Lista wiadomości
BLIK – polski system płatności mobilnych

BLIK – polski system płatności mobilnych

BLIK z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością. Korzysta z niego już ponad 3 mln osób. Jak działa? Na czym polega jego fenomen?

BLIK to polski, powszechny standard płatności, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. W praktyce BLIK to sześciocyfrowy kod wyświetlany przez aplikację mobilną. Można nim płacić zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych, a także wypłacać gotówkę z bankomatu czy przelewać pieniądze na inne konto. Co ciekawe, ten nowoczesny system płatniczy został uruchomiony z inicjatywy kilku banków, którym przyświecał wspólny cel – stworzyć rozwiązanie, umożliwiające płacenie telefonem za produkty i usługi.

Jak płacić BLIKiem?

Aby móc korzystać z BLIKa trzeba mieć konto w banku, w którym jest on dostępny. Dzięki temu na smartfonie można zainstalować aplikację mobilną banku i w ten sposób dokonywać płatności telefonem. Do tego jednak niezbędne jest połączenie z Internetem, bo wygenerowany kod potwierdzający płatność jest przesyłany online i działa zaledwie przez 2 minuty. Więcej informacji o BLIKu i jego instalacji znajdziesz na stronie: https://www.bankbps.pl/blik

Moda na płatności mobilne

Płatności mobilne podbijają nasz rynek. W pierwszym kwartale 2020 roku użytkownicy BLIKa zrealizowali prawie 78 milionów transakcji, czyli blisko dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Z wygodnych płatności telefonem mogą korzystać także klienci Banku BPS oraz wybranych Banków Spółdzielczych z Grupy BPS.

Pozostałe wpisy z tej kategorii