Lista szkół
Publiczna Szkoła Podstawowa w Pościeniu Wsi

Publiczna Szkoła Podstawowa w Pościeniu Wsi

Kontakt

Poścień Wieś 47
Chorzele 06-330

O naszej szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa w Pościeniu Wsi to szkoła z tradycjami powstała ponad 40 lat temu. To niewielka szkoła położona wśród kurpiowskich lasów. Do oddziału przedszkolnego i klas I-VI uczęszczają dzieci z: Raszujki, Pruskołęki, Pościenia Zamionu i Pościenia Wsi. To "Szkoła przyjazna uczniom" i od 2012 r. posiadająca certyfikat "Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń".

BlogowiSKO szkoły

Szkolny Konkurs Plastyczny „Nowy Limes Bank Spółdzielczy”

27.03.2018
Konkurs przeznaczony był dla najmłodszych uczniów naszej szkoły (oddziału przedszkolnego i klasy I). Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe wręczone przez panią Prezes Aleksandrę Wiśnicką i panią Dyrektor Grażynę Tymińską.
Więcej Szkolny Konkurs Plastyczny „Nowy Limes Bank Spółdzielczy”

Przedstawienie SKO

27.03.2018
Promując ideę oszczędzania 15 marca w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez najmłodszych członków SKO pod opieką Pani Wiesławy Waśniewskiej i Pani Moniki Kuklińskiej.
Więcej Przedstawienie SKO

Podsumowanie akcji PUSZKA DLA MALUSZKA

30.01.2018
Przed Świętami Bożego Narodzenia zakończyliśmy zbiórkę puszek po napojach dla poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Udało nam się zebrać przeszło 8 kg. Pieniądze ze sprzedaży puszek P. Wiesława Waśniewska wpłaciła na konto fundacji, a następnie trafią do potrzebujących. Zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci w Afryce.
Więcej Podsumowanie akcji PUSZKA DLA MALUSZKA

Podsumowanie akcji OPATRUNEK NA RATUNEK

30.01.2018
Zakończyliśmy zbiórkę opatrunków dla poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Udało nam się zebrać m.in.: bandaże, plastry, strzykawki i igły, rękawiczki jednorazowe itp.
Więcej Podsumowanie akcji OPATRUNEK NA RATUNEK

Konkurs międzyklasowy na "Najładniej udekorowaną klasę"

30.01.2018
Celem konkursu było przygotowanie świątecznego wystroju swojej sali lekcyjnej. Zgodnie z hasłem OSZCZĘDZAMY - NIE KUPUJEMY uczniowie wykonywali samodzielnie dekoracje świąteczne, którymi ozdabiali swoje sale lekcyjne. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy.
Więcej Konkurs międzyklasowy na "Najładniej udekorowaną klasę"

PRZYRODNICZE KONKURSY SKO

08.12.2017
„Zbieramy nasiona – oszczędzamy, nie kupujemy”. „Wykonujemy pomoce dydaktyczne – zielniki – oszczędzamy, nie kupujemy”.
Więcej PRZYRODNICZE KONKURSY SKO

Uczymy oszczędności!!!

08.12.2017
Promując ideę oszczędzania 20 listopada odbył się szkolny apel przygotowany przez członków SKO. W uroczystości uczestniczyła Pani Aleksandra Wiśnicka – Prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach.
Więcej Uczymy oszczędności!!!

Oszczędzamy!!! Nie kupujemy!!!

08.12.2017
W październiku ksiądz Robert Wołosik zorganizował konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły, w ramach którego mieli wykonać różańce z dowolnych materiałów: nasion, koralików, korków, nakrętek itd.
Więcej Oszczędzamy!!! Nie kupujemy!!!

ŚLUBOWANIE KLASY I

22.10.2017
20 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci klasy pierwszej na uczniów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach Pani Aleksandra Wiśnicka, Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Pani Beata Szczepankowska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Halina Prusik.
Więcej ŚLUBOWANIE KLASY I

„Cała Polska czyta dzieciom”

16.10.2017
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 3 października naszą szkołę odwiedziła pani Aleksandra Wiśnicka - Prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach.
Więcej „Cała Polska czyta dzieciom”

Podziękowanie od KZBS

16.10.2017
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Krajowego Związku Banków Spółdzielczych za wkład w krzewienie idei oszczędzania wśród uczniów.
Więcej Podziękowanie od KZBS

JUŻ DZIAŁAMY!!!

16.10.2017
Uczniowie naszej szkoły już otrzymali książeczki SKO na nowy rok szkolny 2017/18, które wręczyła dzieciom pani Monika Kuklińska.
Więcej JUŻ DZIAŁAMY!!!

OSZCZĘDNY 3 MAJA!

30.04.2017
Uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców i nauczyciela świetlicy na apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja wykonali samodzielnie różne symbole patriotyczne: flagi, godła, biało-czerwone kotyliony .
Więcej OSZCZĘDNY 3 MAJA!

II Gminny Konkurs Matematyczny "Zadania z oszczędzania"

02.04.2017
Nasza szkoła była gospodarzem tegorocznego Gminnego Konkursu Matematycznego „Zadania z Oszczędzania”. Do rywalizacji konkursowej przystąpiło 36 uczniów z sześciu szkół podstawowych z terenu gminy Chorzele i jednej z Krzynowłogi Małej. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Więcek, Igor Sęndrowski i Kamil Funk.
Więcej II Gminny Konkurs Matematyczny "Zadania z oszczędzania"

Mądrości ludowe i aforyzmy SKO

17.03.2017
Na dolnym korytarzu P. Monika Kuklińska i P. Wiesława Waśniewska przygotowały gazetkę z mądrościami ludowymi i aforyzmami dotyczącymi wydawania pieniędzy.
Więcej Mądrości ludowe i aforyzmy SKO

OSZCZĘDNE POMOCE DYDAKTYCZNE

17.03.2017
Uczniowie klas IV-VI pod opieką P. Teresy Niskiej wykonali projekty - pomoce dydaktyczne na następujące tematy: 1. "Parki narodowe w Polsce" 2. "Piętra Tatr Wysokich" 3. "Odkrycia geograficzne i ich odkrywcy"
Więcej OSZCZĘDNE POMOCE DYDAKTYCZNE

OSZCZĘDZAMY ZDROWIE = JESTEŚMY BEZPIECZNYMI UCZESTNIKAMI RUCHU DROGOWEGO

12.02.2017
3 lutego w naszej szkole odbyło sie spotkanie z policjantem - starszym sierżantem Marcinem Tańskim. Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci w trakcie nadchodzących ferii zimowych. W czwartek 9 lutego wychowawcy przeprowadzili pogadanki z uczniami na temat znaczenia wszelkiego rodzaju znaczków odblaskowych. Uczniom zostały wręczone ulotki informacyjne "Bądź widoczny na drodze!" przygotowane przez opiekunki SKO.
Więcej OSZCZĘDZAMY ZDROWIE =  JESTEŚMY BEZPIECZNYMI UCZESTNIKAMI RUCHU DROGOWEGO

Kolejna lekcja bankowości

29.01.2017
27 stycznia naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość- pani Aleksandra Wiśnicka – Prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach.
Więcej Kolejna lekcja bankowości

PUSZKA DLA MALUSZKA

23.12.2016
Przed Świętami Bożego Narodzenia zakończyliśmy zbiórkę puszek po napojach dla poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio".
Więcej PUSZKA DLA MALUSZKA

NIEZWYKŁE JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE !!!

23.12.2016
Wigilia to chwila, która potrafi oczarować każdego człowieka, bez względu na wiek.Tegoroczne spotkanie opłatkowe miało miejsce w naszej szkole 12.12.2016 r. W ramach oszczędności, uczniowie wraz z nauczycielami na tą uroczystość własnoręcznie wykonali dekoracje na sali gimnastycznej i w różnych miejscach w szkole. Zostały wykonane m. in. stroiki, śnieżynki, witraże, łańcuchy, lampiony.
Więcej NIEZWYKŁE JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE !!!

„Oszczędny pluszowy miś”

25.11.2016
W Światowym Dniu Pluszowego Misia zostały ogłoszone wyniki konkursu „Oszczędny pluszowy miś”, którego organizatorami były: p. Wiesława Waśniewska i p. Monika Kuklińska.
Więcej „Oszczędny pluszowy miś”

Pluszowe misie opanowały naszą szkołę :)

25.11.2016
25 listopada, w Światowym Dniu Pluszowego Misia, pluszowe misie opanowały naszą szkołę. „Przybyły” ze swoimi małymi i dużymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
Więcej Pluszowe misie opanowały naszą szkołę :)

AKCJA "DOKARMIANIE PTAKÓW"

16.11.2016
Mimo, iż dopiero listopad i pora roku - jesień, rozpoczęliśmy już akcję "DOKARMIANIE PTAKÓW". Zmusza nas do tego zimowa pogoda za oknami.
Więcej AKCJA "DOKARMIANIE PTAKÓW"

"PUSZKA DLA MALUSZKA"

03.11.2016
W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zorganizowaliśmy zbiórkę aluminiowych puszek „Puszka dla maluszka”.
Więcej "PUSZKA DLA MALUSZKA"

Najaktywniejszy SKO-wicz szkoły

20.10.2016
Podczas uroczystego apelu wyróżniliśmy najaktywniejszego SKO- wicza szkoły, który od września dokonał największej liczby wpłat i zgromadził na swojej książeczce oszczędnościowej najwięcej środków pieniężnych.
Więcej Najaktywniejszy SKO-wicz szkoły

LEKCJA BANKOWOŚCI

20.10.2016
20 października gościliśmy w naszej szkole Panią Aleksandrę Wiśnicką – Prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach.
Więcej LEKCJA BANKOWOŚCI

UCZYMY OSZCZĘDNOŚCI

20.10.2016
20 października najmłodsi członkowie SKO zaprezentowali całej społeczności uczniowskiej inscenizację pt. „W SKO oszczędzać wszyscy chcą”.
Więcej UCZYMY OSZCZĘDNOŚCI

Jesienny wystrój szkoły

20.10.2016
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zadbali o jesienny wystrój szkoły. Jesienne kolorowe listki, jabłka i gruszki widnieją na każdym kroku.
Więcej Jesienny wystrój szkoły

5-te urodziny SKO

20.10.2016
Na dolnym korytarzu widnieją otrzymane dyplomy - świadectwa za pracę SKO w latach: 2011/2012, 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015 i 2015/2016. Nasza Szkolna Kasa Oszczędności ma więc 5 LAT!!!
Więcej 5-te urodziny SKO

POMAGAMY KUBIE

08.10.2016
Aktyw SKO z zaangażowaniem włączył się w organizację zbiórki pieniężnej, której celem była pomoc w leczeniu Kuby Kozickiego.
Więcej POMAGAMY KUBIE

JUŻ DZIAŁAMY!!!

13.09.2016
Uczniowie naszej szkoły już otrzymali książeczki SKO na nowy rok szkolny 2016/17, które wręczyła dzieciom pani Monika Kuklińska.
Więcej JUŻ DZIAŁAMY!!!

Tydzień oszczędzania!!!

04.05.2016
W dniach 18-22 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ ZDROWIA, EKOLOGII I OSZCZĘDZANIA. Głównym celem obchodów było propagowanie zachowań proekologicznych i prozdrowotnych oraz szerzenie idei oszczędzania. Przez cały tydzień przeprowadzane były pogadanki w klasach na temat oszczędzania i rozsądnego gospodarowania pieniędzmi.
Więcej Tydzień oszczędzania!!!

OSZCZĘDNE OZDOBY WIELKANOCNE

07.04.2016
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły propagując ideę oszczędzania wykonali wielkanocne zajączki z materiałów wtórnych i surowców naturalnych np. mchu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze uczniowie wpłacili na swoje książeczki SKO.
Więcej OSZCZĘDNE OZDOBY WIELKANOCNE

OSZCZĘDNE OZDOBY WIELKANOCNE

07.04.2016
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły propagując ideę oszczędzania wykonali wielkanocne zajączki z materiałów wtórnych i surowców naturalnych np. mchu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze uczniowie wpłacili na swoje książeczki SKO.
Więcej OSZCZĘDNE OZDOBY WIELKANOCNE

HISTORIA SKO

16.03.2016
Aktyw SKO wspólnie ze swoim opiekunem wykonał gazetkę prezentującą historię Szkolnych Kas Oszczędności.
Więcej HISTORIA SKO

Przedstawienie SKO

06.03.2016
2 marca uczniowie klasy III i IV zaprezentowali całej społeczności uczniowskiej inscenizację, której motywem przewodnim była idea oszczędzania.
Więcej Przedstawienie SKO

Dzień Babci i Dziadka

02.02.2016
W czwartek 21 stycznia w naszej szkole, odbyło się uroczyste spotkanie, na które przybyli zaproszeni goście: BABCIE I DZIADKOWIE.
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Zabawa i nauka w jednym!!!

02.02.2016
Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie klasy III poprzez zabawę uczyli się umiejętnego gospodarowania pieniędzmi.
Więcej Zabawa i nauka w jednym!!!

POMAGAMY!!! Charytatywna akcja SKO

05.12.2015
W dniach 18-30.XI.2015 r. w naszej szkole została zorganizowana zbiórka pieniężna na pomoc w leczeniu 8 miesięcznego Kubusia Wierzbickiego z Chorzel. Od 23 kwietnia Kubuś jest w szpitalu, w którym oczekuje na zakwalifikowanie do kolejnej już operacji, która może okazać się najważniejsza w jego życiu wyleczając jego układ oddechowy i pozwalając mu normalnie oddychać i rozwijać się.
Więcej POMAGAMY!!! Charytatywna akcja SKO

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

05.12.2015
W grudniu zorganizowano w naszej szkole kiermasz kartek bożonarodzeniowych. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Kartki własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów były niepowtarzalne i oryginalne.
Więcej KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Szkolny konkurs „Fantazyjny portfel”

12.11.2015
10 listopada odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu SKO „Fantazyjny portfel”, którego organizatorami były: p. Joanna Nikiel – Pogorzelska i p. Dorota Grabowska.
Więcej Szkolny konkurs „Fantazyjny portfel”

Zdrowo, smacznie i oszczędnie!!!

05.11.2015
W październiku dzieci z najmłodszych klas przygotowały multiwitaminowe sałatki owocowe i warzywne. W ramach oszczędności sałatka warzywna została wykonana z produktów pochodzących z przydomowych ogródków uczniów. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze uczniowie wpłacili na swoje książeczki SKO.
Więcej Zdrowo, smacznie i oszczędnie!!!

Ślubowanie klasy I

30.10.2015
29 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy I. Na uroczystość przybyła Pani Burmistrz Beata Szczepankowska oraz Pani Aleksandra Wiśnicka – Prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach.
Więcej Ślubowanie klasy I

SKO POŚCIEŃ - II MIEJSCE

16.09.2015
Publiczna Szkoła Podstawowa w Pościeniu zdobyła II miejsce w konkursie "DZIŚ OSZCZĘDZAM W SKO, JUTRO W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W CHORZELACH"
Więcej SKO POŚCIEŃ - II MIEJSCE

Wystawa prac konkursowych

22.04.2015
Opiekun SKO - p. Monika Kuklińska zorganizowała na korytarzu szkolnym wystawę prac zgłoszonych na konkurs "Drugie życie opakowań - uczymy się oszczędności".
Więcej Wystawa prac konkursowych

Wystawa prac konkursowych

22.04.2015
Opiekun SKO - p. Monika Kuklińska zorganizowała na korytarzu szkolnym wystawę prac zgłoszonych na konkurs "Drugie życie opakowań - uczymy się oszczędności".
Więcej Wystawa prac konkursowych

Hodujemy – nie kupujemy!!!

14.04.2015
Uczniowie klasy I pod opieką pani Małgorzaty Bączek stworzyli ekologiczny kącik, w którym samodzielnie wyhodowali szczypior.
Więcej Hodujemy – nie kupujemy!!!

KIERMASZ WIELKANOCNY

27.03.2015
27 marca odbył się w naszej szkole kiermasz ozdób wielkanocnych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.
Więcej KIERMASZ WIELKANOCNY

Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Bankowej

09.03.2015
2 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy Bankowej, którego organizatorem była p. Monika Kuklińska – opiekun SKO. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II – III i klasy IV – VI. Do pisemnego testu przystąpiło 18 uczniów naszej szkoły: 7 uczniów z klas II – III oraz 11 uczniów z klas IV – VI.
Więcej Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Bankowej

Wyniki mierzenia Oszczędnościomierzem

09.03.2015
9 marca podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Kobiet odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego mierzenia Oszczędnościomierzem w miesiącu lutym, który został włączony w okresie od 16.02.2015 r. do 27.02.2015 r.
Więcej Wyniki mierzenia Oszczędnościomierzem

To i owo o pieniądzach

18.02.2015
Aktyw SKO pod kierunkiem pani Moniki Kuklińskiej przygotował gazetkę prezentującą historię pieniądza i bankowości.
Więcej To i owo o pieniądzach

Szkolny konkurs poetycki

11.02.2015
5 lutego odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursy poetyckiego „Jakie marzenia spełnię oszczędzając w SKO?”, którego organizatorami były pani Joanna Nikiel – Pogorzelska i pani Maria Królicka.
Więcej Szkolny konkurs poetycki

ZABAWA W SKLEP

10.02.2015
9 lutego uczniowie klasy III podczas zajęć matematycznych pod opieką pani Teresy Niskiej bawili się w sklep, ucząc się jednocześnie umiejętnego gospodarowania pieniędzmi.
Więcej ZABAWA W SKLEP

„Oszczędzam zdrowie i pieniądze”

08.02.2015
Uczniowie pod opieką pani Joanna Nikiel – Pogorzelska wykonali prace plastyczne pt. „Oszczędzam zdrowie i pieniądze”. Głównym celem akcji było propagowanie wśród uczniów postaw prozdrowotnych, promowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzacja SKO i zachęcanie do oszczędzania.
Więcej „Oszczędzam zdrowie i pieniądze”

Dzień Babci i Dziadka

24.01.2015
Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 14.01.2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Więcej Dzień Babci i Dziadka

Akcja charytatywna SKO

29.12.2014
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w działalność dobroczynną na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia i pomocy.
Więcej Akcja charytatywna SKO

Szkolne Jasełka

20.12.2014
Już od kilku lat stałym elementem naszego szkolnego życia jest odbywające się w okolicach świąt Bożego Narodzenia- Spotkanie Opłatkowe.
Więcej Szkolne Jasełka

Wykonujemy kartki świąteczne

20.12.2014
Uczniowie klas I-III w ramach oszczędzania własnoręcznie przygotowali kartki z życzeniami świątecznymi dla swoich najbliższych.
Więcej Wykonujemy kartki świąteczne

SZKOLNE PRZEDSTAWIENIE SKO

07.12.2014
Dzięki owocnej współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Chorzelach już czwarty rok w naszej szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności, dzięki której młodzież uczy się oszczędzać i racjonalnie gospodarować posiadanymi środkami finansowymi. Uczniowie z zaangażowaniem włączają się w realizację różnorodnych działań mających na celu popularyzację oszczędzania.
Więcej SZKOLNE PRZEDSTAWIENIE SKO

PROMUJEMY SKO NA SPORTOWO

30.11.2014
W ramach popularyzacji SKO uczniowie naszej szkoły podejmują różnorodne działania, wykazując się przy tym dużą pomysłowością i kreatywnością.
Więcej PROMUJEMY SKO NA SPORTOWO

OSZCZĘDZAMY ZDROWIE!!!

16.11.2014
7 listopada, został zorganizowany w naszej szkole w klasach 0-III Dzień Zdrowego Śniadania, który stał się również wspaniałą okazją do odkrywania talentów kulinarnych naszych uczniów.
Więcej OSZCZĘDZAMY ZDROWIE!!!

Wyniki konkursu "Moja karta bankomatowa"

13.11.2014
W ramach SKO pani Dorota Grabowska zorganizowała konkurs plastyczno - techniczny przeznaczony dla klas IV-VI „Moja karta bankomatowa”, którego głównym celem była popularyzacja SKO.
Więcej Wyniki konkursu "Moja karta bankomatowa"

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

01.11.2014
Członkowie SKO z klasy IV i V jak co roku sprzątali i porządkowali pobliski cmentarz w Pruskołęce, natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III tradycyjnie w dniu przed Wszystkimi Świętymi zapalili znicze.
Więcej Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Ślubowanie klasy I

01.11.2014
30 października naszą szkołę odwiedziła Pani Aleksandra Wiśnicka - Prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach w celu wręczenia pierwszoklasistom upominków od banku z racji ślubowania i pasowania na ucznia klasy I.
Więcej Ślubowanie klasy I

KONKURSY SKO

03.10.2014
W ramach SKO ogłosiliśmy w naszej szkole trzy konkursy: „Mistrz oszczędzania” , „Najaktywniejszy członek SKO” oraz „Październik miesiącem oszczędzania”.
Więcej KONKURSY  SKO

KSIĄŻECZKI SKO JUŻ ROZDANE!!!

01.10.2014
Na początku września uczniowie naszej szkoły otrzymali książeczki SKO na nowy rok szkolny, które wręczyła dzieciom pani Monika Kuklińska.
Więcej KSIĄŻECZKI SKO JUŻ ROZDANE!!!

Szkolny Miedzyklasowy Konkurs "Oszczędzanie drogą do spełniania marzeń"

08.06.2014
Czas trwania konkursu: kwiecień 2014 r. Liczba uczestniczących klas: 7 Wyniki: •I miejsce – klasa V •II miejsce – OP •III miejsce – klasa I •IV miejsce – klasa III •V miejsce – klasa IV •VI miejsce – klasa II •VII miejsce – klasa VI Wartość oszczędności zebranych w czasie trwania konkursu: 3163,73 zł (121,68 zł/os.)
Więcej Szkolny Miedzyklasowy Konkurs "Oszczędzanie drogą do spełniania marzeń"

Pyszny Dzień Kobiet w klasie VI

22.04.2014
W ramach oszczędności chłopcy z klasy VI pod opieką wychowawczyni - P. Teresy Niskiej samodzielnie przygotowali dla swoich koleżanek z okazji Dnia Kobiet pyszne upominki.
Więcej Pyszny Dzień Kobiet w klasie VI

HODUJĘ ! NIE KUPUJĘ!

22.04.2014
Dzieci z oddziału przedszkolnego z P. Wiesławą Waśniewską w ramach oszczędności stworzyły ekologiczny kącik. Przedszkolaki hodują szczypior ogrodowy, szczypiorek czosnkowy oraz rzeżuchę.
Więcej HODUJĘ !  NIE KUPUJĘ!

ZABAWA W SKLEP

22.04.2014
W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klasy III poprzez zabawę w sklep uczyli się umiejętnego gospodarowania pieniędzmi.
Więcej ZABAWA W SKLEP

OSZCZĘDNY BAL KARNAWAŁOWY !

11.03.2014
29 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I. Ważnym atrybutem tej imprezy były ciekawe stroje wszystkich uczestników. Dzięki staraniom swoim rodziców „malusińscy” byli przepięknie przebrani za różne postacie.
Więcej OSZCZĘDNY BAL KARNAWAŁOWY !

,,HARTUJĘ SIĘ , NIE CHORUJĘ - OSZCZĘDZAM PIENIĄDZE I CZAS"

18.02.2014
W myśl zasady, że ,,zdrowie to najlepsza lokata na przyszłość’’ uczniowie klas IV- VI wraz z nauczycielem wych. fizycznego - P. Elżbietą Murzyn wcielili w życie hasło : ,,Hartuję się, nie choruję-oszczędzam – zdrowie pieniądze i czas’’. Akcja rozpoczęła się od pogadanek na temat zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym aktywnego wypoczynku. Uczniowie określali, ile zyskujemy i co oszczędzamy dbając o zdrowie.
Więcej ,,HARTUJĘ SIĘ , NIE CHORUJĘ - OSZCZĘDZAM PIENIĄDZE I CZAS"

Akcja "WALENTYNKOWA"

15.02.2014
"Walentynki sami robimy, a pieniążki do SKO wpłacimy". W akcji pod opieką Pani Małgorzaty Bączek wzięła udział klasa II i IV. Uczniowie własnoręcznie wykonali ciekawe kartki walentynkowe, którymi w piątek 14 lutego obdarowali swoje sympatie za pomocą poczty walentynkowej działającej w szkole.
Więcej Akcja "WALENTYNKOWA"

Uroczyste wręczanie nagród z udziałem Pani Aleksandry Wiśnickiej - Prezesa BS w Chorzelach

15.02.2014
10 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom i uczestnikom Szkolnego Konkursu Wiedzowego "Pieniądz w oczach dziecka" i Szkolnego Międzyklasowego Konkursu "Zimowe oszczędzanie z SKO" z udziałem P. Aleksandry Wiśnickiej - Prezesa Banku Spółdzielczego w Chorzelach. To właśnie Bank Spółdzielczy w Chorzelach w większości ufundował nagrody dla uczestników konkursów.
Więcej Uroczyste wręczanie nagród z udziałem Pani Aleksandry Wiśnickiej - Prezesa BS w Chorzelach

Szkolny Konkurs Wiedzowy pt. "Pieniądz w oczach dziecka"

10.02.2014
W piątek 31 stycznia 12 uczniów z klas II-VI wzięło udział w Szkolnym Konkursie Wiedzowym pt. "Pieniądz w oczach dziecka". 5 uczniów w kategorii: klasa II i III i 7 uczniów w kategorii: klasy IV-VI. Konkurs zorganizowała P. Wiesława Waśniewska - opiekun SKO. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonała Pani Dyrektor Grażyna Tymińska. Nikiel-Pogorzelska i P. Wiesława Waśniewska. Cel konkursu: - edukacja finansowa dzieci, - popularyzacja historii pieniądza i form oszczędzania, - szerzenie wi
Więcej Szkolny Konkurs Wiedzowy pt. "Pieniądz w oczach dziecka"

Szkolny Miedzyklasowy Konkurs "Zimowe oszczędzanie z SKO"

05.02.2014
rzez dwa miesiące tj. grudzień i styczeń uczniowie klas I-VI i oddziału przedszkolnego brali udział w międzyklasowym współzawodnictwie. Liczyła się jak największa suma zaoszczędzonych pieniędzy w poszczególnej klasie w przeliczeniu na każdego członka SKO.
Więcej Szkolny Miedzyklasowy Konkurs "Zimowe oszczędzanie z SKO"

Szkolny Konkurs Literacki "Co bym zrobił, gdybym został milionerem?"

05.02.2014
Pani Maria Królicka i Pani Joanna Nikiel-Pogorzelska organizatorki konkursu odkryły talenty literackie uczniów klas IV-VI, którzy pisali prace konkursowe na temat "Co bym zrobił, gdybym został milionerem?" Cel konkursu: - propagowanie wśród uczniów racjonalnego gospodarowania środkami pieniężnymi, - kształtowanie umiejętności pisania, - rozwijanie wrażliwości i wyobraźni twórczej uczniów, a także popularyzacja ich twórczości, - zachęcanie uczniów do pisania i prezentowanie własnej twór
Więcej Szkolny Konkurs Literacki "Co bym zrobił, gdybym został milionerem?"

OSZCZĘDNOŚCIOMIERZ !!!?

12.01.2014
W grudniu, w naszej szkole, w wylosowanych przez Mistrza Oszczędzania i Panią Dyrektor Grażynę Tymińską 3 dniach OSZCZĘDNOŚCIOMIERZ mierzył, kto ma wylosowanego dnia najwięcej zaoszczędzonych pieniędzy na książeczce SKO.
Więcej OSZCZĘDNOŚCIOMIERZ !!!?

Świąteczna Zbiórka Charytatywna

12.01.2014
W dniach 29 XI – 30 XII - 01 I 2013 r. na terenie Gminy Chorzele została przeprowadzona „Świąteczna Zbiórka Charytatywna” z aktywnym udziałem naszej szkoły.
Więcej Świąteczna Zbiórka Charytatywna

"Puszka dla Maluszka"

12.01.2014
Przez cały październik i listopad trwała w naszej szkole akcja "Puszka dla Maluszka", czyli zbiórka puszek aluminiowych po napojach dla poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio".
Więcej "Puszka dla Maluszka"

Nasze informacje SKO!

12.01.2014
Osiągnięcia i działania SKO często prezentowane są w lokalnej prasie: - "KURIER PRZASNYSKI" - "TYGODNIK OSTROŁĘCKI" czy na stronie internetowej Banku Spółdzielczego w Chorzelach i TalentowiSKO.
Więcej Nasze informacje SKO!

Prace klasy IV i V

12.01.2014
Podczas przedstawienia dotyczącego SKO można było podziwiać także transparent i inne rekwizyty wykonane przez klasę IV i V pod opieką Pani Wiesławy Waśniewskiej.
Więcej Prace klasy IV i V

"Ssstraszna dyskoteka"

12.01.2014
Na początku listopada odbyła się w naszej szkole "ssstraszna dyskoteka", której ważnym elementem były ciekawe stroje uczestników.
Więcej "Ssstraszna dyskoteka"

Oszczędny Dzień Chłopaka !

12.01.2014
W ramach oszczędności dziewczęta z klasy VI pod opieką wychowawczyni - P. Teresy Niskiej samodzielnie przygotowały dla swoich kolegów pyszne upominki.
Więcej Oszczędny Dzień Chłopaka !

III edycja zabawy z SKO !

12.01.2014
Od 2 września ruszyła w naszej szkole trzecia edycja zabawy ze Szkolną Kasą Oszczędności pod patronatem Banku Spółdzielczego w Chorzelach.
Więcej III edycja zabawy z SKO !

Zakup sprzętu nagłaśniającego

12.01.2014
Nagroda pieniężna od Banku Spółdzielczego w Chorzelach za zajęcie I miejsca za oszczędzanie w ubiegłym roku szkolnym została przeznaczona na zakup sprzętu nagłaśniającego.
Więcej Zakup sprzętu nagłaśniającego

Pomagamy!

12.01.2014
Wsparliśmy finansowo poszkodowanych w pożarze leśniczówki w Jarzennym Kierzu.
Więcej Pomagamy!

"Śmieszne skarbonki"

12.01.2014
W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas 0-III pod opieką P. Joanny Kowalskiej wykonali "śmieszne skarbonki".
Więcej "Śmieszne skarbonki"

Akcja "Góra Grosza 2013"

08.12.2013
W dniach od 25 listopada do 6 grudnia 2013 r. w naszej szkole trwała Akcja "Góra Grosza 2013", czyli zbiórka monet (od 0,01 gr do 5 zł) na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka, Domów dla Dzieci i zawodowych rodzin zastępczych.
Więcej Akcja "Góra Grosza 2013"

Wystawa numizmatyczna "Historia wokół nas"

24.11.2013
W ramach zajęć świetlicowych klasa III pod opieką P. Wiesławy Waśniewskiej zorganizowała wystawę numizmatyczną "Historia wokół nas" przedstawiajacą: - Banknoty Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej z lat 1974-1989, - Monety Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej z lat 1949-1988.
Więcej Wystawa numizmatyczna "Historia wokół nas"

Przedstawienie o tematyce SKO

20.11.2013
Podsumowaniem konkursu był zorganizowany w dniu 19 listopada również pod opieką P. Wiesławy Waśniewskiej montaż słowno-muzyczny pod hasłem: „Szkolna Kasa Oszczędności uczy nas gospodarności, solidności, zasadności, wytrwałości…” w wykonaniu uczniów klasy IV i oddziału przedszkolnego.
Więcej Przedstawienie o tematyce SKO

Owocne grzybobranie

20.11.2013
Członkowie SKO z klasy VI pod opieką wychowawczyni P. Teresy Niskiej i ks. Pawła Brzostek była na bardzo owocnym grzybobraniu.
Więcej Owocne grzybobranie

PLAKATY PROMUJĄCE SKO

19.11.2013
W ramach zajęć świetlicowych klasa III z P. Wiesławą Waśniewską wykonała plakaty reklamujące SKO.
Więcej PLAKATY PROMUJĄCE SKO

"Sprzątanie Świata - Polska" 2013

19.11.2013
W ramach SKO braliśmy udział w akcji „Sprzątanie Świata -Polska”. Tradycyjnie w Polsce od 20 lat, w trzecim tygodniu września (20 - 22 września) odbyła się akcja Sprzątania Świata. „Odkrywamy czystą Polskę” to tegoroczne hasło akcji, którą zorganizowały i koordynowały: Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska”.
Więcej "Sprzątanie Świata - Polska" 2013