Lista wiadomości
31 marca zakończą się konkursy Programu TalentowiSKO

31 marca zakończą się konkursy Programu TalentowiSKO

WiadomościSKO Warszawa 15.03.2022

Trwa dziewiąta odsłona edukacyjnego Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych Grupy BPS. Jednym z jego elementów są konkursy, których tegoroczna edycja kończy się 31 marca. Po tej dacie wszystkie szkoły uczestniczące w konkursach powinny przesłać odpowiednie raporty elektroniczne do patronujących im Banków Spółdzielczych.

W ramach Programu TalentowiSKO odbywają się dwa konkursy.

  • Konkurs „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” jest skierowany do szkół podstawowych. Tegoroczne zadania realizowane przez uczestników dotyczą stworzenia elektronicznego albumu ze zdjęciami produktów, które zyskały nowe życie i przeprowadzenia wywiadów z dorosłymi pt. „A Ty jak oszczędzasz?”.
  • Konkurs „Inkubator szkolnych biznesów” stworzony jest dla szkół ponadpodstawowych. Uczniowie mają za zadanie wymyśleć biznes, przedstawić swój pomysłu w formie elevator speech oraz stworzyć prezentację multimedialną opowiadającą o projekcie.

Harmonogram dalszych działań wygląda następująco:

  • Do 8 kwietnia uczestnicy konkursów powinni dostarczyć do patronujących im Banków Spółdzielczych elektroniczne Raporty z działań konkursowych.
  • Do 18 kwietnia  poszczególne Banki Spółdzielcze mają czas na przesłanie wszystkich otrzymanych Raportów do Banku BPS na adres talentowisko@bankbps.pl.

Konkurs rozstrzygany jest w dwóch etapach, regionalnym i krajowym. Laureaci na szczeblu regionalnym zostaną ogłoszeni do 31 maja br., a zwycięzców etapu krajowego poznamy do 15 czerwca br. Atrakcyjne nagrody pieniężne zostaną wręczone zwycięzcom do 31 czerwca br.

Zapraszamy na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/TalentowiSKO, gdzie można znaleźć ciekawostki edukacyjne, łamigłówki, inspiracje dla nauczycieli i wychowawców oraz aktualności na temat programu.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii