Lista szkół
Szkoła Podstawowa w Olszanie

Szkoła Podstawowa w Olszanie

Kontakt

Olszana 127
gmina Podegrodzie 33-386

O naszej szkole

SKO w Szkole Podstawowej im. M. Wieczorka w Olszanie. Poznajcie nas i nasza szkołę!

BlogowiSKO szkoły

Wycieczka do Warszawy – „LEKCJE O FINANSACH”

29.11.2023
Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „Lekcje o finansach”, w ramach którego w dniach 23-24 listopada uczniowie klas V, VI oraz VII wraz z wychowawcami brali udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy.
Więcej Wycieczka do Warszawy – „LEKCJE O FINANSACH”

Wycieczka SKO do stadniny koni Sognare

27.09.2023
26 września 2023 r., korzystając z przepięknej słonecznej pogody członkowie SKO wybrali się na wycieczkę do stadniny koni SOGNARE na Szczereżu. Była to dla nich nagroda za systematyczne oszczędzanie ufundowana przez Bank Spółdzielczy w Podegrodziu.
Więcej Wycieczka SKO do stadniny koni Sognare

Członkowie SKO w Konkursie – MasterChef Olszana

28.03.2023
Miesiąc marzec w naszej szkole jest czasem, w którym szczególny sposób chcemy zachęcić uczniów do poznawania tajników matematyki. Kolejnym wydarzeniem była już III edycja innowacyjnego konkursu matematyczno–kulinarnego MASTERCHEF OLSZANA zorganizowanego dla uczniów- członków SKO z klas IV-VI przez p. Ewę Mrówka.
Więcej Członkowie SKO w Konkursie –  MasterChef Olszana

Konkursu matematyczny „Jeden z dziesięciu”

16.03.2023
We wtorek 15 marca 2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki. Tym razem w naszej szkole, z tej okazji odbyła się I edycja szkolnego konkursu matematycznego „Jeden z dziesięciu” dla członków SKO z klas IV-VIII, wzorowanego na znanym telewizyjnym turnieju.
Więcej Konkursu matematyczny „Jeden z dziesięciu”

„Dajemy rzeczom drugie życie” –konkurs

03.03.2023
SKO zorganizowało konkurs ekologiczny „Dajemy rzeczom drugie życie”. Celem było przetworzenie rzeczy niepotrzebnych, zbędnych w taki sposób, by mogły być ponownie użyte i wykorzystane. W ten sposób uczniowie uczyli się oszczędzania pieniędzy, aby nie wydawać na zakupy nowych produktów.
Więcej „Dajemy rzeczom drugie życie” –konkurs

EKO OZDOBY CHOINKOWE

24.12.2022
Członkowie SKO pobudzili wyobraźnię i inwencję twórczą wykonując ozdoby choinkowe z surowców wtórnych i innych odpadów nadając im drugie życie.
Więcej EKO OZDOBY CHOINKOWE

Ekologiczni i oszczędni

13.11.2022
W ramach realizowanego projektu proekologicznego „EKO świadomi młodzi obywatele Małopolski” członkowie SKO wzięli udział w konkurs „Ja dla środowiska”.
Więcej Ekologiczni i oszczędni

Wycieczka SKO do stadniny koni Sognare

21.10.2022
18 października 2022 r. członkowie SKO jako nagroda z BS w Podegrodziu za najsystematyczniejsze oszczędzanie wybrali się wraz z opiekunką SKO na wycieczkę do stadniny koni SOGNARE na Szczereżu.
Więcej Wycieczka SKO do stadniny koni Sognare

Pierwszoklasiści dołączają do SKO

12.10.2022
12 października 2022 r. Szkolna Kasa Oszczędności zwiększyła się o 13 członków. W tym dniu klasę I odwiedziła przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Podegrodziu P. Agata Żelazko .
Więcej Pierwszoklasiści dołączają do SKO

Konkurs Milionerzy – matematyczne zadania z oszczędzania

05.03.2020
W dniu 26 lutego odbył się w naszej szkole konkurs "MILIONERZY" pod hasłem "Matematyczne zadania z oszczędzania i konkurs wiedzy o SKO". Wszyscy uczniowie z klas V-VIII przystąpili do eliminacji klasowych 24 lutego br., w których otrzymali dwa zadania matematyczne związane z oszczędzaniem oraz dwa z zakresu wiedzy o pieniądzu. Do zmagań o tytuł "Najlepszej klasy" wyłoniono po trzech najlepszych uczniów z każdej klasy.
Więcej Konkurs Milionerzy – matematyczne zadania z oszczędzania

MISTRZOWIE OSZCZĘDZANIA

31.03.2019
Do końca marca zostały rozstrzygnięte konkursy SKO: Mistrz oszczędzania, Mistrz systematycznego oszczędzania i najlepsza klasa w oszczędzaniu w roku szkolnym 2018/2019.
Więcej MISTRZOWIE OSZCZĘDZANIA

Dzień owoców

31.03.2019
Organizowane w naszej szkole akcje nie są jednorazowe. Uczniowie rozumieją, że zdrowa żywność to coś, co warto promować.
Więcej Dzień owoców

„Z matematyką za pan brat” – konkurs matematyczny SKO

25.02.2019
12 lutego 2019 r. odbył się szkolny konkurs SKO pod hasłem „Z matematyką za pan brat” zorganizowanego i przeprowadzonego pod opieką opiekunki SKO p. Anny Koterli i p. Ewy Mrówki – matematyczki. Rozstrzygnięcie i rozdanie dyplomów odbyło się w szczególne święto 14 lutego, pod hasłem „Walentynki z matematyką”.
Więcej „Z matematyką za pan brat” – konkurs matematyczny SKO

„Oszczędzanie ma wiele twarzy”

28.10.2018
19 października 2018 r. członkowie SKO wraz z opiekunką przygotowali przedstawienie pod hasłem „Oszczędzanie ma wiele twarzy” dla wszystkich uczniów w Olszanie.
Więcej „Oszczędzanie ma wiele twarzy”

SKO –wiczowie w Labilandzie

21.10.2018
Aby wykorzystać ostatnie słoneczne dni, członkowie SKO za zaoszczędzone pieniądze mieli okazję odwiedzić Rodzinny Park Rozrywki - Labiland w Skrudzinie. Na naszych uczniów czekało wiele atrakcji, dzięki którym zapomnieli, co to nuda!
Więcej SKO –wiczowie w Labilandzie

MISTRZOWIE OSZCZĘDZANIA

03.04.2018
Do końca marca zostały rozstrzygnięte konkursy SKO: Mistrz oszczędzania, Mistrz systematycznego oszczędzania i najlepsza klasa w oszczędzaniu w roku szkolnym 2017/2018.
Więcej MISTRZOWIE OSZCZĘDZANIA

ODKRYWAMY WIOSENNE TALENTY WŚRÓD SKO –wiczów

22.03.2018
21 marca 2018 r. w ramach obchodów Dnia Wiosny, Samorząd Uczniowski wraz z SKO zorganizował i przeprowadził kolejną edycję Szkolnego Konkursu „ MAM TALENT”. Uczniowie z klas 0 -VII mieli okazję zaprezentować swoje uzdolnienia, m.in. muzyczne, taneczne, aktorskie, recytatorskie, plastyczne. Występy były oceniane przez jury w składzie: Anna Koterla, Ludwika Niemiec i Ewa Mrówka. Jurorzy nie mieli łatwego zadania. Ich zadaniem było wybranie zwycięzców konkursu, a dla nich wszyscy uczestnicy zajęli pierwsze miejsca, zdobyli nowe doświadczenia sceniczne, ale wymogi konkursu były nieubłagalne.
Więcej ODKRYWAMY WIOSENNE TALENTY WŚRÓD SKO –wiczów

Dzień owoców

17.03.2018
Organizowane w naszej szkole akcje nie są jednorazowe. Uczniowie rozumieją, że zdrowa żywność to coś, co warto promować.
Więcej Dzień owoców

Walentynki

16.02.2018
W naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs na kartkę z okazji Walentynek.
Więcej Walentynki

Zabawa karnawałowa

16.02.2018
8 lutego bieżącego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszanie brali udział w tradycyjnej zabawie karnawałowej
Więcej Zabawa karnawałowa

Festiwal taneczny Wir Festiwal – II miejsce

16.02.2018
Nasi uczniowie mogli pogratulować swoim kolegom: Paulina Gancarczyk, Oskar Tokarczyk Weronika Iwan, Amelia Skoczeń, Magdalena Mamala z klasy IV i Anita Stachoń z klasy III zdobyli w swojej kategorii tańca nowoczesnego na Festiwalu Tanecznym WIR FESTIWAL w Nowym Sączu.
Więcej Festiwal taneczny Wir Festiwal – II miejsce

Odkrywamy talenty muzyczne – I miejsce

16.02.2018
6 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu odbył się XXV Jubileuszowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "TRAMP 2018" którego organizatorem była 3NDSH " TURYŚCI" z Chełmca. Festiwal skierowany był dla wszystkich uzdolnionych muzycznie uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów a także zuchów i harcerzy z Hufca Nowy Sącz.
Więcej Odkrywamy talenty muzyczne – I miejsce

Dzień Babci i Dziadka

30.01.2018
22 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. M. Wieczorka w Olszanie obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Członkowie SKO wszystkich klas zaprosili swoich dziadków na uroczystość w szkole. Przygotowali im drobne upominki oraz program artystyczny. Rodzice z Rady Rodziców przygotowali skromny poczęstunek: kawę, herbatę oraz ciasto.
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Odkrywamy talenty aktorskie - gminne jasełka

10.01.2018
21 grudnia członkowie SKO pod kierunkiem p. K. Piekary i p. E. Mrówka zaprezentowali swoje umiejętności teatralno – muzyczne w przedstawieniu jasełkowym, podczas spotkania wigilijnego zorganizowanego przez Wójta Gminy Podegrodzie dla różnych środowisk z terenu naszej gminy.
Więcej Odkrywamy talenty aktorskie - gminne jasełka

ZBIÓRKA MAKULATURY NA CELE MISYJNE

20.12.2017
Od pierwszych dni listopada do 15 grudnia zbierana była makulatura, którą odebrano z naszej szkoły w dniu 20.12.2017 r. i zawieziono do Tarnowa – do punktu zbiorczego.
Więcej ZBIÓRKA MAKULATURY NA CELE MISYJNE

Konkurs na ozdobę choinkową

20.12.2017
W grudniu odbył się konkurs na oryginalna ozdobę choinkową zorganizowany przez SKO. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – VII.
Więcej Konkurs na ozdobę choinkową

Konkurs plastyczny „Na co oszczędzam pieniądze”

19.12.2017
W listopadzie opiekunka SKO zorganizowała konkurs plastyczny dla klas I –III „Na co oszczędzam pieniądze” . W konkursie wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się talentem plastycznym. I miejsce otrzymał Wojciech Potoniec , II miejsce Wiktoria Ciapała, III miejsce Maja Lenartowicz i Natalia Potoniec .
Więcej Konkurs plastyczny „Na co oszczędzam pieniądze”

Konkurs plastyczny „Na co oszczędzam pieniądze”

19.12.2017
W listopadzie opiekunka SKO zorganizowała konkurs plastyczny dla klas I –III „Na co oszczędzam pieniądze” . W konkursie wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się talentem plastycznym. I miejsce otrzymał Wojciech Potoniec , II miejsce Wiktoria Ciapała, III miejsce Maja Lenartowicz i Natalia Potoniec .
Więcej Konkurs plastyczny „Na co oszczędzam pieniądze”

SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW W PŁYWANIU

07.12.2017
Od listopada 2017 roku 30 osobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie bierze udział w zajęciach nauki pływania prowadzonych przez instruktorów na pływalni w Chełmcu.
Więcej SZUKAMY MŁODYCH  TALENTÓW W PŁYWANIU

Odkrywamy talenty taneczne

07.12.2017
Instruktorzy szkoły tańca "Wirdance" prowadzą w naszej szkole odpłatne zajęcia taneczne, przygotowujące uczniów do udziału w ogólnopolskich konkursach.
Więcej Odkrywamy talenty taneczne

ZABAWA ANDRZEJKOWA

03.12.2017
Zgodnie z polską tradycją dnia 29 listopada obchodziliśmy w naszej szkole dzień wróżb i zabaw andrzejkowych z udziałem uczniów od Oddziału Przedszkolnego po najstarszych. Dyskotekowe tańce rozpoczęliśmy o godz. 11.00. z udziałem wodzireja.
Więcej ZABAWA ANDRZEJKOWA

Do SKO dołączyły pierwszaki

29.10.2017
20 października 2017 r. Szkolna Kasa Oszczędności zwiększyła się o 21 członków. W tym dniu klasę I odwiedzili goście z Banku Spółdzielczego w Podegrodziu: p. Prezes Magdalena Konstanty , P. Agata Żelazko .
Więcej Do SKO dołączyły pierwszaki

Wycieczka do Zakopanego

22.10.2017
Za zaoszczędzone pieniądze przez cały rok. Uczniowie klas starszych pojechali na wycieczkę do Zakopanego.
Więcej Wycieczka do Zakopanego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

22.10.2017
Dnia 4 września 2017 roku o godzinie 9.20 w budynku Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2017/2018. W tym roku uroczystość została przygotowana przez członków SKO z klasy trzeciej.
Więcej Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Wigilia szkolna

13.04.2017
Jest taki dzień, Bardzo ciepły, Choć grudniowy… Świąteczny nastrój zawitał do naszej szkoły w czwartkowy poranek. 22 grudnia 2016 roku odbyła się Wigilia szkolna. Jest to szczególny dzień, w którym gromadzą się razem uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, aby wspólnie uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia.
Więcej Wigilia szkolna

„Czyste powietrze –czysta sprawa”

13.04.2017
21 listopada 2016 r. SKOwicze klasy III brali udział w trzygodzinnych zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu przez Centrum KANA Nowy Sącz, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie „Czyste powietrze – czysta sprawa”.
Więcej „Czyste powietrze –czysta sprawa”

W Olszanie – super kondycja poprzez pływanie…

13.04.2017
SKOwicze ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie rozpoczęli naukę pływania. Program nauki pływania został zainicjowany przez Radę Rodziców przy wsparciu Pani Dyrektor. Cotygodniowe wyjazdy na basen w Chełmcu rozpoczęły się w listopadzie bieżącego roku i potrwają do czerwca 2017r.
Więcej W Olszanie – super kondycja poprzez pływanie…

Zabawa andrzejkowa

13.04.2017
Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Nasza szkoła hucznie obchodziła ten dzień wróżb 23 listopada. W tym dniu odbyła się długo wyczekiwana przez wszystkich uczniów zabawa, która była poprowadzona przez wodzireja Zdzisława Salisa. Przygotował on wiele atrakcji tanecznych oraz konkursów, w których uczniowie zdobyli liczne nagrody. W zabawach brali udział zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie. Szkolne spotkanie umilił także poczęstunek przygotowany przez rodziców dla każdej klasy.
Więcej Zabawa andrzejkowa

STOP przemocy

13.04.2017
SKOwicze z Olszany apelują: przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości, trzeba więc dobrze się zastanowić, zanim się kogoś skrzywdzi.
Więcej STOP przemocy

Akademia z okazji Święta Niepodległości

13.04.2017
Dnia 10 XI o godzinie 8. 50 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez SKOwiczów klasy III pod przewodnictwem p. Ireny Michoń. Uroczystą akademię rozpoczęła pani dyrektor szkoły Urszula Waligóra, która przywitała zebranych. Na akademię został zaproszony p. Szczepan Zygmunt - zawodowy żołnierz, który reprezentował Polskę na misjach stabilizacyjnych w Iraku i Afganistanie.
Więcej Akademia z okazji Święta Niepodległości

Oszczędzaj w SKO

11.04.2017
19 października 2016 roku SKOwicze z klasy IV przygotowali razem z panią Ewą Mrówką apel na temat: "Październik - miesiąc oszczędzania".
Więcej Oszczędzaj w SKO

Dzień Edukacji Narodowej

11.04.2017
W dniu 14 października nasza szkoła obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji SKOwicze przygotowali ciekawą akademię, na którą zaproszeni zostali także emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.
Więcej Dzień Edukacji Narodowej

KONKURS NA KOSZYCZEK I PISANKE WIELKANOCNA

14.04.2016
W marcu opiekunka SU zorganizowała między klasowy konkurs na koszyczek wielkanocny i pisankę wielkanocną. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem wśród członków SKO . Do konkursu mogli przystąpić uczniowie naszej szkoły.
Więcej KONKURS NA KOSZYCZEK  I PISANKE WIELKANOCNA

KONKURS

14.04.2016
na najładniejszą świąteczną salę lekcyjną
Więcej KONKURS

KONKURS na kartkę świąteczną

14.04.2016
W grudniu odbył się konkurs na oryginalna kartkę świąteczną. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – VI. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem i zaangażowaniem wśród uczniów. Zostały wykonane 54 kartki.
Więcej KONKURS na kartkę świąteczną

„Ziarnko do ziarnka”, czyli nauka oszczędzania.

26.10.2015
23. 10 2015 r. klasa III przygotowała przedstawienie teatralne na temat oszczędzania. Przewodniczący klasy zaprosił członków SKO na naradę klasową, dotyczącą tego, „co należy oszczędzać, a czego marnować nie wolno”.
Więcej „Ziarnko do ziarnka”, czyli nauka oszczędzania.

MAM TALENT

03.05.2015
20 marca 2015 r. w ramach obchodów Dnia Wiosny, Samorząd Uczniowski wraz z SKO zorganizował i przeprowadził II edycję Szkolnego Konkursu „ MAM TALENT”.
Więcej MAM TALENT

ZABAWA KARNAWAŁOWA

03.05.2015
Tradycyjnie jak co roku i w tym również 5 marca odbyła się szkolna zabawa karnawałowa.
Więcej ZABAWA KARNAWAŁOWA

PAMIĘTAMY O BABCIACH I DZIADKACH

22.02.2015
Jak co roku w styczniu szkoła nie zapomniała o Święcie Babci i Dziadka. Wnukowie zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystą akademie, która odbyła się 27stycznia.
Więcej PAMIĘTAMY O BABCIACH I DZIADKACH

Konkurs „Polskie Kolędy”

01.02.2015
19 grudnia odbył się szkolny konkurs „Polskie Kolędy” , który cieszył się ogromna popularnością wśród wszystkich uczniów od przedszkolaków do klasy VI.
Więcej Konkurs „Polskie Kolędy”

Szkolne MIKOŁAJKI

01.02.2015
Zwyczaj obdarowywania się prezentami 6 grudnia ma swoje początki w średniowieczu, ok. tysiąca lat po śmierci Mikołaja z Miry. W naszej szkole tradycji stało się zadość.
Więcej Szkolne MIKOŁAJKI

konkurs "Matematyka bankiem współczesnej wiedzy"

01.02.2015
W listopadzie 2014 r. w naszej szkole odbyła się I edycja szkolnego konkursu pod hasłem „Matematyka bankiem współczesnej wiedzy” zorganizowane i przeprowadzonego pod opieką p. Anny Koterla i p. Ewy Mrówka.
Więcej konkurs  "Matematyka bankiem współczesnej wiedzy"

SKO w trosce o bezpieczeństwo .

25.01.2015
Problem uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym jest stale aktualny. W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły, SKO włączyło się do akcji "Odblaskowa szkoła".
Więcej SKO w trosce o bezpieczeństwo .

Październik miesiącem oszczędzania…

20.01.2015
Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje szkolna Kasa Oszczędności.
Więcej Październik  miesiącem oszczędzania…

Działalność SKO

09.10.2014
Szkolna Kasa Oszczędności w naszej szkole prowadzi działalność już od kilkunastu lat.
Więcej Działalność SKO