Lista szkół
Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

Kontakt

Siemiechów 419
Siemiechów 33-181

O naszej szkole

Niewielka placówka w samym środku przepięknej, małej miejscowości Siemiechów. To tutaj mieści się Szkoła Podstawowa będąca częścią Zespołu Szkół, którego dyrektorem jest Pan mgr Józef Marszałek. Szkolne mury codziennie oglądają uśmiechnięte twarze dzieci. Nic dziwnego, bo wśród nich z ogromną łatwością znajdziemy członków Szkolnej Kasy Oszczędności, którą od wielu lat opiekuje się Pani mgr Elżbieta Iwaniec.

BlogowiSKO szkoły

,,Mistrz Matematyki"

08.06.2016
2 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Gromniku odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki”. Uczniowie rywalizowali o miano najlepszego matematyka w kategorii klas IV -VI.
Więcej ,,Mistrz Matematyki"

GALILEO 2016

27.05.2016
Organizatorem konkursów jest Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Wysoki poziom i duża konkurencja sprawia, że konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów uzdolnionych matematycznie.
Więcej GALILEO 2016

Finał konkursu matematycznego PANGEA

08.05.2016
29 kwietnia w Warszawie odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Do konkursu przystąpiliśmy po raz pierwszy i odnieśliśmy sukces. Paweł Oleksyk, uczeń klasy VI, wraz z opiekunką SKO pojechał do stolicy wziąć udział w finale.
Więcej Finał konkursu matematycznego PANGEA

Konkurs matematyczny "Pangea"

06.04.2016
Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Pangea”. Organizatorami konkursu jest Meridan International School we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu VISTULA. .
Więcej Konkurs matematyczny "Pangea"

KONIEC RYWALIZACJI

06.04.2016
Zacięta rywalizacja w oszczędzaniu trwała od początku roku szkolnego. Międzyklasowe współzawodnictwo w oszczędzaniu dobiegło końca. Został rozstrzygnięty długoterminowy konkurs o miano "Mistrza oszczędzania" w roku szkolnym 2015/16
Więcej KONIEC RYWALIZACJI

„Szukając inspiracji…”

03.04.2016
Kontynuując cykl spotkań z ludźmi z pasją, zaprosiliśmy do naszej szkoły Panią Marzenę Ziębę – pochodzącą z Gromnika zawodniczkę Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego „Start”, która zdobywa kolejne medale wyciskając ciężary.
Więcej „Szukając inspiracji…”

Palmy i palemki

30.03.2016
W Niedzielę Palmową członkowie SKO wzięli udział w Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych. Zwyczaj święcenia palm w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą sięga korzeniami XI wieku, a nawiązuje do wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
Więcej Palmy i palemki

Światowe Dni Młodzieży

27.03.2016
23 marca członkowie SKO spotkali się z woluntariuszką tegorocznych ŚDM - panią Martą Styrkowiec, która opowiedziała o swoim uczestnictwie w ŚDM i przygotowaniach do tegorocznych uroczystości w Krakowie.
Więcej Światowe Dni Młodzieży

Życie to woda

22.03.2016
Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.
Więcej Życie to woda

,, Jesteśmy pokoleniem J.P. II ”.

20.03.2016
W rocznicę śmierci naszego umiłowanego Papieża, członkowie SKO z klasy V zgromadzili materiały związane z życiem św. Jana Pawła II i wykonali gazetkę ścienną o św. Janie Pawle II.
Więcej ,, Jesteśmy pokoleniem J.P. II ”.

Via Spei, Droga Nadziei

19.03.2016
Samorząd Uczniowski włączył się w akcję charytatywną, mającą na celu zebranie potrzebnych pieniędzy na rzecz budowy hospicjum w Tarnowie dla dzieci nieuleczalnie chorych. Członkowie SKO chętnie kupowali "cegiełki", aby pomóc kolegom i koleżankom, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują.
Więcej Via Spei, Droga Nadziei

Zaczytani

17.03.2016
W marcu w naszej szkole powstał punkt zbiórki książek.
Więcej Zaczytani

"SZÓSTKA W ROZUMIE"

11.03.2016
Po raz kolejny zakończył się matematyczny konkurs „Szóstka w rozumie”. Rywalizacja była wśród członków SKO bardzo zacięta, poziom rozgrywek wysoki, ale MISTRZA MATEMATYKI mamy tylko jednego w każdej klasie, tego, który zdobył największą ilość punktów.
Więcej "SZÓSTKA W ROZUMIE"

WŚRÓD NAJLEPSZYCH MATEMATYKÓW

11.03.2016
8 marca 2016 r. Paweł Oleksyk , uczeń klasy szóstej, po przejściu etapów szkolnego i rejonowego wziął udział w etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Matematycznego.
Więcej WŚRÓD NAJLEPSZYCH MATEMATYKÓW

OSZCZĘDZAMY WYTRWALE

06.03.2016
Nadal rywalizujemy we współzawodnictwie międzyklasowym i wyróżniamy najlepiej oszczędzających.
Więcej OSZCZĘDZAMY WYTRWALE

OTWP 2016

06.03.2016
W poniedziałek 29 lutego bieżącego roku w Zespole Szkół w Siemiechowie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.
Więcej OTWP 2016

Wieczór z językiem angielskim

28.02.2016
4 lutego 2016 r. odbył się w naszej szkole ‘Wieczór z językiem angielskim". Celem spotkania było ukazanie uczniom jak wykorzystać rozrywkę do nauki języka angielskiego.
Więcej Wieczór z językiem angielskim

„Jeżdżę z głową”

25.02.2016
Członkowie SKO klas III i IV naszej szkoły uczestnicząc w projekcie pn. „Jeżdżę z głową” rozwijali swoje talenty sportowe.
Więcej „Jeżdżę z głową”

"Oszczędzaj w SKO"

20.02.2016
19 lutego zostali nagrodzeni zwycięzcy konkursu plastycznego zorganizowanego przez Szkolną Kasę Oszczędności dla uczniów Szkoły Podstawowej w Siemiechowie.
Więcej "Oszczędzaj w SKO"

ADOPCJA SERCA

20.02.2016
Nasza szkoła nadal realizuje dzieło pn. „Adopcja Serca”, polegające na materialnym i duchowym wsparciu dzieci z ubogich rodzin krajów trzeciego świata.
Więcej ADOPCJA SERCA

Co zrobić?

20.02.2016
Członkowie SKO z kl. IV-VI, po raz drugi uczestniczyli w programie TALENTOWISKO na temat: Co zrobić, czy bardziej zmotywować siebie do działania?
Więcej Co zrobić?

WYWIAD

19.02.2016
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z uzdolnionym uczniem naszej szkoły, który potrafi rozwijać swój talent.
Więcej WYWIAD

CELE MAMY I OSZCZĘDZAMY

17.02.2016
Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Cele mamy i oszczędzamy”. Znając swoje talenty i możliwości zastanawiali się, jak je wykorzystać w celach zarobkowych.
Więcej CELE MAMY I OSZCZĘDZAMY

NASI NAJLEPSI

04.02.2016
Koniec I półrocza to czas podsumowań. Dla wielu uczniów naszej szkoły to powód do dumy i zadowolenia.
Więcej NASI NAJLEPSI

NADAL OSZCZĘDZAMY SYSTEMATYCZNIE

29.01.2016
Monitorujemy przebieg konkursów długoterminowych, rywalizujemy we współzawodnictwie międzyklasowym i wyróżniamy najlepiej oszczędzających.
Więcej NADAL OSZCZĘDZAMY SYSTEMATYCZNIE

KWESTA NA RZECZ WOŚP

22.01.2016
10 stycznia 2016 r. młodzież naszej szkoły pod opieką opiekuna SU kwestowała w Siemiechowie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Więcej KWESTA NA RZECZ WOŚP

FINAŁ DLA PAWEŁKA

12.01.2016
W dniu wczorajszym Kuratorium Oświaty w Krakowie podało listę uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Na liście tej znalazł się nasz uczeń z klasy VI - Paweł Oleksyk.
Więcej FINAŁ DLA PAWEŁKA

KOLĘDUJEMY

03.01.2016
Ze Świętami Bożego Narodzenia ściśle związana jest kolęda. Termin kolęda wywodzi się najprawdopodobniej od łacińskiego calendae i oznaczał w dosłownym tłumaczeniu „pierwszy dzień miesiąca”. Terminem tym określa się również obrzęd ludowy, polegający na obchodzeniu domów przez kolędników.
Więcej KOLĘDUJEMY

PLAKAT PROMUJĄCY OSZCZĘDZANIE

03.01.2016
W pierwszych dniach stycznia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat zachęcający do oszczędzania, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas.
Więcej PLAKAT PROMUJĄCY OSZCZĘDZANIE

BEZ MIŁOŚCI NIE MA DOBREGO ŚWIATA - akademii nadszedł czas

27.12.2015
Jak co roku, w ostatnim dniu przed feriami świątecznymi, cała społeczność naszej szkoły, wraz z zaproszonymi gośćmi, zgromadziła się na pięknie udekorowanej sali, aby spędzić wspólnie parę chwil i poczuć nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Więcej BEZ MIŁOŚCI NIE MA DOBREGO ŚWIATA - akademii nadszedł czas

ROZWIJAMY MATEMATYCZNE TALENTY

27.12.2015
Celem konkursu jest wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów. Rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.
Więcej ROZWIJAMY MATEMATYCZNE  TALENTY

SYSTEMATYCZNIE OSZCZĘDZAMY

21.12.2015
Na bieżąco śledzimy przebieg konkursów długoterminowych, rywalizujemy we współzawodnictwie międzyklasowym i wyróżniamy najlepiej oszczędzających.
Więcej SYSTEMATYCZNIE OSZCZĘDZAMY

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

30.11.2015
W środę w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wielu uczniów przyszło do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi i wspólnie uczyli się na lekcjach. Ten dzień minął nam wszystkim bardzo szybko, w miłej, "pluszowej" atmosferze.
Więcej DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

WSPÓŁZAWODNICTWO MIĘDZYKLASOWE

29.11.2015
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” w związku z tym został ogłoszony całoroczny konkurs dla wszystkich oszczędzających klas w ramach między klasowego współzawodnictwa.
Więcej WSPÓŁZAWODNICTWO MIĘDZYKLASOWE

Narodowe Święto Niepodległości

22.11.2015
11 listopada to jedna z najważniejszych dla Polski dat w kalendarzu. To właśnie 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, nasz kraj ponownie pojawił się na mapie Europy.
Więcej Narodowe Święto Niepodległości

SZKOLNA GAZETKA SKO

18.11.2015
Informacje dotyczące bieżącej działalności Szkolnej Kasy Oszczędności w naszej szkole są prezentowane na tablicy informacyjnej.
Więcej SZKOLNA GAZETKA SKO

ŚLUBUJEMY

18.11.2015
29 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszaków na uczniów.
Więcej ŚLUBUJEMY

Dlaczego październik jest miesiącem oszczędzania?

18.11.2015
„Październik miesiącem oszczędzania” – to hasło towarzyszy nam od dziesięcioleci. Skąd jednak wziął się pomysł, by akurat ten miesiąc przyświecał oszczędzaniu? Jest kilka teorii na ten temat, ale żadnej nie możemy być pewni na 100 proc.
Więcej Dlaczego październik jest miesiącem oszczędzania?

EWAKUACJA

18.11.2015
23 października bieżącego roku o godzinie 8.15 w Zespole Szkół w Siemiechowie rozległ się sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu pożarowym
Więcej EWAKUACJA

KTO NAMI RZĄDZI

05.11.2015
W dniu 30 września w naszej szkole odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej.
Więcej KTO NAMI RZĄDZI

BYLIŚMY W KINIE

24.10.2015
6 X byliśmy w kinie „Promień” w Tuchowie na filmie animowanym pt. „Mały Książę” w reżyserii Marka Osborne'a.
Więcej BYLIŚMY W KINIE

MISTRZYNIE GMINY GROMNIK

24.10.2015
W tym roku nasi sportowcy ze szkoły podstawowej spisali się świetnie w klasyfikacji drużynowej w Mistrzostwach Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Więcej MISTRZYNIE GMINY GROMNIK

„ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ DOMINIKOWI”.

24.10.2015
W dniach 1 X – 2 X br. odbyła się w naszej szkole- z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego - III edycja akcji charytatywnej „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ DOMINIKOWI”.
Więcej „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ DOMINIKOWI”.

WYCIECZKA DO ŁOWCZÓWKA

24.10.2015
Aby utrzymać tradycję naszej szkoły, już po raz czwarty zorganizowaliśmy wycieczkę do Łowczówka. W tym roku szkolnym odbyła się ona 24 września. Wyruszyliśmy o godzinie 8.00. Do Łowczówka udaliśmy się autobusem. Następnie przeszliśmy na cmentarz wojenny nr 171 - Łowczówek - zwany także Cmentarzem Legionistów Polskich w Łowczówku.
Więcej WYCIECZKA DO ŁOWCZÓWKA

RAJD ROWEROWY

24.10.2015
Już po raz kolejny uczniowie gimnazjum wsiedli na rowery, by pokonując wielokilometrową trasę podziwiać piękno krajobrazu naszego regionu.
Więcej RAJD ROWEROWY

Łowimy Talenty

08.05.2015
Konkursy matematyczne, jak się powszechnie i chyba nie bez racji uważa, odgrywają bardzo ważną rolę w popularyzacji matematyki, propagowaniu wśród uczniów zainteresowania matematyką, wyłanianiu uczniów o uzdolnieniach matematycznych i zachęcaniu ich do rozwijania tych uzdolnień.
Więcej Łowimy Talenty

SKO TO JEST TO !

06.05.2015
Drogą do osiągnięcia stawianych sobie celów są : systematyczne oszczędzanie, mądre gospodarowanie finansami oraz pozytywne myślenie o pieniądzach i pracy.
Więcej SKO TO JEST TO !

„Szóstka w rozumie"

06.05.2015
Kolejny raz zakończył się matematyczny konkurs „Szóstka w rozumie”. Rywalizacja była wśród członków SKO bardzo zacięta, poziom rozgrywek wysoki.
Więcej „Szóstka w rozumie"

Złotówka na budowę hospicjum Via Spei w Tarnowie

01.05.2015
W kwietniu Samorząd Uczniowski włączył się w akcję charytatywną, mającą na celu zebranie potrzebnych pieniędzy na rzecz budowy hospicjum w Tarnowie dla dzieci nieuleczalnie chorych. Członkowie SKO chętnie kupowali "cegiełki", aby pomóc kolegom i koleżankom, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują.
Więcej Złotówka na budowę hospicjum Via Spei w Tarnowie

75. rocznica Zbrodni Katyńskiej

26.04.2015
W piątek, 24 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Zbrodnię Katyńską. Akademię przygotowali uczniowie klas V i VI pod okiem wychowawców.
Więcej 75. rocznica Zbrodni Katyńskiej

SPORTOWE TALENTY

24.04.2015
Dużym sukcesem naszych uczniów zakończył się start w Mistrzostwach Powiatu Tarnowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Tarnowie.
Więcej SPORTOWE TALENTY

CELE MAMY I OSZCZĘDZAMY

22.04.2015
Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach pod tytułem„Cele mamy i oszczędzamy”. Znając swoje talenty i możliwości zastanawiali się, jak je wykorzystać w celach zarobkowych.
Więcej CELE MAMY I OSZCZĘDZAMY

Rozwijamy ortograficzne zdolności

21.04.2015
W piątek 10 kwietnia, trójka trzecioklasistów wzięła udział w gminnym etapie XII Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego. Osoby te zostały wyłonione spośród uczniów klas I – III podczas pierwszego – szkolnego etapu.
Więcej Rozwijamy  ortograficzne zdolności

Tajemniczy kuferek Janka menedżera

19.04.2015
14 kwietnia na lekcji matematyki uczniowie – realizując ideę Programu Edukacyjnego „TalentowiSKO”, uczestniczyli w zajęciach „Tajemniczy kuferek Janka menedżera”.
Więcej Tajemniczy kuferek Janka menedżera

OSIĄGAM CELE, BO TALENTÓW MAM WIELE

17.04.2015
Członkowie SKO z kl. IV-VI, po raz drugi uczestniczyli w programie TALENTOWISKO pt.: " Osiągam cele, bo talentów mam wiele". Uczniowie na zajęciach rozpoznawali w sobie i w innych talenty, które można wykorzystać do zarabiania pieniędzy.
Więcej OSIĄGAM CELE, BO TALENTÓW MAM WIELE

Poznajemy wędkarstwo i rybołówstwo

13.04.2015
W dniu 9 kwietnia bieżącego roku w ramach akcji realizowanej przez Zakliczyńską Szkółkę Wędkarską członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego Koła nr 18 w Zakliczynie przeprowadzili w naszej szkole prelekcję promującą wędkarstwo, aktywne spędzanie czasu nad wodą oraz ochronę środowiska naturalnego.
Więcej Poznajemy wędkarstwo i rybołówstwo

„List drzewa do ludzi”

09.04.2015
W ramach realizowanego w szkole podstawowej międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego pt. „Drzewa naszego krajobrazu” uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie literackim „List drzewa do ludzi”.
Więcej „List drzewa do ludzi”

OSZCZĘDZAMY SYSTEMATYCZNIE

06.04.2015
Monitorujemy przebieg konkursów długoterminowych, rywalizujemy we współzawodnictwie międzyklasowym i wyróżniamy najlepiej oszczędzających.
Więcej OSZCZĘDZAMY SYSTEMATYCZNIE

Talenty językowe

06.04.2015
24 marca odbył się w Zespole Szkół w Gromniku XIII Gminny Konkurs Języka Niemieckiego.
Więcej Talenty językowe

KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

22.03.2015
W środę, 4 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku, z udziałem naszych uczniów odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn.„Młodzież zapobiega pożarom”.
Więcej KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

„Drzewa naszego krajobrazu”

20.03.2015
W ramach realizowanego w szkole podstawowej międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego „Drzewa naszego krajobrazu” w dniu 13 marca została przeprowadzona w klasie szóstej lekcja matematyki na temat " Figury płaskie w przyrodzie i środowisku"
Więcej „Drzewa naszego krajobrazu”

WYCIECZKA DO KRAKOWA

02.03.2015
12 II wzięliśmy udział w - zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Brzozowej- wycieczkę do Krakowa. Kraków to urokliwe miasto z niesamowitymi niespodziankami i atrakcjami, w którym czas można spędzić na tysiące rożnych sposobów.
Więcej WYCIECZKA DO KRAKOWA

„DZIEŃ JABŁKA”W SZKOLE PODSTAWOWEJ

12.02.2015
Dnia 10 lutego 2015 r., w ramach realizowanego w szkole podstawowej międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego pt. „Drzewa naszego krajobrazu”, członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali „Dzień Jabłka”.
Więcej „DZIEŃ JABŁKA”W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Zwycięzcy konkursu

09.02.2015
6 lutego 2015 roku miało miejsce w naszej szkole wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom konkursu " Czy znasz przysłowia dotyczące oszczędzania?"
Więcej Zwycięzcy konkursu

Dzień Babci i Dziadka

02.02.2015
27 stycznia 2015 r. w Domu Kultury w Siemiechowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie klas I – III, wraz z wychowawcami i rodzicami.
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Czy znasz przysłowia dotyczące oszczędzania?

25.01.2015
„Czas to pieniądz”, „Od przybytku głowa nie boli”, „Pieniądze szczęścia nie dają”, „Grosz do grosza, a będzie kokosza”, „Człowiek biedny ceni sobie każdą złotówkę, bogaty każdy grosz” i wiele innych przysłów na temat oszczędzania ilustrowali członkowie SKO w konkursie plastycznym.
Więcej Czy znasz przysłowia dotyczące oszczędzania?

MATEMATYCZNY TALENT

23.01.2015
Etap rejonowy MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO odbył się, zgodnie z harmonogramem, w dniu 13 stycznia 2015 r. Celem konkursu jest wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów. Rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.
Więcej MATEMATYCZNY TALENT

Kolędowanie po niemiecku

20.01.2015
17 grudnia 2014 r. odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych klas IV- VI i gimnazjów.
Więcej Kolędowanie po niemiecku

„Drzewa – natchnienie poetów”

15.01.2015
W ramach realizowanego w szkole podstawowej międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego „Drzewa naszego krajobrazu”w dniu 15 stycznia 2015 r. odbył się konkurs recytatorski „Drzewa – natchnienie poetów”. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas I- VI szkoły podstawowej. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VI.
Więcej „Drzewa – natchnienie poetów”

KWESTA NA RZECZ WOŚP

14.01.2015
11 stycznia 2015 r. młodzież naszego gimnazjum kwestowała w Siemiechowie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Więcej KWESTA NA RZECZ WOŚP

Olimpiada Mitologiczna „Olimpus”

13.01.2015
Dnia 13 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.
Więcej Olimpiada Mitologiczna „Olimpus”

Nagrody w konkursach

04.01.2015
Podczas spotkania bożonarodzeniowego dyrektor szkoły wręczył uczniom nagrody i dyplomy, które zdobyli w ostatnim czasie w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, a w szczególności organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Więcej Nagrody w konkursach

Boże Narodzenie 2014

04.01.2015
W dniu 18 grudnia 2014 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji świąt Bożego Narodzenia. W tym roku montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas II i V szkoły podstawowej pod opieką wychowawców.
Więcej Boże Narodzenie 2014

Nastrój świąteczny

04.01.2015
W grudniu czekamy na święta Bożego Narodzenia. Dla nas jest to okres intensywnej pracy, bowiem przygotowujemy się do świąt w szczególny sposób.
Więcej Nastrój świąteczny

Radosne Mikołajki

04.01.2015
Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!
Więcej Radosne Mikołajki

MAMY ZWYCIĘZCÓW

30.11.2014
Samorząd Uczniowski przeprowadził dwa konkursy w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.
Więcej MAMY ZWYCIĘZCÓW

MÓJ DOM = MAŁA FIRMA

30.11.2014
MÓJ DOM = MAŁA FIRMA TEŻ TRZEBA NIĄ ZARZĄDZAĆ! Rozpoczęliśmy w klasach IV-VI cykl zajęć, których celem będzie rozbudzanie przedsiębiorczości dzieci oraz rozwijanie zainteresowań ekonomicznych.
Więcej MÓJ DOM = MAŁA FIRMA

Szkolna gazetka SKO

28.11.2014
Informacje dotyczące bieżącej działalności Szkolnej Kasy Oszczędności w naszej szkole są prezentowane na tablicy informacyjnej. Tutaj uczniowie mogą sprawdzić ranking klas w oszczędzaniu, jak również propozycje i wyniki ogłaszanych konkursów.
Więcej Szkolna gazetka SKO

Lekcja patriotyzmu

28.11.2014
W ostatnich dniach października uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza i groby żołnierskie na cmentarzu wojskowym w Siemiechowie.
Więcej Lekcja patriotyzmu

MIĘDZY KLASOWE WSPÓŁZAWODNICTWO

27.11.2014
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym” i ogłoszono całoroczny konkurs dla wszystkich oszczędzających klas w ramach między klasowego współzawodnictwa.
Więcej MIĘDZY KLASOWE WSPÓŁZAWODNICTWO

NOWI CZŁONKOWIE SKO

27.11.2014
Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej w Siemiechowie 30 października 2014 r. odbyła się jak co roku, uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.
Więcej NOWI CZŁONKOWIE SKO

„Jeden z jedenastu”

21.11.2014
Na wzór telewizyjnego teleturnieju edukacyjnego „ Jeden z dziesięciu” zorganizowaliśmy matematyczny turniej „Jeden z jedenastu”.
Więcej „Jeden z jedenastu”

SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW

21.11.2014
W tym roku nasi sportowcy ze szkoły podstawowej spisali się świetnie . W klasyfikacji drużynowej w Mistrzostwach Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy uplasowali się na II miejscu. Na Mistrzostwa Powiatu Tarnowskiego z naszej szkoły awansowało 11 uczniów.
Więcej SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW

DZIEŃ DOBREGO CHLEBA

17.11.2014
15 października - z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego- odbył się w naszej szkole DZIEŃ DOBREGO CHLEBA.
Więcej DZIEŃ DOBREGO CHLEBA

SKO TO JEST TO !

02.11.2014
Dużą pomocą w codziennej pracy opiekuna SKO i pozostałych nauczycieli naszej szkoły jest program TalentowiSKO, który jest realizowany w ramach Szkolnych Kas Oszczędności.
Więcej SKO TO JEST TO !

Człowiek orkiestra

02.11.2014
9 października mieliśmy przyjemność gościć u nas w szkole artystę- malarza i rzeźbiarza - pana Edwarda Mroza.
Więcej Człowiek orkiestra

SKO – na start!

17.10.2014
W nowym roku szkolnym rozpoczęliśmy działalność od zebrania organizacyjnego i wyboru skarbników.
Więcej SKO – na start!

„ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ ...”.

15.10.2014
W dniach 6 X – 7 X br. odbyła się w naszej szkole- z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego- II edycja akcji charytatywnej „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ DOMINIKOWI”.
Więcej „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ ...”.

„MIASTO 44”

10.10.2014
W dniu 1 października byliśmy w kinie „Promień” w Tuchowie na projekcji filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy.
Więcej „MIASTO 44”

Człowiek z pasją

06.10.2014
Dnia 12 września 2014 r. – w ramach realizowanych spotkań z ludźmi z pasją – mieliśmy zaszczyt gościć u nas w szkole ojca Arkadiusza Nowaka ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich.
Więcej Człowiek z pasją

WITAJ SZKOŁO !

25.09.2014
1 września 2014 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Więcej WITAJ SZKOŁO !

Wystawa obrazów w galerii„U Kwieka”

04.07.2014
W dniu 11.05.2014 w Siemiechowie w Galerii „U Kwieka” odbyła się wystawa obrazów Bogumiły Borowicz. Wystawie towarzyszyły prace jej mistrza - Antoniego Kwieka - malarza i poety urodzonego w Siemiechowie.
Więcej Wystawa obrazów w galerii„U Kwieka”

„MAM TALENT”

11.06.2014
2 VI odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja Konkursu „MAM TALENT”, którego organizatorami były Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej oraz Samorząd Gimnazjum
Więcej „MAM TALENT”

Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

08.06.2014
Dnia 23.05.2014 odwiedziły nas przedszkolaki z grupy 5-latków i 6-latków. Przygotowaliśmy dla nich niespodzianki. Podczas spaceru w towarzystwie wychowawcy klasy II pani mgr Łucji Grzyb, dzieci zajrzały do gabinetu dyrektora, jadalni, świetlicy, biblioteki, sal lekcyjnych.
Więcej Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

DWUDNIOWA WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

30.05.2014
W dniach 20, 21 V 2014 r. uczniowie klas: V, VI, I, II i III gimnazjum wzięli udział w wycieczce turystyczno - krajoznawczej do Zakopanego. Wyjazd spod szkoły nastąpił o godzinie 6:45, a do stolicy Tatr zawitaliśmy o godzinie 9:00.
Więcej DWUDNIOWA WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

BYLIŚMY W TEATRZE

27.05.2014
Dnia 16 maja odbyła się wycieczka do teatru imienia Ludwika Solskiego w Tarnowie na adaptację książki pt. „Skąpiec” Moliera w reżyserii Mariána Pecko.
Więcej BYLIŚMY W TEATRZE

„ Zapał do czytania”

16.05.2014
Tym razem dnia 13. 05. 2014 r. klasa I S.P. w Siemiechowie w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom” wybrała się wraz z wychowawczynią p. mgr K. Szafraniec do Publicznej Biblioteki.
Więcej „ Zapał do czytania”

223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

14.05.2014
W poniedziałek, 5 maja 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy IV szkoły podstawowej i klasy II gimnazjum, pod okiem wychowawców. Prezentację obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Siemiechowie.
Więcej 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

KONIEC RYWALIZACJI

01.05.2014
Zacięta rywalizacja w oszczędzaniu trwała od początku roku szkolnego. Dane z pierwszego półrocza jako faworyta wskazywały klasę III.
Więcej KONIEC RYWALIZACJI

Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień

30.04.2014
30 kwietnia 2014 r. gościliśmy w naszej szkole znakomitego pisarza i malarza, Antoniego Marię Kwieka. Spotkanie to było dla wszystkich szczególne, gdyż artysta wywodzi się z Siemiechowa. Aby uatrakcyjnić pobyt pana Kwieka w naszej szkole, zorganizowaliśmy szkolny konkurs recytatorski poezji artysty. Warto nadmienić, iż sam autor oceniał występy uczniów.
Więcej Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień

PRZEBACZYMY ALE NIE ZAPOMNIMY

30.04.2014
„My młodzi początku XXI wieku, zapatrzeni w ekrany komputerów śpieszący ku kolorowym mirażom dobrego bytu. Marzenia nasze krążą wokół wielkich domów, szybkich samochodów, bogatych ludzi. Stańmy w biegu! Zatrzymajmy się na chwilę! Tam na nieludzkiej ziemi, kiedyś zabito WIARĘ, NADZIEJĘ, MIŁOŚĆ. Jednym strzałem w tył głowy.”
Więcej PRZEBACZYMY ALE NIE ZAPOMNIMY

Z wizytą w Chorzowie

30.04.2014
Dnia 29 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły udali się na Śląsk i zwiedzili jedno z ważniejszych miast w tym regonie - Chorzów. Pierwsze kroki młodzież skierowała do Planetarium Śląskiego im. Mikołaja Kopernika, które jest największym i najbardziej znanym obserwatorium astronomicznym w Polsce. Tam uczestniczyli w zajęciach z astronomii.
Więcej Z wizytą w Chorzowie

Z EKONOMIĄ NA TY !

30.04.2014
Nauczanie w zakresie oszczędzania to potrzeba naszych czasów, gdyż kwestie pieniądza, oszczędności, finansów i generalnie ekonomii są w życiu człowieka wszechobecne. Elementarne zasady ekonomii i finansów powinny znać zatem nawet osoby, które na pozór z ekonomią nie mają wiele wspólnego.
Więcej Z EKONOMIĄ NA TY !

Nasze zawodniczki wywalczyły II miejsce

29.04.2014
W rozgrywanym w Tuchowie półfinale powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt nasze zawodniczki zajęły II miejsce. Rywalizacja piłkarek ręcznych przebiegała w tzw. „grupie południe” tj. rejon Tuchów, Zakliczyn, Ciężkowice, Ryglice, Szerzyny, Rzepiennik Strzyżewski, Pleśna, Gromnik. Gminy te reprezentowane były przez najlepsze szkoły które wygrały kwalifikacje gminne.
Więcej Nasze zawodniczki wywalczyły II miejsce

Najpiękniejszy świąteczny wystrój klasopracowni

27.04.2014
25 kwietnia 2014 roku rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy świąteczny wystrój klasopracowni. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy samorządu uczniowskiego, skierowany był do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Wszyscy członkowie SKO mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów.
Więcej Najpiękniejszy świąteczny wystrój klasopracowni

NASZE PIŁKARKI RĘCZNE MISTRZYNIAMI GMINY!!!

27.04.2014
Piłka ręczna wymaga od grających dużych umiejętności technicznych oraz bardzo dobrego przygotowania motorycznego. W tej wymagającej dyscyplinie nasze uczennice ze szkoły podstawowej zajęły I miejsce w Mistrzostwach Gminy Gromnik.
Więcej NASZE PIŁKARKI RĘCZNE MISTRZYNIAMI GMINY!!!

Lekkoatleci z Siemiechowa wśród najlepszych

27.04.2014
Uczniowie z Siemiechowa od wielu lat w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu gminy, powiatu a nawet województwa odnoszą sukcesy. W mistrzostwach startowało 32 drużyny dziewcząt oraz 32 drużyny chłopców, które wcześniej wygrały eliminacje gminne /z każdej gminy startowały dwie najlepsze drużyny/.
Więcej Lekkoatleci z Siemiechowa wśród najlepszych

NIEPRZECIĘTNE TALENTY SPORTOWE

27.04.2014
Mamy wicemistrzostwo powiatu tarnowskiego w koszykówce. Nasze zawodniczki zajęły II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (IMS) w koszykówce dziewcząt w Tuchowie.
Więcej NIEPRZECIĘTNE TALENTY SPORTOWE

„Bądź aktywny, dołącz do gry”.

27.04.2014
Turnieje rozgrywane były w ramach 16. edycji największego piłkarskiego turnieju dla młodzieży Coca-Cola Cup, już po raz drugi rozgrywanego pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry”. Organizację tych turniejów traktujemy jako kolejne wyróżnienie naszej szkoły na niwie sportowej, ponieważ przyjechało do nas wiele szkół które posiadają o wiele lepszą bazę sportową niż nasza placówka.
Więcej „Bądź aktywny, dołącz do gry”.

SKO TO JEST TO !

24.04.2014
Chcemy uczyć, że drogą do osiągnięcia stawianych sobie celów są : systematyczne oszczędzanie, mądre gospodarowanie finansami oraz pozytywne myślenie o pieniądzach i pracy.
Więcej SKO TO JEST TO !

DUŻY SUKCES DZIEWCZĘCEJ DRUŻYNY

23.04.2014
Piłkarki z Siemiechowa czwarte w Małopolsce. Nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki potrafią kopać piłkę. Potwierdziły to nasze zawodniczki, które zajęły miejsce tuż za podium wojewódzkim finale XIV edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Finałowe zawody odbyły się w Krakowie, lecz aby w nich zagrać, należało wygrać kwalifikacje i finały powiatowe.
Więcej DUŻY SUKCES DZIEWCZĘCEJ DRUŻYNY

PASJE SWE W TAŃCU WYRAZIĆ...

21.04.2014
"Wszystko, co wzięte zostało z ludu, co wzięte zostało z chłopskiej chaty, jest w kulturze wiecznotrwałe i nigdy wartości nie straci”.
Więcej PASJE SWE W TAŃCU WYRAZIĆ...

Pomagamy zbudować "dom nadziei”

14.04.2014
W dniach 3 - 9 kwietnia Samorząd Uczniowski włączył się w akcję charytatywną, mającą na celu zebranie potrzebnych pieniędzy na rzecz budowy hospicjum w Tarnowie dla dzieci nieuleczalnie chorych. Członkowie SKO chętnie kupowali "cegiełki", aby pomóc kolegom i koleżankom, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują.
Więcej Pomagamy zbudować "dom nadziei”

MUZYCZNE TALENTY

14.04.2014
10 kwietnia odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym udział wzięli uczniowie klas I - III oraz IV - VI szkoły podstawowej.
Więcej MUZYCZNE TALENTY

CZERWONY KAPTUREK

14.04.2014
‘Little Red Riding Hood’ czyli Czerwony Kapturek w angielskiej wersji językowej z nową wesołą fabułą to tytuł przedstawienia, które zostało przygotowane przez grupę teatralną pod okiem Pani Małgorzaty Majka, a którego premiera odbyła się 10 kwietnia 2014 r. w naszej szkole.
Więcej CZERWONY KAPTUREK

MARZENIA DO SPEŁNIENIA

14.04.2014
„Oszczędzam w SKO, bo marzę o…….” Pod takim hasłem odbył się konkurs na plakat dotyczący marzeń uczniów związanych z oszczędzaniem w SKO
Więcej MARZENIA DO SPEŁNIENIA

„OPOWIEŚĆ O NIEZWYKŁYM CZŁOWIEKU …”

14.04.2014
Dnia 3 kwietnia 2014 r. w kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz Rodzice pod okiem Pani Małgorzaty Majka przygotowali akademię pod tytułem „Opowieść o niezwykłym człowieku…”.
Więcej „OPOWIEŚĆ O NIEZWYKŁYM CZŁOWIEKU …”

CELE MAMY I OSZCZĘDZAMY

06.04.2014
Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Cele mamy i oszczędzamy”. Znając swoje talenty i możliwości zastanawiali się, jak je wykorzystać w celach zarobkowych.
Więcej CELE MAMY I OSZCZĘDZAMY

OSIĄGAM CELE, BO TALENTÓW MAM WIELE

06.04.2014
Członkowie SKO z kl. IV-VI, po raz drugi uczestniczyli w bardzo ciekawych lekcjach pt.: " Osiągam cele, bo talentów mam wiele". Uczniowie na zajęciach rozpoznawali w sobie i w innych talenty, które można wykorzystać do zarabiania pieniędzy.
Więcej OSIĄGAM CELE, BO TALENTÓW MAM WIELE

„JAK OBYCZAJ STARY KAŻE …”

04.04.2014
W kwietniu wśród uczniów klas IV – VI w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pod hasłem ,,Wielkanocne zwyczaje w Polsce”. Członkowie SKO z powodzeniem wykonali różne prace plastyczne przedstawiające polskie tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi.
Więcej „JAK OBYCZAJ STARY KAŻE …”

I Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

01.04.2014
Dnia 20 marca 2014 r. w Zespole Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II oraz Gimnazjum w Skrzyszowie odbyła się pierwsza edycja Powiatowego Konkursu leksykalno – gramatycznego z języka angielskiego.
Więcej I Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Olimpus”

01.04.2014
Dnia 24 marca 2014 r. w naszej szkole odbyła się olimpiada przedmiotowa z języka polskiego. Olimpiada przebiegała bez zakłóceń. Udział w konkursie wzięło 14 członków SKO z klas IV i V szkoły podstawowej.
Więcej Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Olimpus”

UTALENTOWANI PLASTYCZNIE

30.03.2014
W marcu wśród dzieci klas I-III w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pod hasłem ,,Wielkanocne zwyczaje w Polsce”. Członkowie SKO z powodzeniem wykonali różne prace plastyczne przedstawiające polskie tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi.
Więcej UTALENTOWANI PLASTYCZNIE

"Trzymamy kciuki"

30.03.2014
W szóstej klasie szkoły podstawowej przeprowadzany jest sprawdzian, do którego muszą przystąpić wszyscy uczniowie. W naszej szkole do tego egzaminu przystąpi 14 członków SKO. Życzymy im powodzenia !
Więcej "Trzymamy kciuki"

„Cała Polska czyta dzieciom”

28.03.2014
Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania, pomagają dzieciom w wieku szkolnym w przyswajaniu pewnych treści programowych.
Więcej „Cała Polska czyta dzieciom”

Mój dom=mała firma. Też trzeba nią zarządzać!

28.03.2014
Rozpoczęliśmy w klasach IV-VI cykl zajęć, których celem będzie rozbudzanie przedsiębiorczości dzieci oraz rozwijanie zainteresowań ekonomicznych. Na pierwszym spotkaniu uczniowie odkrywali talenty zarówno w sobie jak i u kolegów, następnie zastanawiali się jak odkryty talent pielęgnować i rozwijać oraz jaki będzie miał wpływ na ich przyszłe życie. Potem w zespołach planowali miesięczny budżet gospodarstwa domowego, co nie było takie proste jak się wydawało na początku .
Więcej Mój dom=mała firma. Też trzeba nią zarządzać!

LEPSZA SZKOŁA

28.03.2014
W bieżącym roku szkolnym nasza placówka bierze udział w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA GWO Sesje z plusem i próbne egzaminy to ogólnopolskie programy projektu LEPSZA SZKOŁA badające kompetencje matematyczne uczniów.
Więcej LEPSZA SZKOŁA

SYSTEMATYCZNIE OSZCZĘDZAMY

24.03.2014
Monitorujemy przebieg konkursów długoterminowych, rywalizujemy we współzawodnictwie międzyklasowym i nagradzamy najlepiej oszczędzających.
Więcej SYSTEMATYCZNIE OSZCZĘDZAMY

"SZÓSTKA W ROZUMIE"

22.03.2014
Kolejny raz zakończył się matematyczny konkurs „Szóstka w rozumie”. Rywalizacja była wśród członków SKO bardzo zacięta, poziom rozgrywek wysoki, ale MISTRZA MATEMATYKI mamy tylko jednego w każdej klasie, tego, który zdobył maksymalną ilość punktów.
Więcej "SZÓSTKA W ROZUMIE"

„KAMIENIE NA SZANIEC”

19.03.2014
W dniu 12 marca 2014 roku odbyła się w naszej szkole wycieczka do kina na projekcję filmu pt. „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.
Więcej „KAMIENIE NA SZANIEC”

TALENTY I UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWE

19.03.2014
Dnia 4 lutego 2014 roku w Zespole Szkół w Gromniku odbył się po raz trzeci Gminny Konkurs Języka Angielskiego ‘English is fun’. 18 marca miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i dyplomów przez wójta gminy Gromnik.
Więcej TALENTY I UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWE

„Adopcja Serca”

16.03.2014
Dzięki pomocy Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego nasza szkoła podjęła i realizuje dzieło pn. „Adopcja Serca”, polegające na materialnym i duchowym wsparciu dzieci z ubogich rodzin krajów trzeciego świata.
Więcej „Adopcja Serca”

„Szukając inspiracji…”

16.03.2014
Członkowie SKO mają możliwość uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach z ciekawymi osobowościami, które dzielą się swoimi pasjami, zainteresowaniami i co najważniejsze swoimi doświadczeniami w różnych dziedzinach życia.
Więcej „Szukając inspiracji…”

„ MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM „

16.03.2014
Eliminacje szkolne są pierwszym etapem rozgrywek wiedzy pożarniczej. Dnia 10 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Siemiechowie rozegrano Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej jako eliminacja do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Więcej „ MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM „

Dzień Kobiet

13.03.2014
„Dzisiaj dzień piękny, uroczysty! Taki dzień raz w roku się zdarza, Gdy 8 Marca z gwarem wiosny, Wytryśnie z kartek kalendarza.”
Więcej Dzień Kobiet

" My lubimy ptaki i inne zwierzaki"

09.03.2014
W listopadzie SKO ogłosiła konkurs pod hasłem " My lubimy ptaki i inne zwierzaki". Uczniowie chętnie zajęli się budową karmników i dokarmianiem naszych skrzydlatych przyjaciół. Swoją działalność udokumentowali w postaci albumu ze zdjęciami. W marcu konkurs został rozstrzygnięty, a wyróżnienie otrzymał uczeń klasy III - Kacper Wróbel.
Więcej " My lubimy ptaki i inne zwierzaki"

„ŚRODKI STYLISTYCZNE W LITERATURZE”

02.03.2014
28 II zawitali do nas aktorzy Agencji Artystycznej Pro Art Krak z Krakowa i zaprezentowali, ambitnej i chętnie chłonącej wiedzę części uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, przedstawienie pt. „Środki stylistyczne w literaturze”.
Więcej „ŚRODKI STYLISTYCZNE W LITERATURZE”

W trosce o bezpieczeństwo

02.03.2014
26 lutego w naszej placówce cała społeczność szkolna uczestniczyła w apelu poświęconym przypomnieniu zasad bezpieczeństwa dzieci na drodze, w szkole i w środowisku lokalnym. Z tą samą tematyką, w formie prezentacji mulimedialnej zostali zapoznani rodzice na zebraniu.
Więcej W trosce o bezpieczeństwo

W karnawale same bale

20.02.2014
Styczeń i luty, to miesiące imprez karnawałowych. Nie mogło jej więc zabraknąć również w Szkole Podstawowej w Siemiechowie. Impreza zorganizowana została 18 lutego dla uczniów kl. I - III , mających ochotę pobawić się przy wspaniałej muzyce. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową.
Więcej W karnawale same bale

Święto Babci i Dziadka

10.02.2014
Dzień Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej w Siemiechowie. Jest to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Więcej Święto Babci i Dziadka

„Sprawni inaczej są wśród nas”

07.02.2014
30 stycznia w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na gazetkę klasową nt „Sprawni inaczej są wśród nas”. Konkurs był dedykowany dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Celem konkursu było wzbudzenie w dzieciach postawy tolerancji i akceptacji w stosunku do ludzi chorych i niepełnosprawnych.
Więcej „Sprawni inaczej są wśród nas”

Dyskoteka karnawałowa

07.02.2014
29 stycznia 2014 r. w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa .
Więcej Dyskoteka karnawałowa

Pobyt w Parku Wodnym w Tarnowie

07.02.2014
W dniu 23 stycznia 2014 r.członkowie SKO naszej szkoły gościli w Parku Wodnym w Tarnowie. Wycieczka został zorganizowana z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego. Celem wyjazdu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu.
Więcej Pobyt w Parku Wodnym w Tarnowie

Zwycięzcy konkursu

01.02.2014
27 stycznia zostali nagrodzeni zwycięzcy konkursu wiedzy matematyczno – finansowej zorganizowanego przez Szkolną Kasę Oszczędności dla uczniów Zespołu Szkół w Siemiechowie.
Więcej Zwycięzcy konkursu

POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

01.02.2014
Dnia 24 stycznia 2014 r. dzieci naszej placówki miały okazję obejrzeć pokazy ratownictwa, przygotowane przez uczniów kierunku ratownik medyczny z LO w Gromniku i wykwalifikowanego ratownika pana Grzegorza z Brzeska, a także prezentację dotyczącą udzielania pierwszej pomocy.
Więcej POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

„KWESTA NA RZECZ WOŚP”

21.01.2014
12 stycznia 2014 r. młodzież naszej szkoły pod opieką opiekuna SU kwestowała w Siemiechowie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Więcej „KWESTA NA RZECZ WOŚP”

ŻYCZLIWOŚĆ JEST ZAWSZE NA MIEJSCU!!!

21.01.2014
Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłosił dzień 15 I DNIEM ŻYCZLIWOŚCI pod hasłem: „Znajdź się wśród życzliwych. Znajdź dla innych miłe słowo. Dzięki bezinteresownym dobrym uczynkom codzienność staje się bardziej kolorowa.”
Więcej ŻYCZLIWOŚĆ JEST ZAWSZE NA MIEJSCU!!!

ZABYTKI MOJEGO REGIONU

09.01.2014
Tyle piękna w naszej miejscowości! Nic dziwnego, że odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „ Zabytki mojego regionu”.
Więcej ZABYTKI MOJEGO REGIONU

"To już pora na Wigilę..."

06.01.2014
Przedostatni dzień przed świąteczną przerwą od zajęć szkolnych oprócz nauki pełen był kolęd, życzeń i uśmiechu.
Więcej "To już pora na Wigilę..."

Talenty recytatorskie w nas drzemią

06.01.2014
Szkolny Konkurs Recytatorski: „Skąd nasz ród…” odbył się 19 grudnia 2013 r. Celem konkursu było rozwijanie i pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród uczniów, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów poezją o tematyce patriotycznej, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, upowszechnienie kultury języka wśród dzieci, zachęcanie uczniów do występów przed publicznością, rozwijanie recytatorski i aktorskich uzdolnień dzieci oraz nauka rywalizacji w przyjemnej atmosferze.
Więcej Talenty recytatorskie w nas drzemią

Tajemniczy ogród

06.01.2014
Wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. Tajemniczy ogród w reżyserii Tomasza Obary
Więcej Tajemniczy ogród

Talenty matematyczne i bankowe procentują

29.12.2013
W dniu 9 grudnia 2013 roku w budynku Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, już po raz czwarty, odbył się konkurs OMNIBUS SKOK „Jaworzno” zorganizowany przez Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo – Kredytową.
Więcej Talenty matematyczne i bankowe procentują

WITAJ SZKOŁO

26.12.2013
2 września 2013 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Więcej WITAJ SZKOŁO