Lista szkół

Szkoła Podstawowa w Kobielach Wielkich

Kontakt

Szkolna 4
Kobiele Wielkie 97-524

O naszej szkole

Nasza przygoda z SKO rozpoczęła się 9 października 2001 r. Zawsze prowadziliśmy kronikę w formie tradycyjnej , ale cóż musimy iść z postępem czasu i próbujemy zaistnieć oraz zaprezentować się w formie elektronicznej. Dzięki temu możemy podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami z większą grupą uczniów należących do SKO. Jesteśmy szkołą WIEJSKĄ ze 150 letnią tradycją. Od lat naszym priorytetem jest działalność na rzecz oszczędzania. Współpracujemy z Bankiem Spółdzielczym

BlogowiSKO szkoły

Mikołajki.

28.02.2020
W dniu 6 grudnia 2019 roku członków SKO ,,Grosik" odwiedził Mikołaj.
Więcej Mikołajki.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ Z MOTYWEM SKO

11.01.2020
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ Z MOTYWEM SKO! Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą bombkę bożonarodzeniową z motywem SKO. Prace należy podpisać: imię, nazwisko i klasa. Prace należy składać do p. Anny Nierubliszewskiej – opiekuna SKO. Z prac zgłoszonych do konkursu będzie zorganizowana wystawa oraz sprzedaż na cel charytatywny. Termin składania prac: 13 grudnia – piątek.
Więcej KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ Z MOTYWEM SKO

„Szkoła pamięta”.

11.01.2020
W szczególnym okresie pamięć o bliskich zmarłych, jak i tych, którzy zapisali się w historii, wszyscy członkowie SKO włączamy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.
Więcej „Szkoła pamięta”.

Dzień Chłopaka

11.01.2020
Szkolna Kasa Oszczędności wspólnie z Samorządem Szkolnym w dniu 3 października 2019 roku zorganizowała dyskotekę szkolną.
Więcej Dzień Chłopaka

PLAN PRACY SKO ,,Grosik” PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOBIELACH WIELKICH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

11.01.2020
CELE KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA -kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania, - kształtowanie wśród uczniów nawyku racjonalnego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi, - praktyczna nauka oszczędzania, przedsiębiorczości i zarządzania środkami finansowymi -podejmowania inicjatyw zmierzających do ochrony naturalnego środowiska( np. zbieranie makulatury, puszek aluminiowych i innych surowców wtórnych), - wyrabianie nawyku systematyczności i wytrwałości w gromadzeniu wkładów, - kształtowanie nawyku celowego wydatkowania zaoszczędzonych pieniędzy, - przyzwyczajanie do korzystania z usług bankowych, - pozyskiwanie uczniów jako potencjalnych klientów, - doskonalenie umiejętności redagowania tekstów, - rozwijanie wrażliwości estetycznej, - wzbogacanie słownictwa ucznia, - rozwijanie poczucia przynależności do grupy i odpowiedzialności za podejmowane wspólne działania.
Więcej PLAN PRACY SKO ,,Grosik” PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ  W KOBIELACH WIELKICH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Szkolna Kasa Oszczędności ,,Grosik”. Rok szkolny 2019-2020

15.12.2019
Szkolną Kasę Oszczędności w Kobielach Wielkich prowadzę od 2001 roku pod patronatem Banku Spółdzielczego w Żytnie O/ w Kobielach Wielkich. Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO". Co miesiąc prowadzę tabelę współzawodnictwa, która znajduje się na korytarzu szkolnym. Wszystkie działania związane z prowadzeniem Szkolnej Kasy Oszczędności są uwiecznione w dokumentacji SKO oraz na blogu.
Więcej Szkolna Kasa Oszczędności ,,Grosik”. Rok szkolny 2019-2020

Akcja SU i SKO "GÓRA GROSZA"

11.02.2018
Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Więcej Akcja SU i SKO "GÓRA GROSZA"

Zbiórka plastikowych nakrętek.

11.02.2018
Członkowie SKO włączyli się w akcję zbiórki nakrętek, która w szkole będzie przeprowadzona w dniach od 8 stycznia do 23 stycznia 2018r.
Więcej Zbiórka plastikowych nakrętek.

Świateczna atmosfera w szkole.

11.02.2018
——Magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia zapanował w naszej szkole od połowy grudnia z inicjatywy SU i SKO. W czasie przerw międzylekcyjnych słuchaliśmy kolęd oraz pastorałek przygotowanych przez sekcję radiowęzłowo-dyskotekową. Wiele radości sprawiło uczniom udekorowanie sal lekcyjnych. Nie zabrakło ozdób, choinek oraz świątecznych gazetek.
Więcej Świateczna atmosfera w szkole.

,,Szlachetna Paczka"

11.02.2018
SKW i SKO zakończył akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”. Uczniowie naszej szkoły chętnie zaangażowali się w działania na rzecz potrzebujących z terenu gminy. Ostatecznie zebrane produkty zostały przewiezione do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobielach Wielkich, skąd zostaną rozdzielone  i ofiarowane najbiedniejszym jeszcze przed Świętami.
Więcej ,,Szlachetna Paczka"

„Opatrunek na ratunek”

11.02.2018
Trwa akcja „Opatrunek na ratunek”! Wolontariusze z naszego szkolnego klubu i członkowie SKO zbierają bandaże, kompresy, plastry, rękawiczki jednorazowe, watę. Zbiórka trwa do wtorku 21.11.2017.
Więcej „Opatrunek na ratunek”

Okładanie książek.

11.02.2018
Akcja okładania książek W dniu 10.11.2017 r.  kilkoro wolontariuszy wraz z członkami SKO z naszej szkoły podjęło pierwszą, bezinteresowną akcję pomocową.  Członkowie Szkolnego Koła Wolontariusza i SKO spędzili piątkowe popołudnie w Publicznej Bibliotece w Kobielach Wielkich, okładając nowe książki, które już czekają na czytelników! Atmosfera wspólnej pracy sprzyjała miłym konwersacjom, a jednocześnie poszerzaniu wiedzy o księgozbiorze bibliotecznym.
Więcej Okładanie książek.

Pomagamy zwierzętom ze schroniska.

11.02.2018
Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Radomsku. Wszyscy członkowie SKO bardzo chętnie przyłączyli się do akcji.
Więcej Pomagamy zwierzętom ze schroniska.

Kiermasz bożonarodzeniowy na rzecz chorej Moniki.

06.05.2014
W dniach 17.12.2013 i 18.12.2013. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kobielach Wielkich został zorganizowany kiermasz. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych przeznaczony będzie na leczenie Moniki Osińskiej - uczennicy naszej szkoły, która ma wrodzoną łamliwość kości.
Więcej Kiermasz bożonarodzeniowy na rzecz chorej Moniki.

ŚWIĘTA WIELKANOCNE - kwiecień 2014.

23.04.2014
Z okazji świąt Wielkiej Nocy wszyscy członkowie SKO ,,Grosik” złożyli życzenia P. Dyrektor i pracownikom Banku Spółdzielczego w Żytnie O/ w Kobielach Wielkich. Z tej okazji wszyscy członkowie SKO ,,Grosik” złożyli życzenia P. Dyrektor i pracownikom Banku Spółdzielc
Więcej ŚWIĘTA WIELKANOCNE - kwiecień 2014.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

11.01.2014
Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA NIE ZAPOMNIELIŚMY O ŻYCZENIACH DLA PRACOWNIKÓW BANKU
Więcej ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Inwestujemy w pomoce.

11.01.2014
20 listopada 2013 roku Zarząd SKO ,,Grosik" podjął decyzję,że część wypracowanego funduszu przekaże na zakup sprzętu elektronicznego.
Więcej Inwestujemy w pomoce.

Pomagamy innym.

11.01.2014
W dniu 8 listopada 2013 roku na zebraniu Zarządu SKO ,,Grosik" postanowiliśmy udzielić pomocy uczniom naszej szkoły, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
Więcej Pomagamy innym.

Wybory do Zarządu SKO

13.12.2013
Zgłaszanie się chętnych uczniów do pracy w Szkolnej Kasie Oszczędności ,,Grosik". W miesiącu wrześniu zostały przeprowadzone wybory do Zarządu SKO ,,Grosik". Chętnych było wielu uczniów. Zarząd został wybrany.
Więcej Wybory do Zarządu SKO

Zajęcia w klasie V ,,b" - 27.11.2013.

08.12.2013
Stosując metody poglądowe, praktycznego działania oraz słowne przeprowadziłam zajęcia dla uczniów kl. V ,,b", żeby budować w dzieciach poczucie swojej wartości, poprzez angażowanie się we wspólne działanie na rzecz potrzebujących, wskazywanie swoich mocnych stron, słuchanie o sobie opinii kolegów i rodziców.
Więcej Zajęcia w klasie V ,,b" - 27.11.2013.