Lista szkół
Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Św. Stanisława Kostki w Trzebosi

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Stanisława Kostki w Trzebosi

Kontakt

ul. Podlas 29
Sokołów Młp. 36-050

O naszej szkole

Hej, to my - uczniowie trzeboskiej Dwójki. Mieszkamy i uczymy się w pięknej, otoczonej lasami okolicy. Wszyscy doskonale się znamy i wspólnie podejmujemy się realizacji wielu zadań. SKO prężnie działa u nas już od kilkunastu lat. Natomiast od dziś o naszych przedsięwzięciach zaczynamy "opowiadać światu".

BlogowiSKO szkoły

Skarbonka z recyklingu

23.01.2023
Przypominamy o naszym konkursie, który możemy traktować jako jedną z wizytówek działalności Szkolnej Kasy Oszczędności w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi. Mamy oczywiście na myśli Szkolny Konkurs SKO "Skarbonka z recyklingu", który w każdej edycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Do końca stycznia
Więcej Skarbonka z recyklingu

Pomysł na wytłoczki

21.01.2023
Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym". W ramach konkursowych zmagań prezentujemy nasze pomysły na nadanie przedmiotom drugiego życia. Tym razem nasi uczniowie z klasy IV w recyklingu postawili na wytłoczki po jajkach. Przygotowali z nich wyjątkowe, przepiękne i nietuzinkowe gąsienice, które skradły nasze serca.
Więcej Pomysł na wytłoczki

Oszczędzamy z SKO

21.01.2023
Stary rok zakończyliśmy wpłatą 3 860 zł na konto SKO Szkoły Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi. Nasi uczniowie wiedzą, że systematyczne oszczędzanie, nawet najmniejszych kwot, pozwoli na zebranie całkiem pokaźnej sumy.
Więcej Oszczędzamy z SKO

Święty Stanisław Kostka na banknocie

21.01.2023
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny "Projekt banknotu z wizerunkiem św. Stanisława Kostki". Uczniowie przygotowali wyjątkowe prace, na których pojawił się wizerunek patrona naszej szkoły. Zwycięzcom gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w kolejnym przedsięwzięciu realizowanym w ramach SKO. Współpracujemy z Bankiem Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim.
Więcej Święty Stanisław Kostka na banknocie

To będzie góra grosza...

21.01.2023
Nasze zmagania w dziesiątej edycji Programu TalentowiSKO Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi rozpoczęła Szkolnym Konkursem "Grosz do grosza", który połączony został z ogólnopolską akcją Góra Grosza. Przypominamy, że zbiórka w ramach konkursu SKO "Grosz do grosza" trwa do końca lutego. Szczegóły w linku: https://www.facebook.com/photo?fbid=180609344478041&set=a.175712478301061
Więcej To będzie góra grosza...

Choinki z recyklingu

21.01.2023
Uczniowie IV klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi przygotowali niezwykłe choinki z recyklingu. Do ich stworzenia wykorzystali pozostałości z temperowania kredek. Piękne prace plastyczne wpisujemy na naszą listę pomysłów na nadanie przedmiotom drugiego życia.
Więcej Choinki z recyklingu

Bajka matematyczna z motywem SKO

27.12.2022
W Szkole Podstawowej nr 2 im św. Stanisława Kostki w Trzebosi organizowany był Szkolny Konkurs Polonistyczno-Matematyczny "Bajka matematyczna". Najciekawszą pracę, biorącą udział w zmaganiach o nagrodę SKO, przygotowała Wiktoria Cisło. Uczennica z klasy VIII w klasyczną bajkę o Czerwonym Kapturku wplotła kilka matematycznych zadań, a także w oryginalny sposób motyw SKO. Otóż Czerwony Kapturek zmierzając do babci odwiedził jeszcze szkołę i wpłacił pieniądze na książeczkę SKO.
Więcej Bajka matematyczna z motywem SKO

Wiewiórki na dwuzłotówce

27.12.2022
Znamy wyniki konkursu inspirowanego listopadową wystawą okolicznościowych dwuzłotówek z lat 1995 - 2012, która została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi. Nagrodę SKO w Klasowym Konkursie Plastycznym "Projekt okolicznościowej monety dwuzłotowej" otrzymuje Maja Jagusztyn. Uczennica klasy pierwszej zaprojektowała dwuzłotową monetę przedstawiającą wiewiórki w lesie. Z olbrzymią przyjemnością stworzylibyśmy prywatną kolekcję, w której pieniądz ten znalazłaby swoje miejsce.
Więcej Wiewiórki na dwuzłotówce

Stołówka dla skrzydlatych przyjaciół

27.12.2022
Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym". Nadanie drugiego życia
Więcej Stołówka dla skrzydlatych przyjaciół

Karta płatnicza naszego SKO-wicza

14.12.2022
Uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi wykonali wyjątkowe projekty w ramach Klasowego Konkursu SKO "Projekt karty płatniczej". Komisja konkursowa po obejrzeniu wszystkich prac postanowiła przyznać Nagrodę SKO Bartłomiejowi Decowi.
Więcej Karta płatnicza naszego SKO-wicza

Rodem z PRL-u

14.12.2022
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi w ramach SKO realizowanych jest wiele przedsięwzięć. Tym razem dla naszych podopiecznych mamy nie lada gratkę. W szkole została zorganizowana wystawa polskich monet obiegowych z okresu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Pieniądze pochodzą z lat 1949 - 1990.
Więcej Rodem z PRL-u

Okolicznościowa "piątka"

13.12.2022
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi prezentowana była kolekcja okolicznościowych dwuzłotówek z lat 1995 - 2012. Wystawa monet stała się inspiracją dla kilku uczniów do zaprezentowania w szkole prywatnych kolekcji pieniędzy.
Więcej Okolicznościowa "piątka"

Mikołajki z SKO

06.12.2022
6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi za sprawą Świętego Mikołaja zaroiło się od prezentów. Na naszych uczniów czekał również kosz słodkości, które przekazał Święty Mikołaj na rzecz SKO.
Więcej Mikołajki z SKO

Choinki w stylu eko

05.12.2022
Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym". W ramach działalności SKO w placówce realizowanych jest wiele przedsięwzięć popularyzujących oszczędzanie.
Więcej Choinki w stylu eko

Pieniądze w obiektywie

02.12.2022
Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi wzięci pod lupę, a raczej przed obiektyw kolekcję monet PRL. Podczas zajęć powstały wyjątkowe zdjęcia makro, na których widać nawet najmniejszy detal zamieszczony na pieniądzach.
Więcej Pieniądze w obiektywie

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

01.12.2022
30 listopada uczniowie z klasy "0" i z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi pojechali na wyjątkową wycieczkę - odwiedzili Wioskę Appaloosa, a w niej spotkali Świętego Mikołaja!
Więcej Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Prywatna kolekcja monet

01.12.2022
Dopiero co w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi zakończyła się tygodniowa wystawa, na której prezentowana była kolekcja okolicznościowych dwuzłotówek z lat 1995 - 2012, to w placówce już pojawiły się kolejne monety.
Więcej Prywatna kolekcja monet

Bajka matematyczna z motywem SKO

23.11.2022
Dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi mamy nie lada gratkę. Tym razem zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie - BAJKA MATEMATYCZNA.
Więcej Bajka matematyczna z motywem SKO

Konkurs polonistyczno-matematyczny

23.11.2022
To już pewne. Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi również w tym roku szkolnym weźmie udział w konkursie “Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym". Dla naszych uczniów mamy ogrom nowości związanych z SKO.
Więcej Konkurs polonistyczno-matematyczny

Sałata, mamona i środki płatnicze

23.11.2022
W ramach SKO nasza szkoła prowadzi profil na Facebooku - SP nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi - Program Talentowisko. Zamieszczane są tam posty, pod którymi nie brakuje wyjątkowych komentarzy od nauczycieli, rodziców czy uczniów. Tym razem poprosiliśmy o podanie synonimów do słowa... Sami sprawdźcie o co dokładnie pytaliśmy.
Więcej Sałata, mamona i środki płatnicze

Matematyczne święto

23.11.2022
7 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebosi obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień przepełniony liczbami, matematycznymi zadaniami i oczywiście weryfikacją znajomości tabliczki mnożenia.
Więcej Matematyczne święto

Tajemnica bankomatu odkryta

23.11.2022
W tym roku szkolnym, w ramach działalności SKO, polecamy kolejne publikacje dotyczące oszczędzania i finansów. Pierwsza z nich to "Tajemnica bankomatu" z serii "Kudłaty i Grosik" Arkadiusza Błażycy, która ma za zadanie wprowadzić dzieci w świat finansów i ułatwić rodzicom rozmowy o nich.
Więcej Tajemnica bankomatu odkryta

Grosz do grosza

23.11.2022
Nasze zmagania w dziesiątej edycji Programu TalentowiSKO rozpoczynamy szkolnym konkursem "Grosz do grosza", który połączony jest z ogólnopolską akcją Góra Grosza.
Więcej Grosz do grosza

Uwaga! Uwaga!

23.11.2022
Rozpoczął się konkurs dziesiątej edycji Programu TalentowiSKO!
Więcej Uwaga! Uwaga!

TalentowiSKO

23.11.2022
Wszystkie ręce na pokład! Zaczynamy nowy rok szkolny i bierzemy udział w Programie TalentowiSKO.
Więcej TalentowiSKO

O SKO na łamach Kuriera Sokołowskiego

02.11.2022
Jest nam niezmiernie miło poinformować o tym, że w Kurierze Sokołowskim, piśmie społeczno-kulturalnym gminy Sokołów Małopolski, ukazał się artykuł dotyczący sukcesu uczniów ze SP nr 2 w Trzebosi. Przypominamy, że nasza szkoła w Konkursie: „Oszczędzanie w SKO Procentuje w Banku Spółdzielczym” zdobyła I miejsce w swoim regionie. Uczniowie zmotywowani sukcesem z poprzedniego roku szkolnego po wakacjach ponownie zaczynają oszczędzanie z Bankiem Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim.
Więcej O SKO na łamach Kuriera Sokołowskiego

Grosz do grosza

04.03.2022
Jak mądrze zarabiać, wydawać i oszczędzać pieniądze? Jak korzystać z bankomatu? Po co brać paragon ze sklepu? Dlaczego płacimy podatki?
Więcej Grosz do grosza

Wymarzony start

17.10.2019
Przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów SP nr 2 w Trzebosi oraz do grona członków SKO
Więcej Wymarzony start

100/100

07.11.2018
100 kotylionów na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości
Więcej 100/100

My segregujemy, a Wy?

06.11.2018
Spotkanie z Panią Magdaleną Wróbel - Prezesem Zarządu Zakładu Komunalnego w Sokołowie Młp.
Więcej My segregujemy, a Wy?

Majowe święta

17.05.2017
Szkolne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Więcej Majowe święta

Oto oni

29.03.2017
Mistrzowie Oszczędzania w r. szk. 2016/2017
Więcej Oto oni

Ale cyrk

26.02.2017
Popisy żonglerki, akrobacji oraz sztuki iluzji na żywo w naszej szkole
Więcej Ale cyrk

Na progu wakacji

03.07.2016
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 i pożegnanie Szóstoklasistów
Więcej Na progu wakacji

Ci co skaczą i rzucają

19.06.2016
2. miejsce w gminie i 5. w powiecie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Trójboju Lekkoatletycznym chłopców
Więcej Ci co skaczą i rzucają

Sanok i ...

14.04.2016
"Królowa Śniegu" w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie
Więcej Sanok i ...

Brawo Oni!

14.03.2016
Laureaci konkursu "Co wiemy o Banku Spółdzielczym w Sokołowie Młp.?"
Więcej Brawo Oni!

Młodzi zdolni

14.03.2016
Uczestnicy konkursu plastycznego pt. "Projekt nowej książeczki SKO"
Więcej Młodzi zdolni

Dar serca

09.03.2016
Podarunki dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci
Więcej Dar serca

Dzieło uwieńczone podwójnym sukcesem!

18.02.2015
III miejsce "Kolędników z Dwójki" na 18. Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie" w Podegrodziu k. Nowego Sącza i pochwała dla Bartka za rolę Heroda
Więcej Dzieło uwieńczone podwójnym sukcesem!

Hej, kolęda, kolęda

10.02.2015
I miejsce "Kolędników z Dwójki" na konkursie międzygminnym w Sokołowie Młp. i nominacja na przegląd ogólnopolski do Podegrodzia
Więcej Hej, kolęda, kolęda

Kochamy Was!

10.02.2015
Takim hasłem powitaliśmy nasze Babcie i Dziadków w dniu Ich święta
Więcej Kochamy Was!

Wysokie loty i skromność Bartka - Niebieskiego Anioła

18.11.2014
W przedstawieniu mówił: "Nawet nie wiem, czy potrafię jeszcze latać" , a chwilę później otrzymał Specjalne Wyróżnienie Aktorskie w Rejonowych Eliminacjach Konkursu "Literatura i Dzieci. Czasem słońce, czasem deszcz" w Sokołowie Młp.
Więcej Wysokie loty i skromność Bartka - Niebieskiego Anioła

Trzeboś w obiektywie

09.04.2014
Wyróżnienie dla Wioli w XI edycji konkursu wojewódzkiego "Moja miejscowość i region są piękne" w kat. praca plastyczna
Więcej Trzeboś w obiektywie

Oczarowali Jury!

07.04.2014
6 nagród w gminnym konkursie plastycznym "Zaczarowany świat baśni i legend"
Więcej Oczarowali Jury!

Sukces "Kolędników z Dwójki"

06.02.2014
I miejsce w XIII Międzygminnych Prezentacjach Zespołów Kolędniczych i Widowisk Jasełkowych "Hej, kolęda, kolęda" w Sokołowie Młp.
Więcej Sukces "Kolędników z Dwójki"

Taka choinka tylko u nas

13.01.2014
Najpierw starannie dopracowana 2-godzinna część artystyczna w wykonaniu wszystkich uczniów, a dopiero potem szalona zabawa i wytworna konsumpcja.
Więcej Taka choinka tylko u nas

Brawo Kacper!

07.12.2013
Zdobycie tytułu laureata w VII edycji konkursu wojewódzkiego "Nam Henryk Sienkiewicz patronuje"
Więcej Brawo Kacper!