Lista wiadomości
Poznajcie finalistów I etapu konkursów w Programie TalentowiSKO

Poznajcie finalistów I etapu konkursów w Programie TalentowiSKO

WiadomościSKO Dla szkół Dla banków Warszawa 27.05.2024

Mamy ogromną przyjemność ogłosić finalistów I etapu tegorocznej XI edycji konkursów Programu TalentowiSKO!

W konkursach ocenialiśmy aż 143 prace zgłoszone przez szkoły i uczniów z całej Polski.

W ramach konkursu „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” dla szkół podstawowych, uczniowie mieli za zadanie stworzyć album ze zdjęciami przedmiotów, którym nadali drugie życie. Wasza pomysłowość i kreatywność były niesamowite! Z plastikowych butelek, rolek po papierze toaletowym i kapsli stworzyliście wspaniałe zabawki, ozdoby choinkowe i organizery na biurka.

Starszym uczniom ze szkół ponadpodstawowych gratulujemy udziału w konkursie „Inkubator szkolnych biznesów”. Wasze pomysły na biznesy działające na rzecz środowiska, takie jak odnawianie starych mebli, projektowanie domów ekologicznych czy usługi dla rolnictwa i sadownictwa chroniące plony przed szkodnikami, były naprawdę inspirujące.

Komisja Konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Fundacji Rozwoju Bankowości Spółdzielczej, Kuratorium Oświaty w Opolu, Banku BPS S.A. oraz Banku Spółdzielczego w Wąsewie, od początku maja oceniała Wasze prace.

Przed Wami wyniki konkursu dla szkół podstawowych, czyli “Oszczędzanie SKO procentuje w Bankach Spółdzielczych”.

Wyniki konkursu  dla szkół podstawowych „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.

Region Kraków

I Grupa (szkoły małe)
I miejsce - Szkoła Podstawowa im. M. Wieczorka w Olszanie, z liczbą punktów 91,38 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Podegrodziu.II miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu, z liczbą punktów 77,13 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu.III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Brzuśniku, z liczbą punktów 63,03 pod patronatem Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA.

 II Grupa (szkoły duże)
I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej, z liczbą punktów 72,97 pod patronatem Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA.
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce, z liczbą punktów 60,22 pod patronatem Małopolskiego Banku Spółdzielczego.
III miejsce - nie przyznano.

Region Lublin

I Grupa (szkoły małe)
I miejsce - nie przyznano.
II miejsce – nie przyznano.
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. gen. F. Kamińskiego w Maciejowie Starym, z liczbą punktów 65,17 pod patronatem Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach.

II Grupa (szkoły duże)
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, z liczbą punktów 99,81 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nałęczowie.
II miejsce – Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach - Kolonii, z liczbą punktów 84,43 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wojsławicach.
III miejsce – nie przyznano.

Region Olsztyn

 I Grupa (szkoły małe)
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Kuczynie, z liczbą punktów 97 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu.
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mielnie, z liczbą punktów 92 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Olsztynku.
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach, z liczbą punktów 75 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Czyżewie.


II Grupa (szkoły duże)
Nie wyłoniono laureatów

Region Rzeszów

I Grupa (szkoły małe)
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Świętego Stanisława Kostki w Trzebosi, z liczbą punktów 86,42 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Sokołowie Małopolskim.
II miejsce – nie przyznano.
III miejsce - nie przyznano.

II Grupa (szkoły duże)
I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. bł. Bronisława Markiewicza w Trzebosi, z liczbą punktów 72,53 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Sokołowie Małopolskim.
II miejsce – nie przyznano.
III miejsce - nie przyznano.

Region Warszawa

I Grupa (szkoły małe)
I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim, z liczbą punktów 103 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wąsewie.
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Brudkach Starych, z liczbą punktów 95 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wąsewie.
III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Czesława Sadłowskiego w Zbroszy Dużej, z liczbą punktów 70,29 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Jasieńcu.

II Grupa (szkoły duże)
I miejsce – nie przyznano.
II miejsce – Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku, z liczbą punktów 65,59 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Brańsku.
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Wąsewie, z liczbą punktów 63,81 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wąsewie.
 

Region Wrocław

I Grupa (szkoły małe)
I miejsce – nie przyznano.
II miejsce – nie przyznano.
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaryszowie filia Sieroniowice, z liczbą punktów 67,36 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Leśnicy.

 
II Grupa (szkoły duże)
I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Piastów Śląskich w Bukowicach, z liczbą punktów 88,59 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu.
II miejsce – nie przyznano.
III miejsce – nie przyznano.
 

Region Katowice

Nie wyłoniono laureatów

 

Poniżej znajdziecie wyniki konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Region Kraków

I miejsce – Nikodem Kominiak, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce, z liczbą punktów 80 pod patronatem Małopolskiego Banku Spółdzielczego.
II miejsce – Agnieszka Twaróg, Kinga Koza, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, z liczbą punktów 78 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej.
III miejsce – Dominika Kania, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Wieliczka z liczbą punktów 75 pod patronatem Małopolskiego Banku Spółdzielczego.

Region Lublin

I miejsce – Kinga Miszczak, Milena Szewczak, Julia Lewczuk, I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, z liczbą punktów 88 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy.
II miejsce – Seweryn Rżysko, Uchman, Reszka, Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, z liczbą punktów 75 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim.
III miejsce – Martyna Kowalska, Aleksandra Abelska, Nadia Łukasiak, Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, z liczbą punktów 73 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim.

Region Olsztyn

I miejsce – nie przyznano.
II miejsce – nie przyznano.
III miejsce – Michał Putkowski, Mikołaj Janczewski, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie, z liczbą punktów 71 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Czyżewie.

Region Rzeszów

I miejsce – Damian Krzywda, Liceum Ogólnokształcące nr 6 w Krośnie, z liczbą punktów 89 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Rymanowie.
II miejsce – Damian Jedziniak, Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie, z liczbą punktów 87 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Rymanowie.
III miejsce – Oliwia Łątka, Aleksandra Gruszczyk, Wiktoria Pelczar, Technkum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie, z liczbą punktów 84 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Rymanowie.

Regon Warszawa

I miejsce – Marcin Rutkowski, Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu, z liczbą punktów 80 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Jasieńcu.
II miejsce – nie przyznano.
III miejsce – Jakub Miller, Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu, z liczbą punktów 66 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Jasieńcu.

Region Wrocław

I miejsce – Karol Korzeniowski, Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu, z liczbą punktów 89 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu.
II miejsce – Roksana Siechniewicz, Maksymilian Kolankowski, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, z liczbą punktów 86 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Jaworze.
III miejsce – Iwo Moczulski, Konrad Miksza, Technikum Leśne w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego, z liczbą punktów 78 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu.

Region Katowice

I miejsce – Justyna Moroń, Kamil Nowak, Maksymilian Legierski, Mateusz Bury, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. W. Reymonta w Wiśle, z liczbą punktów 85 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Cieszynie.
II miejsce – Martyna Dyjak, Rosa, Kubiak, Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, z liczbą punktów 80 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Raciborzu.
III miejsce – Magdalena Kura, Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu z liczbą punktów 75 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

Gratulujemy zwycięzcom!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie! Wasze prace pokazują, że w młodym pokoleniu drzemie ogromny potencjał i kreatywność. Mamy nadzieję, że ta przygoda z naszym Programem była dla Was nie tylko dobrą zabawą, ale również okazją do zainteresowania się światem finansów.

Szkoły oraz uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich regionach, wkrótce powalczą o miejsca na etapie ogólnokrajowym. Życzymy Wam powodzenia!

Pozostałe wpisy z tej kategorii