Lista szkół
Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Bilczy

Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Bilczy

Kontakt

Bilcza 75
Obrazów 27-641

O naszej szkole

Nasza szkoła znajduje się w małej, ale za to malowniczo położonej, wśród urodzajnych pól, miejscowości o nazwie Bilcza. Leży ona w granicach województwa świętokrzyskiego na Wyżynie Sandomierskiej. Plac szkolny położony jest na niewielkim wzniesieniu. Teren wokół szkoły i cała okolica najładniej wygląda wiosną. Szczególnie w maju, kiedy plac szkolny pokrywa się zielenią, a drzewa i okoliczne sady białą i różową pianą kwiatów.

BlogowiSKO szkoły

Stajenki betlejemskie

23.12.2015
W naszej szkole dbamy o tradycje bożonarodzeniowe. Jej nieodzownym elementem są stajenki, czyli szopki. Projektowanie i wykonanie stajenek okazało się sposobem na wspólne spędzenie czasu dzieci z rodzicami. W ruch poszły tatusiowe zdolności stolarskie, artystyczny smak mam, a dzieci włożyły dobre chęci i swoje serce.
Więcej Stajenki betlejemskie

Choinki opiekuna SKO

23.12.2015
Każdego roku opiekun SKO wykonuje jedną ozdobę choinkową na szydełku. Były gwiazdki, aniołki /super – w wykonaniu pani Ewy, czyli naszego opiekuna/, bombki, sople lodu. W tym roku, oczywiście musi być coś nowego. Co wymyślił opiekun? - szydełkowe choinki – zielone, białe, srebrne, oprószone śniegiem. Duże, małe – las choinek szydełkowych.
Więcej Choinki opiekuna SKO

Artystyczne SKO

23.12.2015
działa w naszej szkole. Najbardziej jest aktywne przed świętami. To czas gdzie można ujawnić swoje artystyczne talenty. Członkowie SKO z klasy V i VI pod czujnym okiem swojego opiekuna zabawili się w ludowych rzemieślników. Własnoręcznie malowali gipsowe aniołki i mikołajki. A oto efekt naszego mozolnego trudu i niezwykłej precyzji.
Więcej Artystyczne SKO

Świąteczne butelkowiSKO

20.12.2015
Zimy jak nie było tak nie ma i zapowiadają, że do końca grudnia śniegu nie będzie. W związku z tym członkowie SKO z klasy III wykorzystali plastikowe buteleczki po napojach do wykonania świątecznej dekoracji. Butelki ozdobiono techniką decoupage ze świątecznych serwetek.
Więcej Świąteczne butelkowiSKO

Piernikowe zapachy

20.12.2015
wszystkich bywalców naszej szkoły zwabiły do klasy pierwszaków. Tu pod czujnym okiem wychowawcy członkowie SKO z klasy I bawili się w cukierników. Wyrabianie ciasta, wycinanie wzorów pierniczków sprawiło maluchom dużo radości.
Więcej Piernikowe zapachy

Przybył do nas

12.12.2015
dzień później! Gość w czerwonej czapce i stroju zawitał do naszej szkoły 7 grudnia. SKO radośnie powitało Mikołaja piosenkami. Każde dziecko otrzymało z rąk tak godnego gościa upominek.
Więcej Przybył do nas

Idzie, idzie…

12.12.2015
Mikołaj z długą siwą brodą, ale czy przybędzie na czas?! Śniegu nie ma, saniami nie przyjedzie. Wszyscy się martwimy i robimy portrety Mikołaja
Więcej Idzie, idzie…

Jeden grosz znaczy niewiele…

12.12.2015
W dniach 23 listopada do 04 grudnia 2015 roku po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.
Więcej Jeden grosz znaczy niewiele…

Listopad należał do…

12.12.2015
trzeciaków. To klasa, która w ubiegłym roku szkolnym przodowała w oszczędzaniu i w listopadzie wpłaciła najwięcej pieniążków z całej szkoły.
Więcej Listopad należał do…

Wróżby i dobra zabawa!

12.12.2015
Podczas szkolnej zabawy andrzejkowej wszyscy świetnie się bawili przy dobrej muzyce. Humory dopisywały. Wiele śmiechu i radości dostarczały członkom SKO przepowiednie. W napięciu czekaliśmy na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Więcej Wróżby i dobra zabawa!

Obrazowskie andrzejki

12.12.2015
Andrzejki są wspaniałą okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale także integracji klas VI z terenu naszej gminy. Dnia 19 listopada 2015 roku szóstoklasiści bawili się wspólnie na zabawie andrzejkowej w Zespole Szkół w Obrazowie.
Więcej Obrazowskie andrzejki

„Póki Polska

27.11.2015
żyje w nas…” pod takim hasłem dnia 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy ze skupieniem i uwagą wysłuchali montażu słowno-muzycznego przedstawionego przez uczniów klas II-VI pod kierunkiem pani Ewy - nauczyciela historii i naszego opiekuna. Odświętny nastrój podkreślały odpowiednio dobrane do uroczystości dekoracje, stroje wojskowe i kotyliony.
Więcej „Póki Polska

Śniadanie daje moc!!!

27.11.2015
6 listopada 2015 roku najmłodsi członkowie SKO naszej szkoły z klasy I – III brali udział w 5 edycji europejskiego programu edukacyjnego „ Śniadanie daje moc”. Przygotowanie posiłku wspólnie z rodzicami i nauczycielami miało na celu pokazanie dzieciom,
Więcej Śniadanie daje moc!!!

Rok wyborów…

27.11.2015
na prezydenta, do parlamentu, a 5 listopada 2015 roku odbyły się w naszej gminie wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Obrazów. Członkowie SKO z klasy VI wzięli udział w bezpośrednich i tajnych wyborach swoich młodych radnych. Komisja wyborcza pod przewodnictwem Zuzi dopełniła wszelkich formalności, wszystko odbywała się zgodnie z procedurą.
Więcej Rok wyborów…

Pucharów ciąg dalszy…

27.11.2015
a oto prace członków SKO z klasy VI. Każdy puchar i medal został sfotografowany i powstała super galeria, którą znajdziecie na kartach naszej kroniki.
Więcej Pucharów ciąg dalszy…

A oto projekty

27.11.2015
Zuzi, Błażeja i Gabrysi - członków SKO z klasy V. Nam podobają się wszystkie prace, ale musimy wybrać tylko jeden!
Więcej A oto projekty

Projekty piątaków

27.11.2015
wykonane kredką i ołówkiem. Powstało kilka ciekawych prac i mieliśmy problem z wybraniem najlepszego. W takich przypadkach głos decydujący należy do Dyrektora Banku Spółdzielczego w Obrazowie.
Więcej Projekty piątaków

Za nami październik!

27.11.2015
Nie tylko oszczędzaliśmy, ale tworzyliśmy projekty pucharów i medali. Naszym zadaniem było wykonać projekt pucharu lub medalu „W nagrodę za oszczędzanie w SKO”. Oto projekty członków SKO z klasy III – klasy,
Więcej Za nami październik!

Październik należał do…

27.11.2015
szóstaków. To klasa, która liczy tylko 8 uczniów, ale za to wszyscy są członkami SKO i systematycznie oszczędzają już trzeci roczek. W październiku wpłacili rekordową kwotę i z rąk pani dyrektor otrzymali puchar.
Więcej Październik należał do…

100 pytań do…

27.11.2015
nauczyciela. W październiku w klasie naszego opiekuna SKO pojawiła się skrzyneczka, do której mogliśmy wrzucać karteczki z pytaniami do nauczyciela. Z dnia na dzień pytań przybywało, a każde kolejne bardziej osobiste.
Więcej 100 pytań do…

Do lasu – tylko jesienią!

22.11.2015
Dnia 28 października 2015 roku najmłodsi członkowie SKO z klas I-III z wychowawcami uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do lasu w Koprzywnicy. Celem wycieczki było pogłębianie wiedzy na temat tego niezwykłego ekosystemu oraz bezpośrednia obserwacja przyrody jesienią.
Więcej Do lasu – tylko jesienią!

Życzymy pierwszakom

22.11.2015
radości z codziennej podróży w świat nauki oraz wielu przyjaciół. 20 października 2015 roku cała społeczność szkolna była świadkiem przyjęcia w poczet uczniów naszej szkoły nowego pokolenia jej wychowanków. Kandydaci na pierwszoklasistów w pięknych galowych strojach i granatowych biretach na głowach,
Więcej Życzymy pierwszakom

Z Bilczy do…Bilczy

22.11.2015
W dniu 19 października 2015 roku uczniowie klas II – VI naszej szkoły wraz z panią dyrektor i wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do …Bilczy. Tak, tak - do Bilczy, ale w gminie Morawica, w powiecie kieleckim. Miejscowość graniczy bezpośrednio od południa z miastem Kielce i jest od niego oddalona o 9 km. Jak się okazuje, w granicach naszego województwa znajdują się dwie miejscowości o tej samej nazwie.
Więcej Z Bilczy do…Bilczy

Nauczycielu – „wdzięczność nasza bez granic”

22.11.2015
pod takim tytułem dnia 13.10.2015 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetniły swoją obecnością władze gminy. Miło było gościć nauczycieli emerytów, którzy pracowali w naszej szkole.
Więcej Nauczycielu – „wdzięczność nasza bez granic”

Ach, ta Ada!

22.11.2015
To dziewczyna z klasy VI. Przez dwa lata była liderką oszczędzania w swojej klasie i zbiera dalej.
Więcej Ach, ta Ada!

Jesienne spotkanie z książką

20.11.2015
Już po raz kolejny w naszej szkole w październiku odbył się kiermasz nowych tanich książek z Hurtowni i Księgarni „Taniej Książki” w Tuliszkowie.
Więcej Jesienne spotkanie z książką

Nowi członkowie SKO.

20.11.2015
W dniu 1.10. 2015 roku podczas uroczystego apelu uczniowie klasy I zostali przyjęci do grona członków SKO. Grono oszczędzających w naszej szkole powiększyło się o kolejne 10 osób.
Więcej Nowi członkowie SKO.

Decyzja podjęta. Startujemy …

20.11.2015
w III Edycji Programu TalentowiSKO „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” „Talenty dodajemy” w roku szkolnym 2015/2016. Zgłoszenie wypełnione, przekazane do banku. Klamka zapadła.
Więcej Decyzja podjęta. Startujemy …

Warto oszczędzać!

15.11.2015
Dnia 25 września 2015 roku wszyscy członkowie SKO naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Była to dla nas wspaniała przygoda, która udowodniła, że warto oszczędzać, zbierać pieniążki, aby móc zwiedzić tak niezwykłe miejsce. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć osoby, która nas namówiła do udziału w „Talentowisku”, oszczędzania, monitoruje nasze poczynania i cieszy się z naszych wspólnych sukcesów, czyli Pana Adama Kościołka Dyrektora Banku Spółdzielczego w
Więcej Warto oszczędzać!

Młodzieżowa Rada Gminy

15.11.2015
W naszej gminie działa Młodzieżowa Rada Gminy Obrazów. Pełni ona rolę reprezentacji młodzieży na terenie gminy i ma na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców oraz wyrażanie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży.
Więcej Młodzieżowa Rada Gminy

Oszczędzamy, ale i bierzemy udział w…

15.11.2015
ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Domestos "Wzorowa Łazienka". Do konkursu czynnie włączyli się członkowie SKO, którzy pod czujnym okiem opiekuna tworzyli projekty szkolnej łazienki techniką kolażu. Tak powstała galeria wspaniałych pomysłów na wygląd szkolnej toalety.
Więcej Oszczędzamy, ale i bierzemy udział w…

Giganci dobrych manier

15.11.2015
gościli w naszej szkole. W dniu 15 września 2015 roku dla uczniów klas I-VI wystąpili tancerze z Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. W świat tańca i podstaw savoir - vivru wprowadzali bohaterowie najnowszych filmów dla dzieci: Minionek i Olaf.
Więcej Giganci dobrych manier

Już po raz 16

15.11.2015
w dniach 12-13 września 2015 roku w naszej gminie Obrazów odbyły się sadownicze dożynki, czyli Europejskie Święto Jabłka. W sobotę w ramach sportowej aktywności można było wziąć udział w rodzinnych zawodach w wędkowaniu, rekreacyjnym marszu nordic-walking "Jabłoniowym Szlakiem" czy biegach przełajowych o "Kryształowe Jabłko" Wójta Gminy Obrazów.
Więcej Już po raz 16

Nietypowy członek SKO

15.11.2015
w naszej szkole to – Pinokio – główny bohater przedstawienia z ubiegłego roku. Będzie nam towarzyszył przez cały roczek szkolny i gościł w naszej kronice.
Więcej Nietypowy członek SKO

Rok szkolny 2015/2016

15.11.2015
Jak to zwykle bywa, tegoroczne wakacje znów okazały się za krótkie, a 1 września przywitał nas pięknym słonecznym porankiem.
Więcej Rok szkolny 2015/2016

Nasze SKO – III

23.06.2015
w Polsce!!! Miło nam poinformować, że w II Edycji Programu TalentowiSKO – „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym” w roku szkolnym 2014/2015, nasza szkoła znalazła się wśród zwycięzców na szczeblu centralnym.
Więcej Nasze SKO – III

Oszczędzaliśmy i Łańcut, Leżajsk …

23.06.2015
zwiedziliśmy. Dnia 12.06.2015 członkowie SKO klas I – VI wyruszyli na wycieczkę autokarową do rezydencji Lubomirskich w Łańcucie oraz do Leżajska, gdzie znajdują się słynne organy.
Więcej Oszczędzaliśmy i Łańcut, Leżajsk …

Być jak królowa Jadwiga...

23.06.2015
Jak co roku, dzień 8 czerwca jest świętem patrona naszej szkoły. Taka uroczystość jest niezwykle ważna w życiu szkoły i całej społeczności lokalnej, gdyż patron to szczególny opiekun w niebie.
Więcej Być jak królowa Jadwiga...

Kronikę mamy...

03.05.2015
bo w konkursie startujemy! To tradycyjne papierowe wydanie, ale taka kronika jest właśnie najcenniejsza.
Więcej Kronikę mamy...

CHŁOPAK z KASĄ

30.04.2015
to Patryk z klasy VI. Przez cały okres trwania konkursu, od października do kwietnia, Patryk systematycznie oszczędzał, regularnie dokonywał wpłat na książeczkę SKO i zgromadził aż …oj dużo, dużo złotóweczek.
Więcej CHŁOPAK z KASĄ

Czas szybko minął!

30.04.2015
Dnia 30 kwietnia 2015 roku podczas uroczystego apelu opiekun SKO - pani Ewa przedstawiła wyniki międzyklasowego współzawodnictwa w oszczędzaniu za cały rok szkolny 2014/2015.
Więcej Czas szybko minął!

Puchar powrócił do …

30.04.2015
klasy II. Kwiecień należał do członków SKO z klasy II, którzy w ostatnim miesiącu trwania konkursu wpłacili najwięcej pieniążków z całej szkoły. Tym samym zdobyli puchar KLASY z KASĄ.
Więcej Puchar powrócił do …

Ziemio nasza, Ziemio miła!

28.04.2015
Dzień Ziemi - to największe ekologiczne święto świata. Różnie obchodzi się to święto – są marsze, wystawy, wiece, pikniki, wspólne sadzenie drzew.
Więcej Ziemio nasza, Ziemio miła!

My oszczędzamy, a...

28.04.2015
Pinokio? Pod takim tytułem dnia 8 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie dla całej społeczności szkolnej, które przygotowali systematycznie oszczędzający członkowie SKO z klasy II, V i VI.
Więcej My oszczędzamy, a...

Z drutu, folii …

21.04.2015
i krepiny powstał łabędź znakomity! Członkowie SKO z klasy II i III nie tylko systematycznie oszczędzają, ale również tworzą wspaniałe prace techniczne.
Więcej Z drutu, folii …

Paulina liczy…

21.04.2015
najlepiej. Rywalizacja w konkursie wiedzy o oszczędzaniu była bardzo ostra, różnica między poszczególnymi miejscami wynosi tylko 1 pkt.
Więcej Paulina liczy…

Kiermasz Wielkanocny

29.03.2015
Dnia 27 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Organizatorem była pani Ewa – opiekun SKO, która skupiła wokół siebie grupę nauczycieli, rodziców i dzieci, tworząc unikatowe ozdoby wielkanocne.
Więcej Kiermasz Wielkanocny

Śladami dinozaurów

29.03.2015
Dnia 25 marca 2015 roku uczestniczyliśmy w niezwykle interesującym spotkaniu pt. "Śladami dinozaurów".
Więcej Śladami dinozaurów

Oto pani Wiesia

25.03.2015
My mamy talent do ciułania grosików, nauczyliśmy się oszczędzać pieniążki – oczywiście dzięki temu, że do naszej szkoły powróciło SKO, a pani Wiesia ...
Więcej Oto pani Wiesia

Drobny ciułacz

25.03.2015
Paweł z klasy V dwa razy w tygodniu wpłaca 5 zł na książeczkę SKO. Do foliowej torebeczki wrzuca drobne monety, które przynosi mama ze sklepu.
Więcej Drobny ciułacz

Cekinowa dziewczyna

25.03.2015
to Oliwka z klasy II. Systematycznie oszczędza, gromadzi pieniążki na książeczce SKO i już osiągnęła mistrzostwo w tworzeniu cekinowych ozdób wielkanocnych.
Więcej Cekinowa dziewczyna

Świetna rozrywka !

19.02.2015
Dnia 19.02.2015 roku 35 członków SKO klas I-VI wybrało się do kina „Etiuda” w Ostrowcu Świętokrzyskim na najnowszy film twórców słynnego duetu Wallace i Gromit - "Baranek Shaun".
Więcej Świetna rozrywka !

Przed nami …dopiero …ferie,

19.02.2015
ale czy … zimowe??? …śniegu nie ma, wokół wszystko się zieleni, słoneczko pięknie świeci. A my przecież bardzo lubimy ferie zimowe, chociaż są o wiele krótsze od wakacji.
Więcej Przed nami …dopiero …ferie,

Super dzień !

17.02.2015
Dnia 12 lutego 2015 roku w „ tłusty czwartek” w naszej szkole odbyła się "choinka szkolna". O godz. 15.00 sala gimnastyczna wypełniła się miłośnikami tańca i dobrej zabawy. Dzieci i rodziców nie trzeba było do zabawy specjalnie namawiać. Co jakiś czas z mikrofonu płynęły życzenia zachęcające do udziału w zabawie nauczycieli i rodziców.
Więcej Super dzień !

Pejzaż zimowy

15.02.2015
O takich pięknych krajobrazach zimowych możemy tylko sobie pomarzyć. W tym roku zimowa aura nam nie sprzyja i bardzo tęsknimy za prawdziwą zimą - zwłaszcza maluchy. W związku z tym pani Teresa – opiekun oddziału przedszkolnego zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 – 3 pt. „ Pejzaż zimowy”.
Więcej Pejzaż zimowy

Przewodnikiem szkolnym być…

15.02.2015
to dopiero frajda!!! Członkowie SKO z klasy IV otrzymali zadanie zredagowania humorystycznego tekstu o swojej szkole. Po sprawdzeniu prac, okazało się, że są fantastyczne, pełne humoru i dowcipu teksty dotyczące naszej szkoły.
Więcej Przewodnikiem szkolnym być…

Zapraszamy na …reklamy

15.02.2015
Podczas powtarzania materiału z języka polskiego do sprawdzianu po szkole podstawowej, uczniowie klasy VI mieli za zadanie napisać tekst reklamy propagujący ideę oszczędzania w SKO.
Więcej Zapraszamy na …reklamy

Dzieciaki z KASĄ

15.02.2015
W pierwszym tygodniu lutego 2015 roku opiekun SKO przedstawił wyniki konkursu oszczędzania za I półrocze, najlepszych klasowych „zbieraczy” pieniążków oraz dziewczynę i chłopaka z kasą.
Więcej Dzieciaki z KASĄ

Żywa lekcja historii

04.02.2015
Dnia 4 lutego 2015 roku do naszej szkoły zawitała Grupa Artystyczna "Rekonstrukto", która przedstawiła pokaz pod hasłem: ”Życie i kultura średniowiecza”.
Więcej Żywa lekcja historii

Dzień, w którym gościło …

04.02.2015
wiele uśmiechów to - Święto Babci i Dziadka, jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej szkoły, a organizowana jest przez uczniów klas I – III oraz dzieci oddziału przedszkolnego.
Więcej Dzień,  w którym gościło …

11 stycznia 2015 – gramy, gramy dla…

19.01.2015
Wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w finale WOŚP. Pani Jolanta Jóźwiak, dyrektor szkoły oraz pani Katarzyna Pagacz wraz z uczennicami klasy IV I VI uczestniczyły w zbiórce datków. Czerwona puszka szybko wypełniała się pieniędzmi a serduszek ubywało. W sumie udało się zebrać 1823,88 złotych.
Więcej 11 stycznia 2015 – gramy, gramy dla…

Najbardziej wyjątkowym dniem jest

22.12.2014
oczywiście Wigilia. Jak co roku w ostatni dzień przed przerwą świąteczną organizujemy w klasach spotkania opłatkowe. Szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy do rodziców za przygotowanie tradycyjnych polskich potraw.
Więcej Najbardziej wyjątkowym dniem jest

Bombka opiekuna SKO

22.12.2014
My robimy bombki tasiemkowe i metodą decoupage, a nasz opiekun SKO robi bombki szydełkowe.
Więcej Bombka opiekuna SKO

Bombki członków SKO

20.12.2014
Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy mnóstwo czasu poświęcamy na przystrajanie naszych domów. Ozdoby możemy wykonać sami. Na szczególną uwagę zasługują bombki choinkowe.
Więcej Bombki członków SKO

Płatki śniegowe

20.12.2014
Zimy na razie nie widać, więc członkowie SKO postanowili obchodzić 7 grudnia 2014 roku Dzień Płatka Śniegowego, małej niepowtarzalnej drobinki.
Więcej Płatki śniegowe

Oszczędzamy, ale i …

20.12.2014
do „Góry Grosza” dokładamy. Jak co roku przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Akcję w naszej szkole prowadzi nauczyciel języka angielskiego – pani Katarzyna Pagacz.
Więcej Oszczędzamy, ale i …

Na ten dzień czekają…

12.12.2014
wszystkie dzieci…i te małe i te duże. Każdego roku dnia 6 grudnia panuje w naszej szkole szczególny nastrój, gdyż zgodnie z tradycją gościmy św. Mikołaja.
Więcej Na ten dzień czekają…

Dzień pełen wróżb i czarów

12.12.2014
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Więcej Dzień pełen wróżb i czarów

I po lesie chodzi…jesień

07.12.2014
Korzystając z pięknej , słonecznej pogody, pod koniec listopada, najmłodsi członkowie SKO wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Koprzywnicy.
Więcej I po lesie chodzi…jesień

Po raz pierwszy

05.12.2014
Dnia 20 listopada 2014 roku obchodziliśmy 25 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka. Po raz pierwszy ten dzień obchodzony był w Polsce i na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości w naszej szkole.
Więcej Po raz pierwszy

Klasa z kasą

30.11.2014
Oszczędzać zawsze można. Rozsądne jest oszczędzanie na przyszłość i bardziej motywujące oszczędzanie na realizację swoich przyjemności, pasji, marzeń... tak, jak to robią dzieciaki z klasy II.
Więcej Klasa z kasą

Kiermasz taniej książki

30.11.2014
Biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz taniej książki, który odbywał się w dniach od 18 do 30 listopada 2014 roku w naszej szkole.
Więcej Kiermasz taniej książki

Burzliwa przeszłość

30.11.2014
W przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole, a następnie w kościele parafialnym w Świątnikach odbył się uroczysty apel, w którym uczniowie z klasy IV przypomnieli trudną drogę Polaków do odzyskania wolnej ojczyzny.
Więcej Burzliwa przeszłość

Przełamali swój lęk

30.11.2014
Dnia 5 listopada 2014 roku gościliśmy w szkole artystów objazdowej grupy cyrkowej O’Bimbolando. Artyści prezentowali swoje umiejętności w żonglerce, sztukach zręcznościowych oraz iluzji.
Więcej Przełamali swój lęk

W Fabryce Bombek w Nowej Dębie

29.11.2014
28 października 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego w naszej szkole wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób wydmuchiwane są szklane kulki, a następnie mogły podziwiać sposób ich zdobienia.
Więcej W Fabryce Bombek w Nowej Dębie

Wtorkowe apele

29.11.2014
na stałe wpisały się w życie naszej szkoły. Członkowie SKO z niecierpliwością oczekują wtorku. To właśnie w tym dniu tygodnia opiekun SKO spotyka się z wszystkimi uczniami klas I – VI i przedstawia aktualne wyniki systematycznego oszczędzania.
Więcej Wtorkowe apele

Kulinarne SKO

29.11.2014
W dniu 21 października 2014 roku odbyły się siedemnaste warsztaty kulinarne dla klas I-III w ramach V edycji cyklu edukacyjnego pod nazwą „I dziewczyny i chłopaki pragną poznać zdrowia smaki”, organizowane przez Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Kielcach.
Więcej Kulinarne SKO

Bartek jest największym i najstarszym…

29.11.2014
polskim drzewem. Dąb stoi w Zagnańsku w województwie świętokrzyskim. Drzewo stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych okolicy i Gór Świętokrzyskich. Obok dębu przechodzi zielony szlak turystyczny wiodący z Bliżyna do Zagnańska.
Więcej Bartek jest największym i najstarszym…

Aleja Miniatur

29.11.2014
Atrakcja zlokalizowana jest u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich tj. Łysicy - 612 metrów n.p.m., w miejscowości Krajno-Zagórze. Aleja Miniatur robi spore wrażenie nie tylko na dzieciach, ale również na dorosłych. My tam byliśmy 15 października 2014 roku i szczerze polecamy jeśli będziecie w tej okolicy!
Więcej Aleja Miniatur

Dzień ten świętem jest oświaty

29.11.2014
Dnia 14. 10.2014 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli nauczyciele, nauczyciele emeryci, rodzice i pracownicy naszej szkoły.
Więcej Dzień ten świętem jest oświaty

Bajkowe pasowanie

29.11.2014
Dnia 13 października 2014 roku odbyła się w murach naszej szkoły wyjątkowa uroczystość. Wydarzeniem tym było pasowanie najmłodszych uczniów z klasy pierwszej. Do ślubowania na sztandar szkoły przystąpiło 17 uczniów.
Więcej Bajkowe pasowanie

Krzemień pasiasty w…

29.11.2014
Sandomierzu - to miasto, do którego mamy tylko 12 km. 1 października 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I- III wybrały się na wycieczkę do pięknego, starego grodu w myśl zasady „cudze chwalicie swego nie znacie”.
Więcej Krzemień pasiasty w…

"Wybryki klauna Kleofasa"

29.11.2014
Dnia 15.09. 2014 roku w szkole gościł teatrzyk objazdowy z przedstawieniem profilaktycznym pt."Wybryki klauna Kleofasa" .
Więcej "Wybryki klauna Kleofasa"

Jedyne w Polsce sadownicze dożynki

29.11.2014
odbyły się w dniach 13-14 .09.2014 roku. Było to już XV Europejskie Święto Jabłka w Obrazowie (woj. świętokrzyskie). Zamiast tradycyjnego wieńca przygotowano wiklinowy kosz w kształcie jabłka wypełnionego owocami.
Więcej Jedyne w Polsce sadownicze dożynki

SKO ma swoje miejsce w szkole

29.11.2014
Na górnym korytarzu znajduje się gazetka ścienna SKO, która jest aktualizowana na bieżąco oraz plansze ilustrujące nasze działania w roku szkolnym 2013/2014.
Więcej SKO ma swoje miejsce w szkole

SKO polubiliśmy to !!!!!

29.11.2014
i dlatego, po raz drugi przystępujemy do konkursu "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym" w ramach programu TalentowiSKO w roku szkolnym 2014/2015.
Więcej SKO polubiliśmy to !!!!!

6-latki oszczędzają!!!

09.05.2014
Udało się zaszczepić ideę oszczędzania wśród dzieci 6 i 5-letnich z oddziału przedszkolnego. Na początku wszyscy chcieli oszczędzać, ale w praktyce okazało się, że na 24 dzieci 12 systematycznie wpłacało na książeczki, co stanowi 50% oddziału przedszkolnego.
Więcej 6-latki oszczędzają!!!

Pierwszakom przykro…

09.05.2014
Od października klasa I była przykładem dla całej społeczności szkolnej. Maluchy od samego początku włączyły się do konkursu w ramach programu TalentowiSKO. Wszyscy uczniowie tej klasy są członkami SKO i systematycznie wpłacali na książeczki.
Więcej Pierwszakom przykro…

A jednak klasa III.

09.05.2014
W bieżącym roku szkolnym dużo emocji dostarczało współzawodnictwo między uczniami klasy I i III, gdzie różnica między nimi była niewielka.
Więcej A jednak klasa III.

Tak się cieszy klasa szósta!!!

09.05.2014
Oto liderzy oszczędzania w naszej szkole. Dnia 30 kwietnia 2014 roku opiekun SKO na apelu szkolnym przedstawił wyniki międzyklasowego współzawodnictwa w oszczędzaniu za rok szkolny2013/2014.
Więcej Tak się cieszy klasa szósta!!!

To co dobre, szybko się kończy...

30.04.2014
i nasz udział w konkursie „DZIŚ OSZCZĘDZAM W SKO, JUTRO W BANKU SPÓŁDZIELCZYM” „Talenty dodajemy” w ramach Programu TalentowiSKO w roku szkolnym 2013/2014 dobiegł końca. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę, która dała nam wiele radości i satysfakcji. Jesteśmy dumni, że udało się nam zaszczepić ideę oszczędzania wśród dzieci już od najmłodszych klas oraz ze stanu konta na zbiorczej książeczce oszczędnościowej SKO. I chociaż początki były bardzo trudne, wydawało się , że nic z tego nie będzie, a je
Więcej To co dobre, szybko się kończy...

Rekordowa ilość wpłat.

30.04.2014
Wśród członków SKO klas O-III - uczennica klasy I - Alicja Kilarska wpłaciła na książeczkę SKO - 60 razy. były to wpłaty wysokości 5, 3, 7, 10 czy 15 zł, ale dzięki temu uzbierała sobie dość pokaźną sumkę.
Więcej Rekordowa ilość wpłat.

Błyskotliwa odpowiedź.

30.04.2014
Podczas rozmów opiekuna SKO z dziećmi, po co i na co oszczędzają pieniążki, pojawiło się wiele ciekawych odpowiedzi, ale jedna zaskoczyła wszystkich. Patrycja - uczennica klasy 3, bez namysłu odpowiedziała: "...wpłacam na SKO, bo chcę się nauczyć oszczędzać."
Więcej Błyskotliwa odpowiedź.

Czy SKO spełni nasze marzenia???

29.04.2014
o tym dowiemy się we wrześniu. Kierując się rymowanką Damiana i tytułem przedstawienia, opiekun SKO przeprowadził sondaż wśród członków SKO na temat ich marzeń, na co zbierają pieniążki, co chcą sobie za nie kupić.
Więcej Czy SKO spełni nasze marzenia???

Kamil najlepszy.

22.04.2014
Spośród 29 uczniów biorących udział w szkolnym konkursie wiedzy o oszczędzaniu najlepszy okazał się Kamil - uczeń klasy VI, który zdobył 23/25 pkt. II miejsce zajęło trzech uczniów – Ola - klasa V, Karol i Kasia – klasa VI – 22/25 pkt i III miejsce – Dawid – klasa VI 21,5/25 pkt. O zajęciu czołowych miejsc decydował tylko 1 pkt., a więc rywalizacja była bardzo ostra, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą o oszczędzaniu. Zwycięzcom gratulujemy.
Więcej Kamil najlepszy.

Talent kulinarny.

15.04.2014
Podczas tegorocznego kiermaszu wielkanocnego, uczennica klasy VI – Kasia ujawniła swój talent kulinarny.
Więcej Talent kulinarny.

Udany zakup.

14.04.2014
Spośród różnorodnych ozdób wielkanocnych na naszym kiermaszu można było kupić pieczone baranki, kury i zające.
Więcej Udany zakup.

Ciasta wielkanocne

14.04.2014
Tegoroczny kiermasz w naszej szkole ujawnił również zamiłowania naszych mam do wypieków.
Więcej Ciasta wielkanocne

Kiermasz wielkanocny

14.04.2014
w naszej szkole odbył się dnia 11 kwietnia 2014 roku. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest opiekun SKO - pani Ewa, która skupiła wokół siebie grupę nauczycieli, rodziców i dzieci, tworząc unikatowe ozdoby wielkanocne, wykonane z wyjątkową starannością, dokładnością i precyzją.
Więcej Kiermasz wielkanocny

PalmowiSKO

14.04.2014
Z roku na rok rośnie zainteresowanie ręcznie robionymi palmami wielkanocnymi. Ten oto kosz pełen palemek zdobił nasz tegoroczny kiermasz wielkanocny.
Więcej PalmowiSKO

SKO - polubisz to!

14.04.2014
Pod takim hasłem 10 kwietnia 2014 w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o oszczędzaniu.
Więcej SKO - polubisz to!

Dlaczego zając znosi ....

03.04.2014
wielkanocne jajka? W wielu kulturach wielkanocny zając był symbolem odradzającej się przyrody i wiosny. W XVI wieku skojarzono go z jajkiem wielkanocnym. Do Polski przywędrował prawdopodobnie z Niemiec na początku XX wieku.
Więcej Dlaczego zając znosi ....

Damian rymuje najlepiej.

03.04.2014
Dnia 14 marca 2014 roku został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze hasło reklamowe zachęcające dzieci do oszczędzania. Spośród 38 haseł jury wybrało 10, a z nich 5 najlepszych i najciekawszych.
Więcej Damian rymuje najlepiej.

DZIECI LISTY PISZĄ…

03.04.2014
Podczas powtarzania materiału z języka polskiego do sprawdzianu po szkole podstawowej, uczniowie klasy VI mieli za zadanie napisać list do cioci, w którym opiszą działalność SKO w swojej klasie.
Więcej DZIECI LISTY PISZĄ…

Wiosenny happening

28.03.2014
Dnia 21 marca 2014 roku w naszej szkole nie zadzwonił dzwonek, a więc nie było lekcji. Natomiast uczniowie uczestniczyli w obchodach Dnia Wiosny.
Więcej Wiosenny happening

„Szóstaki” górą!

25.02.2014
Po powrocie z ferii zimowych dnia 21 lutego 2014 roku opiekun SKO przedstawił wyniki międzyklasowego konkursu oszczędzania za I półrocze.
Więcej „Szóstaki” górą!

„Zbieracze” pieniążków.

25.02.2014
Na pierwszym apelu po feriach zimowych dnia 21 lutego 2014 roku opiekun SKO przedstawił najlepszych klasowych „zbieraczy” pieniążków I półroczu.
Więcej „Zbieracze” pieniążków.

„Królowa śniegu” w 3 D.

20.02.2014
W czasie ferii zimowych, dnia 5 lutego 2014 roku członkowie SKO naszej szkoły wybrali się do kina „Etiuda” w Ostrowcu Świętokrzyskim na pełną magii i humoru przygodową animację w 3 D na podstawie jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa śniegu”.
Więcej „Królowa śniegu” w 3 D.

...są zasady, o których zawsze należy pamiętać.

19.02.2014
Nasza szkoła przygotowywała uczniów do zimowego wypoczynku. W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie brali udział w pogadankach podczas lekcji wychowawczych na temat zabaw i sportów zimowych oraz towarzyszących im zagrożeń.
Więcej ...są zasady, o których zawsze należy pamiętać.

Czas na ferie zimowe

08.02.2014
Rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów w naszym województwie, które trwać będą od 3.02.2014r do 16.02.2014r
Więcej Czas na ferie zimowe

Babuniu, Dziadziusiu...

04.02.2014
żyjcie nam sto lat. Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Tego dnia Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich ukochanych wnucząt wyjątkowe dowody miłości.
Więcej Babuniu, Dziadziusiu...

SKO koncertuje.

26.01.2014
Dnia 19 stycznia 2014 roku w Kościele Parafialnym w Świątnikach odbył się koncert kolęd przygotowany przez członków SKO naszej szkoły.
Więcej SKO koncertuje.

... dla Jurka Owsiaka.

17.01.2014
Dnia 22 stycznia 2014 odbył się 22 Finał WOŚP. Podczas tak szlachetnej akcji charytatywnej nie mogło nas nie być.
Więcej ... dla Jurka Owsiaka.

Roboty pierwszaków.

17.01.2014
Klasa I nie tylko przoduje w oszczędzaniu i czytelnictwie w naszej szkole, ale także uczy się wykorzystywać surowce wtórne.
Więcej Roboty pierwszaków.

Kubeczki i słoiczki.

13.01.2014
W każdym domu jest kubek, filiżanka lub słoiczek, do którego wszyscy domownicy wrzucają”żółciaki”, chcąc się ich pozbyć.
Więcej Kubeczki i słoiczki.

Noworoczny wywiad z...

13.01.2014
Dnia 8 stycznia 2014 roku członkowie Sko z klasy VI – Ola i Dawid przeprowadzili noworoczny wywiad z dyrektorem naszej szkoły – panią Jolantą Jóźwiak.
Więcej Noworoczny wywiad z...

Choinki członków SKO.

09.01.2014
Grudzień to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku.Co z tego, że czasem bywa mroźny i śnieżny, jak wszyscy oczekują Świąt Bożego Narodzenia.
Więcej Choinki członków SKO.

W nagrodę...

07.01.2014
Maluchy nie tylko przodują w oszczędzaniu, ale również wyróżniają się w czytelnictwie.
Więcej W nagrodę...

Hasło reklamowe.

03.01.2014
W listopadzie ogłoszono konkurs na hasło reklamujące ideę oszczędzania wśród dzieci.
Więcej Hasło reklamowe.

Świąteczna dekoracja.

03.01.2014
Członkowie SKO z klasy VI pod kierunkiem opiekuna SKO wykonali świąteczną dekorację na sali gimnastycznej.
Więcej Świąteczna dekoracja.

Pierwszaki górą.

29.12.2013
Oto nasza klasa I, która od dwóch miesięcy przoduje w oszczędzaniu i ciągle jest na I miejscu w szkole.
Więcej Pierwszaki górą.

Spotkanie w banku

29.12.2013
12 grudnia 2013 roku członkowie SKO – uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą i opiekunem SKO byli z wizytą w Banku Spółdzielczym w Obrazowie.
Więcej Spotkanie w banku

Prawdziwe oszczędzanie!

22.12.2013
Na czym polega oszczędzanie??? Wie to najlepiej Michał i Gabrysia, którzy w myśl przysłowia "Grosz do grosza, a zbierze się miarka" przynieśli w woreczkach same żółte pieniążki.
Więcej Prawdziwe oszczędzanie!

Wystartowaliśmy

22.12.2013
Do odważnych świat należy! Wspólnie podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do konkursu "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym" w roku szkolnym 2013/2014.
Więcej Wystartowaliśmy