Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Jastrzębi
1 Miedzyszkolny Konkurs Kolęd I Pastorałek - 18 grudnia 2013

1 Miedzyszkolny Konkurs Kolęd I Pastorałek - 18 grudnia 2013

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Jastrzębi
Warszawa 09.01.2014

W naszej szkole odbył się po raz pierwszy ''Konkurs Kolęd i Pastorałek''.


“Kolędowania Czar”, pod takim hasłem odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.  18 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębi uczniowie ze szkół gminy Ciężkowice zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, śpiewając najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej. Konkurencja była naprawdę duża, przed konkursowym jury stanęło aż siedemnaście zespołów kolędniczych i szesnastu solistów. W konkursie uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I ˗ III, klasy IV ˗ VI oraz klasy I ˗ III gimnazjum. Widownia oraz jury mogli posłuchać różnych interpretacji muzycznych klasycznych kolęd bożonarodzeniowych, takich jak: „Bóg się rodzi”, „Lulajże Jezuniu” czy „Przybieżeli do Betlejem”, jak również mniej znanych pastorałek i piosenek świątecznych: „To już pora na wilijom”, „Maleńka miłość” czy „W grudniowe noce”.  Część uczestników konkursu oprócz umiejętności wokalnych zaprezentowała także grę na instrumentach.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

MOJA ULUBIONA LICZBA

19.04.2024
Matematyczny konkurs plastyczny: Adresaci konkursu - uczniowie SOSW Miłakowo Czas trwania - 26.02.24 - 07.03.24 Wyniki zostaną ogłoszone w DNIU MATEMATYKI - 12.03.24r
Więcej MOJA ULUBIONA LICZBA

Owady z rolek.

18.04.2024
Lata osa koło nosa, na nos patrzy się z ukosa. a my z rolek osę i inne owady zrobimy, bo się ich nie boimy.
Więcej Owady z rolek.

Złoto za złoto Mamy I miejsce

17.04.2024
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi zakończył się Szkolny Konkurs SKO "Grosz do grosza". Niezmiernie miło nam jest poinformować, że najwięcej monet zgromadziła klasa VI. W przeliczeniu na jednego ucznia SKO-wicze zebrali 266 monet.
Więcej Złoto za złoto  Mamy I miejsce