Lista wiadomości
Najmłodsi miliarderzy na świecie

Najmłodsi miliarderzy na świecie

WiadomościSKO Dla szkół Warszawa 13.11.2013

37,8 mld dolarów – tyle wg magazynu Forbes wynosi majątek 10 najmłodszych miliarderów na świecie

4 z nich związanych było, bądź jest z największym portalem społecznościowym, czyli Facebookiem. Poniżej przeczytacie o nich kilka słów.

Mark Zuckerberg – założyciel Facebooka ma obecnie 28 lat, a jego majątek wyceniany jest na 13,3 mld dolarów. Zuckerberg, jako student Harvardu, zanim założył Facebooka opracował również serwisy. Były to:

- Coursematch, serwis który pozwalał studentom widzieć listę pozostałych studentów zapisanych na ten sam rok

- Facemash.com - strona , która pozwalała na ocenę zamieszczonych na niej zdjęć użytkowników. Serwis istniał jednak tylko cztery godziny, ponieważ administracja uniwersytecka szybko go zablokowała.

Najmłodszy z miliarderów Dustin Moskovitz, ma 28 lat i posiada majątek szacowany na 3,8 mld dolarów. Jest jednym z założycieli Facebooka, choć obecnie w nim nie pracuje, to nadal posiada 5% jego akcji.

Do grona najmłodszych miliarderów zalicza się również 30-letni Eduardo Saverin – także początkowo związany z Facebookiem. Posiada obecnie 5% akcji spółki, a jego majątek wyceniany jest na 2,2 mld dolarów.

Wśród Facebookowych miliarderów znajduje się również Sean Parker, który w wieku 24 lat pełnił rolę pierwszego prezesa tego portalu społecznościowego. Jego majątek wynosi około 2 mld dolarów. Co ciekawe Parker już w wieku 19 lat szturmem wdarł się do przemysłu muzycznego dzięki serwisowi Napster, która pozwala na wyszukiwanie, zakup i pobieranie muzyki z Internetu.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii