Lista wiadomości
Rozpoczęła się VII edycja Programu TalentowiSKO

Rozpoczęła się VII edycja Programu TalentowiSKO

WiadomościSKO Dla szkół Warszawa 03.09.2019

Rozpoczęła się VII edycja Programu TalentowiSKO.

Dla uczniów przygotowaliśmy nowe scenariusze lekcji oraz karty pracy. Wszystkie materiały dostępne są do pobrania w Państwa panelu. Szkoły znajdą materiały w swoich panelach. Jeśli któraś z Państwa szkół nie posiada danych do logowania do panelu dla szkół na www.talentowisko.pl lub nawiązaliście Państwo współpracę z nową placówką prosimy o zgłoszenie potrzeby wygenerowania haseł na adres talentowisko@bankbps.pl.

Tegoroczne zajęcia dla najmłodszych poświęcone są narzędziom do liczenia – kiedyś i dziś. Uczniowie dowiadują się, w jaki sposób i na czym liczono dawniej, a jak odbywa się to dziś. Z kolei uczniowie klas 4-6 dowiadują się, co matematyka wnosi do innych dyscyplin naukowych, w jakich dyscyplinach ma zastosowanie, a także rozwiną umiejętność argumentowania swoich wypowiedzi, ucząc się przy tym pracy zespołowej. Uczniowie klas 7-8 poznają kluczowe pojęcia ekonomiczne, ze zrozumieniem posługują się pojęciami: handel, dochód, wydatki, nadwyżka, deficyt, popyt, podaż, konsument, gospodarka, społeczeństwo, akcje, obligacje, makler. Umieją rozróżnić pojęcia dot. makroekonomii i mikroekonomii. Natomiast młodzież ze szkół ponadpodstawowych pozna rynek kapitałowy (akcji i obligacji) oraz jego podstawowe funkcje i instrumenty.

Zachęcamy Państwa do promowania Programu TalentowiSKO wśród szkół z Państwa regionu. Materiały przygotowane do tegorocznej edycji ułatwią Państwu nawiązywanie współpracy z nowymi szkołami oraz pozwolą podtrzymać dobre relacje z placówkami uczestniczącymi w Programie TalentowiSKO.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu na talentowisko@bankbps.pl oraz pod numerem telefonu: 22 539 52 31.

Zespół Komunikacji Banku BPS S.A.

Pozostałe wpisy z tej kategorii