Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Brązowy medal w  finale wojewódzkim w mini koszykówce chłopców.

Brązowy medal w finale wojewódzkim w mini koszykówce chłopców.

Warszawa 25.03.2018

Chłopcy nawiązali do dobrych tradycji koszykarskich w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Zdobyty brązowy medal był dziesiątym wywalczonym na mistrzostwach województwa w koszykówce w historii szkoły.

Zawody rozegrano 16 marca w hali MOSiR w Lublinie przy Alejach Zygmuntowskich. W grupie przegrali inauguracyjny mecz ze Szkołą Podstawową nr 9 z Białej Podlaskiej, by następnie pokonać Szkołę Podstawową nr 4 w Krasnymstawie. Pozwoliło to przystąpić do meczu o brązowy medal ze Szkołą Podstawową nr 6 w Kraśniku. Mecz ten był pełen dramaturgii. W I kwarcie koszykarze SP nr 3 przegrywali już 2:10, by w kwarcie 3 wyjść na pięciopunktowe prowadzenie. Okazało się ono niewystarczające i na minutę przed końcem przegrywaliśmy 1 punktem, a przeciwnicy byli w posiadaniu piłki. Jednak doświadczenie zebrane podczas wcześniejszych turniejów pozwoliło doprowadzić do dogrywki, a w niej wykazać wyższość. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 30:28. Zawody wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 43 w Lublinie przed Szkołą Podstawową nr 9 w Białej Podlaskiej. Drużyna grała w składzie: Brzyski Bartosz, Dec Kacper, Grabowski Bartosz, Grzelak Jan, Grzelak Olaf, Hunek Błażej, Iwanek Dawid, Korzan Mateusz, Matyjaszczyk Alan, Mazurek Maciej, Pawłowski Rafał i Wójtowicz Emanuel. Trenerem zespołu jest Dec Krzysztof.