Lista wiadomości
Znamy laureatów konkursów V edycji Programu TalentowiSKO

Znamy laureatów konkursów V edycji Programu TalentowiSKO

WiadomościSKO Warszawa 11.06.2018

W poniedziałek, 11 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursów w Programie TalentowiSKO.

W poniedziałek, 11 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono  nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursów w Programie TalentowiSKO. W uroczystości wzięło udział ponad 120 gości. Do centrali Banku BPS przybyli laureaci pierwszych miejsc etapu regionalnego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.  Towarzyszyli im dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie SKO i przedstawiciele Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS. Do siedziby Banku BPS przybyli także reprezentanci instytucji, które wspierają Program TalentowiSKO: Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. Gospodarzem spotkania był Pan Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości.

Gratuluję dzieciom i młodzieży. Składam wyrazy szacunku i podziękowania na ręce nauczycieli – pasjonatów, którzy zaangażowali się w zadania konkursowe. Dziękuję dyrektorom szkół za wyjątkową współpracę z Bankami Spółdzielczymi i wreszcie dziękuję bankowcom za zaangażowanie, wynikające z poczucia misji i wagi Programu TalentowiSKO dla ich banków, ale i przyszłych dorosłych, którzy będą mogli świadomie korzystać z dobrodziejstw ekonomii – z nadzieją na przyszły rozwój ich firm i realizacji marzeń.– powiedział Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości.

Podczas uroczystości dzieci i opiekunowie SKO odebrali czeki i pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci, opiekunów SKO i przedstawicieli Banków Spółdzielczych, którzy przybyli na uroczystość była wizyta w Teatrze Syrena w Warszawie i zajęcia teatralne. 

Program TalentowiSKO powstał w 2013 r. Rozwija ideę Szkolnych Kas Oszczędności prowadzonych przez Banki Spółdzielcze. Uczy systematycznego oszczędzania, gospodarowania finansami, pokazuje pozytywne wzorce przedsiębiorczych postaw. Co roku w ramach Programu najmłodsi mierzą się w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, podczas którego m.in. wystawiają przedstawienie o oszczędzaniu i sprawdzają swoją wiedzę na temat finansów w turnieju. Gimnazjaliści i uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych rywalizują w konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”, gdzie mają za zadanie zorganizować zbiórkę pieniędzy na ważny społecznie cel. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zgłaszają do konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” pomysły na własny biznes.

W maju obradowały Komisje Regionalne, które z blisko 300 szkół wyłoniły laureatów na etapie regionu. 29 maja br. Komisja Krajowa wyłoniła spośród nich zwycięzców na szczeblu centralnym. W Komisjach zasiadali przedstawiciele Kuratoriów Oświaty, Krajowej Rady Spółdzielczej, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Banków Spółdzielczych z Grupy BPS oraz Banku BPS.

Do tegorocznych zmagań konkursowych stanęło blisko 30 000 uczniów. We wrześniu ruszy kolejna, szósta już edycja Programu. Do tej pory zanotowaliśmy blisko  1 000 000 wejść na TalentowiSKO.pl. Wiele szkół prowadzi na niej swojego bloga, gdzie opisuje bieżące wydarzenia z życia szkoły. Profil Programu na Facebooku lubi ponad 9 100 użytkowników.

Zwycięzcy V edycji Programu TalentowiSKO 2017/ 2018 – etap centralny:

W konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” dla szkół podstawowych:

 • I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych (po patronatem Banku Spółdzielczego w Wąsewie)
 • II miejsce Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nałęczowie)
 • III miejsce Szkoła Podstawowa w Woźnikach – Ligota Woźnicka (pod patronatem Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie)

W konkursie „Spółdzielnia dobrych serc” dla klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych:

 • I miejsc Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy)
 • II miejsce Szkoła Podstawowa we Wróblińcu (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu)
 • III miejsce Publiczne Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Mielcu

W konkursie „Inkubator szkolnych biznesów” dla szkół ponadgimnazjalnych:

 • I miejsca Lidia Iwaniuk i Marta Moroń z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. W. Reymonta w Wiśle (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Cieszynie)
 • II miejsce Robert Chołodecki z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu)
 • III miejsce Gabriela Świniuch, Katarzyna Pasowicz i Judyta Ziajor z Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Sędziszowie Małopolskim

W tym roku dodatkowe nagrody dla uczestników konkursów Programu TalentowiSKO ufundowała Fundacja Rozwoju Bankowości Spółdzielczej. Laureatami tych nagród zostali:

 • Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu)
 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy)
 • Anna Janowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej)

Serdecznie gratulujemy laureatom!

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI ETAPU REGIONALNEGO

Pozostałe wpisy z tej kategorii