Lista wiadomości
Co to jest budżet domowy?

Co to jest budżet domowy?

Każda rodzina posiada określoną ilość pieniędzy. Jak dużo – to zależy od wielu rzeczy – na przykład of faktu, jak gospodaruje ona swoimi zarobkami. Czy budżet domowy można sprawdzić? Oczywiście. Wystarczy sporządzić proste zestawienie dochodów i wydatków. Może okazać się ono niezwykle pomocne przy rozsądnym planowaniu budżetu rodziny.

Na budżet domowy każdej rodziny składa się wiele czynników. Wśród nich wymienić możemy dochody, jak zarobki rodziców, ale także wydatki, jak na przykład: koszty ogrzewania domu, prąd, czy gaz. Remont domu, czy też zakup nowego samochodu to także elementy domowego budżetu. O tyle istotne, że większe wydatki powinno się wcześniej planować. Dlaczego?

Ponieważ, po pierwsze pozwoli to rodzinie przygotować niezbędne pieniądze. Po drugie będzie ona w razie czego przygotowana na inne niespodziewane wydatki. A, jak doskonale wiecie, w każdej rodzinie takich nie brakuje. Kto powinien zatem trzymać pieczę nad domowymi finansami? W każdej rodzinie jest inaczej. Zajmuje się tym zwykle mama lub tata. Rodzicom możecie pomagać także Wy. Z pewnością to docenią :)

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?