Lista wiadomości
Zakończyła się Trzecia Edycja Programu TalentowiSKO

Zakończyła się Trzecia Edycja Programu TalentowiSKO

WiadomościSKO Warszawa 08.06.2016

Krajowa Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów konkursów Programu „TalentowiSKO” na etapie centralnym.

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursów przystąpiło ponad 36 000 uczniów z blisko 300 szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz prawie 50 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych realizujących program pod patronatem Banków Spółdzielczych z Grupy BPS.

Najmłodsi mierzyli się w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, w ramach którego m.in. wystawiali przedstawienie o oszczędzaniu i sprawdzali swoją wiedzę na temat finansów w turnieju. Gimnazjaliści rywalizowali w konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”, gdzie mieli za zadanie zorganizować zbiórkę pieniędzy na ważny społecznie cel. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zgłaszali do konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” pomysły na własny biznes.

W maju obradowały Komisje Regionalne, które wyłoniły laureatów na etapie regionu. 7 czerwca br. Komisja Krajowa wyłoniła spośród nich zwycięzców na szczeblu centralnym. W Komisjach zasiadali przedstawiciele Kuratoriów Oświaty, Krajowej Rady Spółdzielczej, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Banków Spółdzielczych z Grupy BPS oraz Banku BPS.

Zwycięzcy Trzeciej Edycja Programu TalentowiSKO 2015/ 2016:

W kategorii Szkoły Podstawowe

I miejsce Szkoła Podstawowa w Paszczynie z liczbą punktów 90 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Ropczycach)

II miejsce Szkoła Podstawowa w Lisiowólce z liczbą punktów 89 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim)

III miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mielnie z liczbą punktów 88 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Olsztynku)

W kategorii Szkoły Gimnazjalne

I miejsce Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie z liczbą punktów 76 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Mielcu)

II miejsce Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie z liczbą punktów 72 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Lubartowie)

III miejsce Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Jońcu z liczbą punktów 53 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Płońsku)

W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce Michał Podgórnik, Bartosz Ociepka z I LO im. Władysława Orka w Limanowej z liczbą punktów 100 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej)

II miejsce Eliza Makuch z III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu z liczbą punktów 97 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy)

III miejsce Angelina Cholewa, Sylwia Targosz, Angelika Szwajda z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej     z liczbą punktów 93 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej)

We wrześniu ruszy kolejna, czwarta już edycja Programu. Do tej pory zanotowano blisko  1 000 000 wejść na TalentowiSKO.pl. Ponad 500 szkół prowadzi na niej swojego bloga, gdzie opisuje bieżące wydarzenia z życia szkoły. Profil Programu na Facebooku lubi blisko 5 400 użytkowników.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Setne urodziny „złotego”

14.03.2019
W ubiegłym roku świętowaliśmy 100-letnie odzyskania przez Polskie niepodległości. W lutym br. miał miejsce kolejny ważny jubileusz – setne urodziny naszej waluty.
Więcej Setne urodziny „złotego”

Dom maklerski

03.01.2019
Dom maklerski to przedsiębiorstwo, którego funkcjonowanie jest ściśle powiązane z giełdą.
Więcej Dom maklerski

Sztuka dawania napiwków

13.11.2018
Oczywiste jest, że za wykonaną pracę otrzymuje się wynagrodzenie. W sektorze usług, szczególnie w branżach takich jak gastronomia czy hotelarstwo funkcjonuje także specjalna forma premiowania pracowników przez klientów tzw. napiwki.
Więcej Sztuka dawania napiwków

Bez portfela, PINu, a nawet karty

09.10.2018
Nowoczesne formy płatności zastępują nam tradycyjne pieniądze. W sklepie coraz częściej zamiast gotówki wyjmujemy z portfela plastikową kartę, a rachunki płacimy przelewem internetowym.
Więcej Bez portfela, PINu, a nawet karty