„TalentowiSKO” wyróżnione Znakiem Jakości KidZone 2013

16.04.2014
Niezmiernie miło nam poinformować, że program edukacyjny „TalentowiSKO”, w którym uczestniczycie został wyróżniony certyfikatem „Znak Jakości KidZone 2013” pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Za wyróżnienie dziękujemy przede wszystkim wam, uczniom, ponieważ to do was kierowany jest projekt.
Więcej „TalentowiSKO” wyróżnione Znakiem Jakości KidZone 2013

W jakich sprawach może pomóc nam bank?

28.03.2014
Kiedyś nazwa „bank” oznaczała ławkę, przy której pracowali włoscy handlarze. Zajmowali się przekazywaniem monet od jednych klientów do drugich. A jak wygląda bank dzisiaj? Co możemy w nim załatwić?
Więcej W jakich sprawach może pomóc nam bank?

Dlaczego mówi się, że coś jest pewne jak w banku?

06.03.2014
Kiedy ktoś mówi, że coś jest pewne jak w banku, ma na myśli, że coś jest zagwarantowane na 100%. Powiedzenie to wzięło się właśnie stąd, że bank od bardzo długiego czasu kojarzony jest z instytucją, która jest pewna i nie zawodzi swoich klientów.
Więcej Dlaczego mówi się, że coś jest pewne jak w banku?

Skąd w banku biorą się pieniądze?

24.02.2014
Każdy, kto ma odłożone choćby drobne oszczędności, może ulokować je w banku. Jest to dla nas dużo bardziej korzystne niż trzymanie ich w skarbonce, gdyż po określonym czasie dostaniemy więcej pieniędzy, niż wpłaciliśmy na początku.
Więcej Skąd w banku biorą się pieniądze?

Jak działa bank?

19.02.2014
Bank jest instytucją finansową. Pełni on rolę pośrednika między osobami, które chcą pożyczyć pieniądze, a osobami, które mają ich więcej.
Więcej Jak działa bank?

Waluta Euro

23.01.2014
Chcecie dowiedzieć się ciekawych rzeczy o walucie Euro? W takim razie zobaczcie naszą infografikę!
Więcej Waluta Euro

Czym jest prywatyzacja?

13.01.2014
Prywatyzacja to nic innego, jak zmiana właściciela firmy. Sprzedającym jest w tym wypadku państwo, a kupującym firma lub osoba prywatna.
Więcej Czym jest prywatyzacja?

Jak działa liczarka banknotów?

16.12.2013
Korzystają z niej nie tylko pracownicy banków i kantorów, ale również handlowcy i sprzedawcy. Dowiedzmy się zatem, jak za pomocą liczarki przeliczane są pieniądze.
Więcej Jak działa liczarka banknotów?

Historia złotówki

08.12.2013
Historia polskiego złotego jest niezwykle długa i ciekawa. Dowiedzmy się, co kryje za sobą moneta z orzełkiem na rewersie.
Więcej Historia złotówki

Jak zabezpieczane są banknoty?

28.11.2013
Pewnie nie raz słyszeliście w telewizji czy czytaliście w gazecie o tym, że Policja wykryła podrabiane banknoty. Jak to było możliwe? Otóż każdy wyprodukowany banknot, niezależnie czy to polski złoty, euro czy dolar, posiada zabezpieczenie, które nie sposób podrobić. Dzięki temu możliwe jest rozróżnienie banknotów prawdziwych od tzw. fałszywek.
Więcej Jak zabezpieczane są banknoty?

Talenty Dodajemy

02.09.2013
Cześć! Rusza program TalentowiSKO i strona dla utalentowanych uczniów. Tak, to coś dla Was.
Więcej Talenty Dodajemy
Załaduj starsze