Lista szkół
Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Św. Stanisława Kostki w Trzebosi

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Stanisława Kostki w Trzebosi

Kontakt

ul. Podlas 29
Sokołów Młp. 36-050

O naszej szkole

Hej, to my - uczniowie trzeboskiej Dwójki. Mieszkamy i uczymy się w pięknej, otoczonej lasami okolicy. Wszyscy doskonale się znamy i wspólnie podejmujemy się realizacji wielu zadań. SKO prężnie działa u nas już od kilkunastu lat. Natomiast od dziś o naszych przedsięwzięciach zaczynamy "opowiadać światu".

BlogowiSKO szkoły

Wycieczka z SKO w tle

29.03.2024
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi powitali dziś wiosnę w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Odwiedzili Domek Myśliwski Gniazdo Sokoła w Lipnicy. Tradycyjnie już podczas wyjazdu nie zabrakło motywu SKO.
Więcej Wycieczka z SKO w tle

Kto oszczędza ten ma!

29.03.2024
Niezmiernie miło nam jest przedstawić wyjątkowy edukacyjny projekt, który realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi.
Więcej Kto oszczędza ten ma!

Trzeci wywiad z sercem na dłoni

29.03.2024
Walentynkowa rozmowa... Dziś prezentujemy kolejny wywiad ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w ramach konkursu "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w ramach Programu TalentowiSKO.
Więcej Trzeci wywiad z sercem na dłoni

Dzień Żaby z SKO

26.03.2024
Czy tylko my wszędzie widzimy SKO? W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi 20 marca obchodzono Światowy Dzień Żaby. Tego dnia na szkolnych korytarzach zdecydowanie królował zielony kolor.
Więcej Dzień Żaby z SKO

Ostatnia rozmowa Ten wywiad spodoba się Wam bankowo

20.03.2024
Zakończyliśmy serię wywiadów w ramach udziału uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w ramach Programu TalentowiSKO. Na każdą rozmowę, których uczniowie przeprowadzili pięć, mieliśmy minutę. Ostatni wywiad jest nie lada gratką dla naszych uczniów, a także sympatyków SKO... Musicie go przeczytać. Na bank Was zainteresuje.
Więcej Ostatnia rozmowa Ten wywiad spodoba się Wam bankowo

Kolejny wywiad i kolejny wyjątkowy rozmówca

19.03.2024
Tym razem w studiu Szkolnej Kasy Oszczędności Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mieliśmy olbrzymią przyjemność gościć wyjątkową rozmówczynię. Na pytania Agaty Biernat, uczennicy klasy VIII odpowiadała Bożena Chorzępa, pani dyrektor szkoły i nauczycielka matematyki. Nie możecie przeoczyć tego wywiadu. Pamiętajcie, że ogranicza nas czas. Mamy tylko minutę.
Więcej Kolejny wywiad i kolejny wyjątkowy rozmówca

Oszczędzanie z SKO

13.03.2024
Jesteście ciekawi jak uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi idzie oszczędzanie? Po dzisiejszej wpłacie w wysokości 5 500 zł na koncie mamy 26 600 zł i 73 gr!!!
Więcej Oszczędzanie z SKO

Wazony z odzysku

11.03.2024
Dziś prezentujemy piąty i ostatni już w tym roku szkolnym pomysł na recykling ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi. Listę produktów zamykają uczniowie z klasy IV, którzy na godzinie wychowawczej pod opieką pani Agnieszki Sondej wykonali piękne wazony. Do ich stworzenia wykorzystali słoiki po przetworach i różnego rodzaju tasiemki. To była wyjątkowa lekcja dotycząca segregowania odpadów i nadania im drugiego życia. Zapraszamy do czerpania inspiracji.
Więcej Wazony z odzysku

O oszczędzaniu z sercem na dłoni

26.02.2024
Walentynkowy wywiad Rozpoczynamy serię wywiadów w ramach udziału uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w ramach Programu TalentowiSKO. Przed nami 5 wywiadów. Na każdą rozmowę mamy minutę.
Więcej O oszczędzaniu z sercem na dłoni

Rolka w roli głównej

26.02.2024
Recykling - jesteśmy w tym naprawdę dobrzy i udowodniliśmy to po raz kolejny. Tym razem uczniowie z klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi zajęli się rolkami po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych. Na lekcjach plastyki pod opieką pani Katarzyny Niemiec powstały istne dzieła sztuki. Podczas zajęć IV klasa wykonała piękne zwierzątka, którymi ozdobiła salę. Uczniowie z klasy V zbudowali zaś oryginalne zamki, domy i inne wyjątkowe budowle. Czy ktoś tu myśli o zostaniu architektem?
Więcej Rolka w roli głównej

Pastuszkowe kolędowanie w banku

13.02.2024
W Banku Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim 12 stycznia miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia odbyła się kolęda w wykonaniu kolędników ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi.
Więcej Pastuszkowe kolędowanie w banku

Żyd i Dziad w banku

13.02.2024
Takiej wpłaty na książeczkę SKO jeszcze nie było. A dokonali jej nasi uczniowie - Żyd z Dziadem. Wszystko odbyło się 12 stycznia podczas kolędowania w Banku Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim. Ogólnopolski sukces Niezmiernie miło nam poinformować, że Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w 27. Ogólnopolskim Spotkaniu Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych Pastuszkowe Kolędowanie w Podegrodziu w styczniu zdobyli wyróżnienie.
Więcej Żyd i Dziad w banku

Walentynkowe studio SKO

12.02.2024
Przed nami cykl wywiadów o oszczędzaniu. Studio już gotowe. Wyjątkowe. Walentynkowe. To właśnie jutro będziemy świętować ten dzień i przy okazji nasi uczniowie porozmawiają z dorosłymi o tym jak oszczędzać. Nie możecie tego przegapić.
Więcej Walentynkowe studio SKO

Forsa w kieszeni

12.02.2024
Zarabianie - oszczędzanie - pomnażanie - wydawanie i DAWANIE INNYM W ramach prowadzenia Szkolnej Kasy Oszczędności prezentujemy publikacje dotyczące oszczędzania i bankowości. Dziś dla sympatyków SKO Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mamy przystępną i napisaną z humorem książkę, która pomoże młodym czytelnikom nabrać pewności siebie i wykształcić pozytywne nastawienie do pieniędzy. Biblioteczka SKO "Forsa. Jak ją zarabiać, oszczędzać, wydawać, pomnażać i dawać innym" autorstwa Rashmi Sirdeshpande to publikacja, z którą powinien zapoznać się każdy SKO-wicz. Chcielibyście założyć kiedyś BIZNES? Mądrze robić ZAKUPY? Myślicie o OSZCZĘDZANIU? A może chcecie WYDAĆ większą kwotę na coś fajnego? Tak czy owak przyda się wam FORSA w kieszeni!
Więcej Forsa w kieszeni

Metal na medal

12.02.2024
Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym". Drugie życie To już wiecie, że w ramach konkursowych zmagań prezentujemy nasze koncepcje na nadanie przedmiotom drugiego życia. Tym razem uczniowie z klasy V na lekcji techniki pod opieką pani Magdaleny Ożóg wykonali prace z metalu według własnych pomysłów. Były to oryginalne postacie, sowy, drzewka zrobione z materiałów z recyklingu np. z wieczek do słoików, drutów czy śrub. Istne dzieła sztuki, które zasługują na medal. Laboratoria Przyszłości W trakcie tworzenia prac piatący korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości - stołu warsztatowego, pistoletu do kleju na gorąco i narzędzi do obróbki metalu.
Więcej Metal na medal

Na tropie skarpetek

08.11.2023
Któż nie zna sytuacji, gdy wyciągamy odzież z pralki i znowu brakuje nam jednej skarpetki od pary? Być może istnieje jakiś potwór skarpetkowy lub równoległy świat, w którym znikają w tajemniczy sposób brakujące elementy garderoby. Tylko co zrobić ze skarpetką, która została w domu? Na to pytanie znają odpowiedź nasi SKO-wicze. Skarpetkowy recykling to kolejny pomysł na nadanie przedmiotom drugiego życia. Tym razem uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi na lekcji plastyki pod opieką pani Moniki Nizioł wykonali przepiękne przytulanki, pacynki i maskotki z niepotrzebnych skarpetek.
Więcej Na tropie skarpetek

Hasło SKO

08.11.2023
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs SKO "Hasło Szkolnej Kasy Oszczędności". Komisja konkursowa po burzliwych naradach wybrała dwa hasła.
Więcej Hasło SKO

Matematyka w szkole z SKO

06.11.2023
Uczniowie z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi realizują projekt "Matematyka w szkole". Matematyczne umiejętności z pewnością zaprocentują w przyszłości.
Więcej Matematyka w szkole z SKO

Kolejne publikacje o oszczędzaniu i bankowości

06.11.2023
Dziś, ramach Szkolnej Kasy Oszczędności prezentujemy kolejne publikacje dotyczące oszczędzania i bankowości. Sympatykom SKO Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi polecamy dwie książki.
Więcej Kolejne publikacje o oszczędzaniu i bankowości

Pachnące nowością

06.11.2023
W ramach Szkolnej Kasy Oszczędności co jakiś czas prezentujemy publikacje dotyczące oszczędzania i bankowości. Dziś dla sympatyków SKO Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mamy nie lada gratkę - książki pachnące jeszcze świeżą farbą drukarską.
Więcej Pachnące nowością

Lekcje o bankowości za nami

26.10.2023
Uczniowie z klasy VI, VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi uczestniczyli w lekcjach dotyczących bankowości. Co to jest bank? Ile trzeba mieć lat, by założyć konto w banku? Czym jest bank spółdzielczy i kto jest jego właścicielem? Na te wszystkie pytania nasi SKO-wicze znaleźli odpowiedź w wyjątkowej prezentacji przygotowanej w ramach TalentowiSKO - Programu edukacyjnego Banków Spółdzielczych z Grupy BPS.
Więcej Lekcje o bankowości za nami

Recyklingowy zawrót głowy

20.10.2023
Rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs SKO "Skarbonki z recyklingu". Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi wykazali się wyjątkową pomysłowością i wykonali wiele oryginalnych prac. Do ich stworzenia wykorzystali materiały z recyklingu. Na szkolnym korytarzu rozgościły się piękne skarbonki: świnka, koszyczek, samolot, gąsienica, pajac, sejf, bukiet kwiatów czy chatka. To tylko niektóre pomysły naszych SKO-wiczów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Zachęcamy do wykorzystania swoich prac. Mamy nadzieję, że będzie to motywacja do systematycznego oszczędzania.
Więcej Recyklingowy zawrót głowy

Skarbonki w banku

19.10.2023
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki zakończył się Szkolny Konkurs SKO "Skarbonka z recyklingu". Nasi uczniowie nie zawiedli nas także i tym razem. Przygotowali wyjątkowe prace.
Więcej Skarbonki w banku

Hasło promujące SKO

05.10.2023
Przed uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi kolejny konkurs.
Więcej Hasło promujące SKO

Biblioteczka SKO

04.10.2023
Do naszej biblioteczki SKO Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi trafia kolejna publikacja. Co to jest cena? Co to są pieniądze? Praca - co to takiego? Jaki można mieć zawód? Obowiązki domowe - co to takiego? Kto to jest wolontariusz? Co to znaczy, że ktoś jest biedny? Co to takiego reklama? Budżet domowy - co to takiego? Co to takiego pożyczka? Gdzie i jak oszczędza się pieniądze?
Więcej Biblioteczka SKO

Wszystkie ręce na pokład

27.09.2023
Za nami uzupełnienie dokumentacji i wysłanie zgłoszenia naszej szkoły do patronującego nam banku... Tak, bierzemy udział w XI edycji Programu TalentowiSKO. To już pewne.
Więcej Wszystkie ręce na pokład

Ekologiczne skarbonki SKO

26.09.2023
XI edycję Programu TalentowiSKO Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi rozpoczyna Szkolnym Konkursem SKO "Skarbonka z recyklingu". Na prace czekamy do trzeciego października.
Więcej Ekologiczne skarbonki SKO

I miejsce dla SP nr 2 w Trzebosi

20.06.2023
Dziś jesteśmy w Warszawie. Za nami uroczyste ogłoszenie wyników etapu krajowego konkursu Programu TalentowiSKO. Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi zajęła I miejsce w regionie! Przed nami zwiedzanie stolicy. Serdecznie pozdrawiamy. Pierwsze miejsce dla SP nr 2 w Trzebosi.
Więcej I miejsce dla SP nr 2 w Trzebosi

Piszą o nas

13.06.2023
Dziś Szkołę Podstawową nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi odwiedzili wyjątkowi gości. Przyjechali do nas Grzegorz Mazgaj, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Sokołowie Małopolskim i Anna Soszyńska, pracownik banku.
Więcej Piszą o nas

Wycieczka do Lublina i Chełma z SKO w tle

13.06.2023
Kolejna wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi za nami. Tym razem nasi podopieczni wybrali się do Lublina i Chełma. Podczas takich wypraw tradycyjnie już nie mogło zabraknąć plecaków, których sponsorem był nasz bank - Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim.
Więcej Wycieczka do Lublina i Chełma z SKO w tle

Pierwsze miejsce dla SP nr 2 w Trzebosi

03.06.2023
Za nami X edycja konkursu Programu TalentowiSKO. Zostali wyłonieni zwycięzcy regionalnego etapu... I tak! Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w potyczkach zajęła I miejsce w regionie.
Więcej Pierwsze miejsce dla SP nr 2 w Trzebosi

Wycieczka do Sandomierza z SKO w tle

03.06.2023
29 maja uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Sandomierza. Dzień ten obfitował w moc atrakcji i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Warto podkreślić to, że niektórzy z nich na wyprawę zabrali niepowtarzalne plecaki, które były nagrodami w konkursach organizowanych w ramach SKO.
Więcej Wycieczka do Sandomierza z SKO w tle

Zagraniczne monety

18.04.2023
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w ramach SKO została zorganizowana kolejna wystawa. Tym razem uczniowie mieli okazję zobaczyć zagraniczne monety. Na szkolnym korytarzu pojawiły się pieniądze, między innymi z: Francji, Belgii, Portugalii, Włoch czy Hiszpanii.
Więcej Zagraniczne monety

Pierwszy dzień wiosny i trzeci wywiad

31.03.2023
Zmagania Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w ramach Programu TalentowiSKO kończymy serią wywiadów o oszczędzaniu pieniędzy. Przypominamy, że ogranicza nas czas. Na każdą rozmowę mamy minutę. Zapraszamy do lektury trzeciego wywiadu, który został przeprowadzony w pierwszy dzień wiosny.
Więcej Pierwszy dzień wiosny i trzeci wywiad

Pierwszy dzień wiosny i drugi wywiad

27.03.2023
Zmagania Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w ramach Programu TalentowiSKO kończymy serią wywiadów o oszczędzaniu pieniędzy. Przypominamy, że ogranicza nas czas. Na każdą rozmowę mamy minutę. Zapraszamy do lektury drugiego wywiadu, który został przeprowadzony w pierwszy dzień wiosny. :)
Więcej Pierwszy dzień wiosny i drugi wywiad

Dzień matematyki

27.03.2023
W szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi dokładnie wiemy, że umiejętności matematyczne są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Przydają się nie tylko w ramach SKO, ale również na co dzień, np. podczas zakupów. W placówce obchodziliśmy święto Królowej Nauk – Dzień Matematyki. 15 marca 2023 r. uczniowie klas IV-VI na kilku lekcjach rozegrali turniej wiedzy i umiejętności matematycznych wykonując ciekawe zadania z zakresu obliczeń arytmetycznych i zdobywając w odpowiedniej kolejności stacje zadaniowe.
Więcej Dzień matematyki

Pierwszy wywiad w pierwszy dzień wiosny

24.03.2023
Zmagania Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w ramach Programu TalentowiSKO kończymy serią wywiadów. Przypominamy, że ogranicza nas czas. Na każdą rozmowę mamy minutę. Zapraszamy do lektury pierwszego wywiadu, który został przeprowadzony w pierwszy dzień wiosny.
Więcej Pierwszy wywiad w pierwszy dzień wiosny

Piszą o nas

24.03.2023
Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim napisał o naszej wycieczce do ich placówki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z niezwykłej lekcji bankowości z perspektywy pracowników banku.
Więcej Piszą o nas

Niezwykła wpłata na książeczkę SKO

24.03.2023
23 marca, podczas wycieczki do Banku Spółdzielczego w Sokołowie Małopolskim, w wyjątkowy sposób zostały wpłacone pieniądze uczniów na książeczkę SKO. Otóż uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki mieli okazję być po "drugiej stronie okienka" i pomóc w przyjmowaniu wpłaty.
Więcej Niezwykła wpłata na książeczkę SKO

Wycieczka do banku

24.03.2023
23 marca SKO-wicze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mieli przyjemność gościć w Banku Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim. Uczniowie podczas lekcji bankowości zapoznali się z zabezpieczeniami banknotów i nauczyli się rozpoznawać ich autentyczność. Podczas wizyty w placówce nie zabrakło również czasu na wspólne liczenie, sortowanie gotówki i odpowiedzi na pytania naszych dociekliwych uczniów. Tego dnia nasi podopieczni mieli również okazję zobaczyć jak wygląda wpłata ich pieniędzy na konto SKO. Z całego serca dziękujemy za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie i poświęcony czas. Wizyta w banku dla SKO-wiczów była wyjątkowym przeżyciem z pewnością na długo zapadnie w ich pamięci. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Więcej Wycieczka do banku

Zadanie wagi ciężkiej

22.03.2023
W życiu każdego człowieka nadchodzi moment liczenia pieniędzy, ale zastanawialiście się kiedyś czy przychodzi czas na ich ważenie? Otóż w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi taka chwila miała miejsce. Oliwia i Lena z klasy VI zważyły dziś wszystkie groszówki przyniesione na Szkolny Konkurs SKO "Grosz do grosza".
Więcej Zadanie wagi ciężkiej

W studiu SKO gościmy

21.03.2023
W studiu SKO gościmy... Przed uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi szczególne wyzwanie. SKO-wicze przeprowadzą serię wywiadów z dorosłymi na temat szeroko rozumianego oszczędzania pieniędzy. Zdradzimy, że sposoby na podreperowanie domowych budżetów poznamy dzięki uczniom z klasy VIII.
Więcej W studiu SKO gościmy

Wycieczka z SKO w tle

21.03.2023
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi 20 marca wybrali się na wyjątkową wycieczkę. Najpierw w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni obejrzeli film Clifford. Wielki czerwony pies, następnie odwiedzili zespół pałacowy w Julinie, w którym znajduje się przepiękny Pałacyk Myśliwski Potockich. Nie lada atrakcją okazało się również ognisko i wspólne grillowanie. To był dzień pełen wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Więcej Wycieczka z SKO w tle

Złoto, pierwsze miejsce i wycieczka SKO

19.03.2023
Ostatnio społeczność szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi zaaferowana była Szkolnym Konkursem SKO "Grosz do grosza", który połączony został z ogólnopolską akcją Góra Grosza.
Więcej Złoto, pierwsze miejsce i wycieczka SKO

Grosz do grosza

18.03.2023
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi zakończył się Szkolny Konkurs SKO "Grosz do grosza", który połączony został z ogólnopolską akcją Góra Grosza. Przez pięć miesięcy uczniowie do skarbonek w stylu eko zbierali jednogroszówki, dwugroszówki i pięciogroszówki. Wszystkie klasy uzbierały naprawdę pokaźne góry grosza, które w tym roku szkolnym liczone były w wyjątkowy sposób... Otóż na szkolnym korytarzu pojawiła się maszyna do liczenia monet, która segregowała monety i podawała ich wartość!
Więcej Grosz do grosza

Początek przygody z numizmatyką

18.03.2023
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w ramach Szkolnej Kasy Oszczędności prowadzonych jest wiele przedsięwzięć. Cieszymy się, że konkursy, gazetki i wystawy pieniędzy są inspiracją dla naszych uczniów do podejmowania własnych aktywności i dzielenia się nimi ze społecznością i sympatykami SKO. To dopiero początek Jedna z naszych uczennic zrobiła i podzieliła się zdjęciami swojej prywatnej kolekcji monet. Znajdziemy z niej, między innymi okolicznościowe dwuzłotówki czy pieniądze z zagranicy. SKO-wiczka zaznacza, że to dopiero początek jej przygody z numizmatyką.
Więcej Początek przygody z numizmatyką

35 tysięcy złotych w gotówce

17.03.2023
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mieli okazję zobaczyć jak wyglądają brykiety z pieniędzy. Na szkolnym korytarzu została zorganizowana mała wystawa. Pojawił się na niej brykiet, który był efektem profesjonalnego zniszczenia banknotów o łącznej wartości 10 tysięcy złotych i "kostka", która została stworzona z 25 tysięcy złotych.
Więcej 35 tysięcy złotych w gotówce

Skarbonki SKO-wiczów w banku

17.03.2023
Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim przygotował wyjątkową wystawę. W sali obsługi Klienta można było obejrzeć skarbonki przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi na Szkolny Konkurs SKO "Skarbonki z recyklingu".
Więcej Skarbonki SKO-wiczów w banku

Imlpant płatniczy

17.03.2023
Na świecie już 600 osób w swoich dłoniach ma wszczepione implanty płatnicze. Czy odważylibyście się wszczepić sobie taki implant?
Więcej Imlpant płatniczy

A Ty jak oszczędzasz?

10.02.2023
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi obok wystawy skarbonek z recyklingu uczniowie sami stworzyli gazetkę. Na naklejkach, które placówka otrzymała od TalentowiSKO, SKO-wicze napisali własne pomysły na oszczędzanie. Tak powstał wyjątkowy bank pomysłów. Zajrzyjcie do niego i poszukajcie inspiracji. Oszczędzamy przez: - segregowanie odpadów, - oszczędzanie papieru poprzez drukowanie z obu stron, - kupowanie tylko potrzebnych rzeczy, - odkładanie niewielkich kwot do skarbonki, - używanie szklanej butelki zamiast wielu plastikowych, - niewyrzucanie jedzenia, - sianie zboża na własny chleb, - dbanie o ubrania, przybory szkolne i inne rzeczy, - korzystanie podczas zakupów z torby wielokrotnego użytku, - wpłacanie na SKO, - wyłączanie światła wtedy, gdy nie jest potrzebne, - zakręcanie wody podczas mycia zębów, - wybieranie krótkiego prysznica zamiast wanny pełnej wody, - włączanie pralki i zmywarki wtedy, gdy jest cała zapełniona.
Więcej A Ty jak oszczędzasz?

Skarbonki z recyklingu

09.02.2023
Został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs SKO "Skarbonka z recyklingu". Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi wykazali się niebywałą pomysłowością i wykonali wiele wyjątkowych prac z materiałów recyklingowych. W szkole pojawiły się piękne skarbonki: roboty, świnki, kotek, zamek, jeż, rybka, a nawet wóz bojowy czy ananas. To tylko niektóre pomysły. Wyniki: I kategoria wiekowa Nagroda SKO Wiktoria Dul Dominik Szuberla Gabriel Sroczyk i Bartłomiej Sroczyk (klasa II) II kategoria wiekowa I miejsce Martyna Burda - klasa I Magdalena Burda - klasa IV II miejsce Klaudia Kuca - klasa IV Filip Kondziołka - klasa IV III miejsce Kacper Dul - klasa I Paweł Kudła - klasa II Szymon Cisło - klasa III Zuzanna Tęcza - klasa II Wyróżnienia Iga Jagusztyn - klasa I Mikołaj Kłoś - klasa II Maja Kłoś - klasa II III kategoria wiekowa I miejsce Wiktor Kudła - klasa VII II miejsce Emilia Kłoś - klasa VIII III miejsce Martyna Szuberla - klasa V
Więcej Skarbonki z recyklingu

Recykling - zrobisz to sam

09.02.2023
Wszystkim SKO-wiczom, a także sympatykom SKO Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi polecamy publikację „Recykling”. Autorzy: Joanna Tołłoczko, Piotr Syndoman i Mirosława Kwiecińska w książce zawarli proste projekty atrakcyjnych przedmiotów do samodzielnego wykonania przez dzieci z materiałów recyklingowych. Uświadamiają, że z niepotrzebnych z pozoru odpadów można stworzyć fantastyczne zabawki, rzeczy użytkowe czy małe dzieła sztuki. Twórcy inspirują do innego spojrzenia na tzw. śmieci: rolki po papierze toaletowym, kartony i pudełka, makulaturę, plastikowe butelki, wytłoczki po jajkach czy korki od butelek.
Więcej Recykling - zrobisz to sam

Oszczędzamy z SKO

04.02.2023
Na naszym profilu w mediach społecznościowych zostało zmienione zdjęcie w tle. Warto podkreślić fakt, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi oszczędzają w Banku Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim.
Więcej Oszczędzamy z SKO

Niespodzianki od TalentowiSKO

04.02.2023
Jeszcze podczas ferii Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim przekazał naszej szkole gadżety od TalentowiSKO. Już niebawem trafią one do SKO-wiczów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława w Trzebosi.
Więcej Niespodzianki od TalentowiSKO

Recyklingowy zawrót głowy

04.02.2023
Do swojej konkursowej listy pomysłów na recykling uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi dołączają kolejną i ostatnią już propozycję w tym roku szkolnym. Tym razem jest to wyjątkowa pozycja, gdyż w sposób szczególny związana z SKO. Chodzi o wyjątkowe skarbonki przygotowane przez uczniów na szkolny konkurs "Skarbonka z recyklingu", którego wyniki poznamy w przyszłym tygodniu.
Więcej Recyklingowy zawrót głowy

Skarbonka z recyklingu

23.01.2023
Przypominamy o naszym konkursie, który możemy traktować jako jedną z wizytówek działalności Szkolnej Kasy Oszczędności w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi. Mamy oczywiście na myśli Szkolny Konkurs SKO "Skarbonka z recyklingu", który w każdej edycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Do końca stycznia
Więcej Skarbonka z recyklingu

Pomysł na wytłoczki

21.01.2023
Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym". W ramach konkursowych zmagań prezentujemy nasze pomysły na nadanie przedmiotom drugiego życia. Tym razem nasi uczniowie z klasy IV w recyklingu postawili na wytłoczki po jajkach. Przygotowali z nich wyjątkowe, przepiękne i nietuzinkowe gąsienice, które skradły nasze serca.
Więcej Pomysł na wytłoczki

Oszczędzamy z SKO

21.01.2023
Stary rok zakończyliśmy wpłatą 3 860 zł na konto SKO Szkoły Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi. Nasi uczniowie wiedzą, że systematyczne oszczędzanie, nawet najmniejszych kwot, pozwoli na zebranie całkiem pokaźnej sumy.
Więcej Oszczędzamy z SKO

Święty Stanisław Kostka na banknocie

21.01.2023
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny "Projekt banknotu z wizerunkiem św. Stanisława Kostki". Uczniowie przygotowali wyjątkowe prace, na których pojawił się wizerunek patrona naszej szkoły. Zwycięzcom gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w kolejnym przedsięwzięciu realizowanym w ramach SKO. Współpracujemy z Bankiem Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim.
Więcej Święty Stanisław Kostka na banknocie

To będzie góra grosza...

21.01.2023
Nasze zmagania w dziesiątej edycji Programu TalentowiSKO Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi rozpoczęła Szkolnym Konkursem "Grosz do grosza", który połączony został z ogólnopolską akcją Góra Grosza. Przypominamy, że zbiórka w ramach konkursu SKO "Grosz do grosza" trwa do końca lutego. Szczegóły w linku: https://www.facebook.com/photo?fbid=180609344478041&set=a.175712478301061
Więcej To będzie góra grosza...

Choinki z recyklingu

21.01.2023
Uczniowie IV klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi przygotowali niezwykłe choinki z recyklingu. Do ich stworzenia wykorzystali pozostałości z temperowania kredek. Piękne prace plastyczne wpisujemy na naszą listę pomysłów na nadanie przedmiotom drugiego życia.
Więcej Choinki z recyklingu

Bajka matematyczna z motywem SKO

27.12.2022
W Szkole Podstawowej nr 2 im św. Stanisława Kostki w Trzebosi organizowany był Szkolny Konkurs Polonistyczno-Matematyczny "Bajka matematyczna". Najciekawszą pracę, biorącą udział w zmaganiach o nagrodę SKO, przygotowała Wiktoria Cisło. Uczennica z klasy VIII w klasyczną bajkę o Czerwonym Kapturku wplotła kilka matematycznych zadań, a także w oryginalny sposób motyw SKO. Otóż Czerwony Kapturek zmierzając do babci odwiedził jeszcze szkołę i wpłacił pieniądze na książeczkę SKO.
Więcej Bajka matematyczna z motywem SKO

Wiewiórki na dwuzłotówce

27.12.2022
Znamy wyniki konkursu inspirowanego listopadową wystawą okolicznościowych dwuzłotówek z lat 1995 - 2012, która została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi. Nagrodę SKO w Klasowym Konkursie Plastycznym "Projekt okolicznościowej monety dwuzłotowej" otrzymuje Maja Jagusztyn. Uczennica klasy pierwszej zaprojektowała dwuzłotową monetę przedstawiającą wiewiórki w lesie. Z olbrzymią przyjemnością stworzylibyśmy prywatną kolekcję, w której pieniądz ten znalazłaby swoje miejsce.
Więcej Wiewiórki na dwuzłotówce

Stołówka dla skrzydlatych przyjaciół

27.12.2022
Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym". Nadanie drugiego życia
Więcej Stołówka dla skrzydlatych przyjaciół

Karta płatnicza naszego SKO-wicza

14.12.2022
Uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi wykonali wyjątkowe projekty w ramach Klasowego Konkursu SKO "Projekt karty płatniczej". Komisja konkursowa po obejrzeniu wszystkich prac postanowiła przyznać Nagrodę SKO Bartłomiejowi Decowi.
Więcej Karta płatnicza naszego SKO-wicza

Rodem z PRL-u

14.12.2022
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w ramach SKO realizowanych jest wiele przedsięwzięć. Tym razem dla naszych podopiecznych mamy nie lada gratkę. W szkole została zorganizowana wystawa polskich monet obiegowych z okresu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Pieniądze pochodzą z lat 1949 - 1990.
Więcej Rodem z PRL-u

Okolicznościowa "piątka"

13.12.2022
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi prezentowana była kolekcja okolicznościowych dwuzłotówek z lat 1995 - 2012. Wystawa monet stała się inspiracją dla kilku uczniów do zaprezentowania w szkole prywatnych kolekcji pieniędzy.
Więcej Okolicznościowa "piątka"

Mikołajki z SKO

06.12.2022
6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi za sprawą Świętego Mikołaja zaroiło się od prezentów. Na naszych uczniów czekał również kosz słodkości, które przekazał Święty Mikołaj na rzecz SKO.
Więcej Mikołajki z SKO

Choinki w stylu eko

05.12.2022
Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym". W ramach działalności SKO w placówce realizowanych jest wiele przedsięwzięć popularyzujących oszczędzanie.
Więcej Choinki w stylu eko

Pieniądze w obiektywie

02.12.2022
Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi wzięci pod lupę, a raczej przed obiektyw kolekcję monet PRL. Podczas zajęć powstały wyjątkowe zdjęcia makro, na których widać nawet najmniejszy detal zamieszczony na pieniądzach.
Więcej Pieniądze w obiektywie

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

01.12.2022
30 listopada uczniowie z klasy "0" i z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi pojechali na wyjątkową wycieczkę - odwiedzili Wioskę Appaloosa, a w niej spotkali Świętego Mikołaja!
Więcej Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Prywatna kolekcja monet

01.12.2022
Dopiero co w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi zakończyła się tygodniowa wystawa, na której prezentowana była kolekcja okolicznościowych dwuzłotówek z lat 1995 - 2012, to w placówce już pojawiły się kolejne monety.
Więcej Prywatna kolekcja monet

Bajka matematyczna z motywem SKO

23.11.2022
Dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mamy nie lada gratkę. Tym razem zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie - BAJKA MATEMATYCZNA.
Więcej Bajka matematyczna z motywem SKO

Konkurs polonistyczno-matematyczny

23.11.2022
To już pewne. Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi również w tym roku szkolnym weźmie udział w konkursie “Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym". Dla naszych uczniów mamy ogrom nowości związanych z SKO.
Więcej Konkurs polonistyczno-matematyczny

Sałata, mamona i środki płatnicze

23.11.2022
W ramach SKO nasza szkoła prowadzi profil na Facebooku - SP nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi - Program Talentowisko. Zamieszczane są tam posty, pod którymi nie brakuje wyjątkowych komentarzy od nauczycieli, rodziców czy uczniów. Tym razem poprosiliśmy o podanie synonimów do słowa... Sami sprawdźcie o co dokładnie pytaliśmy.
Więcej Sałata, mamona i środki płatnicze

Matematyczne święto

23.11.2022
7 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebosi obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień przepełniony liczbami, matematycznymi zadaniami i oczywiście weryfikacją znajomości tabliczki mnożenia.
Więcej Matematyczne święto

Tajemnica bankomatu odkryta

23.11.2022
W tym roku szkolnym, w ramach działalności SKO, polecamy kolejne publikacje dotyczące oszczędzania i finansów. Pierwsza z nich to "Tajemnica bankomatu" z serii "Kudłaty i Grosik" Arkadiusza Błażycy, która ma za zadanie wprowadzić dzieci w świat finansów i ułatwić rodzicom rozmowy o nich.
Więcej Tajemnica bankomatu odkryta

Grosz do grosza

23.11.2022
Nasze zmagania w dziesiątej edycji Programu TalentowiSKO rozpoczynamy szkolnym konkursem "Grosz do grosza", który połączony jest z ogólnopolską akcją Góra Grosza.
Więcej Grosz do grosza

Uwaga! Uwaga!

23.11.2022
Rozpoczął się konkurs dziesiątej edycji Programu TalentowiSKO!
Więcej Uwaga! Uwaga!

TalentowiSKO

23.11.2022
Wszystkie ręce na pokład! Zaczynamy nowy rok szkolny i bierzemy udział w Programie TalentowiSKO.
Więcej TalentowiSKO

O SKO na łamach Kuriera Sokołowskiego

02.11.2022
Jest nam niezmiernie miło poinformować o tym, że w Kurierze Sokołowskim, piśmie społeczno-kulturalnym gminy Sokołów Małopolski, ukazał się artykuł dotyczący sukcesu uczniów ze SP nr 2 w Trzebosi. Przypominamy, że nasza szkoła w Konkursie: „Oszczędzanie w SKO Procentuje w Banku Spółdzielczym” zdobyła I miejsce w swoim regionie. Uczniowie zmotywowani sukcesem z poprzedniego roku szkolnego po wakacjach ponownie zaczynają oszczędzanie z Bankiem Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim.
Więcej O SKO na łamach Kuriera Sokołowskiego

Grosz do grosza

04.03.2022
Jak mądrze zarabiać, wydawać i oszczędzać pieniądze? Jak korzystać z bankomatu? Po co brać paragon ze sklepu? Dlaczego płacimy podatki?
Więcej Grosz do grosza

Wymarzony start

17.10.2019
Przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów SP nr 2 w Trzebosi oraz do grona członków SKO
Więcej Wymarzony start

100/100

07.11.2018
100 kotylionów na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości
Więcej 100/100

My segregujemy, a Wy?

06.11.2018
Spotkanie z Panią Magdaleną Wróbel - Prezesem Zarządu Zakładu Komunalnego w Sokołowie Młp.
Więcej My segregujemy, a Wy?

Majowe święta

17.05.2017
Szkolne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Więcej Majowe święta

Oto oni

29.03.2017
Mistrzowie Oszczędzania w r. szk. 2016/2017
Więcej Oto oni

Ale cyrk

26.02.2017
Popisy żonglerki, akrobacji oraz sztuki iluzji na żywo w naszej szkole
Więcej Ale cyrk

Na progu wakacji

03.07.2016
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 i pożegnanie Szóstoklasistów
Więcej Na progu wakacji

Ci co skaczą i rzucają

19.06.2016
2. miejsce w gminie i 5. w powiecie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Trójboju Lekkoatletycznym chłopców
Więcej Ci co skaczą i rzucają

Sanok i ...

14.04.2016
"Królowa Śniegu" w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie
Więcej Sanok i ...

Brawo Oni!

14.03.2016
Laureaci konkursu "Co wiemy o Banku Spółdzielczym w Sokołowie Młp.?"
Więcej Brawo Oni!

Młodzi zdolni

14.03.2016
Uczestnicy konkursu plastycznego pt. "Projekt nowej książeczki SKO"
Więcej Młodzi zdolni

Dar serca

09.03.2016
Podarunki dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci
Więcej Dar serca

Dzieło uwieńczone podwójnym sukcesem!

18.02.2015
III miejsce "Kolędników z Dwójki" na 18. Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie" w Podegrodziu k. Nowego Sącza i pochwała dla Bartka za rolę Heroda
Więcej Dzieło uwieńczone podwójnym sukcesem!

Hej, kolęda, kolęda

10.02.2015
I miejsce "Kolędników z Dwójki" na konkursie międzygminnym w Sokołowie Młp. i nominacja na przegląd ogólnopolski do Podegrodzia
Więcej Hej, kolęda, kolęda

Kochamy Was!

10.02.2015
Takim hasłem powitaliśmy nasze Babcie i Dziadków w dniu Ich święta
Więcej Kochamy Was!

Wysokie loty i skromność Bartka - Niebieskiego Anioła

18.11.2014
W przedstawieniu mówił: "Nawet nie wiem, czy potrafię jeszcze latać" , a chwilę później otrzymał Specjalne Wyróżnienie Aktorskie w Rejonowych Eliminacjach Konkursu "Literatura i Dzieci. Czasem słońce, czasem deszcz" w Sokołowie Młp.
Więcej Wysokie loty i skromność Bartka - Niebieskiego Anioła

Trzeboś w obiektywie

09.04.2014
Wyróżnienie dla Wioli w XI edycji konkursu wojewódzkiego "Moja miejscowość i region są piękne" w kat. praca plastyczna
Więcej Trzeboś w obiektywie

Oczarowali Jury!

07.04.2014
6 nagród w gminnym konkursie plastycznym "Zaczarowany świat baśni i legend"
Więcej Oczarowali Jury!

Sukces "Kolędników z Dwójki"

06.02.2014
I miejsce w XIII Międzygminnych Prezentacjach Zespołów Kolędniczych i Widowisk Jasełkowych "Hej, kolęda, kolęda" w Sokołowie Młp.
Więcej Sukces "Kolędników z Dwójki"

Taka choinka tylko u nas

13.01.2014
Najpierw starannie dopracowana 2-godzinna część artystyczna w wykonaniu wszystkich uczniów, a dopiero potem szalona zabawa i wytworna konsumpcja.
Więcej Taka choinka tylko u nas

Brawo Kacper!

07.12.2013
Zdobycie tytułu laureata w VII edycji konkursu wojewódzkiego "Nam Henryk Sienkiewicz patronuje"
Więcej Brawo Kacper!