Lista wiadomości
Start VI edycji Programu TalentowiSKO.

Start VI edycji Programu TalentowiSKO.

WiadomościSKO Warszawa 31.08.2018

Rozpoczęła się VI edycja Programu TalentowiSKO

Przygotowaliśmy dla Was nowe scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne oraz karty pracy w formie „map myśli”. Wasi opiekunowie mogą pobrać wszystkie materiały w panelu dla Szkół po zalogowaniu.

Niektórzy z Was zaczynają już stawiać pierwsze kroki w sformalizowanej pracy zarobkowej. Dlatego przewodnim tematem zajęć, które dla Was przygotowaliśmy jest „Pierwsza umowa o pracę”. W trakcie lekcji wykorzystacie swoje dotychczasowe doświadczenie w zakresie pracy zarobowej i podzielicie się nim z koleżankami i kolegami. Poznacie charakterystykę różnych form zatrudnienia, w tym umowę o pracę, umowę zlecenie i umowę o dzieło.

Nowością są karty pracy w formie „map myśli”. Kolorowe mapy przeprowadzą Was przez takie tematy jak: Skąd pozyskać pieniądze na własny biznes? Co to jest podatek? Jak wygląda droga złotówki? oraz Co to jest Bank Spółdzielczy?

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was prezentacje multimedialne, które w prosty i ciekawy sposób opowiedzą Wam o najważniejszych sprawach związanych z finansami.

Ważnym elementem Programu TalentowiSKO są konkursy, które tradycyjnie wystartują 30 września. Nie zapomnijcie o zgłoszeniu! W ramach konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” będziecie tworzyć biznesplan swojej pierwszej firmy. Przewidziane są atrakcyjne nagrody!

TalentowiSKO uzyskało patronat: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratoriów Oświaty z całej Polski, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Krajowej Rady Spółdzielczej.

Zapraszamy do udziału w Programie i życzymy dobrej zabawy!

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii