Lista szkół
Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Ojca Świętego w Spytkowicach

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Ojca Świętego w Spytkowicach

Kontakt

153
Spytkowice 34-745

O naszej szkole

Szkoła Podstawowa nr 3 jest jedną z trzech szkół podstawowych prowadzonych przez Samorząd Gminy Spytkowice należącej do powiatu nowotarskiego. Szkoła zbudowana w latach sześćdziesiątych, do roku 1973 funkcjonowała jako samodzielna ośmioklasowa jednostka oświatowa. Przez następne kilkanaście lat była filią Szkoły Podstawowej nr 1, po czym znów funkcjonuje samodzielnie.

BlogowiSKO szkoły

Kartki dla Powstańców

28.10.2018
Nazwa akcji to połączenie dwóch słów polskiego bohater oraz angielskiego ON czyli włączyć. W tym roku Samorząd Uczniowski wziął udział w ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie na specjalnych kartkach pocztowych napisali szczere i wzruszające podziękowania i życzenia dla Powstańców Warszawskich.
Więcej Kartki dla Powstańców

Wycieczka do Krakowa

28.10.2018
W dniu 9 października nasi uczniowie byli w Instytucie Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie wzięli udział w warsztatach ,,Jan Paweł II nieustanne dawanie świadectwa oraz zwiedzali wystawę ,,Kim jest człowiek z całunu?'' połączoną z wykładem.
Więcej Wycieczka do Krakowa

Przegląd recytatorski im. K. Kracik

28.10.2018
W XVI Przeglądzie recytatorskim im. Katarzyny Kracik naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie : Mariusz Sułocha kl. V - I miejsce w kategorii gwara- gadka oraz nagroda Grand Prix Rabciak Jolanta kl. 0 - wyróżnienie w kategorii gwara- gadka Chmura Antoni kl. 0 - Nagroda Specjalna Starosty Nowotarskiego Wiktor Korbel - II miejsce w kategorii gwara - gadka Julia Trzop - kl 0 - II miejsce w kategorii wiersz.
Więcej Przegląd recytatorski im. K. Kracik

Bawimy się , uczymy, pomagamy innym

20.05.2018
Podsumowanie szkolnych konkursów. - Zbieramy nakrętki dla Lenki - Klasowy konkurs czystości - Szkolny konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV - VII - Szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV - VII
Więcej Bawimy się , uczymy, pomagamy innym

Konkurs recytatorski im. A. Zachary Wnękowej

20.05.2018
Rewelacyjny występ naszych uczniów podczas 34 Konkursu Recytatorskiego im. Antoniny Zachary Wnękowej w Rabce Zdroju. I miejsce zajęła Wenessa Bydłoń uczennica klasy VII w kategorii - język literacki III miejsce Magdalena Duda z klasy IV w kategorii gwara. Specjalne wyróżnienie otrzymał Mariusz Sułocha w kategorii gwara.
Więcej Konkurs recytatorski im. A. Zachary Wnękowej

Talenty muzyczne

20.05.2018
Uczennice naszej szkoły brały udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Religijnej w Starym Bystrem. Paulina Szyszka otrzymała wyróżnienie, oraz w I Podhalańskim Konkursie Piosenki Patriotycznej i Wojskowej III miejsce zajęła Wiktoria Szyszka, a Nikola Głowacz otrzymała wyróżnienie.
Więcej Talenty muzyczne

Talenty aktorskie

18.05.2018
Przedstawienie pt.,,Rzepka" w wykonaniu uczniów klasy V zachwyciło szkolną publiczność. Ważnym zadaniem występujących w inscenizacji było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch, kostium. Trzeba przyznać, że wykazali się oni dużą pomysłowością w naśladowaniu odgrywanej postaci.
Więcej Talenty aktorskie

Sportowe sukcesy

14.05.2018
W sobotę 12 maja w podkrakowskiej Skawinie zostały rozegrane zawody biegowe dla dzieci i młodzieży w ramach XVI Biegu Skawińskiego, na których z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi uczniowie. Na dystansie 800 m Dawid Bydłoń wywalczył III miejsce, a Krystian Trybuła V. Należy podkreślić, że w każdej kategorii zawody były mocno obsadzone, a na trasie biegu kibice mogli podziwiać pasjonującą walkę.
Więcej Sportowe sukcesy

Kolejne sukcesy naszych uczniów

14.05.2018
W VII edycji Wojewódzkiego Konkursu ,, Jan Paweł II - patron najgodniejszy '' nasze uczennice zdobyły wysokie miejsca : III miejsce - Wiktoria Niedźwiedź uczennica klasy V w konkursie literackim, II miejsce - Wenessa Bydłoń w konkursie multimedialnym.
Więcej Kolejne sukcesy naszych uczniów

Baśniowe widowisko

24.04.2018
Dnia 23 kwietnia nasi uczniowie obejrzeli spektakl Moskiewskiej Rewii na Lodzie pt. ,,Królowa Śniegu" ( Lodowisko Cracovii ), oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena.
Więcej Baśniowe widowisko

Talenty literackie

10.04.2018
Uczeń klasy VII Bartłomiej Duda zajął II miejsce w XIII edycji konkursu literackiego Na tatrzańskim szlaku organizowanego pod patronatem Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Więcej Talenty literackie

Witamy wiosnę

26.03.2018
21 marca w naszej szkole odbył się PRZEGLĄD TALENTÓW. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności. Każdy uczestnik został nagrodzony brawami, dyplomem oraz upominkiem.
Więcej Witamy wiosnę

Talenty sportowe

08.02.2018
W dniu 7 lutego odbyły się XVII Zawody Narciarskie o Puchar Wójta Gminy Spytkowice. Naszą szkołę reprezentowało aż 35 uczniów i śmiało można stwierdzić, że,, rozpiera nas duma ", zwłaszcza, że w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy II miejsce !!! Wszyscy nasi uczniowie spisali się znakomicie, a każdy startujący zdobywał dla szkoły punkty. Oczywiście nie wszyscy mogli wygrać, natomiast najważniejszy jest udział w takich zawodach, bo jest to znakomita okazja, aby pokazać swoje umiejętności, spotkać
Więcej Talenty sportowe

Szkoła promująca zdrowie

01.02.2018
W dni 24 stycznia w naszej szkole odbyły się zajęcia szkoleniowe przeprowadzone przez Ratowników Medycznych w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Celem zajęć było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Więcej Szkoła promująca zdrowie

Śmieciowy potwór

01.02.2018
Dzieci muszą mieć świadomość, że śmieci mogą nam zagrażać. Dlatego jeżeli czemuś można nadać drugie życie to róbmy to.
Więcej Śmieciowy potwór

Wizyta w teatrze

01.02.2018
,,Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". A.de Saint Exupery. Dnia 20 grudnia uczniowie klas V-VII gościli w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Tym razem obejrzeli oni spektakl pt. ,,Mały książę" Wzruszająca opowieść dostarczyła niezapomnianych wrażeń młodym widzom i zwróciła uwagę na to co w życiu jest najważniejsze.
Więcej Wizyta w teatrze

Bieg Mikołajów

31.01.2018
W dniu 6 grudnia pomimo niesprzyjającej aury uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Mikołajów w Rabce Zdrój. Wszyscy biegali w czapkach mikołajkowych na dystansie 3200 m . Biorąc udział w biegu dołożyliśmy cegiełkę do zakupu wózka inwalidzkiego dla Andrzeja - mieszkańca Rabki. Nasi uczniowie świetnie się spisali, czego dowodem jest wywalczony puchar.
Więcej Bieg Mikołajów

Konkurs Recytatorski im Stanisława Nędzy-Kubińca

31.01.2018
Uczniowie naszej szkoły brali udział w XXI Konkursie Recytatorskim im Stanisława Nędzy-Kubińca, który odbył się w Kościelisku. Nasi reprezentanci to: Jolanta Rapciak z Oddziału Przedszkolnego Magdalena Duda z klasy IV Mariusz Duda z klasy IV Wenessa Bydłoń z klasy VII, która otrzymała wyróżnienie.
Więcej Konkurs Recytatorski im Stanisława Nędzy-Kubińca

Wizyta w Szkole dla Dzieci Niewidomych

31.01.2018
27 października uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce Zdroju. Uczniowie mieli możliwość poznania sześciopunktowego systemu Ludwika Braille'a. Dzieci pisały swoje imiona i nazwiska na drukarkach brajlowskich. Poznały również książki, mapy, globusy, zabawki i pomoce dydaktyczne przeznaczone dla dzieci niewidomych.
Więcej Wizyta w Szkole dla Dzieci Niewidomych

Wizyta w Szkole dla Dzieci Niewidomych

31.01.2018
27 listopada uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce Zdroju. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania sześciopunktowego systemu Ludwika Braille'a. Dzieci pisały swoje imiona i nazwiska na drukarkach brajlowskich. Poznały również książki, mapy, globusy, zabawki i pomoce dydaktyczne przeznaczone dla dzieci niewidomych.
Więcej Wizyta w Szkole dla Dzieci Niewidomych

Wizyta w Szkole dla Dzieci Niewidomych

31.01.2018
27 listopada uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach w Szkole Podstawowej i Gimnazjum dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce Zdroju. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania sześciopunktowego systemu Ludwika Braille'a. Dzieci pisały swoje imiona i nazwiska na drukarkach brajlowskich. Poznały również książki, mapy, globusy, zabawki i pomoce dydaktyczne przeznaczone dla dzieci niewidomych.
Więcej Wizyta w Szkole dla Dzieci Niewidomych

Kartka dla Rodaka

30.01.2018
Uczniowie klas IV - VII wykonali kartki świąteczne dla Polaków mieszkających w Kazachstanie na Syberii. Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją dla Rodaka.
Więcej Kartka dla Rodaka

Pomoc dzieciom z Syrii

30.01.2018
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Unicef ,,Spraw aby dzieci w Syrii przetrwały zimę". W każdym tygodniu do końca lutego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą odwiedzać każdą klasę z niebieską skarbonką, do której można wrzucać pieniążki.
Więcej Pomoc dzieciom z Syrii

Technologie z klasą

29.01.2018
Od 27 listopada uczniowie klasy VII rozpoczęli zajęcia w ramach programu Technologie z klasą. Program jest objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Jest to nowy program Fundacji Uniwersytet Dzieci.
Więcej Technologie z klasą

Talenty recytatorskie

29.01.2018
Sukces naszych uczniów w XV Przeglądzie Recytatorskim im Katarzyny Kracik: I miejsce w kategorii gwary oraz nagrodę specjalną Wójta Gminy Spytkowice zdobył Mariusz Sułocha z klasy IV III miejsce w kategorii gwara zdobyła Magdalena Duda z klasy IV III miejsce w kategorii gwara zdobyła Jolanta Rapciak uczennica klasy 0 Nagrodę specjalną Przewodniczącego Rady Gminy zdobył Antoni Chmura uczeń klasy 0.
Więcej Talenty recytatorskie

Talenty muzyczne

29.01.2018
Nasza uczennica klasy I Nikola Głowacz 21 października 2017 r. wzięła udział w XXIV Festiwalu Papieskim w Białym Dunajcu i zdobyła III miejsce w swojej kategorii. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej Talenty muzyczne

Nowi członkowie SKO

29.01.2018
14 października zgodnie ze szkolną tradycją odbyło się uroczyste Ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie po złożeniu ślubowania i pasowaniu na uczniów otrzymali upominki od rodziców i Pani dyrektor, a także swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe.
Więcej Nowi członkowie SKO

Październik miesiącem oszczędzania

24.10.2017
Pod tym hasłem została wykonana gazetka. Przysłowia o oszczędzaniu zachęcają do systematycznego oszczędzania oraz szanowania i rozważnego wydawania pieniędzy.
Więcej Październik miesiącem oszczędzania

Październik miesiącem oszczędzania

24.10.2017
Pod tym hasłem została wykonana gazetka. Przysłowia o oszczędzaniu zachęcają do systematycznego oszczędzania oraz szanowania i rozważnego wydawania pieniędzy.
Więcej Październik miesiącem oszczędzania

Konkurs historyczny - wielki sukces naszych uczniów

03.07.2017
13 czerwca laureaci IX ogólnopolskiego konkursu historycznego pod hasłem ,, Póki nie jest za późno " odebrali nagrody, wśród nich nasi uczniowie Bartek Duda uczeń klasy VI i Dawid Pulit , którzy zdobyli I miejsce. Organizatorem konkursu było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach Opolu. W konkursie wzięli udział uczestnicy z 13 województw. Łącznie wpłynęły 63 prace i 289 autorów. Jury wyłoniło sześciu finalistów, w tym uczniów naszej szkoły. - Chcieliśmy opowiedzieć o historii w t
Więcej Konkurs historyczny  -  wielki sukces naszych uczniów

Niezwykłe odwiedziny

27.05.2017
18 maja odwiedziła naszą szkołę znana wszystkim ,, trójkowym" dzieciakom Lenka Cholewa. Odebrała zebrane w II semestrze nakrętki.
Więcej Niezwykłe odwiedziny

Studio EKO

06.05.2017
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, dlatego też z tej okazji uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. Studio - Eko. Zwrócili uwagę na bardzo ważny problem segregacji śmieci i dbania o czystość naszej planety.
Więcej Studio EKO

Podsumowanie konkursów

02.05.2017
Podsumowanie konkursów SKO odbyło się na apelu szkolnym. Mistrzami oszczędzania zostali : K. Bachula z klasy V J. Golba z klasy IV A. Brandys z klasy III S. Łaciak z klasy II N. Brynkus z klasy III W. Niedźwiedź z klasy IV Najlepiej oszczędzającą klasą została klasa III i jest to klasa mająca największą liczbę oszczędzających uczniów. Uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.
Więcej Podsumowanie konkursów

Sukces naszej uczennicy

02.05.2017
Wielki sukces naszej uczennicy Magdaleny Dudy w dwunastej edycji konkursu :" Na tatrzańskim szlaku". Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało : W górach...szkole życia, a inspiracją była postać św. Brata Alberta w roku Adama Chmielowskiego.
Więcej Sukces naszej uczennicy

eTwinning

29.04.2017
eTwinning to społeczność szkół w Europie. eTwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół ( nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy ) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się , współpracują i realizują projekty, dzielą się i mówiąc krótko czują się częścią i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie. Nasza Szkoła współpracuje ze szkołą z Ukrainy. Otrzymaliśmy od uczniów tej Szkoły piękne kartki świąteczne wraz z życzeniami. Na
Więcej eTwinning

Wycieczka do Krakowa

02.04.2017
28 marca nasi uczniowie z klas I, II, III, a także z Oddziału Przedszkolnego pojechali na wycieczkę do Krakowa. Odwiedzili Teatr Groteska, gdzie obejrzeli spektakl pt. Tańcowały dwa Michały, a potem poszli zwiedzać podziemia Rynku Krakowskiego. Spacerowali również po Rynku, gdzie mogli kupić sobie pamiątki i podziwiać Sukiennice i Kościół Mariacki.
Więcej Wycieczka do Krakowa

Witamy wiosnę

23.03.2017
Pierwszy dzień Wiosny w naszej szkole minął bardzo interesująco. Nasi uczniowie mieli możliwość pokazać swoim kolegom i koleżankom swoje talenty. Były talenty muzyczne, iluzjonistyczne, taneczne, plastyczne i sportowe. Uczniowie występowali jako soliści jak również zespołowo.
Więcej Witamy wiosnę

Zawody narciarskie

19.02.2017
Sukces naszych uczniów o Puchar Wójta Gminy Spytkowice. W kategorii grupowej nasi uczniowie zdobyli drugie miejsce. Wielkie brawa dla naszej drugoklasistki Wiktorii Jaromin, która wygrywając w swojej kategorii wiekowej miała najlepszy czas zawodników.
Więcej Zawody narciarskie

Śmieciowy potwór - talenty konstrukcyjne

10.02.2017
W styczniu uczniowie wszystkich klas wraz z zerówką wykonywali Śmieciowego potwora. Celem tego konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na ważny problem - segregacji odpadów. Uczniowie biorąc udział w tym przedsięwzięciu dali drugie życie opakowaniom po produktach spożywczych i innych. Nauczyli się segregacji śmieci i tego, że niektóre opakowania można przerobić na inne produkty, np. z plastikowych butelek powstają nasze cieplutkie polary. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością przy konstruowa
Więcej Śmieciowy potwór - talenty konstrukcyjne

W dniu Waszego Świeta

25.01.2017
23 stycznia 2017 r. w naszej szkole gościliśmy nasze Babcie i naszych Dziadków, którym serdecznie dziękujemy za przybycie. Uczniowie klas IV, V i Przedszkolaki przygotowali Jasełka, które zostały nagrodzone gromkimi owacjami. Natomiast uczniowie klas I, II i III złożyli wszystkim obecnym najpiękniejsze życzenia. Na koniec wszyscy odśpiewali 100 lat swoim Babciom i Dziadkom, wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.
Więcej W dniu Waszego Świeta

Projekt Wszystkie Kolory Swiata

25.01.2017
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w realizację projektu Wszystkie Kolory Świata, który jest projektem edukacyjnym przygotowanym przez Stowarzyszenie Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Celem projektu Wszystkie Kolory Świata jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UN
Więcej Projekt Wszystkie Kolory Swiata

Wspieramy Papieskie Dzieło Missyjne Dzieci

13.01.2017
W czwartkowe popołudnie uczniowie klas IV i V przebrani w stroje Trzech Króli, Aniołów, Pasterzy, Maryi i Józefa wyruszyli kolędować po domach, aby wspierać Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, którego głównym celem jest pomoc dzieciom w odległych krajach Azji, Ameryki czy Afryki. Tegoroczne ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Tajlandii.
Więcej Wspieramy Papieskie Dzieło Missyjne Dzieci

Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych

07.01.2017
Tuż przed przerwą świąteczną zostały rozstrzygnięte następujące konkursy: 1. Odblaskowa szkoła - konkurs plastyczny 2. Moja ulubiona dyscyplina sportowa - konkurs plastyczny 3. Najładniejsza dekoracja świąteczna sali lekcyjnej 4. Etap Szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Plastycznego MATEMATYKA LUBIĘ TO ! , w którym zwyciężyły uczennice : Magdalena Duda z klasy III i Natalia Jagódka z klasy V.
Więcej Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych

Wspólne kolędowanie

28.12.2016
21 grudnia w naszej szkole odbył się trzeci Przegląd Kolędniczy. Każda klasa przygotowała jedną kolędę lub pastorałkę i zaprezentowała ją społeczności szkolnej. Po wspólnym kolędowaniu dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami, składając sobie życzenia zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu.
Więcej Wspólne kolędowanie

Jasełka

28.12.2016
20 grudnia w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Przedszkolaki przy udziale czwarto i piątoklasistów przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe - jasełka, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój.
Więcej Jasełka

Wycieczka do Fabryki Bombek

15.12.2016
13 grudnia uczniowie klas IV - VI pojechali na wycieczkę do Krakowa i do Fabryki Bombek w Bęble. Kraków przywitał nas mroźną, ale słoneczną pogodą, mogliśmy spacerować po Rynku i podziwiać pięknie ubraną choinkę, a także świątecznie przystrojone ulice i stoiska Jarmarku Bożonarodzeniowego przed Sukiennicami. Głównym celem naszej wycieczki była Fabryka Bombek i ozdób choinkowych w Bęble, gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć jak powstają bombki i jak je można ozdabiać.
Więcej Wycieczka do Fabryki Bombek

Mikołajki

14.12.2016
7 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj, a wraz z nim grupa teatralna, która przedstawiła Legendę o Mikołaju. Dzieci przekonały się , że warto dzielić się z innymi i sprawiać im radość, a szczególnie w okresie świąt.
Więcej Mikołajki

Konkurs Milołajkowy

14.12.2016
Już po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Mikołajkowym organizowanym przez Ks. G. Łomzika przy współpracy Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce. Serdecznie gratulujemy Ani Bydłoń, która zajęła I miejsce w kategorii klas I - III POEZJA oraz Madzi Dudzie, która zajęła II miejsce w tej samej kategorii. A także Paulinie Szyszce i Bartkowi Dudzie, których prace zostały wyróżnione w kategorii klas IV - VI OPOWIADANIE.
Więcej Konkurs Milołajkowy

Spotkanie autorskie z Panią Izabelą Zając

05.12.2016
30 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Panią Izabelą Zając poetką pochodzącą z sąsiedniej miejscowości Raby Wyżnej. Uczniowie mieli okazję poznać utwory Pani Izy w wykonaniu samej autorki. Pani Iza bardzo ciekawie opowiedziała o swojej twórczości i o tym co ją inspiruje. Wysłuchała także wierszy recytowanych przez naszych uczniów.
Więcej Spotkanie autorskie z Panią Izabelą Zając

Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

05.12.2016
Sukces naszej najmłodszej uczennicy w IV Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża w Odrowążu w dniu 9 listopada Nikoli Głowacz. W kategorii Przedszkola - Solista Nikola trzymała wyróżnienie. Jury przesłuchało 319 uczestników z 33 szkół podstawowych, przedszkoli i placówek oświatowych.
Więcej Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

Spotkanie autorskie z Panią Aleksandrą Kucharską - Cybuch

15.11.2016
10 listopada w naszej Szkole odbyły się zajęcia warsztatowe, które prowadziła Pani Aleksandra Kucharska - Cybuch , ilustratorka książek dla dzieci. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I - IV. Dzieci miały okazję poznać i zobaczyć warsztat pracy osoby ilustrującej książki. Obejrzały oryginały ilustracji do książek, które wykonała Pani Aleksandra.
Więcej Spotkanie autorskie z Panią Aleksandrą Kucharską - Cybuch

Śniadanie daje moc

09.11.2016
Nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji Śniadanie daje moc. W klasach 0 - III odbywały się zajęcia promujące zdrowy styl życia. Uczniowie zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania. Samodzielnie przygotowali pyszne kanapki, po czym przystąpili do wspólnego śniadania.
Więcej Śniadanie daje moc

Spotkanie w Dolinie Chochołowskiej

08.11.2016
4 listopada 2016 r. do Doliny Chochołowskiej zawitała młodzież oraz dzieci, którym patronuje Jan Paweł II. Spotykają się one w dniu imienin Karola. Nasza Szkoła , której patronem jest ten Wielki Człowiek - Jan Paweł II, uczciła jego imieniny w Dolinie Chochołowskiej, gdzie już od trzech lat, systematycznie co rok uczestniczy w tych obchodach. Głównym punktem spotkania była msza św. której przewodniczył ks. Łukasz Piórkowski w asyście 4 kapłanów.
Więcej Spotkanie w Dolinie Chochołowskiej

Wycieczka do Zubrzycy

07.11.2016
20 października uczniowie klas 0 - III udali się na wycieczkę. Najpierw pojechaliśmy do Nowego Targu do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie oglądaliśmy przedstawienie Baśnie braci Grimm. Następnie udaliśmy się do Orawskiego Parku Etnograficznego znajdującego się w Zubrzycy Górnej. Dzieci zwiedzały skansen wsi orawskiej, gdzie miały możliwość zobaczenia jak wyglądała ona w XVII wieku, w jakich warunkach żyli wtedy mieszkańcy, jakimi posługiwali się narzędziami i czym zajmowali się na co dzień.
Więcej Wycieczka do Zubrzycy

Konkurs recytatorski im.Stanisława Nędzy Kubińca

30.10.2016
Konkurs recytatorski im. Stanisława Nędzy Kubińca już po raz 20 odbył się w Domu Ludowym w Kościelisku. Naszą szkołę reprezentowali - Nikola Głowacz z kl. 0, Przemysław Trybuła kl.0, Klaudia Trybuła kl. II i Magdalena Duda kl. III . W kategorii gwarowej Przemek zajął III miejsce, a Nikola w kategorii literackiej zajęła II miejsce.
Więcej Konkurs recytatorski im.Stanisława Nędzy Kubińca

Dzień Edukacji Narodowej

22.10.2016
14 październik 2016 r. w naszej Szkole upłynął bardzo uroczyście. Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy od ślubowania naszych Przedszkolaków, później ślubowali również Pierwszoklasiści, a na koniec najstarsi uczniowie - szóstoklasiści razem z wychowawcą przedstawili program artystyczny i złożyli nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzenia.
Więcej Dzień Edukacji Narodowej

Szkoła Promująca Zdrowie

22.10.2016
W tym roku szkolnym nasza szkoła stara się o uzyskanie Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. W ramach tego programu każda klasa wykonała Piramidę Zdrowego Żywienia, a nagrodą okazały się owoce ufundowane przez Radę Rodziców.
Więcej Szkoła Promująca Zdrowie

Spotkanie z policjantami

13.10.2016
10 października w ramach Programu Odblaskowa Szkoła naszą szkołę odwiedzili Funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Nowym Targu, którzy przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa na drodze, prawidłowego poruszania się po ulicy, a także przybliżyli dzieciom jak wygląda codzienna praca policjanta.
Więcej Spotkanie z policjantami

Spotkanie z paraolimpijczykami

13.10.2016
29 września naszą szkołę odwiedzili wielokrotni medaliści igrzysk paraolimpijskich w szermierce.: Arkadiusz Jabłoński i Radosław Stańczuk .Szermierze oprócz medali mają także w dorobku wiele tytułów z Mistrzostw Świata i Europy.
Więcej Spotkanie z paraolimpijczykami

Wycieczka - szlakiem miejsc historycznych naszej miejscowości

13.10.2016
14 września uczniowie naszej szkoły wyruszyli szlakiem miejsc historycznych naszej miejscowości. Swoją wycieczkę rozpoczęli od XII stacji Drogi Krzyżowej, potem szli w stronę Gronika, miejsca śmierci Porucznika Tadeusza Stefaniszyna. Następnie udali się na cmentarz- miejsce spoczynku Porucznika, gdzie złożyli hołd walczącym żołnierzom II wojny światowej.
Więcej Wycieczka - szlakiem miejsc historycznych naszej miejscowości

W poszukiwaniu żeremi bobrów

24.06.2016
14 czerwca nasi najmłodsi uczniowie, a także uczniowie zerówki udali się na poszukiwanie bobrów... Przewodnikiem w tych poszukiwaniach był Pan Leśniczy Andrzej Żądło - myśliwy. W trakcie podróży uczniowie mogli zaobserwować środowisko, w którym zamieszkały bobry, pościnane drzewa, liczne podkopy i tamy., niestety bobry pochowały się w swoich podwodnych korytarzach i nie udało się ich zobaczyć. Po tych wędrówkach czekała na dzieci kolejna niespodzianka; wizyta w leśniczówce i kiełbaski z grilla.
Więcej W poszukiwaniu żeremi bobrów

Wycieczka do Zakopanego

24.06.2016
13 czerwca uczniowie klas 0 - III uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Główną atrakcją okazał się wyjazd kolejką linową na Gubałówkę.Na szczycie wszyscy poczuli klimat i bliskość tatrzańskiej przyrody.Podczas zwiedzania Zakopanego podziwialiśmy charakterystyczną architekturę tego regionu. Równie atrakcyjna okazała się wizyta w Muzeum Tatrzańskim.
Więcej Wycieczka do Zakopanego

Gminny Konkurs Piosenki Papieskiej i Religijnej

03.06.2016
2 czerwca w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Papieskiej i Religijnej, w którym wzięło udział 31 uczniów z naszej miejscowości. Poziom wykonywanych utworów był wysoki i Komisja Konkursowa miała trudny wybór, aby wyłonić zwycięzców poszczególnych kategorii. Naszą szkołę reprezentowali : Samuel Zając, Zuzanna Jagódka, Anna Jesień, Karolina Brandys, Wenessa Bydłoń. Karolina Brandys zajęła I miejsce i otrzymała dodatkowo nagrodę specjalną od Radnego Powiatu Nowotarskiego Franciszka Sidełko.
Więcej Gminny Konkurs Piosenki Papieskiej i Religijnej

Wycieczka do Krakowa

03.06.2016
31 maja nasi uczniowie pojechali na wycieczkę do Krakowa.Uczestniczyli w warsztatach Alfabet Mistrzów w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku Muzeum Narodowego. Uczniowie w sposób aktywny i niestandardowy zwiedzili największą w Polsce stałą ekspozycję dziewiętnastowiecznego polskiego malarstwa i rzeźby - Galerii w Sukiennicach. Następnym punktem programu była wizyta w siedzibie TVN na planie filmowym Szkoły , Szpitala i Rozmów w toku. Po studio oprowadził nas Jerzy Kramarczyk.
Więcej Wycieczka do Krakowa

Konkurs recytatorski

31.05.2016
20 maja w Teatrze Rabcio w Rabce - Zdrój odbył się XXXII Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachary Wnękowej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice : Magdalena Duda z klasy II I Wenessa Bydłoń z klasy V, która zajęła I miejsce w kategorii literackiej.
Więcej Konkurs recytatorski

Lekcja przyrody

16.05.2016
12 maja naszą szkołę odwiedziła Pani Anna Kurzeja pracownik Gorczańskiego Parku Narodowego. Przeprowadziła ona zajęcia warsztatowe dla uczniów klas I - III w ramach realizacji programu z edukacji przyrodniczej pt. Czym skorupka za młodu nasiąknie... Dzieci miały możliwość zapoznania się z typowymi roślinami występującymi na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego oraz zwierzętami, które można tam spotkać.Poznały także zwyczaje niektórych zwierząt.
Więcej Lekcja przyrody

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

05.05.2016
29 kwietnia uczniowie klasy V przedstawili program słowno - muzyczny poświęcony wydarzaniom z 1791r. tak ważnych dla wszystkich Polaków. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu przypomniała o Dniu Flagi i poprosiła wszystkich uczniów o wywieszenie w tym dniu flag w swoich domach.
Więcej Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Światowy Dzień Ziemi

05.05.2016
22 kwietnia uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią przygotowali inscenizację o ochronie środowiska. Zwrócili naszą uwagę na ważny problem - dbania o swoją planetę, nie tylko w tym dniu, ale na co dzień, ponieważ wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan przyrody.
Więcej Światowy Dzień Ziemi

Spotkanie autorskie z Panią Moniką Luberdą

23.04.2016
20 kwietnia odwiedził naszą szkołę bardzo ciekawy gość Pani Monika Luberda. Od zawsze pasjonuje się literaturą, a w szczególności książkami niosącymi mądrości życiowe. Uzdolniona artystycznie, pełna jest energii, pomysłów i pozytywnego nastawienia do świata. Przyjechała do nas , aby nam pokazać, że nasze życie to nie tylko codzienne obowiązki, ale powinniśmy z niego czerpać to co najlepsze.
Więcej Spotkanie autorskie z Panią Moniką Luberdą

Sukces naszej uczennicy

10.04.2016
Uczennica klasy III Ania Jesień wzięła udział w XI edycji konkursu literackiego Na tatrzańskim szlaku organizowanego przez Tatrzański Park Narodowy, Zespół Szkół Legionów Polskich w Poroninie, Szkołę Podstawową i Gimnazjum. Tematem konkursu były Tatry, refleksje nad pięknem i magią tego wyjątkowego miejsca, związki człowieka z naturą oraz perspektywy i zagrożenia polskiej przyrody.
Więcej Sukces naszej uczennicy

Spotkanie z dietetyczką

10.04.2016
7 kwietnia w naszej szkole odbyły się zajęcia z dietetykiem Panią Elżbietą Kracik w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Uczniowie otrzymali wiele cennych zasad zdrowego odżywiania, min. należy jeść pięć pełnowartościowych posiłków dziennie, pić dużo wody i zastępować słodkie przekąski owocami.
Więcej Spotkanie z dietetyczką

Pomagamy Lence

05.04.2016
W tym roku szkolnym podobnie jak w ubiegłym uczniowie naszej szkoły, jak również zerówki zbierali plastikowe nakrętki po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itp. Zebraliśmy już 165 kg nakrętek. Pomagaliśmy Lence Holewie
Więcej Pomagamy Lence

Konkurs plastyczny Ozdoba wielkanocnego stołu

03.04.2016
Celem konkursu było kultywowanie tradycji ludowych i pobudzanie inwencji twórczej dzieci. W konkursie brali udział uczniowie zerówki i klas I - VI. Prace mogły być wykonane techniką dowolną,nawiązującą do form twórczości ludowej.
Więcej Konkurs plastyczny Ozdoba wielkanocnego stołu

Powitanie wiosny

22.03.2016
Z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole każda klasa po uprzednim losowaniu koloru miała za zadanie ubrać się w kolorze, który został wylosowany przez przedstawicieli klasowych. Klasy 0 - III powitały wiosnę śpiewając piosenki o wiośnie i recytując wiersze.
Więcej Powitanie wiosny

Wizyta w banku

19.03.2016
18 marca klasa II udała się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Uczniowie zostali powierzeni w ręce Pani Danuty Zagaty - wiceprezesa Zarządu Banku, która opowiedziała im historię powstania Banku Spółdzielczego, pokazała jak wygląda bank od środka. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość zobaczyć, ale i wypróbować maszynkę do liczenia banknotów. Pan Jakub, który był obecny podczas prezentacji pokazał dzieciom tester banknotów czyli urządzenie do sprawdzania autentyczności b
Więcej Wizyta w banku

Konkurs logopedyczny

19.03.2016
18 marca w naszej szkole odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Logopedycznego o statuetkę Mistrza Mowy 2016 - Eliminacje Szkolne. Konkurs był adresowany do uczniów klas I - III i zorganizowany przez Panią Annę Krakowiak.
Więcej Konkurs logopedyczny

Warsztaty kulinarne

19.03.2016
10 marca nasi najmłodsi uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Panią Justynę Rusnak - mamę Nataniela. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali mini wykładu z zakresu kuchni włoskiej. Później tę wiedzę wykorzystali w praktyce robiąc pyszne pizze.
Więcej Warsztaty kulinarne

Wielkanocne ozdoby

09.03.2016
Dzisiaj w naszej szkole dzieci z klas I III wykonywały ozdoby wielkanocne z siana i materiałów dekoracyjnych. Dzieci były bardzo zaangażowane w czasie zajęć i starały się dokładnie wykonywać poszczególne elementy. Powstały piękne zajączki i kurczaki, które będą ozdobą wielkanocnych stołów.
Więcej Wielkanocne ozdoby

Rośnij zdrowo na sportowo

06.03.2016
29 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcia rekreacyjno - sportowe Rośnij zdrowo na sportowo dla uczniów z zerówki i klas I - III, prowadzone przez animatorów firmy ASTER. Zajęcia były dostosowane do wieku i możliwości uczestników.
Więcej Rośnij zdrowo na sportowo

Inscenizacja pt. Jaś i Małgosia uczą dzieci oszczędzania.

28.02.2016
26 lutego uczniowie z klasy II i III przedstawili swoim kolegom i koleżankom inscenizację pt. Jaś i Małgosia uczą dzieci oszczędzania. Bohaterowie bajki Jaś i Małgosia nauczyli oszczędzania Babę Jagę, która miała problem z gospodarowaniem swoimi pieniędzmi. Dzieci przekonały się, że przez oszczędzanie można spełniać swoje marzenia.
Więcej Inscenizacja pt. Jaś i Małgosia uczą dzieci oszczędzania.

Warsztaty dziennikarskie z Panią Renatą Kijowską

23.02.2016
17 lutego gościliśmy w naszej Szkole ekipę Telewizji TVN; Panią Renatę Kijowską wraz z operatorami kamer.Pani Renata przeprowadziła dla naszych uczniów warsztaty dziennikarskie i pozwoliła spróbować poczuć się każdemu uczniowi jak reporter. Później uczniowie wyszli na podwórko, aby zobaczyć jakim sprzętem można pracować w telewizji.
Więcej Warsztaty dziennikarskie z Panią Renatą Kijowską

Zajęcia ceramiczne

22.02.2016
16 lutego gościem w naszej Szkole była Pani Grażyna Hebala - artystka, która zajmuje się wyrobami ceramicznymi. Posiada własny warsztat, który służy jej do wykonywania niezwykłych ozdób. A w szkole chciała pokazać dzieciom, w jaki sposób można wykonywać takie ozdoby. Uczniowie byli bardzo skupieni na swojej pracy, gdyż wykonywane ozdoby może w przyszłości posłużą jako prezenty dla najbliższych.
Więcej Zajęcia ceramiczne

Zajęcia dogoterapii

18.02.2016
15 lutego odwiedziła naszą szkołę Pani Dominika Miłek wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem MAMBĄ i tym samym rozpoczął się cykl zajęć z dogoterapii. Zajęcia będą się odbywać raz w miesiącu od lutego do maja dla chętnych dzieci. Pani Dominika przeprowadziła zajęcia z naszymi najmłodszymi uczniami.
Więcej Zajęcia dogoterapii

Zabawa karnawałowa

16.02.2016
4 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich uczniów .Najpierw na parkiecie szalały maluchy z zerówki i klas I - III, a później uczniowie klas IV - VI.Dzieci młodsze przebrane były w różnokolorowe stroje.Dziewczynki ubrane w stroje księżniczek, wróżek, czarownic i innych postaci z bajek; natomiast chłopcy w stroje rycerzy, sportowców, piratów i innych bohaterów.Tańce przy wesołych dźwiękach muzyki dostarczały dzieciom wiele radości.
Więcej Zabawa karnawałowa

Dzień Babci i Dziadka

18.01.2016
15 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Część artystyczną przygotowali uczniowie zerówki i klasy drugiej. Słowami wierszy i piosenek pragnęli wyrazić swoją wdzięczność i miłość dla dziadków. Na zakończenie wszyscy odśpiewali 100 lat, a babcie i dziadkowie obdarowani zostali laurkami i własnoręcznie wykonanymi prezentami.
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Przegląd Kolęd i Pastorałek

20.12.2015
Chociaż pogoda za oknem nie daje odczuć tego, że za kilka dni Święta Bożego Narodzenia ,święta na które zawsze czekamy z wielką niecierpliwością Zanim spotkamy się a naszymi bliskimi przy wigilijnym stole 18 grudnia wzięliśmy udział w szkolnej wigilii i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.
Więcej Przegląd Kolęd i Pastorałek

Szkolne Jasełka

20.12.2015
17 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły ze wszystkimi pracownikami i rodzicami uczestniczyli w jasełkach przygotowanych przez klasę V i VI pod przewodnictwem pani Marii Soski. Nasze maluchy z zaciekawieniem i wzruszeniem patrzyły na losy nowonarodzonego Jezusa i jego rodziców. Grą aktorską zaciekawili nas pierwszoklasiści, którzy dzielnie kroczyli do szopki trzymając w rączkach ogromne czerwone serca.
Więcej Szkolne Jasełka

Szkolne Jasełka

20.12.2015
17 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły ze wszystkimi pracownikami i rodzicami uczestniczyli w jasełkach przygotowanych przez klasę V i VI pod przewodnictwem pani Marii Soski. Nasze maluchy z zaciekawieniem i wzruszeniem patrzyły na losy nowonarodzonego Jezusa i jego rodziców. Grą aktorską zaciekawili nas pierwszoklasiści, którzy dzielnie kroczyli do szopki trzymając w rączkach ogromne czerwone serca.
Więcej Szkolne Jasełka

Kiermasz świąteczny

16.12.2015
Poprzez wspólną pracę pogłębia się więź rodzica z dzieckiem. Rada Rodziców zorganizowała kiermasz świąteczny , który odbywał się w dniach 14 - 18 grudnia. Dzieci przynosiły ozdoby świąteczne, choinki, kartki, które wykonały wspólnie z rodzicami. Mile widziane były również rzeczy, którym można podarować drugie życie (książki, zabawki, gry, ubranka dla dzieci ).
Więcej Kiermasz świąteczny

Spotkanie z Mikołajem

15.12.2015
14 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Zanim rozdał dzieciom upominki obejrzeliśmy przedstawienie pt. Opowieść wigilijna w wykonaniu aktorów teatru Eden.
Więcej Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie autorskie z Panem Wiesławem Drabikiem

09.12.2015
7 grudnia w naszej szkole gościliśmy Pana Wiesława Drabika. Pan Wiesław właściciel kotki Frotki jest autorem ponad stu piędziesięciu bajeczek dla dzieci, ukazujących się w wydawnictwach : Skrzat, Siedmiogród, Debit, Wilga i Parasol.Są to pełne humoru wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale ich rodzice czytający je swoim pociechom zbytnio się nie nudzą.
Więcej Spotkanie autorskie z Panem Wiesławem Drabikiem

Wielki sukces naszej uczennicy

06.12.2015
Nasza uczennica klasy VI Aleksandra Niedźwiedź wygrała etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny i tym samym zakwalifikowała się do finału tego konkursu, który odbędzie się w dniach 10 - 12 grudnia 2015 r. we Wrocławiu.
Więcej Wielki sukces naszej uczennicy

Rozwijamy zainteresowania przyrodnicze

29.11.2015
26 listopada w naszej szkole odbyła się pogadanka z panem myśliwym przedstawicielem Koła Łowieckiego, który opowiedział dzieciom o zwierzętach leśnych oraz przypomniał , jak należy zachowywać się w lesie.Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo kontaktów z dzikimi zwierzętami.
Więcej Rozwijamy zainteresowania przyrodnicze

Dzień Pluszowego Misia

27.11.2015
25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak i uczeń kl. I - III mógł w tym dniu przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaka.Na zajęciach lekcyjnych dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach, a także wysłuchały fragmentów przygód Kubusia Puchatka.
Więcej Dzień Pluszowego Misia

Spotkanie z pisarką .

17.11.2015
17 listopada odbyło się spotkanie autorskie z panią Edytą Zarębską. Pani Edyta pracuje na komputerze, maluje obrazy oraz pisze książki dla dzieci.Jest współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, w którym ukazała się jej debiutancka książka Opowieści babci Gruni, napisana wierszem i własnoręcznie ozdobiona.
Więcej Spotkanie z pisarką .

Konkurs plastyczny Oszczędzam w SKO, bo marzę o...

15.11.2015
W miesiącu październiku został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem: Oszczędzam w SKO, bo marzę o... W konkursie brali udział uczniowie klas I - VI . Prace mogły być wykonane dowolną techniką w formacie A 4.
Więcej Konkurs plastyczny Oszczędzam w SKO, bo marzę o...

Wycieczka do muzeum

04.11.2015
4 listopada uczniowie klas I - III naszej szkoły udali się na wycieczkę do Rabki Zdrój, do Muzeum im. Władysława Orkana mieszczącym się w starym drewnianym kościółku. Dzieci miały możliwość zobaczyć wnętrze kościoła wraz z organami z 1778 r. oraz wiele eksponatów etnograficznych, zgromadzonych w kilku salach prezentujących różne dziedziny tj. garncarstwo, rzemiosło, pasterstwo, strój, malarstwo i rzeźbę.
Więcej Wycieczka do muzeum

Rozwijamy talenty plastyczne

04.11.2015
Uczniowie klas I - III , uzdolnieni plastycznie uczestniczą w zajęciach plastycznych, które odbywają się dwa razy w miesiącu. Na tych zajęciach dzieci wykonują prace plastyczne różnymi technikami.
Więcej Rozwijamy talenty plastyczne

Z wizytą w leśniczówce

28.10.2015
28 października uczniowie klas 0 - III odwiedzili leśniczówkę w Spytkowicach. Dzieci miały okazję podziwiać piękno jesiennego lasu, dowiedziały się co to jest szkółka leśna. Próbowały też rozróżniać różne gatunki drzew. Miały możliwość zbierania okazów przyrodniczych.
Więcej Z  wizytą w leśniczówce

Przegląd Recytatorski im. Katarzyny Kracik

26.10.2015
W dniu 23 października 2015 r. odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego im.Katarzyny Kracik w Spytkowicach.Organizatorami tegorocznego konkursu bylli Gminne Centrum Kultury oraz Związek Podhalan oddział w Spytkowicach. Uczestnicy rywalizowali w kategorii gwarowej podzielonej na grupy wiekowe:Przedszkole klasy 0, klasy I - III Szkoły Podstawowe, klasy IV - VI oraz Gimnazjum. Nasi uczniowie prezentowali swoje talenty recytatorskie jak również umiejętności wokalno - taneczne. Uczennic
Więcej Przegląd Recytatorski im. Katarzyny Kracik

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2015
14 października uczniowie klasy VI przedstawili przedstawienie z okazji Święta Edukacji.W wesołej atmosferze słuchaliśmy piosenek i oglądaliśmy scenki z życia szkoły.
Więcej Dzień Edukacji Narodowej

Witamy w SKO

14.10.2015
14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów pierwszoklasistów. Uczniowie przedstawili swój program artystyczny, a następnie wobec całej szkoły, swoich rodziców złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor.
Więcej Witamy w SKO

Witamy w SKO

14.10.2015
14 pażdziernika w naszej szkle odbyła się uroczystość pasowania na uczniów pierwszoklasistów. Uczniowie na początku przedstawili swój program artystyczny, a następnie wobec całej szkoły, swoich rodziców złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor.
Więcej Witamy w SKO

Konkurs Piosenki Papieskiej i Religijnej

15.07.2015
Konkurs odbywa się w naszej szkole, która nosi imię Ojca św. Jana Pawła II. Pomysł utworzenia tego konkursu zrodził się z chęci oddania hołdu czci i pamieci Janowi Pawłowi II, naszemu patronowi.W konkursie biorą udział uczniowie szkół i przedszkoli naszej gminy. Wtym roku konkurs odbył się 28 maja.
Więcej Konkurs Piosenki Papieskiej i Religijnej

Konkurs recytatorski im. Antoniny Zachary Wnękowej

14.07.2015
Uczennice naszej szkoły uczestniczyły w XXXI Konkursie recytatorskim im Antoniny Zachary Wnękowej - najwybitniejszej rabczańskiej poetki ludowej, który odbył się w Rabce Zdroju 27 maja 2015 r. Celem konkursu jest promowanie poezji regionalnej, kultywowanie tradycji poprzez gwarę i strój regionalny.
Więcej Konkurs recytatorski im. Antoniny Zachary Wnękowej

Konkurs plastyczny Banknot bajkowego królestwa

29.04.2015
Konkurs został rozstrzygnięty. Brali w nim udział uczniowie klas 0 - IV . Nagrody zdobyli: I miejsce - Patrycja Trybuła kl IV , Julka Traczyk kl III II miejsce - Patrycja Prylińska klIV , Karina Kulawiak kl IV III miejsce - Ania Bydłoń kl I , Dawid Bydłoń kl IV, Zuzia Jagódka kl I Poza tym wyróżniono prace : Madzi Trzop,Gabrysi Żądło, Wiktorii Niedżwiedż, Stasia Chmury i Julki Golby - uczniów kl II.
Więcej Konkurs plastyczny Banknot bajkowego królestwa

Konkurs plastyczny- Banknot bajkowego królestwa

08.04.2015
W marcu na apelu szkolnym zostali nagrodzeni uczniowie laureaci konkursu pod hasłem Mój pomysł na skarbonkę Dla uczniów klas I-IV ogłoszony został nowy konkurs plastyczny: Banknot bajkowego królestwa.
Więcej Konkurs plastyczny- Banknot bajkowego królestwa

Mój pomysł na skarbonkę SKO

22.02.2015
W styczniu przeprowadzony został konkurs dla uczniów klas I -VI. Celem konkursu było wykonanie skarbonki z dowolnych materiałów w formie przestrzennej.
Więcej Mój pomysł na skarbonkę SKO

Podróże z SKO

18.02.2015
Uczniowie naszej szkoły od kilku lat wyjeżdżają na Zieloną szkołę. Zwiedzają Gdańsk, Sopot, Łebę, Malbork i inne atrakcyjne miejsca. Niektórzy systematycznie oszczędzają w SKO, aby móc wyjechać.
Więcej Podróże z SKO