Lista szkół
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

Kontakt

Armii Krajowej 7
Milicz 56-300

O naszej szkole

Jesteśmy szkołą przyjazną uczniowi, pomocną rodzicom, opierającą się w pracy wychowawczej z młodzieżą na uniwersalnych wartościach ogólnoludzkich. Szanujemy prawo każdego człowieka do odmienności myśli, poglądów, wyboru dróg życiowych. Zapewniamy równość szans i sprawiedliwość społeczną. Prowadzimy szeroki zakres działań lekcyjnych i pozalekcyjnych.

BlogowiSKO szkoły

Duszniki jesienią

05.11.2019
18 października klasa druga wraz z rodzicami, rodzeństwem i babciami pojechała na wycieczkę do Dusznik.
Więcej Duszniki jesienią

Czerwone Tulipany i żółte żonkile dla HOSPICJUM

05.11.2019
W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Salute, które sprawuje opiekę nad dziećmi z dystrofią mięśniową, najmłodsi uczniowie naszej szkoły posadzili 60 cebul czerwonych tulipanów. Na wiosnę tulipany powinny zakwitnąć, a wtedy zostaną ścięte i sprzedane. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu Pro Salute!
Więcej Czerwone Tulipany i żółte żonkile dla HOSPICJUM

Wszyscy Święci balowali w SP1

05.11.2019
Dzięki współpracy Dyrekcji naszej szkoły oraz Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu 30.09.2019r. odbyła się kolejna Noc Świętych. W tym roku zakończyła się pierwszym Milickim Balem Świętych, który miał swoje miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Więcej Wszyscy Święci balowali w SP1

Projekt BAKCYL w naszej szkole

24.10.2019
Projekt BAKCYL to stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.
Więcej Projekt BAKCYL w naszej szkole

XIX Dzień Papieski

24.10.2019
„ I nie możemy iść dalej naprzód- nie może być mowy o żadnym postępie, jeżeli w imię społecznej solidarności nie będą respektowane do końca prawa każdego człowieka. Jeżeli nie znajdzie się w życiu społecznym dość przestrzeni dla jego talentów i inicjatywy. A nade wszystko dla jego pracy. Św. Jan Paweł II
Więcej XIX Dzień Papieski

TeatrzykowiSKO

30.03.2019
Tym pięknym przedstawieniem podsumowaliśmy uroczyście program TalentowiSKO w naszej szkole.
Więcej TeatrzykowiSKO

Matematyka Dzika

30.03.2019
28 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Matematyki pod hasłem „MATEMATYKA DZIKA”.
Więcej Matematyka Dzika

W stolarni

30.03.2019
W dniu 28 marca mieliśmy przyjemność gościć w stolarni w Rakłowicach niedaleko Milicza.
Więcej W stolarni

Zającia plastyczne

30.03.2019
Zajęcia plastyczne dają nieograniczone możliwości... Uczniowie lepiąc różne kształty i postacie z modeliny nie tylko ćwiczą swoje dłonie, ale także rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Poprzez tworzenie trójwymiarowych figurek uczniowie uczą się myślenia przestrzennego, które jest bezpośrednio związane z umiejętnościami matematycznymi. Podczas lepienia uczniowie wykorzystują obie dłonie, a to powoduje współpracę obu półkul mózgowych. Dzięki wspólnej pracy obu półkul, uczniowie rozwijają umiejętność szybkiego przetwarzania informacji i ich łatwiejszego analizowania.
Więcej Zającia plastyczne

PlanszowiSKO!

27.03.2019
Z SKO gramy w MONOPOLY uczymy się przedsiębiorczości i gospodarowania pieniążkami.
Więcej PlanszowiSKO!

Moja rybka

26.03.2019
- to tytuł konkursu plastycznego, który został przeprowadzony na zajęciach w świetlicy uczniowie wykonywali wyklejanki. Spośród wielu prac komisja konkursowa wybrała trzy najładniejsze i najstaranniej wykonane. Wyniki konkursu: 1 miejsce Maja Drygas 2 miejsce Michalina Kamińska 3 miejsce Kalina Karbowska. Serdecznie gratulujemy.
Więcej Moja rybka

Człowiek ze złotym parasolem

26.03.2019
We wtorek 12 marca odbył się w naszej szkole kolejny koncert z cyklu "Wyjazdowe Audycje Muzyczne" Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. „Człowiek ze złotym parasolem” to temat spotkania napisany z myślą o najmłodszych odbiorcach. Uczniowie kl. I b i klas II zostali zaproszeni w krainę fantazji i wyobraźni, a przewodnikami były zabawne, pouczające wiersze dla dzieci, znanych polskich twórców jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow czy Aleksander Fredro. Wędrówkę po świecie poezji uprzyjemniała muzyka akordeonowa. Dzieci miały możliwość poznania właściwości tego instrumentu, pochodzenia jego nazwy. Dowiedziały się też co to jest akord w muzyce.
Więcej Człowiek ze złotym parasolem

PlanszowiSKO!

26.03.2019
W MONOPOLY gramy, uczymy przedsiębiorczości i zarządzania pieniążkami!
Więcej PlanszowiSKO!

Dzień Kobiet w klasie 1 b

12.03.2019
W dniu 8 marca klasa I B obchodziła huczny Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali laurki dla dziewczynek oraz drobne upominki i słodkości. Dziewczynki były mile zaskoczone, bardzo ucieszone i troszkę zawstydzone. Bardzo dziękujemy naszym klasowym dżentelmenom za tak wspaniałą niespodziankę.
Więcej Dzień Kobiet w klasie 1 b

DZIEŃ KOBIET w klasie I c

12.03.2019
Miłym wydarzeniem ubiegłego tygodnia był 8 MARCA. Chłopcy naszej klasy, pamiętali o swojej pani, dyrekcji i koleżankach. Złożyli życzenia, symboliczny kwiatek oraz drobne upominki. Myślimy, że ten dzień naszym dziewczynkom pozostanie w pamięci, bo to co miłe i sprawia dużo radości chcemy pamiętać zawsze.
Więcej DZIEŃ KOBIET w klasie I c

‘’Bezpieczny Dolnoślązak – unikanie zagrożeń płynących z globalnej sieci’’

12.03.2019
W ramach projektu ‘’Bezpieczny Dolnoślązak – unikanie zagrożeń płynących z globalnej sieci’’ w klasach IV – VIII, a także w klasach gimnazjalnych, na lekcjach informatyki uczniowie zostali zapoznani z tematyką bezpiecznego Internetu jak również ze stronami internetowymi, na których można szukać informacji lub pomocy w razie nieprzewidzianych, niebezpiecznych sytuacji.
Więcej ‘’Bezpieczny Dolnoślązak – unikanie zagrożeń płynących z globalnej sieci’’

OSTATNIE BALE W KARNAWALE

12.03.2019
Bal karnawałowy należy do jednych z najbardziej oczekiwanych przez dzieci wydarzeń szkolnych. 27 stycznia 2019r. odbył się bal dla uczniów klas I – II. Tradycyjnie w klasach dzieci miały przygotowany poczęstunek i napoje o które zadbali rodzice. Korytarz zamienił się w salę balową, a dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w ulubione, bajkowe postacie. Dzieci bawiły się wyśmienicie przy oprawie muzycznej DJ Robo. Uczniowie spędzili czas w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła im wiele radości. Nie zabrakło akcentu charytatywnego w postaci prowadzonej przez uczniów zbiórki datków, na rzecz naszego małego Motylka Michalinki Plewki. Uzbierana kwota to ponad 340 zł.
Więcej OSTATNIE BALE W KARNAWALE

Oszczędzam wodę dbam o środowisko

12.03.2019
Klasa IV b bierze udział w projekcie Bezpieczny Dolnoślązak. W ramach projektu w lutym, na godzinach wychowawczych, uczniowie dowiedzieli się jak mogą oszczędzać wodę w swoim domu. Każdy dostał "ściągę" dla rodziców z radami na temat gospodarowania wodą w domu. Ponadto 2.03.19 udaliśmy sie do Stacji Uzdatniania Wody, gdzie dowiedzieliśmy się jak to się dzieje, że mamy w kranie wodę. Pracownik stacji oprowadził nas po zakładzie i w ciekawy sposób przybliżył funkcjonowanie stacji. Każdy mógł zadać pytanie, na które z dużą cierpliwością odpowiadał pracownik stacji. Najbardziej zdziwiła klasę wiadomość, że jesteśmy krajem o bardzo małych zasobach wody, porównywalnym z krajami afrykańskimi i że w przyszłości to właśnie woda będzie najcenniejszym towarem.
Więcej Oszczędzam wodę dbam o środowisko

OSZCZĘDZANIE NIE JEDNO MA IMIĘ

12.03.2019
Wykonanie tabliczek informujących o konieczności gaszenia światła i zakręcania kranu. 17 stycznia na zajęciach koła plastycznego, dzieci wykonały tabliczki przypominające o oszczędzaniu wody i energii elektrycznej. Była to interesująca lekcja, która zwróciła uwagę dzieci na problem marnowania prądu i wody. Uczniowie chętnie podjęli zadanie i już nie mogą się doczekać kiedy ich informatory zawisną w łazienkach i na korytarzach
Więcej OSZCZĘDZANIE NIE JEDNO MA IMIĘ

Narodowe Forum Muzyki - Stanisław Moniuszko

12.03.2019
We wtorek 19 lutego odbył się w naszej szkole szósty już koncert z cyklu "Wyjazdowe Audycje Muzyczne" artystów NFM we Wrocławiu. W 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki -polskiego kompozytora narodowego - muzycy przybliżyli słuchaczom jego sylwetkę. Podczas koncertu opowiedzieli o życiu artysty i zaprezentowali fragmenty jego bogatej twórczości, opartej na polskiej tradycji. Młodzi melomani usłyszeli m.in. poloneza z opery "Hrabina", mazura z opery "Straszny dwór", obszerne fragmenty uwertury "Bajka" oraz kilka pieśni. W muzycznym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas piątych naszej szkoły. Następny koncert pod tajemniczym tytułem "Człowiek ze złotym parasolem" już w marcu!
Więcej Narodowe Forum Muzyki - Stanisław Moniuszko

Warsztaty przyrodnicze.

12.03.2019
20 lutego w I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbyły się warsztaty przyrodnicze, prowadzone przez Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Uczniowie z klasy 4 i 5 chętnie robili doświadczenia, zadawali pytania. Stworzyli sztuczny śnieg, a na koniec wszyscy zrobili piękne tatuaże.
Więcej Warsztaty przyrodnicze.

Zajęcia integracyjne.

12.03.2019
Dla dzieci ruch jest najważniejszy! Dziś mieliśmy nie lada gratkę uczestniczyć w zajęciach integracyjnych z uczniami oddziału II z O.R-W. Pani Dorota i Pani Agnieszka przygotowały zajęcia metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn. Pan Arek zrobił nam terapię dźwiękiem czyli zrelaksował nas muzyką mis tybetańskich.
Więcej Zajęcia integracyjne.

Orszak Trzech Króli - 2019

22.01.2019
6 stycznia 2019 r. w Święto Trzech Króli mieszkańcy Milicza dołączyli po raz trzeci do setek miast świata, które w Orszaku Trzech Króli udały się do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka.
Więcej Orszak Trzech Króli - 2019

Zajęcia przyrodnicze

22.01.2019
Celem zajęć przyrodniczych w edukacji wczesnoszkolnej było podniesienie efektów kształcenia w zakresie wiedzy przyrodniczej poprzez rozwijanie wiadomości o świecie przyrodniczym i współzależnościach występujących w przyrodzie.
Więcej Zajęcia przyrodnicze

Anielskie Warsztaty

22.01.2019
Uczniowie bardzo tłumnie przybyli na pierwsze zorganizowane przez p. Iwonę Jaworską warsztaty rzeźbiarskie, które odbyły się 28.11.18r.
Więcej Anielskie Warsztaty

Wycieczka do Domu Drzewa

22.01.2019
Dnia 15 stycznia odbyła się wspaniała wycieczka do Domu Drzewa w ramach projektu "Bezpieczny Dolnoślązak- Bezpiecznie w Dolinie Baryczy", w której brali udział wszyscy uczniowie klas pierwszych.
Więcej Wycieczka do Domu Drzewa

„Szklany Świat”

22.01.2019
W środę 19 grudnia klasa I c zwiedziła bombkarnię „Szklany Świat” w Krośnicach. To wyjątkowe miejsce warto odwiedzić.
Więcej „Szklany Świat”

Zajęcia integracyjne

22.01.2019
Dnia 5.12.2018 klasa Ia udała się do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego przy Mspdion, gdzie wraz z grupą dzieci z oddziału I uczestniczyła w kolejnych zajęciach integracyjnych:
Więcej Zajęcia integracyjne

Z WIZYTĄ W CENTRUM BIORÓŻNORODNOŚCI

22.01.2019
Dnia 17.11.2018 klasy IV A, IV B i IV C uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Centrum Bioróżnorodności w Miliczu. Tematem spotkania były zwierzęta Doliny Baryczy.
Więcej Z WIZYTĄ W CENTRUM BIORÓŻNORODNOŚCI