Lista szkół
Szkoła Podstawowa w Borowej

Szkoła Podstawowa w Borowej

Kontakt

Borowa 9A
Puławy 24-100

O naszej szkole

Najlepsza szkoła na świecie:-)

BlogowiSKO szkoły

Obchody Dnia Ziemi

05.05.2015
W szkole obchodzono Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas sprzątali teren wokół szkoły a także ulice w naszych miejscowościach.
Więcej Obchody Dnia Ziemi

Spotkanie z saperami

17.03.2015
11 marca nasza szkoła gościła saperów z Patrolu Rozminowywania nr 34 z Dęblina. Żołnierze zapoznali uczniów z zasadami postępowania w przypadku znalezienia niewypałów lub przedmiotów zawierających materiał wybuchowy.
Więcej Spotkanie z saperami

Dzień Kobiet

17.03.2015
Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowany przez chłopców z klas IV - VI pod kierunkiem p. S. Chmielewskiego.
Więcej Dzień Kobiet

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

17.03.2015
26 lutego w sali konferencyjnej budynku Urzędu Gminy Puławy odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali: Karina Ciesielska, Łukasz Kopiński i Alicja Staniak.
Więcej Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Bal karnawałowy

17.03.2015
29 stycznia w szkole odbył się bal karnawałowy. Prawie wszyscy uczniowie przygotowali ciekawe przebrania. Punktem kulminacyjnym był wybór królowej i króla balu. W tym roku tytuł ten przypadł Nikoli Ciesielskiej z klasy III oraz Mateuszowi Jaworskiemu z klasy V.
Więcej Bal karnawałowy

Jasełka

17.03.2015
Przeżywając kolejny raz Tajemnicę Wcielenia uczniowie z klas III, IV, V, i VI - 19 grudnia 2014 roku pod kierunkiem katechetki Doroty Piaseckiej wystawili współczesną wersję Jasełek bożonarodzeniowych dla przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Borowej.
Więcej Jasełka

Mikołajki

17.03.2015
W piątek 5 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj.
Więcej Mikołajki

Pasowanie na ucznia

16.03.2015
17 października 2014r. w Szkole Podstawowej w Borowej odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
Więcej Pasowanie na ucznia

XIV Dzień Papieski w Borowej

16.03.2015
16 października 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.
Więcej XIV Dzień Papieski w Borowej

Dzień Edukacji Narodowej

16.03.2015
We wtorek 14 październik a w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej upamiętniający powstanie Komisji Edukacji Narodowej. Obchody rozpoczęły się od występu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klas IV – VI pod kierunkiem pana Sławomira Chmielewskiego i pani Doroty Seredyn. Występ zakończył się życzeniami oraz wręczeniem kwiatów nauczycielom i pracownikom szkoły, zarówno tym obecnym, jaki i emerytowanym.
Więcej Dzień Edukacji Narodowej

Krótka lekcja o oszczędzaniu

30.04.2014
Co to jest oszczędzanie? Jak oszczędzać? Na te i wiele innych pytań uczniowie naszej szkoły znaleźli odpowiedź na lekcji o oszczędzaniu.
Więcej Krótka lekcja o oszczędzaniu

Konkurs z zakresu wiedzy bankowej

30.04.2014
W dniu dzisiejszym na zakończenie konkursu "DZIŚ OSZCZĘDZAM W SKO, JUTRO W BANKU SPÓŁDZIELCZYM" w naszej szkole zorganizowano konkurs wiedzy bankowej.
Więcej Konkurs z zakresu wiedzy bankowej

Inscenizacja o oszczędzaniu

30.04.2014
W dniu dzisiejszym na zakończenie konkursu "DZIŚ OSZCZĘDZAM W SKO, JUTRO W BANKU SPÓŁDZIELCZYM" młodzi aktorzy z kółka teatralnego przygotowali inscenizację o oszczędzaniu.
Więcej Inscenizacja o oszczędzaniu

Zabawa choinkowa

30.04.2014
Tradycyjnie początek nowego roku to czas na "wielki szkolny bal". Tak też się stało 16 stycznia 2014r. w naszej szkole. Zabawa choinkowa jest okazją do wyśmienitej zabawy oraz spotkania się całej społeczności szkolnej.
Więcej Zabawa choinkowa

Obchody Dnia Babci i Dziadka

30.04.2014
Dnia 17 stycznia 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.
Więcej Obchody Dnia Babci i Dziadka

Zimowisko w czasie ferii

30.04.2014
Jak co roku w naszej szkole, w pierwszym tygodniu ferii, zorganizowano zimowisko dla dzieci. Ten czas spędzony w szkole obfitował w wiele atrakcji.
Więcej Zimowisko w czasie ferii

Obchody Jubileuszu 50-lecia budynku naszej szkoły

30.04.2014
W Szkole Podstawowej w Borowej 8. lutego 2014r. odbyła sie niecodzienna uroczystość. Grono Pedagogiczne, uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście świętowali szczególny Jubileusz - 50-lecie istnienia budynku szkoły. Ten, jakże uroczysty w życiu szkolnej społeczności dzień rozpoczął się Mszą Świętą w kaplicy w Borowej. Po nabożeństwie wszyscy skierowali swoje kroki w stronę naszej Jubilatki.
Więcej Obchody Jubileuszu 50-lecia budynku naszej szkoły

Walentynki

30.04.2014
14 lutego - dzień Św. Walentego w wielu krajach świata, ostatnio także u nas, obchodzony jest jako Dzień Zakochanych. Tego dnia osobie nam miłej możemy przesłać upominek lub kartkę - wyraz naszych ciepłych, przyjaznych uczuć.
Więcej Walentynki

Krótki kurs pilotażu

30.04.2014
W piątek 28 lutego w naszej szkole odbył się krótki kurs pilotażu zorganizowany przez pana Janusza Kondka.
Więcej Krótki kurs pilotażu

Przekazanie korków dla Adriana

30.04.2014
Po długotrwałej zbiórce korków udało się zgromadzić parę dużych worków. Udało się to dzięki uczniom naszej szkoły, a także dzięki przedszkolakom z Publicznego Przedszkola "Mali Odkrywcy" w Borowej, którzy zaangażowali się w akcję zbierania korków dla Adriana z Puław na protezę ręki. Korki odebrała mama Adriana, która jest nam wszystkich bardzo wdzięczna.
Więcej Przekazanie korków dla Adriana

Obchody Dnia Kobiet

30.04.2014
Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w Twym życiu zdarzeń…tego życzyli nasi mężczyźni z okazji zbliżającego się dnia 8 marca wszystkim paniom i dziewczynkom w naszej szkole.
Więcej Obchody Dnia Kobiet

Kangur matematyczny

30.04.2014
20 marca chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Konkurs ten adresowany jest do uczniów już od klasy drugiej szkoły podstawowej.
Więcej Kangur matematyczny

Pierwszy Dzień Wiosny

30.04.2014
21 marca społeczność naszej szkoły postanowiła w tradycyjny sposób uczcić Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie w kolorowych orszakach wybrali się nad Wisłę i nad Wieprz, aby utopić tradycyjne Marzanny.
Więcej Pierwszy Dzień Wiosny

Spotkanie z Saperami

30.04.2014
23 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z ciekawymi ludźmi, jakimi byli Saperzy Patrolu Rozminowania Nr 34 z Dęblina. Saperzy ci zapoznali całą społeczność szkolną z przedmiotami wybuchowymi, które są pozostałościami po I i II wojnie światowej, a które możemy znaleźć w czasie zabawy nawet na podwórku czy w lesie.
Więcej Spotkanie z Saperami

Obchody Światowego Dnia Zdrowia

30.04.2014
Światowy Dzień Zdrowia rozpoczęliśmy przygotowaniem wiosennego zdrowego śniadania. W zabawie tej wzięli udział wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami. Na kanapkach znalazły się same zdrowe produkty, a te najciekawsze trafiły na "tymczasową" wystawę.
Więcej Obchody Światowego Dnia Zdrowia

Czwartkowe czytanki

30.04.2014
Zwyczajem w naszej szkole stały się już Czwartkowe Czytanki - akcja prowadzona przez samorząd uczniowski.
Więcej Czwartkowe czytanki

Eliminacje powiatowe Turnieju BRD

30.04.2014
W sobotę 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 w Puławach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami turnieju są m.in. PZMot, KG Policji, MEN, MSW oraz WORD-y. Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Podobnie jak w roku ubiegłym reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce.
Więcej Eliminacje powiatowe Turnieju BRD

Spotkanie Wielkanocne

30.04.2014
We wtorek 15 kwietnia 2014r., przeddzień wiosennej przerwy świątecznej uczniowie naszej szkoły wystąpili z wielkanocnym przesłaniem dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości. Uczniowie przedstawili program artystyczny i wprowadzili wszystkich zebranych w radosny nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Więcej Spotkanie Wielkanocne

Dzień Ziemi

29.04.2014
W ramach Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie, że oszczędzać możemy nie tylko pieniądze.
Więcej Dzień Ziemi