Lista wiadomości
Konkurs Inkubator Szkolnych Biznesów

Konkurs Inkubator Szkolnych Biznesów

WiadomościSKO Warszawa 02.09.2013

Własna firma? A może spółdzielnia? Masz pomysł? My możemy dać Ci środki na jego realizację.

Jeszcze się uczysz, ale już w głowie masz pomysł na biznes? Razem z grupą przyjaciół planujecie wspólny interes? To świetnie. Opowiedzcie nam o tym – przygotujcie biznesplan. Na Wasze pomysły czekamy od 30 września.

Trochę podpowiedzi. Co musi zawierać dobry biznesplan?

- musi odpowiadać na pytanie, czym będzie Twoja firma,

- powinien zawierać analizę szans i zagrożeń związanych z planowaną przez Ciebie działalnością,

- zamieść w nim opis produktu lub usługi. Ale to nie wszystko, opisz jak chcesz się promować, kto będzie odbiorcą Twojej oferty, sprawdź, czy jest dla Ciebie miejsce na rynku. Może w Twoim regionie działają już podobne organizacje? Może jest jakaś nisza?

- jeśli Twoja firma będzie zatrudniać ludzi, to opisz ilu, na jakich stanowiskach, jakie planujesz wypłacać im wynagrodzenie, jak będzie wyglądał czas pracy. Praca na zmiany, w nietypowych godzinach, standardowa?

- jak to będzie wyglądało, jeżeli chodzi o czas, kiedy zaczynasz? Kto oprócz Ciebie i za co będzie odpowiedzialny? Czyli jakie kroki doprowadzą Cię do wielkiego otwarcia Twego biznesu!

- no i na koniec – skąd na to pieniądze? Oraz w jakim okresie przewidujesz zwrot inwestycji, potencjalny bilans zysków i strat. Czysta księgowość!

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dla autorów najlepszych biznesplanów - dofinansowanie pomysłu na własny biznes!

Konkurs startuje już 30 września. Zaglądajcie systematycznie do WiadomościSKO, aby nic Was nie ominęło.

Pozostałe wpisy z tej kategorii