Lista wiadomości
Jak szukać pracy by ją znaleźć?

Jak szukać pracy by ją znaleźć?

WiadomościSKO Warszawa 28.03.2014

Wykształcenie jest bardzo cenne przy pokonywaniu kolejnych szczebli kariery, jednak nie zapominajmy o doświadczeniu, które dla przyszłych pracodawców będzie miało kluczową wartość. Jak znaleźć wymarzoną pracę, jak pozyskać szansę na zdobycie tego doświadczenia?

Zanim zaczniesz szukać jakiejkolwiek pracy zastanów się nad swoimi cechami charakteru, umiejętnościami i zainteresowaniami. Znajdź coś, co wyróżnia Cię od reszty, coś w czym masz lepsze efekty niż inni. To pozwoli określić Ci obszar w jakim powinieneś szukać pracy, w jakim się sprawdzisz Do tego etapu potrzebujesz jedynie wiary w swoje możliwości i zaufania do samego siebie, bo w końcu kto nie ryzykuje, ten… kokosów nie zbije!


Gdy już określisz w jakim obszarze chciałbyś pracować, starannie przygotuj swoje CV i zacznij szukać. Jednak przeglądanie ogłoszeń to stanowczo za mało. Może coś wpadnie, może coś przykuje Twój wzrok, a może i nie… Dlatego musisz wyjść naprzeciw, przejąć inicjatywę. Możesz założyć konto na takich portalach jak LinkedIn, GoldenLine, czy też Profeo. Są to serwisy społecznościowe, odwiedzane przez potencjalnych pracodawców, którzy mogą natknąć się na Twoje internetowe CV. Sam możesz również zamieszczać ogłoszenia, komunikując swoją gotowość do pracy w danej dziedzinie a w międzyczasie zrobić mały wywiad wśród znajomych – może oni słyszeli, że gdzieś jest wakat.


Kolejną możliwością jest uczestniczenie w konkursach i targach pracy. Co roku m.in. w Warszawie, Krakowie czy w Katowicach organizowane są Dni Kariery (najbliższy w PKiN już 25.03.2014). Do dyspozycji młodych ludzi, chcących się rozwijać są również ogólnopolskie konkursy stażowe np. „Grasz o Staż” (program stażowy organizowany przez PwC oraz Gazetę Wyborczą), który umożliwia spotkanie z pracodawcami.


Zaczynając swą wyprawę po drabinie zawodowej kariery, musisz pamiętać, że na początku zaczyna się od niższych szczebli i nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie - zanim się zorientujesz, możesz znaleźć się bardzo wysoko. Obiektywne podejście do swoich szans, cierpliwość, pokora i pozytywne nastawienie, spowodują, że drzwi do kariery na wymarzonym stanowisku będą stały przed Tobą otworem!

Pozostałe wpisy z tej kategorii