Lista wiadomości
W siedzibie Banku BPS wręczyliśmy nagrody w Programie TalentowiSKO Banków Spółdzielczych

W siedzibie Banku BPS wręczyliśmy nagrody w Programie TalentowiSKO Banków Spółdzielczych

WiadomościSKO Warszawa 13.06.2017

W poniedziałek, 12 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczyliśmy nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursów Programu TalentowiSKO. W uroczystości wzięło udział około 130 gości.

Do centrali Banku BPS przybyli laureaci pierwszych miejsc etapu regionalnego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Towarzyszyli im dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie SKO i przedstawiciele banków spółdzielczych Zrzeszenia BPS. Do siedziby Banku BPS przybyli także reprezentanci instytucji, którzy wspierają Program TalentowiSKO.

Do tegorocznej edycji konkursów przystąpiło ponad 25 000 uczniów z  blisko 200 szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz niespełna 60 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Poziom prac był wysoki a rywalizacja zacięta.

Gratuluję dzieciom, młodzieży, poszczególnym szkołom. Składam wyrazy szacunku i podziękowania na ręce nauczycieli – pasjonatów ekonomii, którzy zaangażowali się w zadania konkursowe i programowe. Dziękuję dyrektorom szkół za wyjątkową współpracę z bankami spółdzielczymi i wreszcie dziękuję bankowcom za zaangażowanie, wynikające z poczucia misji i wagi Programu TalentowiSKO dla ich banków, ale i przyszłych dorosłych, którzy będą mogli świadomie korzystać z dobrodziejstw ekonomii – z nadzieją na przyszły rozwój ich firm i realizacji marzeń. Dziękuję również instytucjom, które wspierają  TalentowiSKO – Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci, Krajowej Radzie Spółdzielczej, Krajowemu Związkowi Banków Spółdzielczych, Związkowi Gmin Wiejskich oraz kuratoriom oświaty - powiedział Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości.

Podczas uroczystości dzieci i opiekunowie SKO odebrali czeki i pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci, opiekunów SKO i przedstawicieli banków spółdzielczych, którzy przybyli na uroczystość była wizyta na PGE Narodowym i wycieczka trasą „Piłkarskie emocje”. Dzieci obejrzały m.in. szatnie dla piłkarzy i sale konferencyjne dla mediów.

W maju obradowały Komisje Regionalne, które wyłoniły laureatów na etapie regionu. 29 maja br. Komisja Krajowa wyłoniła spośród nich zwycięzców na szczeblu centralnym.

Zwycięzcy IV edycji Programu TalentowiSKO 2016/ 2017 – ETAP CENTRALNY:

W konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym"

  • I miejsce Szkoła Podstawowa w Ligocie Woźnickiej (Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie)
  • II miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II-Papieża w Orłowie Drewnianym (Bank Spółdzielczy w Izbicy)
  • III miejsce Szkoła Podstawowa w Lisiowólce (Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim

W konkursie "Spółdzielnia dobrych serc"

  • I miejsce Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy (Bank Spółdzielczy w Nidzicy)
  • II miejsce Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie (Bank Spółdzielczy w Lubartowie
  • III miejsce Gimnazjum we Wróblińcu (Bank Spółdzielczy w Miliczu)

W konkursie "Inkubator szkolnych biznesów"

  • I miejsce Anna Janowska I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej (Bank Spółdzielczy w Limanowej)
  • II miejsce Damian Piwowarski, Radosław Traczyk, Piotr Szulczyk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu (Bank Spółdzielczy w Jasieńcu)
  • III miejsce Wiktoria Szewczyk III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu (Bank Spółdzielczy w Izbicy)

We wrześniu ruszy kolejna, piąta już edycja Programu. Do tej pory zanotowaliśmy blisko  1 000 000 wejść na TalentowiSKO.pl. Ponad 500 szkół prowadzi na niej swojego bloga, gdzie opisuje bieżące wydarzenia z życia szkoły. Profil Programu na Facebooku lubi blisko 8 300  użytkowników.

Pozostałe wpisy z tej kategorii