Lista wiadomości
Giełda dla początkujących

Giełda dla początkujących

Jeśli zastanawialiście się nad inwestowaniem na giełdzie, musicie poznać kilka podstawowych pojęć i zasad z nią związanych. Warto też, żebyście pamiętali, że na początku wiąże się to z pewnymi trudnościami, które jednak dzięki wytrwałości w pogłębianiu swojej wiedzy finansowej możecie pokonać.

Obecnie wniosek o otwarcie rachunku maklerskiego możecie założyć nawet bez wychodzenia z domu. Czym on jest? To narzędzie, dzięki któremu możecie kupować i sprzedawać papiery wartościowe. Zapewne zastanawiacie się czym są owe papiery? Najprościej można o nich powiedzieć, że są dokumentami finansowymi stwierdzającymi istnienie określonych praw majątkowych. Do najczęściej spotykanych należą akcje, obligacje, czeki, weksel, bony pieniężne NBP lub bony skarbowe.

Samo natomiast inwestowanie musi się opierać na informacjach rynkowych. Warto więc obserwować notowania spółek, których akcje chcecie kupić oraz wydawane przez te firmy komunikaty. Takich informacji możecie szukać m.in. w popularnych serwisach internetowych zajmujących się giełdą. 

Należy też pamiętać o kosztach związanych z byciem inwestorem, które w większości przypadków ograniczają się do prowizji od wartości transakcji oraz podatku od zysku.

I najważniejsza zasada. Jako młody inwestor szansę na sukces macie wtedy, kiedy stale będziecie poszerzać swoją wiedzę finansową. Musicie też poświęcić czas na obserwowanie spółek giełdowych oraz ułożyć plan inwestycji. Tak przygotowani, lepiej poradzicie sobie z  początkowymi porażkami oraz staniecie się ekspertami od inwestowania.

Pozostałe wpisy z tej kategorii