Lista szkół
Szkoła Podstawowa im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Szkoła Podstawowa im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Kontakt

Wola Makowska 25b
Maków 96-124

O naszej szkole

Szkoła w Woli Makowskiej od powstania ciągle jest centrum życia kulturalnego. Jest otwarta dla wszystkich mieszkańców wsi. Służy pomocą jak również organizuje wiele uroczystości szkolnych, środowiskowych i lokalnych. Bogaty kalendarz uroczystości szkolnych i środowiskowych zachęca społeczność do odwiedzania i aktywnego udziału w życiu szkoły. Na dzień dzisiejszy szkołę w Woli Makowskiej można określić mianem "Szkoły XXI wieku”.

BlogowiSKO szkoły

Spotkanie ze strażakami

12.04.2019
W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną.
Więcej Spotkanie ze strażakami

Koncert muzyczny

12.04.2019
W dniu 8 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję posłuchać audycji muzycznej, która zatytułowana była "Kontrabas - największy, a jednak najniższy" i poświęcona była temu wyjątkowemu instrumentowi.
Więcej Koncert muzyczny

Koncert muzyczny

12.04.2019
Wystarczy zaoszczędzić niewielkie pieniądze, żeby uczestniczyć w szkolnym teatrze.
Więcej Koncert muzyczny

Ślubowanie uczniów klasy I

12.04.2019
„Zaczynamy podróż do Krainy Wiedzy” – pod takim hasłem odbyło się 11.10. 2018 roku ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
Więcej Ślubowanie uczniów klasy I

Wycieczka do Skierniewic

12.04.2019
Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom uczniowie mogą uczestniczyć w wielu wycieczkach. Jedną z nich była wycieczka do kina Polonez w Skierniewicach.
Więcej Wycieczka do Skierniewic

Koncert muzyczny

12.04.2018
9 marca w naszej szkole odbył się kolejny koncert muzyczny. Tematyka nie była uczniom obca „Muzyka malowana ustami", czyli beatbox.
Więcej Koncert muzyczny

Konkurs Olimpusek

12.04.2018
W dniach 9-10.01.2018r. trzynaścioro uczniów klas I-III z nasze szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego "Olimpusek", dziewiętnaścioro uczniów przystąpiło do olimpiady "Olimpus" skierowanej do klas IV-VII. Opiekunem była pani Monika Pietrzyk.
Więcej Konkurs Olimpusek

Przywitanie wiosny

12.04.2018
Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem... Dlatego, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić!
Więcej Przywitanie wiosny

Dzień Kobiet

12.04.2018
8 marca to wyjątkowy dzień w naszej szkole, dzień pełen uśmiechu i radości. Nie może być inny, bo to „ Dzień Kobiet”, święto wszystkich Pań, tych dużych i tych najmłodszych.
Więcej Dzień Kobiet

Gminny Dzień Babci i Dziadka

04.03.2018
Już od wielu lat w kalendarzu uroczystości naszej szkoły ważne miejsce zajmuje Dzień Babci i Dziadka. To chwile niezwykłe, pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. W tym roku Gminne Obchody Dnia Babci i Dziadka świętowaliśmy 20 stycznia 2018 r. Uroczystość odbyła się w sali OSP w Woli Makowskiej.
Więcej Gminny Dzień Babci i Dziadka

Bal karnawałowy

04.03.2018
Po wytężonej pracy w I półroczu przyszedł czas na odpoczynek i dobrą zabawę w postaci Balu Karnawałowego, który odbył się 20 stycznia 2018 roku. Tak jak w latach poprzednich bal miał charakter otwarty, więc mogły w nim uczestniczyć dzieci, które jeszcze nie są uczniami naszej szkoły. Zabawę poprowadził Pan Sylwester Fastyn, rodzic uczniów naszej szkoły.
Więcej Bal karnawałowy

Przy wigilijnym stole

04.03.2018
Tradycyjnym zwyczajem w ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną w naszej szkole odbywają się wigilie klasowe.
Więcej Przy wigilijnym stole

Tablice interaktywne w naszej szkole

04.03.2018
W ramach programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica” nasza szkoła została wyposażona w dwie tablice interaktywne.
Więcej Tablice interaktywne w naszej szkole

Sukcesy naszych uczniów

04.03.2018
Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie od wieku lat organizuje konkursy popularyzujące czytelnictwo i rozbudzające pasję czytania. Celem konkursów jest także popularyzowanie wartościowej literatury wśród uczniów i wspieranie zainteresowań czytelniczych. W tym roku konkurs był poświęcony szwedzkiej pisarce Astrid Lindgren i jej twórczości.
Więcej Sukcesy naszych uczniów

Sukcesy naszej uczennicy

04.03.2018
Nasza uczennica Patrycja Czarnecka w duecie z Malwiną Olczyk zdobyły V-Ce Mistrzostwo Świata federacji WADF w kategorii Duet Jazz Dance Junior podczas Mistrzostw Świata World Dance Championship WADF Liberec. Ponadto Patrycja zdobyła srebro w Small Team Juvenilles w kategorii Jazz, a także srebrny medal w Mini Formacja Contemporary Ballet Junior. Dziewczyny dzielnie walczyły w finale i w rezultacie zdobyły V-ce Mistrzostwo Świata WADF.
Więcej Sukcesy naszej uczennicy

Ślubowanie uczniów klasy I

04.03.2018
Dnia 13.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Uczniów. Swoją szkolną przygodę z edukacją rozpoczęła grupa siedmiu uczniów.
Więcej Ślubowanie uczniów klasy I

Sukces naszej uczennicy

04.03.2018
Patrycja Czarnecka i Malwina Olczyk zajęły 1 miejsce i zdobyły złoty medal w kategorii Jazz Duos Juniors podczas Mistrzostw Europy WADF.
Więcej Sukces naszej uczennicy

Sprzątanie Świata 2016

06.04.2017
„Podaj dalej … Drugie życie odpadów” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata, do której tradycyjnie włączyła się nasza szkoła.
Więcej Sprzątanie Świata 2016