Lista wiadomości
To oni podbili serca Komisji Konkursowej!

To oni podbili serca Komisji Konkursowej!

WiadomościSKO Dla szkół Dla banków Warszawa 13.06.2024

Komisja Konkursowa wybrała najlepszych z najlepszych! Zwycięzców XI edycji Programu TalentowiSKO poznaliśmy podczas uroczystej Gali w Centrali Banku BPS w Warszawie. Przed Wami wyniki konkursów etapu ogólnopolskiego.

W konkursie “Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”:

1. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nałęczowie.
 
2. miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wąsewie.

3. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. M. Wieczorka w Olszanie, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Podegrodziu.

Uczestnicy wykazali się pomysłowością i dobrym sercem. Wiele przedmiotów, którym dzieci podarowały nowe życie, powędrowało do potrzebujących zwierząt. Z resztek materiału uczniowie stworzyli szarpak dla psów, a z rolek po papierze toaletowym zrobili drapak dla kotów. Podczas drugiego zadania, czyli wywiadów z dorosłymi uczniowie mieli okazję poznać wiele metod na oszczędzanie. Rozmawiali z rodzicami, dziadkami, przedstawicielami banków spółdzielczych i osobami pracującymi w lokalnych firmach. Dzięki temu poznali mnóstwo różnych sposobów na to, jak zaoszczędzić pieniądze, środowisko i czas.

W konkursie “Inkubator szkolnych biznesów”:

1. miejsce zajął Karol Korzeniowski z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Miliczu, którego pomysłem na biznes jest warsztat motocyklowy. Co ciekawe Karol nie brał udziału w naszym konkursie po raz pierwszy. Dwa lata temu zaszedł wysoko z pomysłem na firmę związana z drukarkami 3D.

2. miejsce zajęli Justyna Moroń, Kamil Nowak, Maksymilian Legierski, Mateusz Bury z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Cieszynie. Uczniowie wcielili się w rolę młodych przedsiębiorców i wymyślili ekologiczny i uniwersalny środek czystości w postaci tabletki.

3. miejsce zajął Marcin Rutkowski z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Jasieńcu. Jego pomysł na biznes polega na stworzeniu aplikacji, która wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji do rozpoznawania chorób i szkodników roślin.

Gratulujemy wszystkim wygranym! Jesteśmy pod wielki wrażeniem Waszej kreatywności i zdolności manualnych. Mamy nadzieję, że nagrody, które otrzymaliście, pomogą Wam w dalszych przygodach z oszczędzaniem i przedsiębiorczością.

Prace były oceniane przez Komisję Konkursową, w której skład wchodzili członkowie  Krajowej Rady Spółdzielczej, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Fundacji Rozwoju Bankowości Spółdzielczej, Kuratoriów Oświaty oraz Banku BPS.

Dziękujemy pozostałym uczestnikom za udział w naszych konkursach! Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście przy wykonywaniu zadań konkursowych. Zapraszamy Was do udziału w kolejnej edycji Programu, która startuje już w nowym roku szkolnym.

Zobaczcie, jak wyglądały prace tegorocznej edycji. Miłego oglądania :) https://www.facebook.com/TalentowiSKO/videos/818798830218278

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii