Lista wiadomości
Dołączyliśmy do bazy inicjatyw Roku Edukacji Ekonomicznej

Dołączyliśmy do bazy inicjatyw Roku Edukacji Ekonomicznej

WiadomościSKO Warszawa 21.02.2024

Dołączyliśmy do inicjatyw Roku Edukacji Ekonomicznej (REE), co dla naszego programu edukacyjnego stanowi kolejny krok w szerzeniu wiedzy finansowej wśród młodego pokolenia.

REE to akcja sześciu organizacji pozarządowych: Warszawskiego Instytutu Bankowości, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Związku Harcerstwa Polskiego, Fundacji GPW, Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Czepczyński Family Foundation. Wspólnie postanowiły podjąć się wyzwania poprawy edukacji ekonomicznej i finansowej w Polsce. Inicjatywa Roku Edukacji Ekonomicznej została uchwalona przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej 7 września 2023 r.

Mamy wspólne cele

Celem Roku Edukacji Ekonomicznej jest wspieranie procesu wdrażania do szkół nowego przedmiotu – Biznes i zarządzanie oraz realizowanie Krajowej Strategii Edukacji Finansowej. Naszym celem z kolei od zawsze było wspieranie szkół w edukacji z zakresu finansów i przedsiębiorczości. Nie zdziwcie się, gdy zobaczycie na naszych grafikach logo REE. To dowód, że mamy wspólne cele i dążymy do tego samego – podniesienia świadomości finansowej uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Jeden drogowskaz

Rok Edukacji Ekonomicznej to szansa na budowanie właściwych postaw wśród społeczeństwa. Hasło "Ekonomia – rozumieć, by świadomie decydować" przyświeca wszystkim inicjatywom zarejestrowanym w bazie, a jest ich wiele. Organizatorzy każdego z projektów chcą, aby jego działania przyczyniły się do rozwoju myślenia ekonomicznego i umiejętności świadomego podejmowania decyzji finansowych.

Więcej informacji na temat Roku Edukacji Ekonomicznej znajdziecie na stronie: https://ree2024.pl

Pozostałe wpisy z tej kategorii