Lista wiadomości
Matura z matematyki to nie bzdura

Matura z matematyki to nie bzdura

Okres nauki w szkole średniej wieńczy egzamin maturalny.

To ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia, ponieważ ma wpływ na jego przyszłe losy. Od 2010 roku obok języka polskiego i wybranego języka obcego nowożytnego obowiązkowy dla wszystkich jest również egzamin z matematyki. Konieczność zmierzenia się z królową nauk spędza sen z powiek wielu przyszłym abiturientom. Dobry wynik z egzaminu matematyki jest nie tylko przepustką na studia techniczne, ale też zwiększa szanse na zawodowy sukces.

Matematyka uczy logicznego myślenia, wnioskowania i rozwiązywania problemów. Daje więc podstawy, które przydają się również osobom, które nie wiążą swojej kariery z kierunkami ścisłymi. Pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a przy okazji utrzymać umysł w świetnej kondycji.  Ponadto są to umiejętności bardzo pożądane na rynku pracy. Zdaniem rekruterów matematycy, tzw. umysły ścisłe znacznie krócej poszukują pracy niż humaniści i mogą liczyć na wyższe zarobki.

Nie taki egzamin straszny, jak go malują  

To, że warto przyłożyć się do egzaminu maturalnego z matematyki, nie ulega wątpliwości. Jak to zrobić? Pamiętaj, że trening czyni mistrza! W przypadku nauki matematyki ważna jest systematyczność. Wszelkie zaległości bardzo szybko wyjdą na jaw i utrudnią opanowanie kolejnych zagadnień. Podczas samego egzaminu zacznij od przeanalizowania treści wszystkich zadań. Pomoże Ci to ocenić, jaka jest skala ich trudności i od czego zacząć. Dokładnie czytaj polecenia oraz odpowiedzi, które czasami celowo zawierają najczęściej popełniane przez uczniów błędy. Pod wpływem stresu nawet w najprostszym zadaniu nie trudno o pomyłkę.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Nauka i praca w domu

17.09.2020
Rozwój technologii i upowszechnienie dostępu do internetu znosi wiele ograniczeń między innymi dotyczących miejsca pracy czy nauki.
Więcej Nauka i praca w domu

Nietypowy alfabet

17.09.2020
Umiejętność liczenia przydaje się w wielu dziedzinach życia – podczas zakupów, gotowania, a nawet w komunikacji, w tym alfabecie Morse’a
Więcej Nietypowy alfabet