Lista szkół
Szkoła Podstawowa w Piaskach

Szkoła Podstawowa w Piaskach

Kontakt

UL. Mickiewicza 2
Piaski 21-050

O naszej szkole

Miejscowość Piaski leży 24 km na południowy-wschód od Lublina nad rzeką Giełczew i Sierotką, dopływem Wieprza, na skrzyżowaniu dróg z Lublina do Krasnegostawu i Chełma. Przy jednej z ulic tej malowniczej miejscowości stoi budynek naszej szkoły. Oddano go do użytku 2 listopada 1972 roku. 14 października 1973 roku naszej szkole nadano imię Mikołaja Kopernika. O tamtej pory minęło już 40 lat. Szkoła zmieniła się nie do poznania. W salach lekcyjnych zagościły komputery, a w niektórych projektory

BlogowiSKO szkoły

Znamy zwycięzców !

03.04.2016
Uczniowie oddziału przedszkolnego dokonali losowania zwycięskich kart konkursowych. Znamy już zwycięzców!
Więcej Znamy zwycięzców !

Z radosną nowiną w Lubartowie

12.03.2016
W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Piaskach biorący udział w Jasełkach mieli niecodzienną okazję, by zaprezentować je poza murami szkoły. Wszystko za sprawą zaproszenia otrzymanego od pracowników firmy Roto.
Więcej Z radosną nowiną w Lubartowie

Żyj z głową - odżywiaj się zdrowo!

12.03.2016
To hasło było inspiracją do zorganizowania szkolnych warsztatów kulinarnych, które odbyły się 16 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Piaskach. W rolę szefów kuchni wcielili się uczniowie klas V-tych oraz uczniowie klasy II c realizujący program pt. „Zdrowo jem, więcej wiem”. Zdrowe żywienie staje się coraz popularniejsze, jest alternatywą do tzw. śmieciowego jedzenia, w składzie którego znaczną część stanowią konserwanty, wypełniacze, spulchniacze, barwniki, sól i cuki
Więcej Żyj z głową  - odżywiaj się zdrowo!

ICEMANIA w realu i marzeniach dzieci

12.03.2016
Śnieg i lód na co dzień - to pragnienie dzieci. Wiele z nich uważa, że nie ma lepszej zabawy niż białe szaleństwo. Możliwość spełnienia tych potrzeb pojawiła się przy wykonywaniu zadań wynikających z Rządowego Programu BEZPIECZNA +, który realizowaliśmy w naszej szkole.
Więcej ICEMANIA w realu i marzeniach dzieci

Godzina Kodowania

12.03.2016
Od 7 do 13 grudnia każda szkoła w Polsce mogła przyłączyć się do Godziny Kodowania – globalnej inicjatywy odbywającej się w ramach Tygodnia Informatyki. Nasze miasto reprezentowali Mistrzowie Kodowania ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Piaskach oraz wszyscy chętni do podemowania wyzwań.
Więcej Godzina Kodowania

Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości

12.03.2016
Przedstawienie przez dzieci walorów kulturowych, historycznych i turystycznych naszej małej ojczyzny - regionu oraz budowanie tożsamości lokalnej – to główne cele, jakie przyświecały międzyszkolnemu konkursowi plastycznemu pt. „Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości”.
Więcej Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości

Cała gmina kibicuje mistrzyniom

12.03.2016
W ubiegłym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele o zacięciu sportowym przystąpili do projektu „ Całą gmina kibicuje mistrzyniom”, który miał na celu propagowanie gry w piłkę ręczną. Systematycznie uczniowie jeździli na mecze drużyny MKS Selgros, na których głośno i z entuzjazmem wspomagali zawodniczki.
Więcej Cała gmina kibicuje mistrzyniom

Chwila zadumy w miejscach pamięci narodowej

12.03.2016
W piątek 30 października przedstawiciele klas IV - VI w osobach gospodarzy i zastępców gospodarzy oraz klasa VI B w imieniu społeczności szkolnej zapalili symboliczne znicze przekazane przez każdą z klas uczących się w naszej szkole. Był to czas refleksji i zadumy...
Więcej Chwila zadumy w miejscach pamięci narodowej

Pamiętamy o poległych w obronie Ojczyzny

12.03.2016
We wtorek 27 października przedstawiciele SU z klas piątych i szóstych wzorem lat poprzednich udali się na cmentarz, aby posprzątać pomniki upamiętniające Bohaterów walczących o wolność Ojczyzny. Pracy fizycznej towarzyszyła refleksja i zaduma.
Więcej Pamiętamy o poległych w obronie Ojczyzny

Pokazy historyczne

12.03.2016
22 października w naszej szkole odbyły się pokazy historyczne, które poprowadzili średniowieczni rycerze.
Więcej Pokazy historyczne

Zbieramy makulaturę

12.03.2016
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Piaskach w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły i przy współpracy z Samorządem Uczniowskim ogłasza akcję zbiórki makulatury.
Więcej Zbieramy makulaturę

Nasze pierwszaki

12.03.2016
14 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia w klasach pierwszych.
Więcej Nasze pierwszaki

Spotkanie z policjantem w naszej szkole

12.03.2016
5 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły, kl. O-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Tematem spotkania była pogadanka ,, Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i wokół nas”.
Więcej Spotkanie z policjantem w naszej szkole

Sprzątanie świata

12.03.2016
W dniu 29 września 2015 r. nasza szkoła przystąpiła do Sprzątania Świata, na przeprowadzenie akcji przeznaczone zostały dwie godziny lekcyjne.
Więcej Sprzątanie świata

Dyskotekowe szaleństwo

12.03.2016
We wtorek 6 października 2015 roku odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka na terenie naszej szkoły.
Więcej Dyskotekowe szaleństwo

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

12.03.2016
W dniu 29 września 2015 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W trakcie trzech pierwszych godzin lekcyjnych uczniowie wybierali najlepszego kandydata na przewodniczącego SU. Głosowanie poprzedziła barwna i pełna różnych pomysłowych haseł kampania tocząca się na korytarzach szkoły, dzięki której poznaliśmy sylwetki i postulaty startujących.
Więcej DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Nowy rok szkolny

12.03.2016
1 września o godzinie 8:00 w kościele parafialnym w Piaskach odbyła się Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży, którą odprawił ks. Piotr Niedziela. Po zakończeniu Mszy wszyscy udali się do szkoły, aby rozpocząć nowy rok szkolny 2015/2016.
Więcej Nowy rok szkolny