Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Szachach

Warszawa 18.03.2016

11 marca br. Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyły się Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Szachach. Turniej organizowany przez PSZS w Lubartowie rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (Igrzyska), gimnazja (Gimnazjada) i szkoły ponadgimnazjalne (Licealiada). W kategorii szkół gimnazjalnych wystartowało łącznie 28 uczestników. Nasze gimnazjum reprezentowali: Julia Adamek kl. IIb oraz Arkadiusz Polit kl. Ic.

Tradycyjnie zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim. Zawodnicy mieli do rozegrania siedem rund, w których przypadało po15 min. na zawodnika. Sędzią głównym zawodów był pan Piotr Opolski.

Bardzo dobre 8. miejsce w turnieju zajął Arkadiusz Polit, który wygrał cztery pojedynki. Julia Adamek ostatecznie zajęła  24 miejsce z dwoma zwycięstwami na koncie. Na pocieszenie pozostaje fakt, że Julia wśród dziewcząt była druga.