Lista szkół
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie

Kontakt

św. Floriana 75
Krzęcin 32-051

O naszej szkole

Szkoła nosi imię Batalionów Chłopskich Pełna nazwa placówki: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krzęcinie Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Krzęcinie Siedzibą Szkoły jest budynek położony w Krzęcinie nr 301, 32-051 Wielkie Drogi, powiat krakowski, województwo małopolskie.

BlogowiSKO szkoły

Ognisko z okazji DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ

27.02.2019
2. Szczep Harcerki MEMORIA ZHP, w którego szeregach są nasi szkolni SKO-wicze, gościł harcerki i harcerzy Szczepu KOGNIA ZHR ze Skawiny na obrzędowym ognisku z okazji Dnia Myśli Braterskiej zorganizowanym w Krzęcinie.
Więcej Ognisko z okazji DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ

ZimowiSKO„Ząbwood”

28.01.2019
W dniach 14 – 20 stycznia 2019 r grupa 67 zuchów i harcerzy ze szczepu Memoria, w tym wielu SKO-wiczów, wyjechała na swoje pierwsze, szczepowe zimowisko do miejscowości Ząb niedaleko Zakopanego.
Więcej ZimowiSKO„Ząbwood”

Harcerze i zuchy z wizytą w Przedszkolu Katolickim w Skawinie.

06.12.2018
W ramach uroczystości związanych z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, reprezentacja harcerzy i zuchów należących do 77 DH „Biedronka” i 77 GZ „Leśne Robaczki” z 2. Szczepu Harcerskiego „Memoria” z Krzęcina odwiedziła w dniu 29 listopada 2018r. Przedszkole Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Skawinie.
Więcej Harcerze i zuchy z wizytą w Przedszkolu Katolickim w Skawinie.

Harcerze harcują i ...kwestują

03.10.2018
W sobotę 29 września harcerze ze szczepu „Memoria”, który działa przy naszej szkole, wzięli udział w Rodzinnym Koncercie Charytatywnym na placu Wolnica w Krakowie.
Więcej Harcerze harcują i ...kwestują

Karty bankomatowe przyszłości

06.03.2018
Pieniędzmi posługujemy się wszyscy można powiedzieć „od kołyski”, ale karty bankomatowe to dla niektórych dzieci, zwłaszcza tych młodszych to abstrakcja.
Więcej Karty bankomatowe przyszłości

SUKCESY LITERACKIE NASZYCH UCZNIÓW

27.02.2018
Osiem uczennic ZSP w Krzęcinie wzięło udział w III Powiatowym Konkursie Literackim "Mój debiut". Zadaniem uczestników było napisanie wiersza lub opowiadania inspirowanego piosenką Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat".
Więcej SUKCESY LITERACKIE NASZYCH UCZNIÓW

Otwarci na niepełnosprawność - wspólna zabawa karnawałowa z Piratami zdobywamy Wyspę Skarbów

05.02.2018
W przedostatnią sobotę karnawału, 3 lutego, sala gimnastyczna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzęcinie została opanowana przez piratów i innych wszelkiej maści przebierańców, którzy podróżowali przez morza i oceany, odkrywali różne lądy, aby w końcu zdobyć skarby... wiedzy, bogatej wyobraźni, umiejętności praktycznych i sprawności fizycznej, przy okazji doskonale się przy tym bawiąc.
Więcej Otwarci na niepełnosprawność - wspólna zabawa karnawałowa z Piratami zdobywamy Wyspę Skarbów

„Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”

01.02.2018
25 stycznia br młodsi i starsi i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji fizyki oraz chemii, na której mieli możliwość obserwowania widowiskowych doświadczeń wykonywanych przez profesjonalistę z grupy „ Zaelektryzowani”.
Więcej „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”

Dyktujemy… „ Nieoszczędna choroba hrabiego” cz.II

18.01.2018
Czy SKO kojarzy nam się tylko z matematyką? Ależ nie, piszemy dyktanda o oszczędzaniu i świetnie nam idzie. Tm razem do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii na Bank przystąpili uczniowie klas trzecich, Oto fragment dyktanda, z którym musieli się zmierzyć
Więcej Dyktujemy… „ Nieoszczędna choroba hrabiego” cz.II

Wspieraj naturę – zbieraj makulaturę!

23.12.2017
Zakończyliśmy właśnie zbiórkę makulatury, w którą aktywnie włączyła się cała społeczność szkolna. Przez prawie dwa tygodnie w każdym dostępnym zakamarku rosła sterta starych gazet, książek i kartonów przynoszonych przez dzieci.
Więcej Wspieraj naturę – zbieraj makulaturę!

Nasi SKO – wicze ujawniają talenty plastyczne.

13.12.2017
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia ruszyły w naszej szkole pełną parą. Uczniowie z ogromną ochotą, pod czujnym okiem pani od plastyki, zaangażowali się w przygotowywanie ozdób świątecznych na kiermasz, który stał się już naszą tradycją.
Więcej Nasi SKO – wicze ujawniają talenty plastyczne.

Lekcja „Ważna rola pieniędzy w życiu człowieka”

17.11.2017
W klasach piątych zostały przeprowadzone zajęcia, których celem było uświadomienie uczniom znaczenia pieniądza w życiu człowieka. W trakcie zajęć omówiono znaczenie, funkcje i wygląd pieniądza – banknotów i monet polskich oraz euro.
Więcej Lekcja „Ważna rola pieniędzy w życiu człowieka”

Konkurs na logo SKO rozstrzygnięty!!!

09.11.2017
Przez cały październik członkowie SKO wykonywali prace na logo SKO w roku szkolnym 2017/2018. Do opiekunów spłynęło bardzo dużo prac, wykonanych różnorodnymi technikami, w rozmaitych formatach i kształtach.
Więcej Konkurs na logo SKO rozstrzygnięty!!!

Ogłaszamy Złotówkowego Maestro i wyłaniamy klasę, która rozbiła bank w miesiącu październiku.

08.11.2017
Nasi oszczędni SKO – wicze w październiku pieczołowicie odkładali złotówkę do złotówki na swoje książeczki, z czego niektórym uzbierała się niezła sumka. W klasach młodszych najwięcej zgromadziła Natalia Gajewska z klasy I a, na drugim miejscu uplasował się Piotr Zięcik z klasy II b. Starszym uczniom oszczędzanie szło równie dobrze, a najwięcej zebrali Julia Chrostek i Maksymilian Janeczek z klasy VI.
Więcej Ogłaszamy Złotówkowego Maestro i wyłaniamy klasę, która rozbiła bank w miesiącu październiku.

„Obce nam słowo EGOISTA, bo każdy SKO - wicz to ALTRUISTA”.

06.11.2017
Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęliśmy kolejną zbiórkę plastikowych zakrętek, które przekazujemy zaprzyjaźnionej rodzinie mającej chorą córkę. W ten sposób dokładamy maleńką cegiełkę do ogromnego muru i pomagamy pozyskiwać środki na rehabilitację Pauliny.
Więcej „Obce nam słowo EGOISTA, bo każdy SKO - wicz to ALTRUISTA”.

Akcja Humanitarna „Adoptuj szkołę”

31.10.2017
Słowa Nelsona Mandeli „Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, aby zmienić świat” posłużyły jako motto do zorganizowania akcji pomocy dla szkoły w Republice Środkowej Afryki, nękanej licznymi wojnami, a co za tym idzie biedą, i brakiem edukacji wśród najmłodszych.
Więcej Akcja Humanitarna „Adoptuj szkołę”

„Wspólne działanie gwarancją sukcesu” – rozwijamy umiejętność dialogu i współpracy.

30.10.2017
Umiejętność słuchania i współpracy z innymi ludźmi, ale także zdolność do właściwego argumentowania własnych poglądów, to elementy nieodzowne w życiu każdego z nas. Dlatego uczniowie klasy VII b wzięli udział w debacie dotyczącej korzyści płynących ze wspólnego działania. W czasie jej trwania podawali przykłady świadczące o tym, że pracując w grupie łatwiej możemy osiągnąć sukces w konkretnej dziedzinie.
Więcej „Wspólne działanie gwarancją sukcesu” – rozwijamy umiejętność dialogu i współpracy.

„Masz to jak w Banku”- warszatty dla klas V-VI

27.10.2017
W dniu 19 października zostały przeprowadzone dla uczniów klas piątych i szóstych warsztaty zatytułowane „Masz to jak w Banku”. Na zajęciach uczniowie poznali różne rodzaje banków, ze szczególnym uwzględnieniem banków spółdzielczych (podkreślono fakt, że są to banki wyłącznie z polskim kapitałem). Poznali także funkcje Narodowego Banku Polskiego oraz banków komercyjnych. Ich ciekawość rozbudziła informacja o monetach kolekcjonerskich emitowanych przez NBP.
Więcej „Masz to jak w Banku”- warszatty dla klas V-VI

To jest bardzo ważna rzecz, by na koncie kasę mieć! – SKO –wicze biorą udział w zajęciach o oszczędzaniu.

26.10.2017
W temacie oszczędzania wielu naszych uczniów jest już prawdziwymi ekspertami. Aby jednak ich wiedza na ten temat została mocno ugruntowana, wzięli oni udział w warsztatach dotyczących oszczędzania pieniędzy, wody, gazu i energii elektrycznej. W czasie zajęć tworzyli mapy myślowe i komiksy ukazujące sposoby ograniczenia wydatków w życiu codziennym.
Więcej To jest bardzo ważna rzecz, by na koncie kasę mieć! – SKO –wicze biorą udział w zajęciach o oszczędzaniu.

Rozwijanie talentów językowych

25.10.2017
26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie naszej szkoły także świętowali to wydarzenie. Od samego rana przedstawiciele klas siódmych zamienili się w reporterów i wśród całej społeczności szkolnej poszukiwali odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego warto uczyć się języków?”.
Więcej Rozwijanie talentów językowych

SKO – wicze rozwijają talenty aktorskie i czytelnicze w czasie Korowodu Bajkowych Postaci

24.10.2017
Piątek 20 października 2017r. był w naszej szkole dniem kolorowym i magicznym. Stało się to za sprawą uczniów klas IV –VII, którzy z ochotą zamienili codzienne szkolne mundurki na przepiękne bajkowe stroje i wcielili się w bohaterów ulubionych bajek. Ale podkreślić należy, że uczniowie zachwycali nie tylko starannie dobranymi kostiumami i charakteryzacją, lecz ponadto zaprezentowali szeroką wiedzę na temat wybranej przez siebie postaci. Tak przygotowani i przystrojeni utworzyli barwny korowód,
Więcej SKO – wicze rozwijają talenty aktorskie i czytelnicze w czasie Korowodu Bajkowych Postaci

Zuchy i harcerze na Rajdzie Hufca Podkrakowskiego ZHP -zdobywamy sprawność "Przedsiębiorca"

23.10.2017
W dniach 14-15 października 2017 r. zuchy z 77 GZ „Leśne Robaczki”, które zdobywają sprawność „Przedsiębiorca” oraz harcerze 77 DH „Biedronka”, działającej przy naszej szkole wzięły udział w dorocznym Rajdzie Jurajskim, na którym spotkały się wszystkie gromady i drużyny działające na terenie powiatu Podkrakowskiego. Tym bardziej cieszą sukcesy naszych uczniów, gdyż dzielne zuchy zajęły I miejsce w kategorii „Najbardziej rozśpiewana gromada zuchowa”, a patrol harcerski „Risorgimento” zajął 3
Więcej Zuchy  i harcerze na Rajdzie Hufca Podkrakowskiego ZHP -zdobywamy sprawność "Przedsiębiorca"

Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych i włączenie ich w poczet członków SKO

20.10.2017
17 października był wyjątkowym dniem dla społeczności szkolnej w Krzęcinie, gdyż do grona uczniowskiej braci przyjęto 26 nowych członków – 6 i 7 latków rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą. Były piosenki i wiersze , kwiaty i upominki własnego wyrobu, ale przede wszystkim były serdeczne życzenia. Radosne pierwszaczki wraz z nauczycielami i rodzicami świętowali ten ważny dzień, który zapewne wszyscy na długo zapamiętają.
Więcej Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych i włączenie ich  w poczet członków SKO

„SKO-wo - Matematyczny Czar Par”

19.10.2017
W myśl hasła „co dwie głowy, to nie jedna” 18 października 2017 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole SKO- wo – Matematyczny Czar Par. Celem konkursu przekazanie uczniom faktu, że oszczędzanie oraz bankowość mają wiele wspólnego z matematyką. Ponadto, że ten nielubiany przez uczniów przedmiot, często spędzający im sen z powiek może stać się źródłem wspaniałej zabawy, jeśli przeniesiemy go na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw.
Więcej „SKO-wo   - Matematyczny Czar Par”

SKOwo - SPINNEROWA RULETKA LICZBOWA

09.10.2017
Nauka przez zabawę? – TAK!!! Spinnery, to w ostatnim czasie ulubiona zabawka dzieci. Wskazuje się na wiele pozytywnych oddziaływań, które niosą za sobą zabawy spinnerem. Bez wątpienia możemy zaliczyć do nich relaksację, ćwiczenia w skupianiu uwagi, ćwiczenia koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej ale także usprawnianie manualne i motoryczne.
Więcej SKOwo - SPINNEROWA RULETKA LICZBOWA

Osobistości SKO – prezentujemy uczniom znane postaci, które swoje talenty potrafiły przekuć na sukces finansowy

09.10.2017
9 października 1027r na godzinach wychowawczych postanowiliśmy przybliżyć naszym uczniom kilka znanych postaci, mających niewątpliwie różnorakie talenty, ale z drugiej strony potrafiące z tych swoich zdolności czerpać korzyści finansowe. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić jeszcze niezdecydowanych uczniów do bycia członkiem SKO, by mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Każdy z nich ma bowiem pewien ukryty talent, który może ujawnić, a zarazem osiągnąć z tego korzyści materialne.
Więcej Osobistości SKO – prezentujemy uczniom znane postaci, które swoje talenty potrafiły przekuć na sukces finansowy

Wybory Super Bankiera z okazji Dnia Chłopaka

04.10.2017
Początek października to nowy start dla SKO-wiczów , nowe zadania, nowe wyzwania i nowe emocje... Zaczęliśmy od wyborów najsprytniejszego, najbardziej utalentowanego, najobrotniejszego chłopca - „Super Bankiera”, który musiał się wykazać przed dziewczętami, że potrafi „ robić biznes”. Już na wstępie panowie zaprezentowali się jako „rekiny finansjery” - profesjonaliści ubrani w garnitury, koszule, krawaty z nieodłącznymi czarnymi aktówkami, laptopami i innymi gadżetami...
Więcej Wybory Super Bankiera z okazji Dnia Chłopaka

Talentowicze pamiętają o świętach państwowych.

05.05.2017
Jak co roku w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z majowymi świętami. Z tej okazji SKO - wicze przygotowali gazetkę ścienną, natomiast wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki na temat Święta Pracy, Święta Flagi i Rocznicy uchwalenia Konstytucji.
Więcej Talentowicze pamiętają o świętach państwowych.

Rozwijamy talenty uczestnicząc w spotkaniu ze Strażakami.

27.04.2017
Nasi Talentowicze wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami OSP w Krzęcinie. W czasie pokazu mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem, który służy strażakom nie tylko do gaszenia pożarów, ale także do ratowania zdrowia i życia osobom poszkodowanym m.in. w wypadkach drogowych.
Więcej Rozwijamy talenty uczestnicząc w spotkaniu ze Strażakami.

Święta tuż, tuż…

06.04.2017
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy nasi SKO-wicze wykonali piękne kartki świąteczne i przygotowali ich wystawę na gazetce ściennej.
Więcej Święta tuż, tuż…

Talentowisko na finiszu

31.03.2017
Mamy się czym pochwalić! W ciągu trwania tej edycji- naszej pierwszej – zapisało się 141 członków, w tym 105 osób systematycznie oszczędzających. Zebraliśmy kwotę 13396,50zł. Najbogatszą klasą wśród I –III została klasa III b, a wśród IV – VI klasa V.
Więcej Talentowisko na finiszu

Opowieści o Krakowie

30.03.2017
28 marca 2017 r. nasi Talentowicze wzięli udział w spotkaniu z przewodnikiem po Krakowie, panią Jolantą Dudziak, prywatnie mamą naszych uczennic. Opowiedziała Ona o Katedrze Wawelskiej i Wzgórzu Wawelskim podkreślając, że są one ogniwem łączącym przeszłość z teraźniejszością.
Więcej Opowieści o Krakowie

SKO-we Potyczki

24.03.2017
Program TalentowiSKO zbliża się ku końcowi... Z tej okazji zorganizowano międzyklasowy turniej sprawnościowo- wiedzowy pod nazwą „SKO-we Potyczki” dla klas IV, V i VI.
Więcej SKO-we Potyczki

Wiosenne nastroje mamy i o przyrodę wszyscy dbamy!

23.03.2017
W drugim dniu Igrzysk Matematyczno – Przyrodniczych pt. „Przedsiębiorczy Uczeń” nasi Talentowicze przygotowali niezwykły pokaz mody. Niezwykły dlatego, że wszystkie stroje wykonane zostały z surowców wtórnych – kartonowych pudełek, foliowych woreczków, siatek po owocach, makulatury i resztek materiałów. Zaprezentowana została „sukienka prasowa”, kreacja „kosmiczna eksplozja”, „foliowe cudo”, „hawajski kwiat”, „błękit nieba”, „sukienka prezent”, strój typu patchwork i dwa stroje panny młodej.
Więcej Wiosenne nastroje mamy i o przyrodę wszyscy dbamy!

Zalety oszczędzania w pigułce

17.03.2017
W tematyce związanej z oszczędzaniem nasi SKO - wicze są już prawdziwymi ekspertami. Aby ich wiedza została usystematyzowana, wzięli oni udział w zajęciach podsumowujących wszystko, z czym zaznajomili się i nad czym pracowali od początku naszego udziału w Talentowisku.
Więcej Zalety oszczędzania w pigułce

Wszystko o pieniądzach

15.03.2017
Nasi Talentowicze stale poszerzają swoją wiedzę. Dziś dowiedzieli się, co to były talary, talenty i denary, kiedy się nimi posługiwano i jaką miały wartość w przeliczeniu na dzisiejsze złotówki.
Więcej Wszystko o pieniądzach

Projekt Euronet 50/50 Max

01.03.2017
W styczniu 2017 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu Euronet 50/50 Max. Jego ideą jest oszczędzanie energii elektrycznej, zmniejszenie strat ciepła i zużycia wody, a co za tym idzie obniżenie rachunków.
Więcej Projekt Euronet 50/50 Max

Karnawałowa dySKOteka w naszej szkole.

27.02.2017
Jako, że uczniowie naszej szkoły wielokrotnie udowodnili, że potrafią nie tylko wspólnie pracować, ale także wspólnie się bawić, jak co roku zorganizowali zabawę karnawałową.
Więcej Karnawałowa dySKOteka w naszej szkole.

Walentynki członków SKO na wesoło.

22.02.2017
Tradycja Walentynek jest w naszej szkole kultywowana od wielu lat. W tym roku jednak tradycyjne obchody tego dnia zostały połączone z tematyką oszczędzania.
Więcej Walentynki członków SKO na wesoło.

ZUCHY ZDOBYWAJĄ SPRAWNOŚĆ „GROSIK”

21.02.2017
Zuchy z działającej przy naszej szkole 77 Gromady Zuchowej „Leśne Robaczki” również postanowiły włączyć się w realizowany w tutejszej placówce program „TalentowiSKO” i zdobyć przy okazji sprawność zuchową „GROSIK”.
Więcej ZUCHY ZDOBYWAJĄ SPRAWNOŚĆ „GROSIK”

Lekcja „Co zrobić, by bardziej zmotywować siebie do działania?”

20.02.2017
W ramach programu Talentowisko, uczniowie klasy VI b uczestniczyli w lekcji „Co zrobić, by bardziej zmotywować siebie do działania?”. W czasie jej trwania przekonali się, że każdy z nich codziennie wykonuje szereg czynności, które można określić mianem pracy, np. ścielenie łóżka czy mycie naczyń. Niejednokrotnie aby wykonać te proste czynności musimy pokonać własne lenistwo. Jak to zrobić? Warto znaleźć powody, które zmotywują nas do działania. I takich właśnie motywatorów szukali uczniowie.
Więcej Lekcja „Co zrobić, by bardziej zmotywować siebie do działania?”

Warsztaty „Piękne dusze matematyków – matematyka nitką malowana”

17.02.2017
„Matematyka królowa nauk”, niestety nie dla wszystkich. Zdecydowana większość uczniów kojarzy matematykę z trudnymi rachunkami, skomplikowanymi zadaniami tekstowymi oraz z geometrią, którą nie mogą w żaden sposób ogarnąć. Aby magię tego przedmiotu ukazać z zupełnie innej strony uczniowie klas IV-VI zapoznali się z elementarnymi zasadami haftu matematycznego, rozwijając swoje zainteresowania.
Więcej Warsztaty „Piękne dusze matematyków – matematyka nitką malowana”

AKCJA „Oszczędzaj energię codziennie, zasilaj budżet domowy i szkolny niezmiennie”

16.02.2017
Ludzie oszczędni szanują wodę, energię elektryczną i książki, dlatego z pełnym przekonaniem możemy za takie osoby uznać uczniów naszej szkoły. Podejmują oni trud codziennego pamiętania o rzeczach z pozoru błahych, a tak ważnych, nie tylko dla ich domowego, ale i szkolnego budżetu. Zatem angażując się w SKO stają się naszymi ambasadorami oszczędzania.
Więcej AKCJA „Oszczędzaj energię codziennie, zasilaj budżet domowy i szkolny niezmiennie”

Konkurs na wierszyki promujące SKO

14.02.2017
Wśród naszej szkoły nie brakuje talentów literackich, dla których układanie rymowanek to prawdziwa frajda. Dominowały dłuższe i krótsze rymowanki, niektóre mogłyby być prawdziwymi sloganami reklamowymi!
Więcej Konkurs na wierszyki promujące  SKO

Lekcja „Mój dom – moja mała firma”

13.02.2017
W styczniu obie klasy czwarte ponownie połączyły siły, tym razem wgłębiając się w tajniki zarządzania domowym budżetem. Uczniowie poznali podstawowe pojęcia finansowe takie jak aktywa, pasywa, wydatki stałe i zmienne, bilans itp. Oprócz tego zastanowili się nad swoimi talentami, które mogą wykorzystać jako źródło dochodów gospodarstwa domowego.
Więcej Lekcja „Mój dom – moja mała firma”

„O tradycjach Bożego Narodzenia pamiętamy, na prezenty przez cały rok oszczędzamy”

09.01.2017
Takie hasło przyświecało uczennicom i uczniom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzęcinie, którzy wzięli udział w autorskim programie artystycznym łączącym elementy tradycji i nowoczesności, oszczędności i szczodrości, przeplatanym piosenkami i pastorałkami w wykonaniu szkolnego chóru. Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego obejrzała widowisko złożone z dwóch części. Pierwsza, humorystyczna, napisana została specjalnie przez pana Zenona Michalskiego, nauczyciela polonistę i poetę, pra
Więcej „O tradycjach Bożego Narodzenia pamiętamy, na prezenty przez cały rok oszczędzamy”

„Wszyscy jesteśmy św. Mikołajami”

09.01.2017
„Oszczędzaj, abyś mógł być szczodry”- tak mówi znane przysłowie. Z takiej inspiracji zrealizowano ciekawą lekcję wychowawczą w klasach czwartych, w której połączono elementy tradycji mikołajkowej z podstawami ekonomii gospodarstwa domowego i dobrą zabawą.
Więcej „Wszyscy jesteśmy św. Mikołajami”

„Pomóżmy Marysi”- akcja charytatywna w ZSP w Krzęcinie

05.12.2016
W dniach 22 – 24 listopada 2016r w ZSP w Krzęcinie miała miejsce zbiórka pieniędzy na leczenie Marysi Jedynak – 8-letniej dziewczynki dotkniętej bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą genetyczną – zespołem Leigha. Do włączenia się w akcję społeczność szkolną zachęcił plakat wykonany przez członków Samorządu Uczniowskiego.
Więcej „Pomóżmy Marysi”- akcja charytatywna w ZSP w Krzęcinie

LOGO TALENTOWISKA

07.11.2016
Nasze działania na bieżąco są dokumentowane i prezentowane całej społeczności szkolnej na gazetce ściennej stworzonej specjalnie do tego celu.
Więcej LOGO TALENTOWISKA

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

07.11.2016
Dnia 14 października 2016r. 28 pierwszoklasistów naszej szkoły w trakcie uroczystego ślubowania otrzymało książeczki SKO z kwotą 10 zł.
Więcej ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

STARTUJEMY

07.11.2016
Od 30 września 2016r. nasza szkoła realizuje program Talentowisko, który świetnie wkomponował się w innowację pedagogiczną „Szkoła kolebką przedsiębiorczości”.
Więcej STARTUJEMY