Lista szkół
Publiczna Szkoła Podstawowa w Orońsku im. Józefa Brandta

Publiczna Szkoła Podstawowa w Orońsku im. Józefa Brandta

Kontakt

Szkolna 3
Orońsko 26-505

O naszej szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Brandta w Orońsku mieści się przy trasie E-7 - Radom-Kielce. Nasza placówka znajduje się w przepięknej miejscowości , w której znajduje się Centrum Rzeźby Polskiej . Nasza Szkoła jest przyjazna każdemu dziecku.

BlogowiSKO szkoły

Pierwszaki otrzymują swoje pierwsze książeczki SKO

26.04.2014
Co roku, podczas Pasowania Pierwszaków na Uczniów Szkoły, opiekunka SKO Pani Beata Wyrwińska wręcza pierwszoklasistom książeczki SKO wraz z wkładem 10 zł ufundowanym przez BSRz w Radomiu o/ Orońsko zachęcając ich do oszczędzania. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści otrzymali swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe i stali się członkami SKO. Pierwszakom gratulujemy i życzymy dużych oszczędności!
Więcej Pierwszaki otrzymują swoje pierwsze książeczki SKO

NASZA DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

26.04.2014
GÓRA GROSZA Kolejny raz włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, która polega na zbieraniu monet, w szczególności tych najdrobniejszych, które z łatwością można znaleźć w każdym portfelu czy skarbonce. Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dzie
Więcej NASZA DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

Konkurs „Sprawdź swoją wiedzę o oszczędzaniu”.

26.04.2014
W marcu uczniowie wybrali się do BSRz w Orońsku, aby bliżej zapoznać się z pracą w banku. Skoro zostaliśmy wyszkoleni przez pracowników banku, nie pozostało nic innego jak zorganizować konkurs wiedzy o oszczędzaniu. Taki konkurs odbył się w naszej szkole 25 kwietnia pod hasłem „Sprawdź swoją wiedzę o oszczędzaniu”. Startowali w nim uczniowie klas IV – VI.
Więcej Konkurs „Sprawdź swoją wiedzę o oszczędzaniu”.

Konkurs "Radosne Święta Bożego Narodzenia z SKO"

26.04.2014
Pod koniec listopada został ogłoszony drugi konkurs „Radosne Święta Bożego Narodzenia z SKO. Tematyką tego konkursu było Święta widziane oczyma dziecka Uczniowie mieli za zadanie wykonać kartę świąteczną lub ozdoby świąteczne dowolna techniką.
Więcej Konkurs "Radosne Święta Bożego Narodzenia z SKO"

konkurs "Marzę o ... więc oszczędzam"

26.04.2014
W listopadzie został ogłoszony Konkurs „Marzę o … więc oszczędzam” – Każdy ma ulubiony smak. Jedni lubią truskawki, inni czekoladę, a niektórzy zajadają się serem. A jaki smak ma dla nas oszczędzanie ? Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat który miał podkreślić smak i koloryt celu dla jakiego każdy z uczniów chce odkładać pieniądze. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas starszych. 28 listopada konkurs został rozstrzygnięty. Nagrodzono wszystkie ciekawe propozycje.
Więcej konkurs "Marzę o ... więc oszczędzam"

Konkursy SKO

26.04.2014
Pracę w nowym roku szkolnym rozpoczęto od zaplanowania działań na rok szkolny 2013/2014. We wrześniu SKO przystąpiło co konkursu "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym" W związku z tym zorganizowano i przeprowadzono wiele konkursów, wystaw itp.
Więcej Konkursy SKO

Sprawozdanie z działalności SKO w roku szkolnym 2013/2014

26.04.2014
Inauguracja działalności Szkolnej Kasy Oszczędności roku szkolnego 2013/2014 rozpoczęła się w miesiącu oszczędzania, czyli w październiku. Członkowie SKO krótkim apelem pod hasłem "SKO - spełnia marzenia" otworzyli kolejny rok oszczędzania wśród uczniów naszej szkoły. Zachęcamy, aby do oszczędzania przystąpili wszyscy uczniowie ze szkoły. Cel oszczędzania jest różny. Uczniowie zbierają na wycieczkę klasową, oszczędzają aby kupić wymarzony gadżet , wypasiony rower.
Więcej Sprawozdanie z działalności SKO w roku szkolnym 2013/2014