujmy śmieci i chodźmy na spacer!
Więcej Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty!

Ziemniak? Zasługuje na swój dzień!

01.11.2013
Zagadka Pod krzakiem w ziemi rośnie ich wiele, Dzieci je chętnie pieką w popiele. Rozwiązanie zagadki - ziemniak. I to właśnie ziemniak stał się naszym bohaterem. Październik to miesiąc, który zachwyca nas bogactwem barw, różnorodnością zjawisk przyrodniczych oraz obfitością darów. Stało się to dla nas inspiracją do zorganizowania Święta Pieczonego Ziemniaka.
Więcej Ziemniak? Zasługuje na swój dzień!

Promujemy zdrowie w naszej szkole

01.11.2013
W ramach działań promocji zdrowia, uczniowie klasy III chcieli przybliżyć swoim koleżankom i kolegom korzyści, jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców.
Więcej Promujemy zdrowie w naszej szkole

SKO BRZEŚCIE

21.10.2013
Witamy serdecznie na blogu SKO Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brześciu. Jesteśmy szkołą działającą w świętokrzyskim regionie bankowym, pod patronatem (naprawdę super!) Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu.
Więcej SKO BRZEŚCIE