Lista wiadomości
Już czwarty rok odkrywamy wspólnie świat finansów

Już czwarty rok odkrywamy wspólnie świat finansów

WiadomościSKO Warszawa 01.09.2016

Wystartowała kolejna edycja Programu TalentowiSKO.

Już czwarty rok będziemy odkrywać wspólnie świat finansów. Tym razem rozszerzycie swoją wiedzę dotyczącą kredytu: jakimi charakteryzuje się cechami, z jakimi kwestiami się wiąże, do czego zobowiązuje. Poznacie także mechanizmy dochodzenia do bogactwa. Będziecie wymyślać pomysły zarobkowe, różne sposoby na pozyskiwanie pieniędzy, kalkulować potrzebne do ich realizacji kwoty. Przećwiczycie wypełnianie formularza kredytowego obowiązującego w banku spółdzielczym. Uświadomicie sobie, że - paradoksalnie – bywa, że bieda motywuje do działania i z niej właśnie może zrodzić się zamożność.  

30 września rozpoczynamy konkurs „Inkubator szkolnych biznesów”, w ramach którego będziecie prezentować nam swoje pomysły na biznes. Nie zapomnijcie o zgłoszeniu. Czekają na Was atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy do udziału w Programie i życzymy dobrej zabawy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Setne urodziny „złotego”

14.03.2019
W ubiegłym roku świętowaliśmy 100-letnie odzyskania przez Polskie niepodległości. W lutym br. miał miejsce kolejny ważny jubileusz – setne urodziny naszej waluty.
Więcej Setne urodziny „złotego”

Dom maklerski

03.01.2019
Dom maklerski to przedsiębiorstwo, którego funkcjonowanie jest ściśle powiązane z giełdą.
Więcej Dom maklerski

Sztuka dawania napiwków

13.11.2018
Oczywiste jest, że za wykonaną pracę otrzymuje się wynagrodzenie. W sektorze usług, szczególnie w branżach takich jak gastronomia czy hotelarstwo funkcjonuje także specjalna forma premiowania pracowników przez klientów tzw. napiwki.
Więcej Sztuka dawania napiwków

Bez portfela, PINu, a nawet karty

09.10.2018
Nowoczesne formy płatności zastępują nam tradycyjne pieniądze. W sklepie coraz częściej zamiast gotówki wyjmujemy z portfela plastikową kartę, a rachunki płacimy przelewem internetowym.
Więcej Bez portfela, PINu, a nawet karty