Lista wiadomości
Wystartowała X edycja Programu TalentowiSKO!

Wystartowała X edycja Programu TalentowiSKO!

WiadomościSKO Warszawa 01.09.2022

Ruszyła jubileuszowa, dziesiąta edycja naszego Programu TalentowiSKO. Od dekady wspieramy szkoły w edukacji młodego pokolenia w zakresie finansów, przedsiębiorczości i oszczędzania.


Co nowego w X edycji?

W tym roku do naszych propozycji dydaktycznych dla szkół dołączą animowane filmiki edukacyjne. Te kilkuminutowe klipy są rozszerzeniem tematów poruszanych we wcześniejszych scenariuszach zajęć lekcyjnych. Do wykorzystania podczas lekcji oddajemy szkołom cztery animacje:

  • o polskim pieniądzu – dla klas I-III, z której dzieci dowiedzą się jakie monety oraz banknoty obowiązują w Polsce i jaką mają wartość;
  • o podatkach – dla klas IV-VI, wyjaśniająca czym są podatki i skąd się biorą;
  • o cenach – dla klas VII-VIII, odpowiadająca na pytania, co wpływa na ceny produktów i usług oraz wyjaśniająca, jak powstaje inflacja;
  • o umowach w kontekście pierwszej pracy – dla klas szkół ponadpodstawowych, młodzież dowie się jakie są prawne formy zatrudnienia oraz jakie są plusy i minusy każdej z nich.

Dzięki animacjom te skomplikowane zagadnienia finansowo-gospodarcze staną się dla uczniów bardziej zrozumiałe. Taka forma przekazu z pewnością przypadnie do gustu dzieciom i młodzieży. Materiały można pobrać po zalogowaniu z zakładki Scenariusze - ZALOGUJ SIĘ.


Konkursy z nagrodami

Ważnym elementem każdej edycji Programu są konkursy, które rozpoczną się 30 września!

Szkołom podstawowym proponujemy udział w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”. Uczniowie będą mieli za zadania:

  • stworzyć elektroniczny album fotograficzny z przedmiotami, które zyskały drugie życie,
  • przeprowadzić wywiad z dorosłymi pt. „A Ty jak oszczędzasz?”.

Dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych przygotowaliśmy konkurs „Inkubator szkolnych biznesów”. W ramach zadań konkursowych młodzież:

  • przygotowuje prezentację multimedialną, w której przedstawia swój pomysł na biznes,
  • nagrywa krótkie filmy, w których musi przekonać Komisję Konkursową w formie tzw. „elevator speech” (zwięzła, krótka wypowiedź) dlaczego ich projekt zasługuje na wygraną.

Dla zwycięzców konkursów i ich opiekunów szkolnych są przewidziane atrakcyjne nagrody pieniężne.

Patronem tegorocznej edycji Programu TalentowiSKO zostały: Kuratoria Oświaty, Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Krajowa Rada Spółdzielcza, Krajowy Związek Banków Spółdzielczych oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Zapraszamy do udziału szkoły, które wcześniej uczestniczyły w Programie oraz te, które jeszcze nie miały okazji wziąć w nim udziału. TUTAJ znajdziecie informacje, jak do nas dołączyć.

Życzymy dobrej zabawy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii