Lista szkół

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ludwika Jerzego Kerna

Kontakt

ul. T. Kościuszki 19
Jastrzębie Zdrój 44-330

O naszej szkole

W Szkole Podstawowej nr 4 w ramach programu nauczania prowadzimy: - naukę języka angielskiego od klasy pierwszej, - ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki korekcyjnej, - w ramach lekcji wychowania fizycznego zajęcia na basenie lub lodowisku, - zajęcia w pracowni informatycznej. Zapewniamy: - szkołę bezpieczną wolną od narkotyków i przemocy, - przyjazną dziecku atmosferę, - codzienną opiekę w świetlicy szkolnej, - naukę w bogato wyposażonych pracowniach, - zajęc

BlogowiSKO szkoły

Pomaganie innym, to nasza tradycja

29.04.2015
W ramach pracy SK PCK przeprowadzamy różne akcje charytatywne. Większość z nich jest kontynuowana od kilku lat. : we wrześniu jest to „Wyprawka dla Żaka” w czasie świąt „Pomocna dłoń”. W ten sposób uczniowie pomagają swoim kolegom i koleżankom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
Więcej Pomaganie innym, to nasza tradycja

Akcja charytatywna "Pola nadziei"

28.04.2015
,,Pola Nadziei''. W ramach akcji pomagamy ludziom cierpiącym, ciężko doświadczonym przez chorobę. Znakiem rozpoznawczym akcji "Pola Nadziei" jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei na całym świecie. To znak przy­pom­i­na­jący o ludzi­ach chorych, cier­pią­cych, oczeku­ją­cych pomocy w najtrud­niejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bez­in­tere­sownej pomocy. W ramach akcji na terenie szkoły powstało „Żonkilowe pole nadziei”
Więcej Akcja charytatywna "Pola nadziei"

Chętnie włączamy się w akcje charytatywne i pomagamy innym

28.04.2015
Już w grudniu 2006 roku Szkoła Podstawowa nr 4 zaadoptowała dziecko z Zambii- "Adopcja serca", które nazywa się Alic Phiri. Samorząd Uczniowski co roku podejmuje akcje mające na celu zebranie funduszy przekazanie ich do Zambii dla Alica i jego rodziny. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom i młodzieży potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy innym znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej . Akcja ta stwarza więź między pomagającymi, czyli całą społecznością szkolną i lokalną które
Więcej Chętnie włączamy się w akcje charytatywne i pomagamy innym

Lubimy piesze rajdy

23.04.2015
W piątek 20 marca witaliśmy Wiosnę. Z tej okazji przyszliśmy w kolorowych strojach, na przerwach słuchaliśmy muzyki. Było bardzo radośnie i wiosennie :)
Więcej Lubimy piesze rajdy

Święto szkoły - Dzień Patrona szkoły -" KERNALIA"

19.04.2015
Dnia 13 marca 2015 r. w naszej szkole odbyły się Kernalia, czyli święto naszego patrona szkoły- Ludwika Jerzego Kerna.. Atrakcją dnia było spotkanie z panem Krzysztofem Kernem – synem naszego patrona i jego żoną -Anną. Opowiadał on o życiu, twórczości i pasjach swego ojca, odpowiadał na pytania, często bardzo dociekliwe, zadawane przez uczniów.
Więcej Święto szkoły - Dzień Patrona szkoły -" KERNALIA"

Ujawniamy talenty plastyczne

19.04.2015
Mamy wyróżnienie w miejskim konkursie! Uczniowie naszej szkoły brali udział w Miejskim Konkursie Plastycznym "Znam już na pamięć numery alarmowe, gdy zajdzie potrzeba- w głowie są gotowe".
Więcej Ujawniamy talenty plastyczne

Ujawniamy talenty aktorskie

19.04.2015
Mamy laureatów miejskiego konkursu! 12 marca 2015 roku w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju odbył się III Miejski Konkurs Inscenizacji Słowno-Muzycznej do utworów Ludwika Jerzego Kerna.
Więcej Ujawniamy talenty aktorskie

Bal karnawałowy

19.04.2015
29 stycznia uczniowie klas I-III i IV-VI bawili się w szkole na Balu karnawałowym.
Więcej Bal karnawałowy

Kiermasz świąteczny

17.03.2015
Jak co roku uczniowie klas IV-VI w okresie świątecznym przygotowują prace na kiermasz świąteczny
Więcej Kiermasz świąteczny

Rozwijamy talenty sportowe nawet za granicą

03.12.2014
7 listopada 2014 r. 42 uczniów z naszej szkoły pojechało do Prievidzy w Słowacji. Wizyta w tamtejszej szkole odbyła się dzięki współpracy władz partnerskich miast. Głównym celem wyjazdu były gry i zabawy sportowe przygotowane przez obie strony.
Więcej Rozwijamy talenty sportowe nawet za granicą

Lubimy doświadczenia i wynalazki

03.12.2014
W dniu 26 września 2014 roku, uczniowie naszej szkoły odwiedzili Uniwersytet Śląski w Katowicach. Wzięli udział w wykładach połączonych z pokazem.
Więcej Lubimy doświadczenia i wynalazki

Rozwijamy talenty muzyczne

03.12.2014
10 września 2014r uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania się z Asią Smajdor (uczestniczką The Voice of Poland III i Bitwa na głosy).
Więcej Rozwijamy talenty muzyczne

Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do SKO

02.12.2014
Pod hasłem „Październik miesiącem oszczędności” odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z opiekunką SKO panią Ewą Mazgaj. Uczniowie klasy I b przygotowali krótką inscenizację na temat Szkolnej Kasy Oszczędności. Następnie wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do SKO.
Więcej Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do SKO