Lista szkół
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie

Kontakt

św. Floriana 75
Krzęcin 32-051

O naszej szkole

Szkoła nosi imię Batalionów Chłopskich Pełna nazwa placówki: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krzęcinie Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Krzęcinie Siedzibą Szkoły jest budynek położony w Krzęcinie nr 301, 32-051 Wielkie Drogi, powiat krakowski, województwo małopolskie.

BlogowiSKO szkoły

Z wizytą w Małopolskim Banku Spółdzielczym w Wieliczce

08.09.2022
Naszej szkole od początku uczestnictwa w Programie TalentowiSKO, tj. od 2016r., patronuje Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce. Dzięki wspomnianemu wsparciu mamy możliwość nieustannie rozwijać talenty i pogłębiać wiedzę naszych uczniów, zwłaszcza w zakresie finansów i ekonomii. W tym miejscu chcemy podkreślić, że wszelką pomocą nie tylko w kwestiach organizacyjnych, ale i w kontaktach z Zarządem Banku od lat bezinteresownie służy nam Pan Jarosław Trojnacki.
Więcej Z wizytą w Małopolskim Banku Spółdzielczym w Wieliczce

W otaczającej nas rzeczywistości wiele figur geometrycznych gości – przedstawienie “Ważne figury”

31.03.2022
Matematyka obecna jest w otaczającym nas świecie. Żadna dziedzina nauki nie funkcjonuje bez matematyki. Tyczy się to głównie bankowości, finansów oraz szeroko rozumianej ekonomii. Aby ułatwić uczniom poruszanie się po meandrach świata finansów trzeba ich zaciekawić i zaszczepić w nich bakcyla matematyki. Najlepiej odbywa się to w formie zabawy, czy pracy zespołowej.
Więcej W otaczającej nas rzeczywistości wiele figur geometrycznych gości – przedstawienie “Ważne figury”

Bez pracy nie ma kołaczy – Twoja praca wiele znaczy

31.03.2022
Na kolejnych zajęciach z cyklu „Mali mistrzowie przedsiębiorczości”, trzecioklasiści próbowali samodzielnie zaplanować domowy budżet. Zastanawiali się po co pracujemy, kto to jest przedsiębiorca, czym jest bezrobocie oraz emerytura. Słuchali fragmentu książki „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”. Grali w grę towarzyską „Czółko” i odgadywali nazwy zawodów. Następnie sprawdzali swoją wiedzę uczestnicząc w quizie „ABC przedsiębiorczości” z kołem fortuny, który wzbudził wiele pozytywnych emocji.
Więcej Bez pracy nie ma kołaczy – Twoja praca wiele znaczy

„If I were a rich man”....(„Gdybym był bogaty...” )

29.03.2022
- te słowa słynnego szlagieru z musicalu „Skrzypek na dachu” były inspiracją do przeprowadzenia interdyscyplinarnej lekcji języka angielskiego w klasie 6B, w ramach zajęć kreatywnych. Uczniowie zadając sobie pytanie: „To save or not to save”? przy okazji poznali kilkanaście pożytecznych zwrotów z zakresu szeroko pojętego tematu „banking in English”.
Więcej „If I were a rich man”....(„Gdybym był bogaty...” )

Kto nie ryzykuje ten nie je truskawek….czyli „Finansowe Rymowanki Kota Biznesika”

29.03.2022
Gotowi na nowe wyzwania trzecioklasiści poznali Kota Biznesika i jego Finansowe Rymowanki, autorstwa Arkadiusza Błażycy. Postać tego sprytnego i przedsiębiorczego kota zachęca, aby uwierzyć w siebie i brać sprawy w swoje ręce. Uczniowie III b dowiedzieli się co to jest wolność finansowa, inwestycja i przychód pasywny – trudne pojęcia ekonomiczne mające jednak dziecinnie proste wyjaśnienie, czego uczniowie dali wyraz w czasie tworzenia swoich plakatów. Podczas zajęć wywiązała się także dyskusja na temat - Co robić aby nie wpaść w sidła reklam? Nasi mali konsumenci mają w tym zakresie zaskakująco duże doświadczenie.
Więcej Kto nie ryzykuje ten nie je truskawek….czyli „Finansowe Rymowanki Kota Biznesika”

“Jak zainwestować swoje kieszonkowe?” – W co można inwestować we współczesnym świecie, jakie idą za tym korzyści i jakie niesie to ryzyko - dowiedzieli się nasi szóstoklasiści

28.03.2022
W klasie szóstej odbyły sie zajęcia, na których uczniowie poznali pojęcia ze świata finansów dotyczące inwestowania. Zadania prowadzone w formie zabawy pozwoliły uczniom nie tylko dowiedzieć się skąd biorą się pieniądze, ale także co to są przychody, koszty, czym są aktywa i pasywa. Następnie na podstawie otrzymanego kieszonkowego wypełniali swoje zestawienia finansowe. Kolejne zadanie polegało na dopasowaniu aktywów do odpowiedniej grupy finansowej np. nieruchomości, biznesy, papiery wartościowe, towary i surowce oraz inne inwestycje.
Więcej “Jak zainwestować swoje kieszonkowe?” – W co można inwestować we współczesnym świecie, jakie idą za tym korzyści i jakie niesie to ryzyko - dowiedzieli się nasi szóstoklasiści

Historia w pieniądzach zapisana - numizmatyka jest nam znana!

28.03.2022
Skąd się wzięły pieniądze? Gdzie się je wytwarza? Jak wyglądały dawne monety i banknoty? Na te pytania odpowiedzi szukali uczniowie klasy IIIb. Oglądali film o historii pieniądza oraz słuchali ciekawych informacji prezentowanych przez ich kolegę z klasy, Tymoteusza, który jest pasjonatem numizmatyki. Tymek wystąpił w roli eksperta i opowiadał o swojej kolekcji zawierającej dawne i współczesne środki płatnicze pochodzące z różnych stron świata, a także pamiątkowe monety okolicznościowe. Trzecioklasiści mogli podziwiać m.in. pieniądze z tak odległych krajów jak Indonezja, Wenezuela, Wietnam czy Zambia.
Więcej Historia w pieniądzach zapisana - numizmatyka jest nam znana!

„Oszczędzam, spełniam marzenia, jestem EKO” – wiosenne zmagania sko-wo - matematyczno – ekologiczne.

25.03.2022
Nasi Talentowicze kolejny raz mieli możliwość uczestniczyć w turnieju dotyczącym finansów i ekonomii, a także szeroko pojętej ekologii. Tym razem w czasie zmagań musieli wykazać się nie tylko znajomością pojęć ekonomicznych, ekologicznych i matematycznych w postaci krzyżówek, wykreślanek, rebusów czy dopasowaniem pojęć do ich definicji, ale również pomysłowością, kreatywnością i talentami plastycznymi. Tak oto klasy IV miały za zadanie wykonać w 3D kropelkę wody, klasy V i VI – kwiat, drzewo lub inny przedmiot kojarzący się im z ekologią, zaś klasy VII i VIII – trójwymiarową liczbę Pi. Oprócz tego klasy młodsze szukały słów, w których zawiera się cząstka SKO, zaś klasy siódme i ósme – wyrazów z cząstką PI. Trzeba przyznać, że wszyscy w czasie pracy wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Zarówno prace ekologiczne jak i liczba Pi prezentowały się fenomenalnie!
Więcej „Oszczędzam, spełniam marzenia, jestem EKO” – wiosenne zmagania sko-wo - matematyczno – ekologiczne.

Kto by nie chciał być VIP – em, czyli o ekonomii i finansach na wesoło.

25.03.2022
Z okazji pierwszego dnia wiosny, członkowie SKO wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie pod tytułem „Kto by nie chciał być VIP – em?”, w którym na wesoło starali się wyjaśnić widzom tajemnice finansów i bankowości. Tak oto na „deskach teatru” pojawiły się postacie burmistrza, prezesa banku, podróżników, biznesmana oraz dyrektora szkoły. W trakcie wywiadu każdy z nich starał się jak najlepiej opowiedzieć o swojej pracy i zamiłowaniach w kontekście dbania zarówno o pieniądz, jak i o przyrodę. Podkreślono przy tym, że ochrona przyrody jest naszym wspólnym obowiązkiem. Uzyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, czyli z wiatru, słońca, wody pomaga ratować Ziemię – nasz wspólny dom. Jednocześnie przypomniano, że droga do sukcesu nie jest usłana różami. O sukcesie nie decydują ambitne plany, ale ciężka praca. Na sukces trzeba zapracować. Owszem, w biznesie miarą sukcesu jest pieniądz, ale ważne jest inwestowanie w kapitał ludzki. Jak podkreślił biznesmen – człowiek ponad wszystko!
Więcej Kto by nie chciał być VIP – em, czyli o ekonomii i finansach na wesoło.

Na wybiegu się prezentujemy i geometryczne stroje lansujemy, bo na co dzień z matematyką obcujemy – pokaz mody pt.”Geometria jest w modzie”.

24.03.2022
Matematyka to bez wątpienia Królowa Nauk, wszechobecna i niezwykle potrzebna w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że to nie tylko suche liczby i trudne zadania, ale także klucz do zrozumienia prawideł rządzących ekonomią. Dziś natomiast matematyka stała się dla nas przygodą i zabawą. Zorganizowaliśmy bowiem pokaz mody, w czasie którego nasze modelki i model prezentowali własnoręcznie przygotowane stroje będące nawiązaniem do figur geometrycznych. Tak oto na wybiegu pojawił się kwadrat w sukience a’la „mała kwadratowa” w kolorze miętowo-czarnym; prostokąt w prostokątnym garniturze ze wzorem ekranu telewizora oraz czapką a’la GPS; trapez w kanciastej spódniczce, trójkąt w sukience w kolorze miedzi i koło w spódniczce i bluzce z kolistymi tłoczeniami.
Więcej Na wybiegu się prezentujemy i geometryczne stroje lansujemy, bo na co dzień z matematyką obcujemy – pokaz mody pt.”Geometria jest w modzie”.

Stare rzeczy przerabiamy – dobry pomysł na nie mamy

24.03.2022
Nikomu niepotrzebne przedmioty zamieniły się w przydatne przybory, ozdoby i dekoracje, które SKO-wicze wykorzystają w codziennym życiu. Niemarnowanie produktów, kreatywność i przedsiębiorczość mają współcześnie wielkie znaczenie. Dobrze o tym wiemy, dlatego wykorzystujemy nasze talenty, aby nadać przedmiotom nowe życie.
Więcej Stare rzeczy przerabiamy – dobry pomysł na nie mamy

Zero strat – lepszy świat!

23.03.2022
Nasi uczniowie oszczędzają pieniądze, dobrze się bawią, uczą się współpracy oraz żyją zgodnie z duchem zero waste :) Razem tworzymy NOWE ze STAREGO.
Więcej Zero strat – lepszy świat!

Cenę lemoniady obliczamy – na własny biznes chęć mamy!

17.03.2022
Klasa III b jest pełna przedsiębiorczych uczniów, którzy - jak się okazało - mają żyłkę do interesów :). Dzięki zabawie „Cena lemoniady”, dowiedzieli się w prosty sposób jaka jest różnica między przychodem, a dochodem. Obliczali koszty samodzielnego wyprodukowania lemoniady, zastanawiali się jaka cena pozwoli im zarobić wymarzoną sumę pieniędzy i będzie na tyle przystępna, aby zdobyć jak najwięcej klientów.
Więcej Cenę lemoniady obliczamy – na własny biznes chęć mamy!

Zbiórka darów i funduszy dla mieszkańców Ukrainy

09.03.2022
„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły, nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swą pomoc”. W geście solidarności z walczącą Ukrainą, w dniach 3 – 4 marca 2022r. w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka pieniędzy do puszek. Dzięki ofiarności uczniów, rodziców i pracowników szkoły udało się zebrać kwotę w wysokości 3 634, 91zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, skąd trafią do ludności zamieszkałej tereny objęte działaniami wojennymi.
Więcej Zbiórka darów i funduszy dla mieszkańców Ukrainy

Pieniążki na książeczkę SKO systematycznie odkładamy, odznaki Srebrnego Mistrza Oszczędzania zdobywamy.

25.02.2022
Systematyczność i oszczędność przynosi wymierne efekty, o czym mogli się przekonać nasi najmłodsi SKO - wicze. Każdy, kto od października dokonał minimum jednej wpłaty w miesiącu na książeczkę SKO, otrzymał Srebrna Odznakę Mistrza Oszczędzania. Bardzo cieszy nas fakt, że w klasach młodszych tych Mistrzów uzbierała się pokaźna grupka. Nagrodzonym gratulujemy systematyczności i dyscypliny, a pozostałych niezmiennie zachęcamy do podjęcia trudu ćwiczenia silnej woli gromadzenia pieniędzy.
Więcej Pieniążki na książeczkę SKO systematycznie odkładamy, odznaki Srebrnego Mistrza Oszczędzania zdobywamy.

„Baśniowy Konkurs Matematyczno – SKO-wy” – co za wyjątkowe powiązania, zgłębili to czwartoklasiści rozwiązując konkursowe zadania

21.02.2022
W naszej szkole utalentowani matematycznie czwartoklasiści stanęli w szranki do udziału w nietypowym konkursie. Treść zadań oparta na bajkach, przeniosła uczniów na dwór Króla i Królowej Oszczędnych. Musieli oni nie tylko zmierzyć się z obliczaniem kosztów przyjęć królewskich, terminami turniejów, czy ilością zaproszonych gości, ale także wykazać się orientacją przestrzenną, lokując mieszkańców dworu w odpowiednich dla nich komnatach.
Więcej „Baśniowy Konkurs Matematyczno – SKO-wy” – co za wyjątkowe powiązania, zgłębili to czwartoklasiści rozwiązując konkursowe zadania

Potrzeba czy zachcianka? Właściwie wybieramy, bo na zarządzaniu budżetem dobrze się już znamy.

10.02.2022
Jak robić mądre zakupy? Uczniowie klasy III b znają już odpowiedź na to pytanie. Rozwiązywali zadania dotyczące obliczeń pieniężnych, układali też odpowiednie sumy z banknotów, aby sprawdzić co im się bardziej opłaca gdy mają określone możliwości finansowe. Dwie uczennice przemieniły się na chwilę w siostry Potrzebę i Zachciankę. Wszyscy zastanawiali się, do kosza której z sióstr mają wrzucić każdy z wydatków.
Więcej Potrzeba czy zachcianka? Właściwie wybieramy, bo na zarządzaniu budżetem dobrze się już znamy.

„Nie tylko kwadraty na raty”- sił w reklamie próbujemy, bo własności czworokątów promować chcemy.

07.02.2022
Uczniowie klas piątych próbowali swoich sił w reklamie, która jak wiadomo nie tylko w handlu potrafi działać cuda. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu promującego własności czworokątów. Oryginalne, wpadające w ucho rymowanki dotyczyły własności boków, przekątnych, kątów, czy tez osi symetrii. Poza rymowankami oceniania była także strona plastyczna, czyli kolorystyka, wykorzystanie danej figury w różnych, ciekawych aranżacjach oraz sposób przedstawienia.
Więcej „Nie tylko kwadraty na raty”- sił w reklamie próbujemy, bo własności czworokątów promować chcemy.

Trójwymiarowe Logo SKO posiadamy, nieustannie pomysłowość jego twórcy podziwiamy.

31.01.2022
Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, nasi SKO – wicze wykazują talent nie tylko do oszczędzania. W tym roku jeden z nich, Antoni Zuch z klasy VIII a, ujawnił skrywany dotąd talent plastyczny i wykonał piękne, trójwymiarowe Logo SKO, opatrzone hasłem: „By Ci w życiu dobrze szło, oszczędzaj w SKO”. Znalazło ono zaszczytne miejsce nad tablicą promującą program TalentowiSKO.
Więcej Trójwymiarowe Logo SKO posiadamy, nieustannie pomysłowość jego twórcy podziwiamy.

Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce od lat nam patronuje, dlatego na piękny baner w 3D zasługuje.

14.01.2022
Od początku naszego uczestnictwa w programie TalentowiSKO rok rocznie przygotowujemy gazetkę, na której umieszczamy najważniejsze informacje dotyczące działalności naszego patrona, Banku Spółdzielczego w Wieliczce. Jest ona na bieżąco uzupełniana i aktualizowana. W tym roku postanowiliśmy iść o krok dalej i dodaliśmy baner w 3D, który został wykonany przez jednego z naszych SKO – wiczów, Szymona Zielińskiego z klasy VIII a.
Więcej Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce od lat nam patronuje, dlatego na piękny baner w 3D zasługuje.

W social mediach się promujemy i Waszych lajków potrzebujemy!

12.01.2022
Serdecznie zapraszamy do polubienia i śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych: • Instagram – skokrzecin https://www.instagram.com/skokrzecin/ • Facebook - Utalentowani Mistrzowie Oszczędzania Krzęcin https://www.facebook.com/Utalentowani-Mistrzowie-Oszcz%C4%99dzania-Krz%C4%99cin-102628972250903/
Więcej W social mediach się promujemy i Waszych lajków potrzebujemy!

EKOskarbonki tworzymy – portfelom i środowisku ulżymy!

03.01.2022
Chcesz być mistrzem oszczędzania? Zrób skarbonkę! Najlepiej EKOskarbonkę - zaoszczędzisz pieniądze i ulżysz środowisku. Nasi SKO-wicze zasypali nas mnóstwem kreatywnych prac konkursowych. Celem było wykonanie skarbonki z materiałów recyklingowych. Byliśmy pod wrażeniem pomysłowości twórców – oprócz tradycyjnych świnek – skarbonek, pojawiły się m.in. roboty, zwierzaki, stworki, tajemnicze machiny, a nawet świecące UFO! Pracownicy naszej szkoły mieli twardy orzech do zgryzienia przy wyborze prac, ponieważ były one na bardzo wysokim poziomie.
Więcej EKOskarbonki tworzymy – portfelom i środowisku ulżymy!

SKO - wicze bardzo się starali, byście te cudeńka wszyscy podziwiali! Konkurs na ozdoby świąteczne nawiązujące do oszczędzania w SKO.

22.12.2021
Ulegając świątecznej atmosferze panującej w naszej szkole, zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Format i technika wykonania prac były dowolne.. Pojawiły się zatem bombki, choinki, wieńce i stroiki świąteczne, a nawet ozdoba wykonana z prawdziwego piernika! Większość prac opatrzona była hasłem promującym oszczędzanie w SKO. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie są uzdolnieni w różnych dziedzinach i chętnie podejmują wszelkiego rodzaju wyzwania związane z udziałem w programie TalentowiSKO. Wszystkie wykonane przez nich ozdoby zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, zaś niektóre z nich zostaną opatrzone życzeniami i podarowane władzom samorządowym Urzędu Miasta i Gminy Skawina oraz sponsorom wspierającym naszą szkołę.
Więcej SKO - wicze bardzo się starali, byście te cudeńka wszyscy podziwiali! Konkurs na ozdoby świąteczne nawiązujące do oszczędzania w SKO.

Na świąteczny kiermasz szczerze zapraszamy. Bombeczki, choinki – wszystko tutaj mamy! Nasi SKO – wicze ujawniają talenty plastyczne.

15.12.2021
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia ruszyły w naszej szkole pełną parą. Uczniowie z ogromną werwą, z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego, pod czujnym okiem pani od plastyki, zaangażowali się w przygotowywanie ozdób świątecznych na szkolny kiermasz. Mnóstwo na nim przepięknie wykonanych gipsowych szopek i aniołków, gwiazdek i bombek choinkowych oraz zrobionych różnymi technikami kartek świątecznych.
Więcej Na świąteczny kiermasz szczerze zapraszamy. Bombeczki, choinki – wszystko tutaj mamy! Nasi SKO – wicze ujawniają talenty plastyczne.

„Magiczne kwadraty” budujemy, bo z liczbami za pan brat być chcemy – zajęcia „W świecie liczb”

10.12.2021
W nawiązaniu do przedstawienia „Symbolika liczb” w klasach szóstych odbyły zajęcia „W świecie liczb”, podczas których uczniowie nie tylko dowiedzieli się czym są liczby pierwsze i złożone, poznali narzędzie do ich rozpoznawania w postaci Sita Erastotenesa, ale także po raz pierwszy zetknęli się z liczbą Pi. Ponadto pracując metodą asocjogramu, wypisywali symboliczne znaczenie liczby siedem.
Więcej „Magiczne kwadraty” budujemy, bo z liczbami za pan brat być chcemy – zajęcia „W świecie liczb”

„Symbolika liczb” - przedstawienie mówiące o tym, że liczby rządzą światem

07.12.2021
Od zarania dziejów liczbom przypisywano dodatkowe treści i znaczenie w określonym kontekście kulturowym lub literackim, a nawet naukowym – oprócz ich konkretnej wartości matematycznej. Przedstawienia symboliki liczb podjęli się uczniowie klasy 6a, którzy przygotowali inscenizację matematyczną, mówiąca o tym, że tak naprawdę liczby rządzą światem. I tak w humorystyczny, ale przemawiający do wyobraźni sposób, przedstawili znaczenie liczby trzy, siedem, Pi, trzynaście.
Więcej „Symbolika liczb” - przedstawienie mówiące o tym, że liczby rządzą światem

Dziś polecamy "Gry Biznesowe", które rozgrzeją każda przedsiębiorczą głowę

03.12.2021
Gry planszowe są nieodłącznym sposobem na spędzenie czasu w przypadku niepogody. Przy nich nie można się nudzić! Oprócz emocji uczą myślenia, planowania, liczenia i innych przydatnych w życiu umiejętności . Zuchy nie od dziś grają w różne gry, lecz po zdobyciu „pokaźnego kapitału” w Zuchowym Przedsiębiorstwie Rozmaitości, po raz pierwszy miały również okazję decydować o swoim majątku grając w biznesowe gry planszowe, dzięki którym choć na chwilę najlepsi stali się milionerami!
Więcej Dziś polecamy "Gry Biznesowe", które rozgrzeją każda przedsiębiorczą głowę

Zuch prawa rynku zna, gospodarność w małym palcu ma - sprawność zuchowa, grupowa „PRZEDSIĘBIORCA”

25.11.2021
Dzięki tej sprawności zuchy uczą się gospodarności, oszczędności, samodzielności finansowej i przedsiębiorczości przy jednoczesnym pokreśleniu ofiarności i umiejętności dzielenia się z innymi. W trakcie trwania zajęć zuchy poznały podstawowe pojęcia ekonomiczne i dowiedziały się na czym polega sprzedaż walut obcych. Zuch – Przedsiębiorca musi wiedzieć, jak zaplanować swoje wydatki i jak „sprzedać” swoje umiejętności! Przy pomocy szyfru "Czekoladka" zuchy poznały znaczenie wielu haseł związanych z pieniędzmi i bankowością jak np. budżet, rata, rachunek, paragon, odsetki.
Więcej Zuch prawa rynku zna, gospodarność w małym palcu ma - sprawność zuchowa, grupowa „PRZEDSIĘBIORCA”

„Sakiewka" - to fajna rzecz, więc warto ją mieć.

22.11.2021
Po stworzeniu własnych monet i banknotów zuchy same uszyły sakiewki by móc je przechowywać, zamiast tradycyjnych skarbonek, które każdy już posiada. Dzięki takim zajęciom dzieci rozwijają swoje zdolności manualne, uczą się dokładności i staranności co ma niewątpliwie swoje przełożenie na solidne wykonywanie swoich obowiązków w przyszłości. Dodatkowo, najmłodsi mogli wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością w ozdabianiu sakiewek.
Więcej „Sakiewka" - to fajna rzecz, więc warto ją mieć.

„W październiku oszczędzamy i sprawności zdobywamy” . Sprawność zuchowa indywidualna GROSIK”

17.11.2021
Ostatni weekend października zuchy z 77 GZ ‘Leśne Robaczki” z Krzęcina spędziły na warsztatach zuchowych, które odbyły się w pięknie położonym schronisku harcerskim "Głodówka" w Bukowinie Tatrzańskiej. Podczas warsztatów nie tylko można było korzystać z ciepłej, słonecznej pogody oraz podziwiać widoki roztaczającego się pasma Tatr w złocistej jesiennej scenerii. Jako że „Październik był, jest i będzie miesiącem oszczędzania”, zuchy, podzielone na mniejsze zespoły zwane szóstkami wykonały szereg działań w celu zdobycia sprawności indywidualnej GROSIK.
Więcej „W październiku oszczędzamy i sprawności zdobywamy” . Sprawność zuchowa indywidualna GROSIK”

Mądre triki na marzenia – 3 słoiki – i świat się zmienia!

07.11.2021
Ciekawi świata uczniowie klasy III b, poznali podstawową strategię oszczędnościową oraz ideę zarządzania budżetem. W nawiązaniu do scenki wprowadzającej, mieli za zadanie rozdysponować kwotę 20 zł w najlepszy możliwy sposób. Szybko doszli do wniosku, że pieniądze, które mają, są określone, a więc z części zakupów będą musieli zrezygnować, albo je odroczyć. Zastanawiali się, czy prawdziwe jest powiedzenie „Pieniądze szczęścia nie dają”. Zgodnie stwierdzili, że są ważniejsze rzeczy niż pieniądze – np. zdrowie, rodzina, jednak zauważyli, że posiadanie pieniędzy znacznie ułatwia życie i pomaga realizować cele, a także umożliwia wspieranie innych.
Więcej Mądre triki na marzenia – 3 słoiki – i świat się zmienia!

„„Cel oszczędzania mam, bo o marzeniach decyduję sam” – szóstoklasiści spersonalizowane skarbonki projektują oraz mapę realizacji swoich marzeń wykonują

03.11.2021
W klasach szóstych odbyły się zajęcia z programu TalentowiSKO, których celem było zainspirowanie uczniów do podzielenia się swoimi marzeniami oraz sposobami ich realizacji. Wśród uczniów wywiązała się swoista burza mózgów, a szeroki wachlarz ich marzeń zdumiał nie tylko ich rówieśników, jak i też nauczycieli - opiekunów SKO.
Więcej „„Cel oszczędzania mam, bo o marzeniach decyduję sam” – szóstoklasiści spersonalizowane skarbonki projektują oraz mapę realizacji swoich marzeń wykonują

3…. 2…. 1…. zaczynamy, bo mnóstwo nowych pomysłów mamy!!!

06.10.2021
Nareszcie wracamy do działania po długim okresie przymusowego przestoju spowodowanego pandemią COVID – 19 i licznymi obostrzeniami. Żadna choroba nas jednak nie przestraszyła i podobnie jak w latach ubiegłych, tak i dziś pełni zapału przystępujemy do programu TalentowiSKO, by jak najszerzej promować oszczędzanie wśród całej społeczności szkolnej. Na szczęście pomysłów i chęci do ich realizacji nigdy nam nie brakuje!
Więcej 3…. 2…. 1…. zaczynamy, bo mnóstwo nowych pomysłów mamy!!!

NieziemSKO recytowali poezję!

17.03.2020
2 marca 2020r. uczniowie: Anna Zięcik, Julia Sęk i Filip Szczyrbak reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego objętego patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej NieziemSKO recytowali poezję!

Zuch to chwat buduje przedsiębiorczy świat

16.03.2020
Zuszki, które aktywnie uczestniczą w programie „Talentowisko”, postanowiły poszerzyć zakres swoich umiejętności i wiedzy ze świata ekonomii i finansów, zdobywając sprawność „Przedsiębiorca”. W ramach zadań projektowali własne firmy, zbierali materiały i z pomocą druhny drużynowej szacowali koszty. Ujawniło się wiele talentów matematycznych, architektonicznych i artystycznych. Dzieci były tak zaangażowane, ze z trudem można było ich namówić na zakończenie prac.
Więcej Zuch to chwat buduje przedsiębiorczy świat

„Gdy w Wielkanoc jajka stroję, oszczędzanie mam też w głowie. Raz złotówka, raz banknocik stolik wielkanocny nam ozłoci” – konkurs SKO na wielkanocną pisankę.

13.03.2020
Nasi SKO -wicze nie raz udowadniali już, że posiadają talent nie tylko do oszczędzania. Tym razem mieli możliwość wykazania się talentem plastycznym tworząc wielkanocne pisanki. I tak oto dzięki ich zaangażowaniu nasza szkoła przyozdobiona została różnej wielkości światecznymi jajkami, wykonanymi z różnorodnych materiałów. Przyznać trzeba, że wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą starannością i kreatywnością. Pośród przepięknych pisanek pojawiły się jajka przyozdobione cekinami, piórkami, oplecione kolorową włóczką i sznurkiem.
Więcej „Gdy w Wielkanoc jajka stroję, oszczędzanie mam też w głowie. Raz złotówka, raz banknocik stolik wielkanocny nam ozłoci” – konkurs SKO na wielkanocną pisankę.

SKO – we Igrzyska „Finansowo – Ekonomiczne Wędrówki od Grosika do Złotówki”.

12.03.2020
W dniach od 5.03 do 11.03.2020r. odbyły sie pięciodniowe Igrzyska SKO –we, podzielone na dwie grupy wiekowe. W czasie jego trwania uczniowie klas I – III oraz klas IV – VIII musieli zmierzyć się z rozwiązaniem takich zadań jak dobieranki związane z bankowością, dopisywali do podanych haseł pasujące matematyczne pojęcia, rozwiązywali quiz związany z przedsiębiorczością, szukali „ intruza”, czyli wyrazu nie pasującego do pozostałych, oraz systematyzowali posiadane wiadomości na zasadzie przyporządkowywania ich do kategorii „prawda – fałsz”.
Więcej SKO – we Igrzyska „Finansowo – Ekonomiczne Wędrówki od Grosika do Złotówki”.

ORTOGRAFIĘ ZNAMY-TALENTY ROZWIJAMY

12.03.2020
Dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz propagowanie idei poprawnej pisowni przyświecały organizatorom XXI edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych: Julia Sęk, Julia Wańdyga oraz Mateusz Pala.
Więcej ORTOGRAFIĘ ZNAMY-TALENTY ROZWIJAMY

Dzięki oszczędzaniu mamy wiele możliwości, a do tego poszerzamy wiedzę z zakresu bankowości – przedstawiamy lutowych Krezusów Korzyści.

03.03.2020
Zakończył się właśnie kolejny miesiąc oszczędzania, a zarazem rywalizacji o zaszczytny tytuł Krezusa Korzyści. Uczniowie prześcigali się w gromadzeniu środków pieniężnych na swoich książeczkach SKO. W tym celu niektórzy z nich wpłacali jednorazowo pokaźną sumkę, inni zaś postawili na systematyczność i przez cały miesiąc wpłacali drobne kwoty.
Więcej Dzięki oszczędzaniu mamy wiele możliwości, a do tego poszerzamy wiedzę z zakresu bankowości – przedstawiamy lutowych Krezusów Korzyści.

Z bagażem pojęć ekonomicznych wyruszamy w finansową podróż – gra „Procentowa misja”

25.02.2020
Klasa VII po raz kolejny udowodniła, że zdobytą wiedzę z zakresu ekonomii i finansów potrafi zastosować w praktyce, zwłaszcza gdy uczniowie pracują w 3 – osobowych zespołach, a liderami są najlepsi matematycy w klasie. Celem misji było odwiedzenie wszystkich 12 miejsc w odpowiedniej kolejności, którą wymuszały wymuszało wykonanie odpowiednich obliczeń oraz wybranie prawidłowej odpowiedzi, która była drogowskazem, gdzie należy dalej się udać. Błąd w obliczeniach cofał uczniów do odwiedzonego już przystanku.
Więcej Z bagażem pojęć ekonomicznych wyruszamy w finansową podróż – gra „Procentowa misja”

„Co zrobić, by bardziej zmotywować siebie do działania” – cała klasa Va szukała odpowiedzi na to pytanie.

24.02.2020
W klasie Va zostały przeprowadzone kolejne z serii TalentowiSKo- wych zajęć. Uczniowie podczas burzy mózgów dzieli się wiedzą dotyczącą motywacji do pracy, w tym nauki oraz oszczędzania. Ich motywatory i demotywatory różniły, tak bardzo, jak osobowości poszczególnych uczniów. Jedni oczekiwali, że dorośli powinny im płacić za wszystko, a inni okazali się prawdziwymi filantropami.
Więcej „Co zrobić, by bardziej zmotywować siebie do działania” – cała klasa Va  szukała odpowiedzi na to pytanie.

Skąd się bierze w obiegu kasa? Chęć wiedzy na ten temat we mnie nie wygasa - lekcja w klasie 3 b.

20.02.2020
Temat przedsiębiorczości i finansów jest w naszej szkole obecny na co dzień. Niejednokrotnie rozmawialiśmy już na temat produkcji banknotów i monet i konieczności kontrolowania przepływu gotówki w kraju. Tym razem nad problemem pochodzenia pieniędzy zastanawiali się uczniowie klasy 3 b uczestnicząc w lekcji pt. „Produkujemy pieniądze – skąd się bierze kasa?”. Poznali oni instytucje zajmujące się w Polsce produkcją i nadzorowaniem obiegu pieniędzy oraz dowiedzieli się, dlaczego nie można w dowolny sposób dodrukowywać sobie większej ilości banknotów. Po części praktycznej przystąpili do działań.
Więcej Skąd się bierze w obiegu kasa? Chęć wiedzy na ten temat we mnie nie wygasa - lekcja w klasie 3 b.

Bal przebierańców klas I - III

19.02.2020
Uwielbiamy się bawić, a zwłaszcza w karnawale! Nasza sala gimnastyczna na chwilę zamieniła się w salę balową, w której spotkały się księżniczki, zwierzątka, superbohaterowie, przedstawiciele różnych zawodów i postaci z bajek. Wiele dzieci miało nietuzinkowe pomysły na strój, a niektórych z nas naprawdę trudno było rozpoznać.
Więcej Bal przebierańców klas I - III

Szalone KarnawałowiSKO klas IV – VIII

18.02.2020
Nasi Talentowicze potrafią nie tylko sprawnie posługiwać się zasadami ekonomii i finansów, ale również świetnie się razem bawić. Udowodnili to w czasie zabawy karnawałowej, kiedy to tańcom i hulankom nie było końca. Nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy pląsów nie byli w stanie ustać spokojnie w miejscu słysząc dźwięki przebojów puszczanych przez naszych domorosłych, aczkolwiek fantastycznych, didżejów.
Więcej Szalone KarnawałowiSKO klas IV – VIII

Bryły geometryczne wykorzystujemy, gdy BANK MARZEŃ budujemy

17.02.2020
Każda okazja jest dobra , by przybliżyć uczniom instytucje finansowe, w tym banki. W tym celu ogłoszono wśród czwartoklasistów konkurs na wykonanie makiety Banku Marzeń. Zadanie polegało na wykorzystaniu modeli brył geometrycznych typu graniastosłupów, ostrosłupów, walców i stożków, a także figur płaskich do stworzenia takiej budowli. Kreatywność naszych czwartaków, staranność wykonania, kolorystyka, zastosowanie rożnych rodzajów materiałów, oryginalne loga z nazwami banków przeszła najśmielsze oczekiwania opiekunów SKO.
Więcej Bryły geometryczne wykorzystujemy, gdy BANK MARZEŃ  budujemy

Chociaż dopiero 11 mam lat to z finansami jestem za pan brat! "Pieniądz wczoraj, dziś i jutro"

14.02.2020
Edukacja ekonomiczna jest jednym z priorytetowych zadań wychowawczych. Juz od najmłodszych lat dzieci powinny być uczone jak gospodarować swoimi pieniędzmi i chronić się przed zagrożeniami aby w przyszłości stać się zaradnymi, świadomymi członkami społeczeństwa. To nie jedyny powód dla którego przeprowadzamy lekcje wychowawcze o tematyce ekonomicznej. Sa one przede wszystkim ciekawe, inspirujące i integrujące zespół klasowy.
Więcej Chociaż dopiero 11 mam lat to z finansami jestem za pan brat! "Pieniądz wczoraj, dziś i jutro"

Oszczędzanie bywa wyzwaniem, lecz dla nas prostym jest zadaniem – przedstawiamy Finansowych Potentatów w miesiącu styczniu.

13.02.2020
Zachęceni sukcesami koleżanek i kolegów, nasi Talentowicze kolejny miesiąc odkładali pieniążki na książeczki SKO, motywując się wzajemnie w zespołach klasowych. W styczniu na miano Finansowych Potentatów zapracowała klasa I a, dla której jest to już kolejne zwycięstwo, zaś w klasach starszych kolejny raz palma pierwszeństwa powędrowała do klasy VII.
Więcej Oszczędzanie bywa wyzwaniem, lecz dla nas prostym jest zadaniem – przedstawiamy Finansowych Potentatów w miesiącu styczniu.

Do grosika odkładamy każdy grosz i pieniążków na książeczkach mamy cały trzos – styczniowi Krezusi Korzyści wyłonieni.

12.02.2020
Rywalizacja o miano najlepszego nie słabnie wśród naszych Talentowiczów, a wręcz z miesiąca na miesiąc staje się coraz większa. Każdy stara się jak może, by zgromadzić pokaźną sumkę na książeczce SKO. W styczniu najlepszy w oszczędzaniu wśród uczniów młodszych okazał się Piotruś Chlebowski z klasy I a, zaś wśród uczniów starszych bezkonkurencyjny jest Jakub Marczewski z klasy VI a.
Więcej Do grosika odkładamy każdy grosz i pieniążków na książeczkach mamy cały trzos – styczniowi Krezusi Korzyści wyłonieni.

Dzień Babci i Dziadka wspólnie świętujemy, bo za ich wielką dobroć podziękować chcemy.

10.02.2020
Jak mówi pewne przysłowie - „Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię i dziadka”. My się z tym stwierdzeniem absolutnie zgadzamy! Jak co roku, zaprosiliśmy kochane babcie i wspaniałych dziadków na uroczyste obchody ich święta w naszej szkole. Uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego, mogli pochwalić się swoimi talentami aktorskimi, wokalnymi i tanecznymi podczas wystawionych jasełek.
Więcej Dzień Babci i Dziadka wspólnie świętujemy, bo za ich wielką dobroć podziękować chcemy.

W inspirujące pomoce dydaktyczne szkołę wyposażamy, bo dzięki temu edukacyjne zainteresowania uczniów rozwijamy.

23.01.2020
Wygrane nagrody w programie TalentowiSKO zostały przeznaczone na zakup szerokiego wachlarza pomocy dydaktycznych, zarówno z matematyki, języka polskiego czy angielskiego. Są to różnego rodzaju gry, zabawy dydaktyczne oraz inne pomoce, które stanowią potężne wsparcie w nauczaniu tych przedmiotów, jak i też są dawką inspirujących zabaw i zadań edukacyjnych do wykonania przez uczniów. Oprócz tego do szkoły zostały zakupione sprzęty typu komputery, drukarki. To wszystko sprawiło, że nauczanie stało się bardziej kreatywne, innowacyjne i efektywne. Oto przykłady:
Więcej W inspirujące pomoce dydaktyczne szkołę wyposażamy, bo dzięki temu edukacyjne zainteresowania uczniów rozwijamy.

Na pomoc Australii wszyscy ruszamy, bo dobro ludzi i zwierząt na sercu mamy.

20.01.2020
Od września w Australii panują niszczycielskie pożary, które pomimo wzmożonej walki strażaków nie ustępują i wypalają coraz więcej terenu. W mediach można zauważyć zdjęcia oraz filmiki pokazujące tę tragedię - trzeba mieć serce z kamienia aby cierpienie zwierząt, które płoną tam żywcem nas nie poruszyło. Szacuje się, że do tej pory spalonych zostało ponad 6 milionów hektarów ziemi. Zwierzęta, które przeżyły walkę z niszczycielskim żywiołem nadal są zagrożone.
Więcej Na pomoc Australii wszyscy ruszamy, bo dobro ludzi i zwierząt na sercu mamy.

Reklama dźwignią matematycznych zawiłości, gdy piątoklasiści prezentują czworokątów własności.

16.01.2020
Uczniowie klasy VB wcielili się w speców od reklamy, a konkretnie musieli graficznie i za pomocą wpadających w ucho rymowanek zaprezentować własności czworokątów. Celem tego projektu było utrwalenie i zapamiętanie najważniejszych pojęć . Reklama wtedy wpada w oko i w ucho, gdy jej kolorystyka przemawia do odbiorcy, a treść łatwo wpada w ucho. Trzeba przyznać, że uczniowie w różny sposób podeszli do zadania. Oto przykłady rymowanek:
Więcej Reklama dźwignią matematycznych zawiłości, gdy piątoklasiści prezentują czworokątów własności.

Klasy IV-VIII w szranki stają, by wygrać konkurs na komiks pt. „Z wizytą w banku” ochotę wielką mają.

09.01.2020
W konkursie na komiks „Z wizytą w banku” wzięły udział klasy od IV do VIII. Całe zespoły klasowe w odpowiednim czasie miały wykonać dowolną techniką komiks, którego treść i grafika nawiązywałyby do pracy banku i oferowanych przez niego produktów bankowych. Poszczególne klasy obierały różne formy pracy i jeszcze różnorodniejsze techniki. I tak powstały piękne komiksy, traktujące temat bankowości w bardzo odmienny, aczkolwiek ciekawy i nowatorski sposób.
Więcej Klasy IV-VIII w szranki stają, by wygrać konkurs na komiks pt. „Z wizytą w banku” ochotę wielką mają.

Oszczędność trudy wynagrodziła i na książeczce SKO spora sumka się pojawiła – grudniowi Krezusi Korzyści wyłonieni.

07.01.2020
Jak to zwykle w grudniu bywa wpadamy w zakupowe szaleństwo i większość z nas przeznacza zaoszczędzone pieniążki na zakup świątecznych prezentów dla bliskich. Są jednak wśród naszych Talentowiczów tacy wprawni przedsiębiorcy, którzy potrafią połączyć przyjemne z pożytecznym i mimo licznych wydatków udało im się odłożyć na książeczki SKO spore sumki.
Więcej Oszczędność trudy wynagrodziła i na książeczce SKO spora sumka się pojawiła – grudniowi Krezusi Korzyści wyłonieni.

„Przy wigilijnym stole” - świąteczne przedstawienie w wykonaniu członków SKO.

02.01.2020
Tegoroczny montaż słowno – muzyczny pod wymienionym wyżej tytułem miał zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na fakt, że w czasie Świąt powinniśmy „… zatrzymać się na chwilę w gonitwie codziennych spraw i uciszyć nasze myśli...”, zwrócić większą uwagę na otaczających nas ludzi i otworzyć swoje serca na ich potrzeby. Nie powinniśmy traktować Bożego Narodzenia jedynie materialnie i skupiać się na rzeczach doczesnych, ale przeżywać je głównie duchowo.
Więcej „Przy wigilijnym stole” - świąteczne przedstawienie w wykonaniu członków SKO.

Nasza SKO – wiczka książki pęknie recenzuje, czym wszystkim udowadnia, że talentu swego nie marnuje - II miejsce Antoniny Chlebowskiej w konkursie wojewódzkim.

22.12.2019
Zalety czytania książek są nieprzecenione – redukuje stres, poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie i koncentracje, poszerza słownictwo, stymuluje mózg, poszerza wiedzę. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie chętnie zaglądają do biblioteki szkolnej i często sięgają po książki. Przyczynił się do tego udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i przyznanie szkole pieniędzy, które zostały przeznaczone na zakup brakujących lektur i nowości czytelniczych.
Więcej Nasza SKO – wiczka książki pęknie recenzuje, czym wszystkim udowadnia, że talentu swego nie marnuje - II miejsce Antoniny Chlebowskiej w konkursie wojewódzkim.

"Nasze prawa świetnie znamy, w kolory UNICEF-u się ubieramy"

19.12.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija 30 lat od uchwalenia tego najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego wyjątkowego wydarzenia. Z tej okazji wszystkie dzieci we wtorek, 20 listopada ubrały się na niebiesko (kolor UNICEF), lub miały w swoim stroju jakiś niebieski element.
Więcej "Nasze prawa świetnie znamy, w kolory UNICEF-u się ubieramy"

Na świąteczny kiermasz szczerze zapraszamy. Jak więcej zakupisz to rabacik damy  Nasi SKO – wicze ujawniają talenty plastyczne.

18.12.2019
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia ruszyły w naszej szkole pełną parą. Uczniowie z ogromną werwą i jeszcze większą ochotą, pod czujnym okiem pani od plastyki, zaangażowali się w przygotowywanie ozdób świątecznych na kiermasz, który stał się już naszą tradycją. Mnóstwo na nim było przepięknie wykonanych gipsowych szopek i aniołków, gwiazdek i bombek choinkowych, a także zrobionych różnymi technikami kartek i wieńców świątecznych.
Więcej Na świąteczny kiermasz szczerze zapraszamy. Jak więcej zakupisz to rabacik damy  Nasi SKO – wicze ujawniają talenty plastyczne.

W ludzką dobroć nie słabnie nasza wiara - znów darów na zbiórkę przynieśli co nie miara! Świąteczna zbiórka dla Fundacji Dar Serca w Skawinie.

16.12.2019
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz z okazji Świąt Bożego Narodzenia czynnie włączyli się w zbiórkę żywności, słodyczy, artykułów higienicznych, odzieży i artykułów tekstylnych dla podopiecznych skawińskiej Fundacji Dar Serca, która od lat współpracuje z naszą szkołą. Tegoroczna zbiórka odbywała się pod hasłem „Wszyscy jesteśmy Mikołajami” i przyznać trzeba, że Mikołajów tego roku mieliśmy wielu.
Więcej W ludzką dobroć nie słabnie nasza wiara - znów darów na zbiórkę przynieśli co nie miara! Świąteczna zbiórka dla Fundacji Dar Serca w Skawinie.

Własnoręcznie zrobione pierniczki sprzedajemy, bo ćwiczyć przedsiębiorczość bardzo chcemy"

11.12.2019
Kilka ostatnich zbiórek było naprawdę pracowitych dla coraz liczniejszej gromadki zuchów należących do 77 GZ „Leśne Robaczki”, działającej przy naszej szkole. Zuchy, które w ostatnich latach zdobywały sprawności „przedsiębiorca” i „grosik” postanowiły teorię przekuć w czyn i wraz z instruktorami upiec pierniczki i rozprowadzić je wśród mieszkańców okolicznych wiosek. Zadanie podzielone było na kilka etapów. Już pod koniec listopada obyła się zbiórka na której powstało mnóstwo przepysznych pierniczków. Zuchy najpierw wykrawały foremkami ciasteczka, które następnie trafiły do piekarnika a po ostudzeniu dzieci z zapałem i fantazją dekorowały je lukrem i różnokolorowymi posypkami.
Więcej Własnoręcznie zrobione pierniczki sprzedajemy, bo ćwiczyć przedsiębiorczość bardzo chcemy"

Skarbonki w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny

10.12.2019
Wdaniach 6-7 grudnia aż 148 zuchów, harcerzy i instruktorów ze szczepu Memoria, który działa przy naszej placówce, wzięło udział w VII Biwaku Mikołajkowym, pod hasłem „Memoria Express”. Jak co roku, grzeczne dzieci odwiedził św. Mikołaj, który sowicie obdarował młodych ludzi podarkami, wśród których znajdowała się skarbonka na oszczędności, gdyż jak mówi jeden z punktów prawa harcerskiego „Harcerz jest oszczędny i ofiarny”.
Więcej Skarbonki w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny

Pomysłowo i zjawiSKOwo obchodzimy urodziny Pluszowego Misia.

04.12.2019
W ciągu ostatnich lat powstało wiele nowych zabawek, które na krótszą lub dłuższą chwilę zajmowały uwagę dzieci. Jest jednak jedna rzecz, która nigdy dzieciom się nie znudzi – pluszowy miś. Jest z dziećmi już ponad 100 lat, dokładnie od 1902 r. Wszystkie misie co roku uroczyście obchodzą swoje urodziny: 25 listopada. W naszej szkole, w tym roku obchodzono „Tydzień z pluszowym misiem i z prawdziwym niedźwiedziem”. Przez kilka tygodni poprzedzających święto uczniowie klas I-III przygotowywali indywidualnie kartkę urodzinową dla misia.
Więcej Pomysłowo i zjawiSKOwo obchodzimy urodziny Pluszowego Misia.

Przedstawiamy się uczniowskiej braci –to my, listopadowi FINANSOWI POTENTACI.

04.12.2019
Kolejny miesiąc nasi SKO – wicze pieczołowicie odkładali pieniążki na swoje książeczki, zachęceni sukcesami kolegów i koleżanek w ubiegłym miesiącu. W listopadzie na miano Finansowych Potentatów wśród klas młodszych zapracowała klasa I b udowadniając, że w rachunkach poczynili ogromne postępy, nawet jeśli literki jeszcze im się czasem mylą.
Więcej Przedstawiamy się uczniowskiej braci –to my, listopadowi FINANSOWI POTENTACI.

„Matematyczne Andrzejki czwartoklasistów”

28.11.2019
Koniec listopada bywa trudny i ponury, lecz nie w naszej szkole. Aby umilić sobie ten czas i uczynić zadość polskiej tradycji, w klasie 4 B zorganizowano wróżby andrzejkowe, ale w nieco innym wydaniu. Uczniowie mieli za zadanie uruchomić swoje umiejętności matematyczne aby odnaleźć magię w swoim imieniu oraz w dacie urodzenia.
Więcej „Matematyczne Andrzejki czwartoklasistów”

„Miłość to znaczy dawać, nie oczekując niczego w zamian” – więc pomagajmy, bo pomoc nic nie kosztuje, a zdrowie innym ratuje – organizujemy i przeprowadzamy akcję charytatywną.

26.11.2019
W dniach 18.11 – 22.11.2019r. zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę charytatywną na leczenie jednej z naszych uczennic, która cierpi na rzadką chorobę. Jak zawsze mogliśmy liczyć na szczodrość  naszych uczniów, ich umiejętność wczucia się w sytuację osoby chorej i chęć niesienia pomocy.
Więcej „Miłość to znaczy dawać, nie oczekując niczego w zamian” – więc pomagajmy, bo pomoc nic nie kosztuje, a zdrowie innym ratuje – organizujemy i przeprowadzamy akcję charytatywną.

Rozwiązując matematyczne zadania procentowe, zbudowali własne imperium bisnesowe – Gra „Mistrzowskie inwestycje”

21.11.2019
Na lekcjach matematyki uczniowie klasy siódmej wcielili się w role biznesmenów i pomnażali swój zarobiony budżet. Dodatkowo podczas wykonywania poszczególnych zadań matematycznych zdobywali i pogłębiali swoja wiedzę na temat przedsiębiorczości, wymiany walut oraz zarządzania swoimi budżetem. W swoich dzienniczkach inwestycyjnych dokonywali obliczeń i dokumentowali kolejne operacje finansowe.
Więcej Rozwiązując matematyczne zadania procentowe, zbudowali własne imperium bisnesowe – Gra „Mistrzowskie inwestycje”

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

„Jak to często w życiu, tak i w grze bywa, że raz się wygrywa, a raz przegrywa” – inwestujemy na giełdzie

13.11.2019
Uczniowie klasy VIII wcielili się w role pracowników domów maklerskich, których zadaniem było prowadzenie inwestycji kapitałowych w sposób maksymilizujący zysk. Kierując się zmysłem milionera oraz umiejętnościami przewidywania, musieli mądrze inwestować w złoto, ropę oraz własną firmę. Do dyspozycji mieli 5000zł. Realizacja zadania polegała na nabywaniu i zbywaniu wybranych akcji.
Więcej „Jak to często w życiu, tak i w grze bywa, że raz się wygrywa, a raz przegrywa” – inwestujemy na giełdzie

Czy warto mieć osobiste konto bankowe? – nad tym problemem łamała sobie siódma klasa głowę.

12.11.2019
Klasa VII uczestniczyła w warsztatach, które miały uświadomić uczniom, jak różne są kryteria , którymi posługujemy się przy wyborze kont osobistych oraz jakie korzyści czerpiemy z posiadania konta bankowego, a jakie są tego minusy. Oprócz pogadanki na temat różnych produktów bankowych, uczniowie pracując w grupach, metodą burzy mózgów starali się dyskutować nad zaletami i wadami posiadania konta bankowego.
Więcej Czy warto mieć osobiste konto bankowe? – nad tym problemem łamała sobie siódma klasa głowę.

Dobre nawyki żywieniowe promujemy, gdy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania świętujemy.

11.11.2019
8 listopada klasa 5b świętowała w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”). Został on zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety.
Więcej Dobre nawyki żywieniowe promujemy, gdy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania świętujemy.

Jesteśmy mistrzami nie tylko w oszczędzaniu, ale także w turniejów wygrywaniu!

05.11.2019
30 października 2019r. odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej, zorganizowane w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, które zostały zdominowane przez naszych uczniów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy w pięknym stylu pokonali wszystkich rywali i zdobyli odpowiednio: I miejsce w Turnieju Unihokeja Dziewcząt i I miejsce w Turnieju Unihokeja Chłopców.
Więcej Jesteśmy mistrzami nie tylko w oszczędzaniu, ale także w turniejów wygrywaniu!

Mam talent - cokolwiek to znaczy!

30.10.2019
Każdy z nas posiada talent, niektórzy mają ich nawet kilka. Inni przez całe życie próbują odszukać ten jeden, ukryty. Talenty warto odkrywać, pielęgnowane i rozwijane dają nam wielką siłę.
Więcej Mam talent - cokolwiek to znaczy!

O piękne uśmiechy wszystkich dzieci dbamy, pasty i szczoteczki do nich wysyłamy – finał akcji „Kup Pan Szczotkę”.

25.10.2019
Kolejny już rok, w ramach współpracy nawiązanej z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, nasi uczniowie wzięli udział w zbiórce past i szczoteczek do zębów dla afrykańskich dzieci. Wszyscy przed rozpoczęciem tegorocznej zbiórki zostali zapoznani ze sprawozdaniami osób, które w Afryce w konkretnej szkole przeprowadzały akcje profilaktyczne mycia zębów.
Więcej O piękne uśmiechy wszystkich dzieci dbamy, pasty i szczoteczki do nich wysyłamy – finał akcji „Kup Pan Szczotkę”.

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

Choć są jeszcze bardzo mali, już książeczkę SKO otrzymali

15.10.2019
14 października w piękny, słoneczny, jesienny dzień w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Pierwszoklasiści swoje talenty muzyczne i aktorskie zaprezentowali podczas odpowiednio przygotowanego na ten dzień montażu słowno – muzycznego.
Więcej Choć są jeszcze bardzo mali, już książeczkę SKO otrzymali

Ognisko z okazji DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ

27.02.2019
2. Szczep Harcerki MEMORIA ZHP, w którego szeregach są nasi szkolni SKO-wicze, gościł harcerki i harcerzy Szczepu KOGNIA ZHR ze Skawiny na obrzędowym ognisku z okazji Dnia Myśli Braterskiej zorganizowanym w Krzęcinie.
Więcej Ognisko z okazji DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ

ZimowiSKO„Ząbwood”

28.01.2019
W dniach 14 – 20 stycznia 2019 r grupa 67 zuchów i harcerzy ze szczepu Memoria, w tym wielu SKO-wiczów, wyjechała na swoje pierwsze, szczepowe zimowisko do miejscowości Ząb niedaleko Zakopanego.
Więcej ZimowiSKO„Ząbwood”

Harcerze i zuchy z wizytą w Przedszkolu Katolickim w Skawinie.

06.12.2018
W ramach uroczystości związanych z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, reprezentacja harcerzy i zuchów należących do 77 DH „Biedronka” i 77 GZ „Leśne Robaczki” z 2. Szczepu Harcerskiego „Memoria” z Krzęcina odwiedziła w dniu 29 listopada 2018r. Przedszkole Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Skawinie.
Więcej Harcerze i zuchy z wizytą w Przedszkolu Katolickim w Skawinie.

Harcerze harcują i ...kwestują

03.10.2018
W sobotę 29 września harcerze ze szczepu „Memoria”, który działa przy naszej szkole, wzięli udział w Rodzinnym Koncercie Charytatywnym na placu Wolnica w Krakowie.
Więcej Harcerze harcują i ...kwestują

Karty bankomatowe przyszłości

06.03.2018
Pieniędzmi posługujemy się wszyscy można powiedzieć „od kołyski”, ale karty bankomatowe to dla niektórych dzieci, zwłaszcza tych młodszych to abstrakcja.
Więcej Karty bankomatowe przyszłości

SUKCESY LITERACKIE NASZYCH UCZNIÓW

27.02.2018
Osiem uczennic ZSP w Krzęcinie wzięło udział w III Powiatowym Konkursie Literackim "Mój debiut". Zadaniem uczestników było napisanie wiersza lub opowiadania inspirowanego piosenką Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat".
Więcej SUKCESY LITERACKIE NASZYCH UCZNIÓW

Otwarci na niepełnosprawność - wspólna zabawa karnawałowa z Piratami zdobywamy Wyspę Skarbów

05.02.2018
W przedostatnią sobotę karnawału, 3 lutego, sala gimnastyczna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzęcinie została opanowana przez piratów i innych wszelkiej maści przebierańców, którzy podróżowali przez morza i oceany, odkrywali różne lądy, aby w końcu zdobyć skarby... wiedzy, bogatej wyobraźni, umiejętności praktycznych i sprawności fizycznej, przy okazji doskonale się przy tym bawiąc.
Więcej Otwarci na niepełnosprawność - wspólna zabawa karnawałowa z Piratami zdobywamy Wyspę Skarbów

„Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”

01.02.2018
25 stycznia br młodsi i starsi i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji fizyki oraz chemii, na której mieli możliwość obserwowania widowiskowych doświadczeń wykonywanych przez profesjonalistę z grupy „ Zaelektryzowani”.
Więcej „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”

Dyktujemy… „ Nieoszczędna choroba hrabiego” cz.II

18.01.2018
Czy SKO kojarzy nam się tylko z matematyką? Ależ nie, piszemy dyktanda o oszczędzaniu i świetnie nam idzie. Tm razem do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii na Bank przystąpili uczniowie klas trzecich, Oto fragment dyktanda, z którym musieli się zmierzyć
Więcej Dyktujemy… „ Nieoszczędna choroba hrabiego” cz.II

Wspieraj naturę – zbieraj makulaturę!

23.12.2017
Zakończyliśmy właśnie zbiórkę makulatury, w którą aktywnie włączyła się cała społeczność szkolna. Przez prawie dwa tygodnie w każdym dostępnym zakamarku rosła sterta starych gazet, książek i kartonów przynoszonych przez dzieci.
Więcej Wspieraj naturę – zbieraj makulaturę!

Nasi SKO – wicze ujawniają talenty plastyczne.

13.12.2017
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia ruszyły w naszej szkole pełną parą. Uczniowie z ogromną ochotą, pod czujnym okiem pani od plastyki, zaangażowali się w przygotowywanie ozdób świątecznych na kiermasz, który stał się już naszą tradycją.
Więcej Nasi SKO – wicze ujawniają talenty plastyczne.

Lekcja „Ważna rola pieniędzy w życiu człowieka”

17.11.2017
W klasach piątych zostały przeprowadzone zajęcia, których celem było uświadomienie uczniom znaczenia pieniądza w życiu człowieka. W trakcie zajęć omówiono znaczenie, funkcje i wygląd pieniądza – banknotów i monet polskich oraz euro.
Więcej Lekcja „Ważna rola pieniędzy w życiu człowieka”

Konkurs na logo SKO rozstrzygnięty!!!

09.11.2017
Przez cały październik członkowie SKO wykonywali prace na logo SKO w roku szkolnym 2017/2018. Do opiekunów spłynęło bardzo dużo prac, wykonanych różnorodnymi technikami, w rozmaitych formatach i kształtach.
Więcej Konkurs na logo SKO rozstrzygnięty!!!

Ogłaszamy Złotówkowego Maestro i wyłaniamy klasę, która rozbiła bank w miesiącu październiku.

08.11.2017
Nasi oszczędni SKO – wicze w październiku pieczołowicie odkładali złotówkę do złotówki na swoje książeczki, z czego niektórym uzbierała się niezła sumka. W klasach młodszych najwięcej zgromadziła Natalia Gajewska z klasy I a, na drugim miejscu uplasował się Piotr Zięcik z klasy II b. Starszym uczniom oszczędzanie szło równie dobrze, a najwięcej zebrali Julia Chrostek i Maksymilian Janeczek z klasy VI.
Więcej Ogłaszamy Złotówkowego Maestro i wyłaniamy klasę, która rozbiła bank w miesiącu październiku.

„Obce nam słowo EGOISTA, bo każdy SKO - wicz to ALTRUISTA”.

06.11.2017
Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęliśmy kolejną zbiórkę plastikowych zakrętek, które przekazujemy zaprzyjaźnionej rodzinie mającej chorą córkę. W ten sposób dokładamy maleńką cegiełkę do ogromnego muru i pomagamy pozyskiwać środki na rehabilitację Pauliny.
Więcej „Obce nam słowo EGOISTA, bo każdy SKO - wicz to ALTRUISTA”.

Akcja Humanitarna „Adoptuj szkołę”

31.10.2017
Słowa Nelsona Mandeli „Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, aby zmienić świat” posłużyły jako motto do zorganizowania akcji pomocy dla szkoły w Republice Środkowej Afryki, nękanej licznymi wojnami, a co za tym idzie biedą, i brakiem edukacji wśród najmłodszych.
Więcej Akcja Humanitarna „Adoptuj szkołę”

„Wspólne działanie gwarancją sukcesu” – rozwijamy umiejętność dialogu i współpracy.

30.10.2017
Umiejętność słuchania i współpracy z innymi ludźmi, ale także zdolność do właściwego argumentowania własnych poglądów, to elementy nieodzowne w życiu każdego z nas. Dlatego uczniowie klasy VII b wzięli udział w debacie dotyczącej korzyści płynących ze wspólnego działania. W czasie jej trwania podawali przykłady świadczące o tym, że pracując w grupie łatwiej możemy osiągnąć sukces w konkretnej dziedzinie.
Więcej „Wspólne działanie gwarancją sukcesu” – rozwijamy umiejętność dialogu i współpracy.

„Masz to jak w Banku”- warszatty dla klas V-VI

27.10.2017
W dniu 19 października zostały przeprowadzone dla uczniów klas piątych i szóstych warsztaty zatytułowane „Masz to jak w Banku”. Na zajęciach uczniowie poznali różne rodzaje banków, ze szczególnym uwzględnieniem banków spółdzielczych (podkreślono fakt, że są to banki wyłącznie z polskim kapitałem). Poznali także funkcje Narodowego Banku Polskiego oraz banków komercyjnych. Ich ciekawość rozbudziła informacja o monetach kolekcjonerskich emitowanych przez NBP.
Więcej „Masz to jak w Banku”- warszatty dla klas V-VI

To jest bardzo ważna rzecz, by na koncie kasę mieć! – SKO –wicze biorą udział w zajęciach o oszczędzaniu.

26.10.2017
W temacie oszczędzania wielu naszych uczniów jest już prawdziwymi ekspertami. Aby jednak ich wiedza na ten temat została mocno ugruntowana, wzięli oni udział w warsztatach dotyczących oszczędzania pieniędzy, wody, gazu i energii elektrycznej. W czasie zajęć tworzyli mapy myślowe i komiksy ukazujące sposoby ograniczenia wydatków w życiu codziennym.
Więcej To jest bardzo ważna rzecz, by na koncie kasę mieć! – SKO –wicze biorą udział w zajęciach o oszczędzaniu.

Rozwijanie talentów językowych

25.10.2017
26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie naszej szkoły także świętowali to wydarzenie. Od samego rana przedstawiciele klas siódmych zamienili się w reporterów i wśród całej społeczności szkolnej poszukiwali odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego warto uczyć się języków?”.
Więcej Rozwijanie talentów językowych

SKO – wicze rozwijają talenty aktorskie i czytelnicze w czasie Korowodu Bajkowych Postaci

24.10.2017
Piątek 20 października 2017r. był w naszej szkole dniem kolorowym i magicznym. Stało się to za sprawą uczniów klas IV –VII, którzy z ochotą zamienili codzienne szkolne mundurki na przepiękne bajkowe stroje i wcielili się w bohaterów ulubionych bajek. Ale podkreślić należy, że uczniowie zachwycali nie tylko starannie dobranymi kostiumami i charakteryzacją, lecz ponadto zaprezentowali szeroką wiedzę na temat wybranej przez siebie postaci. Tak przygotowani i przystrojeni utworzyli barwny korowód,
Więcej SKO – wicze rozwijają talenty aktorskie i czytelnicze w czasie Korowodu Bajkowych Postaci

Zuchy i harcerze na Rajdzie Hufca Podkrakowskiego ZHP -zdobywamy sprawność "Przedsiębiorca"

23.10.2017
W dniach 14-15 października 2017 r. zuchy z 77 GZ „Leśne Robaczki”, które zdobywają sprawność „Przedsiębiorca” oraz harcerze 77 DH „Biedronka”, działającej przy naszej szkole wzięły udział w dorocznym Rajdzie Jurajskim, na którym spotkały się wszystkie gromady i drużyny działające na terenie powiatu Podkrakowskiego. Tym bardziej cieszą sukcesy naszych uczniów, gdyż dzielne zuchy zajęły I miejsce w kategorii „Najbardziej rozśpiewana gromada zuchowa”, a patrol harcerski „Risorgimento” zajął 3
Więcej Zuchy i harcerze na Rajdzie Hufca Podkrakowskiego ZHP -zdobywamy sprawność "Przedsiębiorca"

Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych i włączenie ich w poczet członków SKO

20.10.2017
17 października był wyjątkowym dniem dla społeczności szkolnej w Krzęcinie, gdyż do grona uczniowskiej braci przyjęto 26 nowych członków – 6 i 7 latków rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą. Były piosenki i wiersze , kwiaty i upominki własnego wyrobu, ale przede wszystkim były serdeczne życzenia. Radosne pierwszaczki wraz z nauczycielami i rodzicami świętowali ten ważny dzień, który zapewne wszyscy na długo zapamiętają.
Więcej Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych i włączenie ich w poczet członków SKO

„SKO-wo - Matematyczny Czar Par”

19.10.2017
W myśl hasła „co dwie głowy, to nie jedna” 18 października 2017 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole SKO- wo – Matematyczny Czar Par. Celem konkursu przekazanie uczniom faktu, że oszczędzanie oraz bankowość mają wiele wspólnego z matematyką. Ponadto, że ten nielubiany przez uczniów przedmiot, często spędzający im sen z powiek może stać się źródłem wspaniałej zabawy, jeśli przeniesiemy go na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw.
Więcej „SKO-wo  - Matematyczny Czar Par”

SKOwo - SPINNEROWA RULETKA LICZBOWA

09.10.2017
Nauka przez zabawę? – TAK!!! Spinnery, to w ostatnim czasie ulubiona zabawka dzieci. Wskazuje się na wiele pozytywnych oddziaływań, które niosą za sobą zabawy spinnerem. Bez wątpienia możemy zaliczyć do nich relaksację, ćwiczenia w skupianiu uwagi, ćwiczenia koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej ale także usprawnianie manualne i motoryczne.
Więcej SKOwo - SPINNEROWA RULETKA LICZBOWA

Osobistości SKO – prezentujemy uczniom znane postaci, które swoje talenty potrafiły przekuć na sukces finansowy

09.10.2017
9 października 1027r na godzinach wychowawczych postanowiliśmy przybliżyć naszym uczniom kilka znanych postaci, mających niewątpliwie różnorakie talenty, ale z drugiej strony potrafiące z tych swoich zdolności czerpać korzyści finansowe. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić jeszcze niezdecydowanych uczniów do bycia członkiem SKO, by mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Każdy z nich ma bowiem pewien ukryty talent, który może ujawnić, a zarazem osiągnąć z tego korzyści materialne.
Więcej Osobistości SKO – prezentujemy uczniom znane postaci, które swoje talenty potrafiły przekuć na sukces finansowy

Wybory Super Bankiera z okazji Dnia Chłopaka

04.10.2017
Początek października to nowy start dla SKO-wiczów , nowe zadania, nowe wyzwania i nowe emocje... Zaczęliśmy od wyborów najsprytniejszego, najbardziej utalentowanego, najobrotniejszego chłopca - „Super Bankiera”, który musiał się wykazać przed dziewczętami, że potrafi „ robić biznes”. Już na wstępie panowie zaprezentowali się jako „rekiny finansjery” - profesjonaliści ubrani w garnitury, koszule, krawaty z nieodłącznymi czarnymi aktówkami, laptopami i innymi gadżetami...
Więcej Wybory Super Bankiera z okazji Dnia Chłopaka

Talentowicze pamiętają o świętach państwowych.

05.05.2017
Jak co roku w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z majowymi świętami. Z tej okazji SKO - wicze przygotowali gazetkę ścienną, natomiast wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki na temat Święta Pracy, Święta Flagi i Rocznicy uchwalenia Konstytucji.
Więcej Talentowicze pamiętają o świętach państwowych.

Rozwijamy talenty uczestnicząc w spotkaniu ze Strażakami.

27.04.2017
Nasi Talentowicze wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami OSP w Krzęcinie. W czasie pokazu mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem, który służy strażakom nie tylko do gaszenia pożarów, ale także do ratowania zdrowia i życia osobom poszkodowanym m.in. w wypadkach drogowych.
Więcej Rozwijamy talenty uczestnicząc w spotkaniu ze Strażakami.

Święta tuż, tuż…

06.04.2017
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy nasi SKO-wicze wykonali piękne kartki świąteczne i przygotowali ich wystawę na gazetce ściennej.
Więcej Święta tuż, tuż…

Talentowisko na finiszu

31.03.2017
Mamy się czym pochwalić! W ciągu trwania tej edycji- naszej pierwszej – zapisało się 141 członków, w tym 105 osób systematycznie oszczędzających. Zebraliśmy kwotę 13396,50zł. Najbogatszą klasą wśród I –III została klasa III b, a wśród IV – VI klasa V.
Więcej Talentowisko na finiszu

Opowieści o Krakowie

30.03.2017
28 marca 2017 r. nasi Talentowicze wzięli udział w spotkaniu z przewodnikiem po Krakowie, panią Jolantą Dudziak, prywatnie mamą naszych uczennic. Opowiedziała Ona o Katedrze Wawelskiej i Wzgórzu Wawelskim podkreślając, że są one ogniwem łączącym przeszłość z teraźniejszością.
Więcej Opowieści o Krakowie

SKO-we Potyczki

24.03.2017
Program TalentowiSKO zbliża się ku końcowi... Z tej okazji zorganizowano międzyklasowy turniej sprawnościowo- wiedzowy pod nazwą „SKO-we Potyczki” dla klas IV, V i VI.
Więcej SKO-we Potyczki

Wiosenne nastroje mamy i o przyrodę wszyscy dbamy!

23.03.2017
W drugim dniu Igrzysk Matematyczno – Przyrodniczych pt. „Przedsiębiorczy Uczeń” nasi Talentowicze przygotowali niezwykły pokaz mody. Niezwykły dlatego, że wszystkie stroje wykonane zostały z surowców wtórnych – kartonowych pudełek, foliowych woreczków, siatek po owocach, makulatury i resztek materiałów. Zaprezentowana została „sukienka prasowa”, kreacja „kosmiczna eksplozja”, „foliowe cudo”, „hawajski kwiat”, „błękit nieba”, „sukienka prezent”, strój typu patchwork i dwa stroje panny młodej.
Więcej Wiosenne nastroje mamy i o przyrodę wszyscy dbamy!

Zalety oszczędzania w pigułce

17.03.2017
W tematyce związanej z oszczędzaniem nasi SKO - wicze są już prawdziwymi ekspertami. Aby ich wiedza została usystematyzowana, wzięli oni udział w zajęciach podsumowujących wszystko, z czym zaznajomili się i nad czym pracowali od początku naszego udziału w Talentowisku.
Więcej Zalety oszczędzania w pigułce

Wszystko o pieniądzach

15.03.2017
Nasi Talentowicze stale poszerzają swoją wiedzę. Dziś dowiedzieli się, co to były talary, talenty i denary, kiedy się nimi posługiwano i jaką miały wartość w przeliczeniu na dzisiejsze złotówki.
Więcej Wszystko o pieniądzach

Projekt Euronet 50/50 Max

01.03.2017
W styczniu 2017 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu Euronet 50/50 Max. Jego ideą jest oszczędzanie energii elektrycznej, zmniejszenie strat ciepła i zużycia wody, a co za tym idzie obniżenie rachunków.
Więcej Projekt Euronet 50/50 Max

Karnawałowa dySKOteka w naszej szkole.

27.02.2017
Jako, że uczniowie naszej szkoły wielokrotnie udowodnili, że potrafią nie tylko wspólnie pracować, ale także wspólnie się bawić, jak co roku zorganizowali zabawę karnawałową.
Więcej Karnawałowa dySKOteka w naszej szkole.

Walentynki członków SKO na wesoło.

22.02.2017
Tradycja Walentynek jest w naszej szkole kultywowana od wielu lat. W tym roku jednak tradycyjne obchody tego dnia zostały połączone z tematyką oszczędzania.
Więcej Walentynki członków SKO na wesoło.

ZUCHY ZDOBYWAJĄ SPRAWNOŚĆ „GROSIK”

21.02.2017
Zuchy z działającej przy naszej szkole 77 Gromady Zuchowej „Leśne Robaczki” również postanowiły włączyć się w realizowany w tutejszej placówce program „TalentowiSKO” i zdobyć przy okazji sprawność zuchową „GROSIK”.
Więcej ZUCHY ZDOBYWAJĄ SPRAWNOŚĆ „GROSIK”

Lekcja „Co zrobić, by bardziej zmotywować siebie do działania?”

20.02.2017
W ramach programu Talentowisko, uczniowie klasy VI b uczestniczyli w lekcji „Co zrobić, by bardziej zmotywować siebie do działania?”. W czasie jej trwania przekonali się, że każdy z nich codziennie wykonuje szereg czynności, które można określić mianem pracy, np. ścielenie łóżka czy mycie naczyń. Niejednokrotnie aby wykonać te proste czynności musimy pokonać własne lenistwo. Jak to zrobić? Warto znaleźć powody, które zmotywują nas do działania. I takich właśnie motywatorów szukali uczniowie.
Więcej Lekcja „Co zrobić, by bardziej zmotywować siebie do działania?”

Warsztaty „Piękne dusze matematyków – matematyka nitką malowana”

17.02.2017
„Matematyka królowa nauk”, niestety nie dla wszystkich. Zdecydowana większość uczniów kojarzy matematykę z trudnymi rachunkami, skomplikowanymi zadaniami tekstowymi oraz z geometrią, którą nie mogą w żaden sposób ogarnąć. Aby magię tego przedmiotu ukazać z zupełnie innej strony uczniowie klas IV-VI zapoznali się z elementarnymi zasadami haftu matematycznego, rozwijając swoje zainteresowania.
Więcej Warsztaty „Piękne dusze matematyków – matematyka nitką malowana”

AKCJA „Oszczędzaj energię codziennie, zasilaj budżet domowy i szkolny niezmiennie”

16.02.2017
Ludzie oszczędni szanują wodę, energię elektryczną i książki, dlatego z pełnym przekonaniem możemy za takie osoby uznać uczniów naszej szkoły. Podejmują oni trud codziennego pamiętania o rzeczach z pozoru błahych, a tak ważnych, nie tylko dla ich domowego, ale i szkolnego budżetu. Zatem angażując się w SKO stają się naszymi ambasadorami oszczędzania.
Więcej AKCJA „Oszczędzaj energię codziennie, zasilaj budżet domowy i szkolny niezmiennie”

Konkurs na wierszyki promujące SKO

14.02.2017
Wśród naszej szkoły nie brakuje talentów literackich, dla których układanie rymowanek to prawdziwa frajda. Dominowały dłuższe i krótsze rymowanki, niektóre mogłyby być prawdziwymi sloganami reklamowymi!
Więcej Konkurs na wierszyki promujące SKO

Lekcja „Mój dom – moja mała firma”

13.02.2017
W styczniu obie klasy czwarte ponownie połączyły siły, tym razem wgłębiając się w tajniki zarządzania domowym budżetem. Uczniowie poznali podstawowe pojęcia finansowe takie jak aktywa, pasywa, wydatki stałe i zmienne, bilans itp. Oprócz tego zastanowili się nad swoimi talentami, które mogą wykorzystać jako źródło dochodów gospodarstwa domowego.
Więcej Lekcja „Mój dom – moja mała firma”

„O tradycjach Bożego Narodzenia pamiętamy, na prezenty przez cały rok oszczędzamy”

09.01.2017
Takie hasło przyświecało uczennicom i uczniom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzęcinie, którzy wzięli udział w autorskim programie artystycznym łączącym elementy tradycji i nowoczesności, oszczędności i szczodrości, przeplatanym piosenkami i pastorałkami w wykonaniu szkolnego chóru. Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego obejrzała widowisko złożone z dwóch części. Pierwsza, humorystyczna, napisana została specjalnie przez pana Zenona Michalskiego, nauczyciela polonistę i poetę, pra
Więcej „O tradycjach Bożego Narodzenia pamiętamy, na prezenty przez cały rok oszczędzamy”

„Wszyscy jesteśmy św. Mikołajami”

09.01.2017
„Oszczędzaj, abyś mógł być szczodry”- tak mówi znane przysłowie. Z takiej inspiracji zrealizowano ciekawą lekcję wychowawczą w klasach czwartych, w której połączono elementy tradycji mikołajkowej z podstawami ekonomii gospodarstwa domowego i dobrą zabawą.
Więcej „Wszyscy jesteśmy św. Mikołajami”

„Pomóżmy Marysi”- akcja charytatywna w ZSP w Krzęcinie

05.12.2016
W dniach 22 – 24 listopada 2016r w ZSP w Krzęcinie miała miejsce zbiórka pieniędzy na leczenie Marysi Jedynak – 8-letniej dziewczynki dotkniętej bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą genetyczną – zespołem Leigha. Do włączenia się w akcję społeczność szkolną zachęcił plakat wykonany przez członków Samorządu Uczniowskiego.
Więcej „Pomóżmy Marysi”- akcja charytatywna w ZSP w Krzęcinie

LOGO TALENTOWISKA

07.11.2016
Nasze działania na bieżąco są dokumentowane i prezentowane całej społeczności szkolnej na gazetce ściennej stworzonej specjalnie do tego celu.
Więcej LOGO TALENTOWISKA

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

07.11.2016
Dnia 14 października 2016r. 28 pierwszoklasistów naszej szkoły w trakcie uroczystego ślubowania otrzymało książeczki SKO z kwotą 10 zł.
Więcej ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

STARTUJEMY

07.11.2016
Od 30 września 2016r. nasza szkoła realizuje program Talentowisko, który świetnie wkomponował się w innowację pedagogiczną „Szkoła kolebką przedsiębiorczości”.
Więcej STARTUJEMY