Lista wiadomości
W co możemy inwestować pieniądze?

W co możemy inwestować pieniądze?

WiadomościSKO Warszawa 19.02.2014

Istnieje wiele sposobów na inwestowanie odłożonych oszczędności. Od nas zależy, który z nich wybierzemy, a konkretnie jak dużą sumę chcemy zainwestować oraz na jak długi okres czasu.

Jedną ze sprawdzonych możliwości jest umieszczenie naszych oszczędności w banku: na lokacie bądź koncie oszczędnościowym. Warto porównać oferty różnych banków i wybrać najlepiej odpowiadającą naszym oczekiwaniom. Weźmy także pod uwagę obecny poziom stóp procentowych, gdyż może się okazać, że lepiej nam się opłaci poczekać z inwestycją aż stopy procentowe wzrosną.

Za nasze oszczędności możemy także wykupić na giełdzie akcje. Warto wcześniej uzyskać dokładną wiedzę o spółkach, których udziały zamierzamy posiąść. Nasz zysk będzie bowiem częścią zysków przedsiębiorstw, w które zainwestujemy.

W momencie kiedy chcemy zacząć naszą finansową przygodę, a jeszcze nie mamy wystarczającej wiedzy o tym, co się aktualnie dzieje na giełdzie, możemy nasze oszczędności zainwestować w fundusze inwestycyjne. Istnieją trzy rodzaje funduszów: akcji (w około 90% złożone z akcji), zrównoważone (średni udział akcji wynosi 50%) oraz bezpieczne (zamiast akcji fundusz w całości inwestuje w bony, obligacje oraz depozyty bankowe).

Możemy także zainwestować w obligacje skarbowe. Obecnie dostępne są obligacje roczne, dwu-, trzy, cztero- oraz dziesięcioletnie.

Wymienione wyżej rodzaje są jedynie podstawowymi sposobami inwestowania pieniędzy. Inne wymagają już nieco większego wkładu finansowego. Należą do nich między innymi inwestycja w nieruchomości, złoto, dzieła sztuki czy antyki.
Nie wszyscy wiedzą, że bardzo ważną formą inwestowania jest inwestycja w siebie. Chodzi o to, by rozwijać swoje talenty, umiejętności i wiedzę, po to aby w przyszłości wykonywać zawód, w którym będziecie się dobrze czuli  i jednocześnie wasze zarobki będą przyzwoite. Pomyślcie zatem, co jest waszą pasją, co sprawia wam przyjemność a tym samym co może zaprocentować ciekawym i dobrze opłacanym zawodem w przyszłości. Być może chłoniecie języki obce i dobrą decyzją będzie zapisanie się na kurs językowy. A może ciekawi was konkretna dziedzina nauki i chcielibyście się zapisać na wykłady dla licealistów na uczelni wyższej. Możliwości jest wiele. Pomyślcie zatem, w jakim kierunku chcielibyście się rozwijać i do dzieła! Sami zobaczycie, że wasze obecne działania zaprocentują w przyszłości :)

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Setne urodziny „złotego”

14.03.2019
W ubiegłym roku świętowaliśmy 100-letnie odzyskania przez Polskie niepodległości. W lutym br. miał miejsce kolejny ważny jubileusz – setne urodziny naszej waluty.
Więcej Setne urodziny „złotego”

Dom maklerski

03.01.2019
Dom maklerski to przedsiębiorstwo, którego funkcjonowanie jest ściśle powiązane z giełdą.
Więcej Dom maklerski

Sztuka dawania napiwków

13.11.2018
Oczywiste jest, że za wykonaną pracę otrzymuje się wynagrodzenie. W sektorze usług, szczególnie w branżach takich jak gastronomia czy hotelarstwo funkcjonuje także specjalna forma premiowania pracowników przez klientów tzw. napiwki.
Więcej Sztuka dawania napiwków