Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum w Orłowie Drewnianym
Dzień Języków Obcych i Tolerancji

Dzień Języków Obcych i Tolerancji

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum w Orłowie Drewnianym
Warszawa 24.11.2014

W Zespole Szkół w Orłowie Drewnianym w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej odbył się po raz 5 Dzień Języków Obcych i Tolerancji

Obchody Dnia Języków Obcych i Tolerancji  mają na celu zwrócenie uwagi uczniów na znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie oraz budowanie tolerancji i szacunku dla odmiennych kultur i tradycji. W dzisiejszym czasie umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu jest bardzo ważna.

Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. 

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali podczas uroczystości obyczaje i tradycje krajów anglojęzycznych oraz germanistycznych. Prezentacje uczniów zawierały poza dawką informacji o prezentowanych krajach, również dużą szczyptę humoru.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania