Lista szkół
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

Kontakt

Armii Krajowej 7
Milicz 56-300

O naszej szkole

Jesteśmy szkołą przyjazną uczniowi, pomocną rodzicom, opierającą się w pracy wychowawczej z młodzieżą na uniwersalnych wartościach ogólnoludzkich. Szanujemy prawo każdego człowieka do odmienności myśli, poglądów, wyboru dróg życiowych. Zapewniamy równość szans i sprawiedliwość społeczną. Prowadzimy szeroki zakres działań lekcyjnych i pozalekcyjnych.

BlogowiSKO szkoły

„Nadaj nowe życie staremu produktowi”

29.03.2022
Rozstrzygnięcie konkursu, w ramach Programu TalentowiSKO „Nadaj nowe życie staremu produktowi” Zadaniem uczniów było stworzenie produktu, któremu dano nowe życie lub ulepszono go tak, że może być dalej wykorzystywany. Tym sposobem oszczędzamy pieniądze nie wydając ich na zakup nowych produktów.
Więcej „Nadaj nowe życie staremu produktowi”

XIII Powiatowy Konkurs matematyczny "Młody Pitagorejczyk"

17.03.2022
14 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaj Kopernik w Miliczu, odbył się XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny "Młody Pitagorejczyk". W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas siódmych z następujących szkół: Szkoła Podstawowa z Wziąchowa Wielkiego, Szkoła Podstawowa z Sułowa, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Społeczna Szkoła Podstawowa z Milicza.
Więcej XIII Powiatowy Konkurs matematyczny "Młody Pitagorejczyk"

PIĘKNO ZAKLĘTE W SŁOWACH

17.03.2022
11.03. 2022 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Do zmagań o palmę pierwszeństwa w pięknej recytacji przystąpiło siedmiu uczniów naszej Szkoły, wśród których większość stanowili uczniowie klas czwartych.
Więcej PIĘKNO ZAKLĘTE W SŁOWACH

Wśród wierszy Jana Brzechwy

17.03.2022
Dnia 14 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski "Wśród wierszy Jana Brzechwy", w którym znane i lubiane wiersze recytowali uczniowie klas pierwszych, wybrani wcześniej w eliminacjach klasowych.
Więcej Wśród wierszy Jana Brzechwy

Wieża Babel

17.03.2022
Wieża Babel to konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z LO nr 3 we Wrocławiu. W naszej szkole wzięło w nim udział 31 uczniów.
Więcej Wieża Babel

Europejski Quiz Finansowy - etap wojewódzki

17.03.2022
Dwoje uczniów z naszej szkoły zdobyło III miejsce w etapie wojewódzkim Europejskiego Quizu Finansowego - są to Magdalena Lubiatowska i Wiktor Tułodziecki. Oboje uzyskali tytuł laureata i będą reprezentowali naszą szkolę w półfinale tegoż konkursu.
Więcej Europejski Quiz Finansowy - etap wojewódzki

Pomaganie jest fajne!

10.02.2022
Klasa 7c ponownie przygotowała posiłki, które włożyła do lodówki społecznej. Tym razem w menu znalazły się takie potrawy: ➡️Ryż z zapiekanymi jabłkami i cynamonem ➡️ Spagetti bolognesse ➡️ Makaron w sosie słodko-kwaśnym
Więcej Pomaganie jest fajne!

konkurs na plakat

10.02.2022
W ramach programu TalentowiSKO zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs na plakat „Oszczędzaj z SKO”, który miał za zadanie promowanie oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-V. Nagrodzono uczniów w dwóch kategoriach.
Więcej konkurs na plakat

Europejski Quiz Finansowy

10.02.2022
W grudniu i styczniu odbyły się eliminacje klasowe do Europejskiego Quizu Finansowego, realizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Więcej Europejski Quiz Finansowy

BAKCYL

27.12.2021
Projekt BAKCYL to stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.
Więcej BAKCYL

konkursy świąteczne

27.12.2021
Grudzień obfitował w naszej szkole w konkursy świąteczne - na najpiękniejszą kartkę świąteczną, na życzenia w języku obcym, na świąteczne stroiki i szopki.
Więcej konkursy świąteczne

Pomoc dla Józia

07.12.2021
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji pomocy małemu Józiowi Wołkowskiemu.
Więcej Pomoc dla Józia

Podręczniki dla Afryki

05.12.2021
Wraz z fundacją Dzieci Afryki ruszamy z pierwszą edycją akcji "Podręczniki za grosiki" dedykowanej dwóm szkołą podstawowym: Szkole im. Ryszarda Kalicińskiego w Bundoli oraz Szkole św. Elżbiety w Kiruddu.
Więcej Podręczniki dla Afryki

Zbieramy baterie

05.12.2021
Nasze szkoła rozpoczyna zbiórkę baterii oraz telefonów komórkowych. Zachęcamy uczniów do oddawania zużytych baterii i telefonów. Nie kosztuje nas to wiele wysiłku, a możemy w ten sposób oszczędzić zasoby naturalne i chronić środowisko.
Więcej Zbieramy baterie

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

05.12.2021
W dniach 31.10 – 1.11.2021 nasi uczniowie kwestowali przy kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu, włączając się, jak co roku, w akcję „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.
Więcej Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Kasztanki dla hospicjum

28.11.2021
Z początkiem października zorganizowaliśmy akcję Kasztanki dla Hospicjum, która koordynowana jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Miliczu na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Więcej Kasztanki dla hospicjum

Wyniki konkursu "Dla lasu, dla ludzi. Pszczela rodzina"

09.06.2020
W etapie szkolnym konkursu edukacyjnego "Dla lasu, dla ludzi. Pszczela rodzina" organizowanego przez Nadleśnictwo Milicz wyłonieni zostali następujący zwycięzcy, których prace zakwalifikowały się do II etapu - półfinału: I miejsce Magdalena Matoga z klasy Ia II miejsce Adam Rynowiecki z klasy Ia III miejsce Maja Jaworska z klasy Ib wyróżnienia: Julia Jaworska z kl. Ib oraz Alex Klasiński z klasy Ic.
Więcej Wyniki konkursu "Dla lasu, dla ludzi. Pszczela rodzina"

Bankowcy dla Edukacji

02.06.2020
W ramach projektu Bankowcy dla Edukacji zapraszamy naszych uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w cyklu aktywności on-line.
Więcej Bankowcy dla Edukacji

Konkurs „Łamigłówki z BAKCYLEM”

02.06.2020
Z okazji Dnia Dziecka zachęcamy do udziału w konkursie w ramach wydarzenia: #1czerwcazWIB Zapraszamy uczniów w dwóch grupach wiekowych: – klasy III-V – klasy VI-VIII
Więcej Konkurs „Łamigłówki z BAKCYLEM”

Konkurs z okazji Dnia Dziecka

02.06.2020
Kto jest kim? Może uczniowie nie zdają sobie z tego sprawy, ale nas nauczycieli też ciągnęło kiedyś do zabawy. Mieliśmy lalki, klocki i samochodziki, a na podwórku zbieraliśmy kolorowe kamyki.
Więcej Konkurs z okazji Dnia Dziecka

Dzień Matki w naszej szkole

02.06.2020
Mimo, że szkoły świecą pustkami, nadal pracujemy wytrwale i systematycznie. Pamiętamy też o świętach i ważnych uroczystościach.
Więcej Dzień Matki w naszej szkole

Warto czytać

20.05.2020
Uczniowie klasy 2a na stronach szkoły zachęcali koleżanki i kolegów do czytania książek. Wykonali samodzielnie plakaty propagujące czytanie wybranych przez nich pozycji.
Więcej Warto czytać

Koło młodego Europejczyka - podsumowanie projektu

15.05.2020
W dniu 9 maja obchodzony jest Dzień Europy. Tego dnia pragniemy szczególnie pokoju i jedności. Europa jest naszym kontynentem i wszyscy Europejczycy powinni być dumni z historii, kultury, sztuki. Stary kontynent jest wyjątkowym miejscem, gdzie skupiły się liczne zabytki. Europa to piękne miejsca, krajobrazy, zapierające dech w piersiach. Na zajęciach koła odbywaliśmy ,,podróże'' do ciekawych miejsc. Decydowaliśmy wspólnie o jakim kraju będziemy rozmawiać na kolejnym kółku. Przygotowywaliśmy informacje ze stron internetowych, z książek. Podziwialiśmy pamiątki przynoszone przez nas na zajęcia. Wymyślaliśmy trasy, sluchaliśmy bajek i baśni z różnych stron świata. Zwieńczeniem były wystawy dla wszystkich, którzy kochają podróże.
Więcej Koło młodego Europejczyka - podsumowanie projektu

WIRTUALNE POLE TULIPANÓW MOCY I POMAGAMY DZIECIOM Z DMD

15.05.2020
Wierzymy, że bez wychodzenia z domu pomożecie nam wesprzeć dzieci z DMD, które bardzo tego potrzebują, aby terapia mogła być kontynuowana. Działamy dalej wirtualnie i dalej szerzymy ideę bezinteresownej pomocy, ponieważ wszyscy w Stowarzyszeniu Pro Salute pracujemy jako wolontariusze. Nie mamy żadnego pracownika etatowego, stąd 100% zebranych funduszy trafia do naszych dzieci. Tworzymy więc nasze Wirtualne Pole Tulipanów Mocy i pomagamy dzieciom z DMD.
Więcej WIRTUALNE POLE TULIPANÓW MOCY I POMAGAMY DZIECIOM Z DMD

Majowe święta

15.05.2020
Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno.
Więcej Majowe święta

Reprodukcje obrazów

15.05.2020
Cały świat oszalał na punkcie reprodukcji obrazów. Nasi uczniowie także stworzyli kopie wybitnych malarzy, ale z przedmiotów domowych. Natomiast Alex wcielił się rolę główną. Kreatywność przebogata.
Więcej Reprodukcje obrazów

Pola nadziei

15.05.2020
Pierwsza Edycja Autorskiej Ogólnopolskiej Akcji „Tulipany Mocy” miała być wyjątkowa, bo rozpoczynająca coroczne działania na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową Duchenne’a (DMD). Mimo, że czerwone tulipany już zaczynają dumnie pnąć się do góry, nie będzie tak, jak zaplanowaliśmy ich kwest, nie będzie akcji prozdrowotnych z tulipanem w tle, nie będzie kiermaszy… W naszych sercach jest jednak radość, bo w całej Polsce pięknie zaczynają kwitnąć na czerwono Tulipanowe Pola Mocy.
Więcej Pola nadziei

Dzień Medyka

15.05.2020
7.04 z okazji Dnia Medyka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Miliczu, pragnie podziękować z całego serducha, ludziom, którzy nie boją się i walczą o nasze zdrowie i życie. Wysyłamy wirtualnie uściski i wielkie podziękowania.
Więcej Dzień Medyka

Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

15.05.2020
10.04.2020 został rozstrzygnięty internetowy konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Decyzją komisji miejsca przyznano w dwóch kategoriach: I klasy 1 – 3 , II klasy 4 – 7. Oto lista nagrodzonych: I kategoria, miejsce: 1 Anna Kocińska 2 Maja Mucha i Hanna Radojewska 3 Wojciech konieczny i Maks Małaszewski II kategoria, miejsce: 1 Julia Tymoczko 2 Oliwia Grygiel 3 Alicja Prasołek oraz wyróżnienie: Franciszek Mazurkiewicz W związku z obecną sytuacja wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas uroczystości kończącej rok szkolny.
Więcej Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

Język angielski Szkoła na podium- podsumowanie.

19.03.2020
W okresie od 25 września 2019 roku do 28 lutego 2020 roku, w ramach Programu "SZKOŁA NA PODIUM - TUTAJ LUBIĘ SIĘ UCZYĆ", w SP 1 im. M. Kopernika w Miliczu, odbywały się zajęcia z języka angielskiego dla klas IV - VI.
Więcej Język angielski Szkoła na podium- podsumowanie.

Konkurs plastyczny „Oszczędzaj w SKO”

19.03.2020
W konkursie na plakat zachęcający do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności wzięło udział 47 uczniów z 10 klas. Zgłoszone prace w różnorodny sposób propagowały temat oszczędzania. Wiele prac odznaczało się niezwykłą kreatywnością i starannością, dlatego komisja oceniająca postanowiła przyznać nagrody w kilku kategoriach.
Więcej Konkurs plastyczny „Oszczędzaj w SKO”

Konkurs SUDOKU

19.03.2020
11 marca 2020r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do IX Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Wzięło w nich udział 49 osób.
Więcej Konkurs SUDOKU

WYCIECZKA DO PLANETARIUM

19.03.2020
10 marca uczniowie klasy I a i II c udali się na wycieczkę do planetarium w Potarzycy. Celem wyjazdu było utrwalenie wiedzy o Wszechświecie oraz poznanie konstelacji gwiazd znajdujących się na naszym niebie.
Więcej WYCIECZKA DO PLANETARIUM

Niezwykła wystawa malarstwa w naszej szkole

16.03.2020
Autorką prac jest 8 letnia Aleksandra Sikorska. Pracę dziewczynki, młodej i utalentowanej malarki zachwyciły nas bardzo. Ola maluję abstrakcyjne obrazy i wykorzystuje różne materiały do tworzenia dzieł np. szyszki, kamienie itd.
Więcej Niezwykła wystawa malarstwa w naszej szkole

Zajęcia Laboratorium fizyko – chemiczne „Szkoły na Podium”

16.03.2020
Zakończyły się zajęcia laboratoryjne, w których uczestniczyło 8 uczniów z klas VII i VIII SP1. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań uczniów takim przedmiotami jak fizyka i chemia, zgłębianie tajemnic przyrody, obserwacja zjawisk przyrodniczych, uczenie bezpiecznego prowadzenia doświadczeń oraz wskazanie na bliskość zagadnień fizyko – chemicznych z życiem codziennym.
Więcej Zajęcia Laboratorium fizyko – chemiczne  „Szkoły na Podium”

Europejski Quiz Finansowy

16.03.2020
11 marca odbył się półfinał krajowy Europejskiego Quizu Finansowego.Naszą szkołę reprezentowały trzy dwuosobowe drużyny.
Więcej Europejski Quiz Finansowy

Zajęcia w Hydropolis

04.03.2020
Uczniowie klas 1, 3, 6-8 uczestniczący w zajęciach Szkoła na podium mieli okazję wyjechać na wycieczkę edukacyjną do Hydropolis we Wrocławiu.
Więcej Zajęcia w Hydropolis

Aktywne przerwy z "Jedynką"

04.03.2020
Od marca w naszej szkole spędzamy bardzo aktywnie długie przerwy: przy muzyce wykonujemy rytmiczne ćwiczenia, wyginamy się , rozciągamy, jest dużo śmiechu i dobrej zabawy.
Więcej Aktywne przerwy z "Jedynką"

Lekcja o banku

04.03.2020
Dziś nasi koledzy wraz z wychowawczynią przedstawili nam prezentację na temat banku. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o banku, jego funkcjonowaniu, specjalnych zabezpieczeniach, sposobie identyfikacji klienta, sejfie bankowym, monitoringu, hasłach dostępu. Poznaliśmy nowe słownictwo związane z bankiem.
Więcej Lekcja o banku

Apel na podsumowanie pracy uczniów w I semestrze roku szkolnego 2019/2020

27.02.2020
Podczas tej uroczystości wyróżniono 30 uczniów, w tym wielu naszych SKO-wiczów, którzy pracowali solidnie, wytrwale i osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,75 i bardzo dobre zachowanie oraz tych, którzy wykazali się systematycznością w uczęszczaniu na wszystkie zajęcia. Takich uczniów, którzy wykazali się 100% frekwencją w I semestrze było 48.
Więcej Apel na podsumowanie pracy uczniów w I semestrze roku szkolnego 2019/2020

Bal karnawałowy w klasach I-III

27.02.2020
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla uczniów to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.
Więcej Bal karnawałowy w klasach I-III

Konkurs matematyczny MAT-MIX

08.02.2020
W dniu 5 lutego 2020r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Miliczu, konkurs matematyczny MAT-MIX- etap szkolny. Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas 3, 4, 5, 6, 7 i 8.
Więcej Konkurs matematyczny MAT-MIX

Pomoce naukowe

21.01.2020
Dzięki projektowi Szkoła na Podium prowadzonym w naszej szkole wzbogaciliśmy się o pomoce naukowe wykorzystywane na lekcjach geografii.
Więcej Pomoce naukowe

Jarmark Bożonarodzeniowy w Miliczu

08.01.2020
W grudniu byliśmy obecni i aktywni podczas Milickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Nasi uczniowie umilili mieszkańcom i gościom czas spędzony na jarmarku pięknymi występami - śpiewaniem kolęd i pastorałek oraz tańcem.
Więcej Jarmark Bożonarodzeniowy w Miliczu

ANIELSKA AWANTURA

03.01.2020
Grudzień to dla nas wszystkich szczególny czas. Czas przedświątecznych porządków, zakupów i krzątaniny. Uczniowie z klasy 1C oraz 2A przygotowali spektakl słowno-muzyczny pt: "Anielska awantura", żeby na chwilę się zatrzymać i poczuć świąteczny nastrój.
Więcej ANIELSKA AWANTURA

Zakończenie akcji „Wylosuj Anioła”

03.01.2020
Nasi uczniowie przyłączyli się do akcji charytatywnej WYLOSUJ ANIOŁA. Przez cały grudzień uczniowie tworzyli kartki świąteczne, które zostały przesłane podopiecznym Fundacji „ Gdy Liczy się Czas”.
Więcej Zakończenie akcji „Wylosuj Anioła”

Pomagamy zwierzętom ze schroniska

03.01.2020
W grudniu cała nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną - Tydzień dla zwierząt. Zbieraliśmy karmę i inne produkty spożywcze, koce, kołdry, by zwierzakom w krotoszyńskim schronisku żyło się lepiej.
Więcej Pomagamy zwierzętom ze schroniska

Upominki dla hospicjum

14.12.2019
Od listopada prowadziliśmy w naszej szkole akcję charytatywną w celu obdarowania upominkami chorych dzieci w okresie świątecznym.
Więcej Upominki dla hospicjum

Lodówka społeczna w naszej szkole

14.12.2019
Na pomysł społecznej lodówki wpadła mama jednego z uczniów, p. Marta Twaróg. Zakupiła lodówkę do szkoły i od tego momentu uczniowie mają możliwość podzielić się kanapką czy jogurtem z tymi, którzy nie mają w szkole drugiego śniadania.
Więcej Lodówka społeczna w naszej szkole

Fundusze na plac zabaw

14.12.2019
Rodzice naszych uczniów prężnie działają, by projekt placu zabaw przy naszej szkole został jak najszybciej sfinalizowany.
Więcej Fundusze na plac zabaw

Spotkania z policjantką

10.12.2019
W listopadzie w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów klas 6 i 7 z policjantką d.s. nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu - Aleksandrą Piłaszewicz.
Więcej Spotkania  z policjantką

SZKOŁA NA PODIUM

10.12.2019
Podczas ostatnich zajęć przyrodniczych nasi SKO-wicze zapoznali się z podstawami układu oddechowego oraz pokarmowego. Dzieci miały okazję obejrzeć filmy edukacyjne z serii "Było sobie życie" dzięki którym, zrozumiały podstawy pracy wyżej wymienionych układów.
Więcej SZKOŁA NA PODIUM

ROBOPARK – WYSTAWA ROBOTÓW

26.11.2019
W piątek 22 listopada nasi SKO-wicze z klas trzecich odbyły wycieczkę do Wrocławia, na interaktywną wystawę robotów - „Robopark”. Uczniowie mogli zobaczyć nie tylko najnowsze technologie świata, ale doświadczyć i przekonać się, jak będzie wyglądała przyszłość.
Więcej ROBOPARK – WYSTAWA ROBOTÓW

„Wściekły azot”

24.11.2019
Nasi uczniowie wzięli udział w Laboratorium fizyko – chemiczne z Mateuszem Stockim. Prowadzący jest dydaktykiem chemii i wielkim popularyzatorem nauk przyrodniczych. Współpracował z p. Haliną Gulińską dydaktykiem chemii z Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania, współautorką podręcznika do chemii pt. „Ciekawa chemia”.
Więcej „Wściekły azot”

Przygoda edukacyjno- kulinarno-ruchową w gospodarstwie Państwa Sznajderów

24.11.2019
19 listopada klasy odbyliśmy niesamowitą przygodę edukacyjno- kulinarno-ruchową w gospodarstwie Państwa Sznajderów. P. Emilia opowiedziała nam o zdrowym odżywianiu oraz roli warzyw i owoców w życiu człowieka . Wykładu o tematyce żywieniowej słuchaliśmy z zapartym tchem, niemalże jak bajki. Zachęcone do wzmacniania „armii dobrych bakterii” dzieci wzięły udział w degustacji – próbowały soków z kiszonych warzyw, zajadały się kiszonym czosnkiem, kalafiorem, kapustą i ogórkami.
Więcej Przygoda edukacyjno- kulinarno-ruchową w gospodarstwie Państwa Sznajderów

Duszniki jesienią

05.11.2019
18 października klasa druga wraz z rodzicami, rodzeństwem i babciami pojechała na wycieczkę do Dusznik.
Więcej Duszniki jesienią

Czerwone Tulipany i żółte żonkile dla HOSPICJUM

05.11.2019
W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Salute, które sprawuje opiekę nad dziećmi z dystrofią mięśniową, najmłodsi uczniowie naszej szkoły posadzili 60 cebul czerwonych tulipanów. Na wiosnę tulipany powinny zakwitnąć, a wtedy zostaną ścięte i sprzedane. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu Pro Salute!
Więcej Czerwone Tulipany i żółte żonkile dla HOSPICJUM

Wszyscy Święci balowali w SP1

05.11.2019
Dzięki współpracy Dyrekcji naszej szkoły oraz Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu 30.09.2019r. odbyła się kolejna Noc Świętych. W tym roku zakończyła się pierwszym Milickim Balem Świętych, który miał swoje miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Więcej Wszyscy Święci balowali w SP1

Projekt BAKCYL w naszej szkole

24.10.2019
Projekt BAKCYL to stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.
Więcej Projekt BAKCYL w naszej szkole

XIX Dzień Papieski

24.10.2019
„ I nie możemy iść dalej naprzód- nie może być mowy o żadnym postępie, jeżeli w imię społecznej solidarności nie będą respektowane do końca prawa każdego człowieka. Jeżeli nie znajdzie się w życiu społecznym dość przestrzeni dla jego talentów i inicjatywy. A nade wszystko dla jego pracy. Św. Jan Paweł II
Więcej XIX Dzień Papieski

TeatrzykowiSKO

30.03.2019
Tym pięknym przedstawieniem podsumowaliśmy uroczyście program TalentowiSKO w naszej szkole.
Więcej TeatrzykowiSKO

Matematyka Dzika

30.03.2019
28 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Matematyki pod hasłem „MATEMATYKA DZIKA”.
Więcej Matematyka Dzika

W stolarni

30.03.2019
W dniu 28 marca mieliśmy przyjemność gościć w stolarni w Rakłowicach niedaleko Milicza.
Więcej W stolarni

Zającia plastyczne

30.03.2019
Zajęcia plastyczne dają nieograniczone możliwości... Uczniowie lepiąc różne kształty i postacie z modeliny nie tylko ćwiczą swoje dłonie, ale także rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Poprzez tworzenie trójwymiarowych figurek uczniowie uczą się myślenia przestrzennego, które jest bezpośrednio związane z umiejętnościami matematycznymi. Podczas lepienia uczniowie wykorzystują obie dłonie, a to powoduje współpracę obu półkul mózgowych. Dzięki wspólnej pracy obu półkul, uczniowie rozwijają umiejętność szybkiego przetwarzania informacji i ich łatwiejszego analizowania.
Więcej Zającia plastyczne

PlanszowiSKO!

27.03.2019
Z SKO gramy w MONOPOLY uczymy się przedsiębiorczości i gospodarowania pieniążkami.
Więcej PlanszowiSKO!

Moja rybka

26.03.2019
- to tytuł konkursu plastycznego, który został przeprowadzony na zajęciach w świetlicy uczniowie wykonywali wyklejanki. Spośród wielu prac komisja konkursowa wybrała trzy najładniejsze i najstaranniej wykonane. Wyniki konkursu: 1 miejsce Maja Drygas 2 miejsce Michalina Kamińska 3 miejsce Kalina Karbowska. Serdecznie gratulujemy.
Więcej Moja rybka

Człowiek ze złotym parasolem

26.03.2019
We wtorek 12 marca odbył się w naszej szkole kolejny koncert z cyklu "Wyjazdowe Audycje Muzyczne" Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. „Człowiek ze złotym parasolem” to temat spotkania napisany z myślą o najmłodszych odbiorcach. Uczniowie kl. I b i klas II zostali zaproszeni w krainę fantazji i wyobraźni, a przewodnikami były zabawne, pouczające wiersze dla dzieci, znanych polskich twórców jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow czy Aleksander Fredro. Wędrówkę po świecie poezji uprzyjemniała muzyka akordeonowa. Dzieci miały możliwość poznania właściwości tego instrumentu, pochodzenia jego nazwy. Dowiedziały się też co to jest akord w muzyce.
Więcej Człowiek ze złotym parasolem

PlanszowiSKO!

26.03.2019
W MONOPOLY gramy, uczymy przedsiębiorczości i zarządzania pieniążkami!
Więcej PlanszowiSKO!

Dzień Kobiet w klasie 1 b

12.03.2019
W dniu 8 marca klasa I B obchodziła huczny Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali laurki dla dziewczynek oraz drobne upominki i słodkości. Dziewczynki były mile zaskoczone, bardzo ucieszone i troszkę zawstydzone. Bardzo dziękujemy naszym klasowym dżentelmenom za tak wspaniałą niespodziankę.
Więcej Dzień Kobiet w klasie 1 b

DZIEŃ KOBIET w klasie I c

12.03.2019
Miłym wydarzeniem ubiegłego tygodnia był 8 MARCA. Chłopcy naszej klasy, pamiętali o swojej pani, dyrekcji i koleżankach. Złożyli życzenia, symboliczny kwiatek oraz drobne upominki. Myślimy, że ten dzień naszym dziewczynkom pozostanie w pamięci, bo to co miłe i sprawia dużo radości chcemy pamiętać zawsze.
Więcej DZIEŃ KOBIET w klasie I c

‘’Bezpieczny Dolnoślązak – unikanie zagrożeń płynących z globalnej sieci’’

12.03.2019
W ramach projektu ‘’Bezpieczny Dolnoślązak – unikanie zagrożeń płynących z globalnej sieci’’ w klasach IV – VIII, a także w klasach gimnazjalnych, na lekcjach informatyki uczniowie zostali zapoznani z tematyką bezpiecznego Internetu jak również ze stronami internetowymi, na których można szukać informacji lub pomocy w razie nieprzewidzianych, niebezpiecznych sytuacji.
Więcej ‘’Bezpieczny Dolnoślązak – unikanie zagrożeń płynących z globalnej sieci’’

OSTATNIE BALE W KARNAWALE

12.03.2019
Bal karnawałowy należy do jednych z najbardziej oczekiwanych przez dzieci wydarzeń szkolnych. 27 stycznia 2019r. odbył się bal dla uczniów klas I – II. Tradycyjnie w klasach dzieci miały przygotowany poczęstunek i napoje o które zadbali rodzice. Korytarz zamienił się w salę balową, a dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w ulubione, bajkowe postacie. Dzieci bawiły się wyśmienicie przy oprawie muzycznej DJ Robo. Uczniowie spędzili czas w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła im wiele radości. Nie zabrakło akcentu charytatywnego w postaci prowadzonej przez uczniów zbiórki datków, na rzecz naszego małego Motylka Michalinki Plewki. Uzbierana kwota to ponad 340 zł.
Więcej OSTATNIE BALE W KARNAWALE

Oszczędzam wodę dbam o środowisko

12.03.2019
Klasa IV b bierze udział w projekcie Bezpieczny Dolnoślązak. W ramach projektu w lutym, na godzinach wychowawczych, uczniowie dowiedzieli się jak mogą oszczędzać wodę w swoim domu. Każdy dostał "ściągę" dla rodziców z radami na temat gospodarowania wodą w domu. Ponadto 2.03.19 udaliśmy sie do Stacji Uzdatniania Wody, gdzie dowiedzieliśmy się jak to się dzieje, że mamy w kranie wodę. Pracownik stacji oprowadził nas po zakładzie i w ciekawy sposób przybliżył funkcjonowanie stacji. Każdy mógł zadać pytanie, na które z dużą cierpliwością odpowiadał pracownik stacji. Najbardziej zdziwiła klasę wiadomość, że jesteśmy krajem o bardzo małych zasobach wody, porównywalnym z krajami afrykańskimi i że w przyszłości to właśnie woda będzie najcenniejszym towarem.
Więcej Oszczędzam wodę dbam o środowisko

OSZCZĘDZANIE NIE JEDNO MA IMIĘ

12.03.2019
Wykonanie tabliczek informujących o konieczności gaszenia światła i zakręcania kranu. 17 stycznia na zajęciach koła plastycznego, dzieci wykonały tabliczki przypominające o oszczędzaniu wody i energii elektrycznej. Była to interesująca lekcja, która zwróciła uwagę dzieci na problem marnowania prądu i wody. Uczniowie chętnie podjęli zadanie i już nie mogą się doczekać kiedy ich informatory zawisną w łazienkach i na korytarzach
Więcej OSZCZĘDZANIE NIE JEDNO MA IMIĘ

Narodowe Forum Muzyki - Stanisław Moniuszko

12.03.2019
We wtorek 19 lutego odbył się w naszej szkole szósty już koncert z cyklu "Wyjazdowe Audycje Muzyczne" artystów NFM we Wrocławiu. W 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki -polskiego kompozytora narodowego - muzycy przybliżyli słuchaczom jego sylwetkę. Podczas koncertu opowiedzieli o życiu artysty i zaprezentowali fragmenty jego bogatej twórczości, opartej na polskiej tradycji. Młodzi melomani usłyszeli m.in. poloneza z opery "Hrabina", mazura z opery "Straszny dwór", obszerne fragmenty uwertury "Bajka" oraz kilka pieśni. W muzycznym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas piątych naszej szkoły. Następny koncert pod tajemniczym tytułem "Człowiek ze złotym parasolem" już w marcu!
Więcej Narodowe Forum Muzyki - Stanisław Moniuszko

Warsztaty przyrodnicze.

12.03.2019
20 lutego w I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbyły się warsztaty przyrodnicze, prowadzone przez Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Uczniowie z klasy 4 i 5 chętnie robili doświadczenia, zadawali pytania. Stworzyli sztuczny śnieg, a na koniec wszyscy zrobili piękne tatuaże.
Więcej Warsztaty przyrodnicze.

Zajęcia integracyjne.

12.03.2019
Dla dzieci ruch jest najważniejszy! Dziś mieliśmy nie lada gratkę uczestniczyć w zajęciach integracyjnych z uczniami oddziału II z O.R-W. Pani Dorota i Pani Agnieszka przygotowały zajęcia metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn. Pan Arek zrobił nam terapię dźwiękiem czyli zrelaksował nas muzyką mis tybetańskich.
Więcej Zajęcia integracyjne.

Orszak Trzech Króli - 2019

22.01.2019
6 stycznia 2019 r. w Święto Trzech Króli mieszkańcy Milicza dołączyli po raz trzeci do setek miast świata, które w Orszaku Trzech Króli udały się do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka.
Więcej Orszak Trzech Króli - 2019

Zajęcia przyrodnicze

22.01.2019
Celem zajęć przyrodniczych w edukacji wczesnoszkolnej było podniesienie efektów kształcenia w zakresie wiedzy przyrodniczej poprzez rozwijanie wiadomości o świecie przyrodniczym i współzależnościach występujących w przyrodzie.
Więcej Zajęcia przyrodnicze

Anielskie Warsztaty

22.01.2019
Uczniowie bardzo tłumnie przybyli na pierwsze zorganizowane przez p. Iwonę Jaworską warsztaty rzeźbiarskie, które odbyły się 28.11.18r.
Więcej Anielskie Warsztaty

Wycieczka do Domu Drzewa

22.01.2019
Dnia 15 stycznia odbyła się wspaniała wycieczka do Domu Drzewa w ramach projektu "Bezpieczny Dolnoślązak- Bezpiecznie w Dolinie Baryczy", w której brali udział wszyscy uczniowie klas pierwszych.
Więcej Wycieczka do Domu Drzewa

„Szklany Świat”

22.01.2019
W środę 19 grudnia klasa I c zwiedziła bombkarnię „Szklany Świat” w Krośnicach. To wyjątkowe miejsce warto odwiedzić.
Więcej „Szklany Świat”

Zajęcia integracyjne

22.01.2019
Dnia 5.12.2018 klasa Ia udała się do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego przy Mspdion, gdzie wraz z grupą dzieci z oddziału I uczestniczyła w kolejnych zajęciach integracyjnych:
Więcej Zajęcia integracyjne

Z WIZYTĄ W CENTRUM BIORÓŻNORODNOŚCI

22.01.2019
Dnia 17.11.2018 klasy IV A, IV B i IV C uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Centrum Bioróżnorodności w Miliczu. Tematem spotkania były zwierzęta Doliny Baryczy.
Więcej Z WIZYTĄ W CENTRUM BIORÓŻNORODNOŚCI