Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu
Tydzień biblioteki z SKO

Tydzień biblioteki z SKO

Warszawa 24.05.2024

Biblioteka – miejsce na czasie.

W świecie wirtualnej rzeczywistości, w świecie sztucznej inteligencji BIBLIOTEKA jawi się jako miejsce, w którym możemy wykorzystywać najnowsze technologie.
Ale to również miejsce, w którym możemy dowiedzieć się więcej o ochronie praw intelektualnych – wszak nowoczesność tego również dotyczy.

  • Biblioteka – miejsce na czasie to digitalizacja i udostępnianie zgodne z prawem zabytków piśmienniczych (biblioteki cyfrowe)
  • Biblioteka – miejsce na czasie to edukacja o prawie autorskim i możliwościach wykorzystania dóbr kultury w należyty sposób
  • Biblioteka – miejsce na czasie to praca na rzecz braku wykluczonych informacyjnie, społecznie
  • Biblioteka – miejsce na czasie to integracja społeczności lokalnej
  • Biblioteka – miejsce na czasie to wymiana doświadczeń różnych grup wiekowych, kulturowych
  • Biblioteka – miejsce na czasie to miejsce poszerzające ofertę o nowe trendy, nie zapominając o racjonalnym i mądrym ich wykorzystaniu
  • Biblioteka – miejsce na czasie – łączy w spójną całość osiągnięcia myśli ludzkiej z przeszłości z myślą współczesną

To przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych. “Biblioteka – miejsce na czasie” nie ogranicza się do tradycyjnych książek – promuje różnorodność czytania, włączając w to: audiobooki, e-booki, gry edukacyjne, platformy edukacyjne online oraz inne niestandardowe formy. Jest miejscem, gdzie ludzie mogą korzystać z interaktywnych aplikacji, wirtualnej rzeczywistości czy projektów edukacyjnych opartych na sztucznej inteligencji. “Biblioteka – miejsce na czasie” podkreśla konieczność ciągłej adaptacji do zmieniających się potrzeb społeczeństwa, uwzględnia nowe trendy, ale także eksperymentuje z innowacyjnymi formami przekazu wiedzy i kultury. “Biblioteka – miejsce na czasie” to przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów i wspólnoty.

W naszej szkole zostały z tej okazji zorganizowane warsztaty dla klas I – III , uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci czytelniczej oraz zostały przeprowadzone konkursy dla wszystkich uczniów naszej  placówki.

 Wśród nagrodzonych znaleźli się:  Krasińska Kornelia, Kozioł Mikołaj, Wąsowska Amelia, Chudyka Nadia,  Chudyka  Kacper,  Capiga Blanka i Jasińska Wiktoria.

Wyróżniono zaś prace wykonane przez: Dywońskiego Aleksandra, Bogdał Amelię, Kozłowskiego Adama, Myślińską Matyldę, Zając Emila, Zając Tymoteusza, Łobodzińskiego Emila, Ibka Mikołaja, Miśtę Jakuba i Bzdziona Michała.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki