Lista wiadomości
Wyniki etapu regionalnego Talentowiskowych Konkursów

Wyniki etapu regionalnego Talentowiskowych Konkursów

WiadomościSKO Warszawa 02.11.2020

Miło nam poinformować, że Regionalne Komisje Konkursowe wyłoniły laureatów konkursów Programu TalentowiSKO – „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” dla szkół podstawowych i „Inkubator szkolnych biznesów” dla szkół ponadpodstawowych.

Przypomnijmy, że ocenie poddane zostały działania realizowane przez uczniów od 30 września 2019 roku do 13 marca 2020 roku. Czas trwania konkursów został skrócony z uwagi na zamknięcie szkół, spowodowane pandemią COVID-19. Z tej samej przyczyny majowe posiedzenia Komisji Konkursowych zostały zawieszone.

Komisje spotkały się w październiku i ku naszej dużej radości otrzymały do oceny pokaźną, jak na obecną sytuację, liczbę prac. Do zmagań konkursowych przystąpiło 91 szkół podstawowych oraz 28 uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

W Komisjach zasiedli przedstawiciele organizacji od lat wspierających merytorycznie Program TalentowiSKO: Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Oto laureaci etapu regionalnego:

REGION KRAKÓW

Szkoły podstawowe (małe)

1. Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu z liczbą punktów 83, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu

2. Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy z liczbą punktów 75, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu

3. Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie z liczbą punktów 67,7, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Podegrodziu

Szkoły podstawowe (duże)

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie z liczbą punktów 89,1, pod patronatem Małopolskiego Banku Spółdzielczego

2. Zespół Placówek Oświatowych w Koninie z liczbą punktów 78, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej

3. Szkoła Podstawowa im. J. Marka w Tymbarku z liczbą punktów 48,7, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej

Szkoły ponadpodstawowe:

1. Karolina Hutniczak, Liceum Ogólnokształcące nr I im. M. Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej z liczbą punktów 70, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej (Pomysł na biznes: Ekologiczna pasieka. Produkcja kosmetyków z produktów pszczelich.)

2. Zuzanna Hudziak, Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej z liczbą punktów 66, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej (Pomysł na biznes: Platforma e-learningowa przeznaczona do korepetycji przez Internet.)

3. Bernard Mrugacz, Rafał Jacek, Piotr Gajda, Łukasz Spyrka, Dawid Braun, Matesz Polak, Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej z liczbą punktów 64, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej (Pomysł na biznes: Produkcja tekstyliów ekologicznych.)

 

REGION RZESZÓW

Szkoły podstawowe (małe)

1. Nie przyznano

2. Szkoła Podstawowa im.Ks. Jana Twardowskiego w Niedźwiadzie Górnej z liczbą punktów 62,6, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Ropczycach

3. Szkoła Podstawowa w Rudce z liczbą punktów 43,5, pod patronatem Banku Spółdzielczego Rzeszowie

Szkoły podstawowe (duże)

1. Nie przyznano

2. Nie przyznano

3. Nie przyznano

Szkoły ponadpodstawowe:

1. Jagoda Kozioł, Patrycja Węgrzyn, Dominika Twardowska, Technikum Nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Zespole Szkół Architektoniczno – Budowlanych w Krośnie z liczbą punktów 80, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Rymanowie (Pomysł na biznes: Produkcja gablot dla kolekcjonerów książek w wydaniach papierowych, gier komputerowych w pudełkach oraz płyt muzycznych.)

2. Kinga Kamińska, Zespół Szkół Nr 2 Im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie z liczbą punktów 71, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Rzeszowie (Pomysł na biznes: Handel obwoźny kosmetyków.)

3. Anita Ryś, Zespół Szkół Nr 2 Im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie z liczbą punktów 67, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Rzeszowie (Pomysł na biznes: Kawiarnia.)

 

REGION WARSZAWA

Szkoły podstawowe (małe)

1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Brudkach Starych z liczbą punktów 83,6, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wąsewie

2. PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim z liczbą punktów 73, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wąsewie

3. Nie przyznano

Szkoły podstawowe (duże)

1. Szkoła Podstawowa im. Gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie z liczbą punktów 74,7, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Sochaczewie

2. Zespół Szkół w Czemiernikach z liczbą punktów 59,7, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim

3. Nie przyznano

Szkoły ponadpodstawowe:

1. Adam Siedlecki, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu z liczbą punktów 73, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Jasieńcu (Pomysł na biznes: Przedsiębiorstwo świadczące usługi cyfrowe np. dla rolnictwa.)

2. Nie przyznano

3. Jakub Nankiewicz, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu z liczbą punktów 63, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Jasieńcu (Pomysł na biznes: Usługi rekreacyjne dla dzieci i młodzieży połączone z warsztatami kreatywnymi.)

 

REGION WROCŁAW

Szkoły podstawowe (małe)

1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaryszowie -Szkoła Filialna w Sieroniowicach z liczbą punktów 83, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Leśnicy

2. Szkoła Podstawowa w Wieleninie z liczbą punktów 79, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Poddębicach

3. Nie przyznano

Szkoły podstawowe (duże)

1. Nie przyznano

2. Nie przyznano

3. Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Sułowie z liczbą punktów 57,5, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu

Szkoły ponadpodstawowe:

1. Monika Włodarczyk, Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu z liczbą punktów 79, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu (Pomysł na biznes: Działalność fotograficzna.)

2. Emilia Karbowska, I LO im. Armii Krajowej w Miliczu z liczbą punktów 62, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu (Pomysł na biznes: Klub fitness)

3. Natalia Pawlus, Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu z liczbą punktów 58, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu (Pomysł na biznes: Kręgielnia.)

 

REGION KATOWICE

Szkoły podstawowe (małe)

1. Nie przyznano

2. Nie przyznano

3. Szkoły Podstawowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Lgocie Górnej z liczbą punktów 56,6, pod patronatem Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie

Szkoły podstawowe (duże)

1. Nie przyznano

2. Nie przyznano

3. Nie przyznano

Szkoły ponadpodstawowe

Brak zgłoszonych prac

 

REGION OLSZTYN

Szkoły podstawowe (małe)

1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mielnie z liczbą punktów 99, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Olsztynku

2. Szkoła Podstawowa w Kuczynie z liczbą punktów 75, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu

3. Nie przyznano

Szkoły podstawowe (duże)

1. Nie przyznano

2. Nie przyznano

3. Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach- Piankach z liczbą punktów 58, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Czyżewie

Szkoły ponadpodstawowe:

1. Nie przyznano

2. Nie przyznano

3. Nikola Puczydłowska, Gabriela Moroz, Bogumiła Grzeszczyk, Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie z liczbą punktów 58, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Węgorzewie (Pomysł na biznes: firma produkująca napoje ze świeżych owoców oraz warzyw.)

 

REGION LUBLIN

Szkoły podstawowe (małe)

1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II-Papieża w Orłowie Drewnianym z liczbą punktów 91,7, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy

2. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Czekanowie z liczbą punktów 74, pod patronatem Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim

3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe z liczbą punktów 68,6, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Staszowie

Szkoły podstawowe (duże)

1. Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie z liczbą punktów 75, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nałęczowie

2. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Piotrowicach z liczbą punktów 66,3, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nałęczowie

3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Jabłonnie Lackiej z liczbą punktów 62, pod patronatem Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim

Szkoły ponadpodstawowe:

1. Mateusz Kowalski, Michał Łukaszuk, Mikołaj Buk, I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnystawie z liczbą punktów 73, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy (Pomysł na biznes: Firma zajmująca się recyklingiem plastiku.)

2. Agnieszka Pezda, I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnystawie z liczbą punktów 71, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy (Pomysł na biznes: Wykorzystanie starych, zużytych części samochodowych jako elementów dekoracji lamp.)

3. Jakub Cieliszak, Mateusz Sawa, I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnystawie z liczbą punktów 66, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy (Pomysł na biznes: Platforma do korepetycji.)

 

Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne.

W konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”:

I MIEJSCE – 2 800 zł OPIEKUN SKO – 1000 zł
II MIEJSCE  – 2 300 zł OPIEKUN SKO – 700 zł
III MIEJSCE– 1 800 zł OPIEKUN SKO – 500 zł

W konkursie „Inkubator szkolnych biznesów”:

I MIEJSCE – 1 600 zł
II MIEJSCE – 1 400 zł
III MIEJSCE – 1200 zł

Laureaci pierwszych miejsc będą walczyć o zwycięstwo na etapie krajowym.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia :-)

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Nauka i praca w domu

17.09.2020
Rozwój technologii i upowszechnienie dostępu do internetu znosi wiele ograniczeń między innymi dotyczących miejsca pracy czy nauki.
Więcej Nauka i praca w domu

Nietypowy alfabet

17.09.2020
Umiejętność liczenia przydaje się w wielu dziedzinach życia – podczas zakupów, gotowania, a nawet w komunikacji, w tym alfabecie Morse’a
Więcej Nietypowy alfabet